Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Uudised

Riikide vaatenurgad

 

Karl Suure Euroopa noorteauhind 2015

Noorsugu − Eesti − 17-12-2014 - 18:48
CharlemagneYP15_ET  

Euroopa Parlament ja Aachenis asuv Rahvusvaheline Karl Suure Auhinnafond kuulutasid välja 2015. aasta noorteauhinna konkursi. Eesmärgiks on noorte projektide kaudu aidata kaasa erinevate rahvuste teineteisemõistmisele ja soodustada ühtse Euroopa identiteedi kujunemist. Projektide esitamise tähtaeg on 2. veebruar 2015. (Loe lähemalt: Karl Suure Euroopa noorteauhind 2015 )

 

EYE2014: noored esitasid oma visiooni Euroopast

Noorsugu − Eesti − 19-05-2014 - 10:12
European Youth Event  

Tuhanded noored osalesid mai alguses Euroopa Parlamendi noorteüritusel EYE2014 Strasbourgis, mis pakkus noorele põlvkonnale unikaalse võimaluse käia välja ideid ja vahetada arvamusi Euroopa tuleviku osas. (Loe lähemalt: EYE2014: noored esitasid oma visiooni Euroopast )

 
Head Est 44517.jpg  

Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2014 rahvusliku vooru võitja Eestis on MTÜ Headest projekt nimega "The Rolling Citizens", mis kaasas 50 noort seitsmest Euroopa riigist. Kolm Euroopa parimat noorteprojekti kuulutatakse välja 27. mail. (Loe lähemalt: Karl Suure Euroopa noorteauhinna Eesti vooru võitis projekt Rolling Citi )

 

EP saadik Indrek Tarand tunnustas Viljandis Eesti õpetajate tööd

Tööhõivepoliitika − Eesti − 12-03-2014 - 15:13
2ER07MAR14C136.jpg  

Ajalehe Sakala ja Euroopa Parlamendi infobüroo koostöös toimus Viljandis 7. märtsil maakonna arvamusliidrite haridusteemaline seminar, kus peatähelepanu sai Eestis pakutava hariduse kvaliteet. Sellel peatusid oma sõnavõttudes nii Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand kui ka kõik teised peaesinejad. (Loe lähemalt: EP saadik Indrek Tarand tunnustas Viljandis Eesti õpetajate tööd )

 

EP saadikud Eestimaa VI Naiste Kongressil "Eesti kasutamata võimalus"

Naiste õigused / Võrdsed võimalused − Eesti − 12-03-2014 - 15:07
Womens Day Visual  

7. märtsil toimus Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus Eestimaa VI Naiste Kongress “Eesti kasutamata võimalus", mille eesmärgiks oli kokku leppida ühistes põhimõtetes ja tegevussuundades ühiskonna tasakaalustatud arenguks. Samuti pakkuda välja lahendusi soolise võrdõiguslikkuse saavutamiseks ja naiste osakaalu suurendamiseks erinevatel otsustustasanditel: nii poliitikas, avalikus sektoris kui ka majanduses. (Loe lähemalt: EP saadikud Eestimaa VI Naiste Kongressil "Eesti kasutamata võimalus" )

 

Miks on seekordsed Euroopa valimised teistsugused?

Institutsioonid − Eesti − 27-01-2014 - 15:28

Küsimusele "Millises Euroopa Liidus me olla tahame?" pole kunagi olnud nii palju erinevaid ja nii vastakaid vastuseid kui nüüd. Euroopa Parlamendi valimiste tulemustest sõltuvad need valikud, mis tehakse Euroopa Liidus järgmise viie aasta jooksul. (Loe lähemalt: Miks on seekordsed Euroopa valimised teistsugused? )

 

Pagulasteemaline filmiõhtu Euroopa Liidu majas

Inimõigused − Eesti − 16-12-2013 - 16:11
sahharovi_filmi6htu_event 30918.jpg  

Seoses hiljuti üle antud tänavuse Sahharovi mõttevabaduse auhinnaga ning Euroopa Parlamendi filmipreemiaga LUX korraldas Euroopa Parlamendi infobüroo Eestis reedel, 13. detsembril pagulasteemalise noortele suunatud seminari- ja filmiõhtu Euroopa Liidu maja infokeskuses. (Loe lähemalt: Pagulasteemaline filmiõhtu Euroopa Liidu majas )

 

Uuring: Eestlased peavad esmatähtsaks võitlust tööpuudusega

Institutsioonid − Eesti − 21-10-2013 - 16:25

Aasta enne Euroopa Parlamendi valimisi mõõtis Eurobaromeeter, kuidas eurooplased tajuvad majanduslikku ja sotsiaalset olukorda ning käimasolevaid eelarve ja panganduse reforme. (Loe lähemalt: Uuring: Eestlased peavad esmatähtsaks võitlust tööpuudusega )

 

Karl Suure noortekonkursi võitjad auhinnareisil Brüsselis

Noorsugu − Eesti − 17-10-2013 - 13:27
Anne-May Kaldoja seisab president Schulzi kõrval  

Eesti, Poola ja Hispaania noored, tänavuse Karl Suure noortekonkursi võitjad, on sel nädalal auhinnareisil Brüsselis, kus nad tutvustavad oma tegevust ja noortele eurooplastele olulisi ideid Euroopa Parlamendi saadikutele. (Loe lähemalt: Karl Suure noortekonkursi võitjad auhinnareisil Brüsselis )

 

Uuring: Eesti kodanikud toetavad Euroopa Komisjoni presidendi otsevalimist

Institutsioonid − Eesti − 17-09-2013 - 16:55

Euroopa Parlamendi tellitud viimase Eurobaromeetri uuringu tulemused näitavad, et enamus EL kodanikest hääletaks suurema tõenäosusega Euroopa Parlamendi valimistel, kui poliitilised liidud nimetaksid oma kandidaadi Euroopa Komisjoni presidendi kohale. Eestis on neid, keda osalemine kaudselt Euroopa Komisjoni presidendi valimises motiveerib 43%. 47% leiab, et neid see argument ei mõjuta. (Loe lähemalt: Uuring: Eesti kodanikud toetavad Euroopa Komisjoni presidendi otsevalimist )

 
 
RT @Europarl_ET: Junckeri investeerimisplaan peab keskenduma alarahastatud valdkondadele, täiendama ELi eelarvet, mitte dubleerima http://t…
Naistepäeva nädal #EP: sel aastal teemaks naiste ja tüdrukute mõjukuse suurendamine ühiskonnas läbi hariduse #IWD http://t.co/C6dMJruZJB
#digitalagenda-tõsine väljakutse:nt ELis elab 110 miljonit inimest,kes pole kunagi kasutanud internetti @europarltv: http://t.co/moldjNnmWy