Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Hääletusel teisipäeval: autode uued mudelid saavad hädaabikõnesüsteemi eCall

Muu Artikkel - Turism / Transport10-02-2014 - 17:51
 
Pärast õnnetust võtab auto kõne häirekeskusesse   Pärast õnnetust võtab auto kõne häirekeskusesse

Euroopa Liidus peavad alates 2015. aasta oktoobrist kõikide autode uued mudelid olema raske õnnetuse korral võimelised automaatselt teavitama häirekeskust, kasutades selleks hädaabikõnesüsteemi eCall. Vastav õigusloome tuleb siseturukomisjonis hääletusele teisipäeval, 11. veebruaril.


Automaatne hädaabikõnesüsteem eCall töötab järgmiselt: viga saanud auto mõistab õnnetuse toimumist sensorite abil ning valib koheselt 112. Sensorid reageerivad näiteks õhupatjade avanemisele. Hädaabikõne saaks sooritada ka autos asuvat nuppu vajutades.


Hädaabikõnega edastab auto lähimale häirekeskusele nii asukohaandmed kui õnnetuse toimumise täpse aja.


"Aastas võib eCall päästa kuni 2500 elu ja see on minu jaoks määrav argument, et see üldine hädaabikõnesüsteem kogu ELis kasutusele võtta," ütles siseturukomisjoni raportöör Olga Sehnalová, kes esindab EPs Tšehhi Vabariiki ja sotsiaaldemokraate.


Hädaabikõne jõudmiseks häirekeskusesse peavad andma oma panuse ka liikmesriigid ja sealsed mobiilsideoperaatorid, sest täiendada tuleb taristut. 


Hetkel on ELis automaatse hädaabikõnesüsteemiga varustatud 0,7 protsenti sõidukitest. Hinnanguliselt läheb uuele autole eCalli lisamine maksma alla 100 euro.


EP transpordikomisjon andis eCall-süsteemile heakskiidu mullu detsembris. Nii siseturukomisjoni kui transpordikomisjoni raportid peaksid jõudma täiskogule veebruari lõpus.

Viide : 20120615STO46957
Ajakohastatud: ( 11-02-2014 - 17:27)