Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Uudised

Pressiteated

 
 
 
 

60th anniversary of the Treaty of Rome

Others Future of Europe/European integration / Institutions / Treaties23-03-2017 - 18:31

Parliament’s President Antonio Tajani, political group leaders and other leading MEPs will meet with Italy’s highest public officials, starting with President Sergio Mattarella on Friday, and take part in the celebration of the 60th anniversary of the Treaty of Rome on Saturday. (Read more: 60th anniversary of the Treaty of Rome )

 
 

Ligi neli aastast tagasi kukkus Bangladeshi pealinna Dhaka ligidal kokku rõivavabrik. Surma sai üle 1100 inimese, vigastatuid oli 2500. Selles Rana Plaza nime all tuntud vabrikus toodeti riideid paljude maailma tuntud rõivabrändide tarbeks. Parlamendi arengukomisjon soovib kindlustada, et meie poolt ostetavaid riideid ei toodetaks töötajate elude ja väärikuse hinnaga. Ülevaate teeb EuroparlTV videolõik. (Loe lähemalt: Rõivaimport: töötajate nimel tuleb tagada kohustuslik tarneahela jälgimine )

 

Euroopa Liit ja Türgi: suhted on jõudnud keerulisse seisu

Muu Välissuhted22-03-2017 - 13:10
 

„See on vastuvõetamatu.“ Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani mõistis sel nädalal väga selgelt hukka Türgi väljaütlemised, kus riik süüdistab Saksamaad ja Hollandit natsismis. Tüli põhjuseks on asjaolu, et mõlemad riigid keelasid oma territooriumil Türgi ministritel presidendi võimu suurendamiseks korraldatava referendumi heaks kampaaniat teha. Kuigi Türgi ja EL teevad koostööd kaubandusest rändeküsimusteni, on suhted viimasel ajal teravnenud. Teeme parlamendi seisukohtadest ülevaate. (Loe lähemalt: Euroopa Liit ja Türgi: suhted on jõudnud keerulisse seisu )

 

Citizens’ Parliament: the people say how they see the future of the EU

Others Future of Europe/European integration / Institutions / Treaties21-03-2017 - 17:42

People from across Europe gathered in the European Parliament on Tuesday to share their views on the future of the European Union with MEPs. This event, called the Citizens’ Parliament, contributes to ongoing reflection on the EU as an asset for future, ahead of the EU heads of state or government meeting in Rome on 25 March. (Read more: Citizens’ Parliament: the people say how they see the future of the EU )

 

e-demokraatia Euroopa Liidus: võimalused ja ohud

Muu Noorsugu15-03-2017 - 19:02
 

Eurostati andmetel kasutas 79 protsenti ELi elanikest 2016. aastal internetti vähemalt korra nädalas. Veebis liiklemisest on saanud kaasaegse ühiskonna lahutamatu osa, kuid kas uudiste lugemise ja sotsiaalmeedias suhtlemise kõrval on inimesed huvitatud e-kaasamisest? Saadikud on seisukohal, et uute info- ja kommunikatsioonivahendite abil on üha rohkematel kodanikel võimalus osaleda demokraatlikus protsessis, seisab neljapäeval, 16. märtsil täiskogul vastu võetud raportis. (Loe lähemalt: e-demokraatia Euroopa Liidus: võimalused ja ohud )

 
President Tajani Euroopa Ülemkogul  

„Euroopa Liitu tuleb muuta, mitte nõrgestada. Kõik institutsioonid peavad rohkem pingutama, et anda kodanikele vastus, mida nad Euroopa Liidult ootavad,“ ütles parlamendi president Antonio Tajani oma esimeses ELi tippkohtumisel peetud kõnes neljapäeval, 9. märtsil. Riigipeade kevadine kogunemine keskendub majanduspoliitikale, kaitseküsimustele, migratsioonile ja Euroopa tulevikule. (Loe lähemalt: Tajani ülemkogul: Euroopa Liidu ühtsus on olulisem kui kunagi varem )

 

Saadikud: naised peavad teadvustama enda tohutut potentsiaali

Muu Naiste õigused / Võrdsed võimalused08-03-2017 - 17:18
 

Tänavune naistepäev on Euroopa Parlamendis pühendatud naiste majandusliku võimekuse tõstmisele. Kuidas seda teha? Naiste sõltumatuse tagamisest ning võrdsest tasustamisest räägivad kahe vastava raporti autorid Anna Hedh ja Constance Le Grip. (Loe lähemalt: Saadikud: naised peavad teadvustama enda tohutut potentsiaali )

 

Palmiõli tootmine hävitab vihmametsi: parlament juhib teemale tähelepanu

Muu Keskkond / Rahvatervis08-03-2017 - 15:42
 

Kontrollimatu palmiõli tootmisega kaasneb vihmametsade hävitamine, mille tõttu on Aasias oma looduslikust elukeskkonnast jäämas ilma ninasarvikud, tiigrid ja orangutangid. Palmiõli kasutatakse aina rohkem biokütuste tootmisel, toiduainetööstuses ja kosmeetikas. Neljapäeval, 9. märtsil, on parlamendi keskkonnakomisjonis hääletusel raport, mis kutsub Euroopa Komisjoni üles astuma samme vastutustundetu palmiõli tootmise piiramiseks. (Loe lähemalt: Palmiõli tootmine hävitab vihmametsi: parlament juhib teemale tähelepanu )

 

Naistepäeva infograafik: viis prioriteeti

Muu Naiste õigused / Võrdsed võimalused07-03-2017 - 16:39
Infograafik: naiste suurem osalus teadus ja arendustöös ning poliitikas, vägivalla vastane võitlus, töö- ja eraelu tasakaal, ligipääs haridusele.  

Sooline võrdõiguslikkus ja naiste õiguste eest seismine on Euroopa Parlamendi jaoks prioriteet. Tänavusel naistepäeval pööravad saadikud tähelepanu naiste majandusliku sõltumatuse tagamisele. Meie infograafik toob ära viis prioriteeti. (Loe lähemalt: Naistepäeva infograafik: viis prioriteeti )

 

Ülevaade: naistepäeva üritused parlamendis

Muu Naiste õigused / Võrdsed võimalused06-03-2017 - 16:33
Naise ja mehe sümbol võrdusmärgiga ©AP Images/European Union-EP  

Naised saavad meestest madalamat palka ja pensionit. Naised on alaesindatud juhtivatel ametipostidel ja poliitikas. Tasustamata kodutöödes on naiste panus oluliselt suurem kui meestel. Euroopa Parlamendis on tänavune naistepäev pühendatud naiste majandusliku võimekuse tõstmisele. Sel puhul on kolmapäeval, 8. märtsil, kavas Facebook Live, kus küsimustele vastab võrdõiguslikkusest raporti koostanud saadik Ernest Urtasun. Teeme naistepäeva üritustest ülevaate. (Loe lähemalt: Ülevaade: naistepäeva üritused parlamendis )