Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Uudised

Riikide vaatenurgad

 

EP saadik Indrek Tarand tunnustas Viljandis Eesti õpetajate tööd

Tööhõivepoliitika − Eesti − 12-03-2014 - 15:13
2ER07MAR14C136.jpg  

Ajalehe Sakala ja Euroopa Parlamendi infobüroo koostöös toimus Viljandis 7. märtsil maakonna arvamusliidrite haridusteemaline seminar, kus peatähelepanu sai Eestis pakutava hariduse kvaliteet. Sellel peatusid oma sõnavõttudes nii Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand kui ka kõik teised peaesinejad. (Loe lähemalt: EP saadik Indrek Tarand tunnustas Viljandis Eesti õpetajate tööd)

 
 

EP saadikud Eestimaa VI Naiste Kongressil "Eesti kasutamata võimalus"

Naiste õigused / Võrdsed võimalused − Eesti − 12-03-2014 - 15:07
Womens Day Visual  

7. märtsil toimus Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus Eestimaa VI Naiste Kongress “Eesti kasutamata võimalus", mille eesmärgiks oli kokku leppida ühistes põhimõtetes ja tegevussuundades ühiskonna tasakaalustatud arenguks. Samuti pakkuda välja lahendusi soolise võrdõiguslikkuse saavutamiseks ja naiste osakaalu suurendamiseks erinevatel otsustustasanditel: nii poliitikas, avalikus sektoris kui ka majanduses. (Loe lähemalt: EP saadikud Eestimaa VI Naiste Kongressil "Eesti kasutamata võimalus")

 
 

Miks on seekordsed Euroopa valimised teistsugused?

Institutsioonid − Eesti − 27-01-2014 - 15:28

Küsimusele "Millises Euroopa Liidus me olla tahame?" pole kunagi olnud nii palju erinevaid ja nii vastakaid vastuseid kui nüüd. Euroopa Parlamendi valimiste tulemustest sõltuvad need valikud, mis tehakse Euroopa Liidus järgmise viie aasta jooksul. (Loe lähemalt: Miks on seekordsed Euroopa valimised teistsugused?)

 
 

Pagulasteemaline filmiõhtu Euroopa Liidu majas

Inimõigused − Eesti − 16-12-2013 - 16:11
sahharovi_filmi6htu_event 30918.jpg  

Seoses hiljuti üle antud tänavuse Sahharovi mõttevabaduse auhinnaga ning Euroopa Parlamendi filmipreemiaga LUX korraldas Euroopa Parlamendi infobüroo Eestis reedel, 13. detsembril pagulasteemalise noortele suunatud seminari- ja filmiõhtu Euroopa Liidu maja infokeskuses. (Loe lähemalt: Pagulasteemaline filmiõhtu Euroopa Liidu majas)

 
 

Uuring: Eestlased peavad esmatähtsaks võitlust tööpuudusega

Institutsioonid − Eesti − 21-10-2013 - 16:25

Aasta enne Euroopa Parlamendi valimisi mõõtis Eurobaromeeter, kuidas eurooplased tajuvad majanduslikku ja sotsiaalset olukorda ning käimasolevaid eelarve ja panganduse reforme. (Loe lähemalt: Uuring: Eestlased peavad esmatähtsaks võitlust tööpuudusega )

 
 

Karl Suure noortekonkursi võitjad auhinnareisil Brüsselis

Noorsugu − Eesti − 17-10-2013 - 13:27
Anne-May Kaldoja seisab president Schulzi kõrval  

Eesti, Poola ja Hispaania noored, tänavuse Karl Suure noortekonkursi võitjad, on sel nädalal auhinnareisil Brüsselis, kus nad tutvustavad oma tegevust ja noortele eurooplastele olulisi ideid Euroopa Parlamendi saadikutele. (Loe lähemalt: Karl Suure noortekonkursi võitjad auhinnareisil Brüsselis )

 
 

Uuring: Eesti kodanikud toetavad Euroopa Komisjoni presidendi otsevalimist

Institutsioonid − Eesti − 17-09-2013 - 16:55

Euroopa Parlamendi tellitud viimase Eurobaromeetri uuringu tulemused näitavad, et enamus EL kodanikest hääletaks suurema tõenäosusega Euroopa Parlamendi valimistel, kui poliitilised liidud nimetaksid oma kandidaadi Euroopa Komisjoni presidendi kohale. Eestis on neid, keda osalemine kaudselt Euroopa Komisjoni presidendi valimises motiveerib 43%. 47% leiab, et neid see argument ei mõjuta. (Loe lähemalt: Uuring: Eesti kodanikud toetavad Euroopa Komisjoni presidendi otsevalimist)

 
 
Vilja Saavisaar-Toomast  

Eesti ajakirjanduses olete olnud viimasel kuul tähelepanu keskmes sisepoliitilises võtmes. Teie tööd Euroopa Parlamendis silmas pidades tuleks aga täna esile tõsta hoopis seda, et EP täiskogu ette jõudis juulis teie esimene raport. Kuivõrd oluliseks peate raportööri rolli ja miks? (Loe lähemalt: Vilja SAVISAAR-TOOMAST:sõidukite info peab olema elektroonilistes andmebaasides)

 
 

Küberkaitse ja -julgeolek Euroopa Liidus

Julgeolek ja kaitse − Eesti − 03-07-2013 - 16:59

Küberrünnakud ei tunne riigipiire, põhjustades igal aastal eurooplastele 12 miljardit eurot kahju. Põhjuseid, miks praegu kehtiv õigusloome ei suuda Euroopat küberrünnakute eest piisavalt kaitsta, avasid 14. juuni teemahommikul EL Majas Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam, Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ja väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. (Loe lähemalt: Küberkaitse ja -julgeolek Euroopa Liidus )

 
 

Urmo Kübar võitis Euroopa Kodaniku Auhinna

Institutsioonid − Eesti − 12-06-2013 - 11:30

Urmo Kübar, Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu juht, on tänavuse Euroopa Kodaniku Auhinna võitja. Kokku tunnustab Euroopa Parlament tänavu selle auhinnaga 43 erineva eluala väljapaistvat eurooplast. (Loe lähemalt: Urmo Kübar võitis Euroopa Kodaniku Auhinna )

 
 
Reeglite järgi on kandidaadil võimalus hiljemalt 18. aprillil loobuda kandideerimast Euroopa Parlamendi valimistel http://t.co/zZD47aDeVa
EP valimiste eel: Tšehhis on liidrikoha haaranud Rahulolematute Kodanike Aktsioonipartei http://t.co/X2mHRHkICn #EPvalimised #EP2014
Õpi Euroopa Parlamenti tundma Apple´i rakenduse abil: https://t.co/fVZiZRJqYl http://t.co/BfFUv6xjNw