Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Uudised

Välissuhted

 

Euroopa Liidu ja Türgi läbisaamine: uued koostöövõimalused

Täiskogu istung Välissuhted27-04-2017 - 17:43
 

Kaubandussuhetest NATOni – Euroopa Liit ja Türgi on teinud aastakümneid tihedat koostööd paljudes valdkondades. Kuid viimasel ajal on suhted muutnud jäiseks: Türgi ei kipu järgima õigusriigi põhimõtteid, riigis suletakse meediaväljaandeid ja vangistatakse ajakirjanikke. ELi-Türgi suhted ja võimalikud koostöövormid olid täiskogul arutelul kolmapäeval, 26. aprillil. Toome ära saadikute sõnavõtud võimalike stsenaariumite kohta. (Loe lähemalt: Euroopa Liidu ja Türgi läbisaamine: uued koostöövõimalused )

 

EP urges Venezuela to restore democratic order and free all political prisoners

Plenary Session External relations27-04-2017 - 13:57

Venezuela’s government must ensure the full restoration of the democratic order and immediately release all political prisoners, urged Parliament on Thursday. (Read more: EP urges Venezuela to restore democratic order and free all political prisoners )

 

Saadikud soovivad EL-Türgi suhete läbivaatamist

Täiskogu istung Välissuhted27-04-2017 - 11:42

Euroopa ei sulge ust Türgile, aga hiljutised arengud sunnivad ELi vaatama alternatiivide suunas Türgi liitumisele ELiga, ütlesid saadikud kolmapäeval toimunud arutelul ELi laienemisvoliniku Johannes Hahniga. (Loe lähemalt: Saadikud soovivad EL-Türgi suhete läbivaatamist )

 

EU plan to tackle root causes of migration should focus on the poor, MEPs say

AFET BUDG DEVE Development and cooperation / External relations / Budget24-04-2017 - 18:48

An EU scheme to mobilise €44 billion in private sector investment in Africa and the EU’s neighbourhood should focus on the poor, said committee MEPs on Monday. (Read more: EU plan to tackle root causes of migration should focus on the poor, MEPs say )

 

Libauudised ja vihakõne: kuidas sellele vastu astuda?

Täiskogu istung Institutsioonid / Välissuhted10-04-2017 - 16:32
 

Sotsiaalmeedia-ajastul levib libauudiseid aina rohkem. Ligi pool ELi kodanikest hankis 2016. aastal uudiseid sotsiaalmeediast ning leitud info jagamisel ei kiputa kontrollima selle vastavust tõele: kolm viiendikku jagamistest toimus ilma uudisnuppu lugemata. Lisaks on sotsiaalmeedia koht poliitpropaganda tegemiseks ja vihakõne levitamiseks. Teema oli täiskogul arutelul möödunud nädala täiskogul, 5. aprillil. Ülevaate teeb EuroparlTV videolõik. (Loe lähemalt: Libauudised ja vihakõne: kuidas sellele vastu astuda? )

 

Saadikud kutsuvad üles vabastama Aleksei Navalnõi

Täiskogu istung Humanitaarabi / Välissuhted06-04-2017 - 14:48

Neljapäeval vastu võetud resolutsioonis kutsub Euroopa Parlament Venemaa ametivõime üles vabastama opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi ja teised kinnipeetud meeleavaldajad. (Loe lähemalt: Saadikud kutsuvad üles vabastama Aleksei Navalnõi )

 

Ajaltelg: parlamendi toetus Ukrainale ja viisavabaduse kehtestamine

Täiskogu istung Viisapoliitika / Välissuhted05-04-2017 - 17:05
 

Viimase kolme aasta jooksul on Euroopa Parlament korduvalt avaldanud toetust ELi suunas vaatavale Ukrainale ning mõistnud hukka Venemaa poolse agressiooni ja Krimmi annekteerimise. Viisavabaduse kehtestamine Euroopa Liitu sõitvatele ukrainlastele on lõimumisprotsessis järgmine samm. Vaata ajateljelt, kuidas on parlament Ukrainat toetanud. (Loe lähemalt: Ajaltelg: parlamendi toetus Ukrainale ja viisavabaduse kehtestamine )

 

Migration: the answer needs to be global

Plenary Session Development and cooperation / External relations05-04-2017 - 13:18

Multilateral measures are urgently needed to manage the unprecedented numbers of migrants on the move worldwide, and not least to halt migrant deaths in the Mediterranean, MEPs urge in a resolution voted on Wednesday. (Read more: Migration: the answer needs to be global )

 

Euroopa Liit ja Türgi: suhted on jõudnud keerulisse seisu

Muu Välissuhted22-03-2017 - 13:10
 

„See on vastuvõetamatu.“ Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani mõistis sel nädalal väga selgelt hukka Türgi väljaütlemised, kus riik süüdistab Saksamaad ja Hollandit natsismis. Tüli põhjuseks on asjaolu, et mõlemad riigid keelasid oma territooriumil Türgi ministritel presidendi võimu suurendamiseks korraldatava referendumi heaks kampaaniat teha. Kuigi Türgi ja EL teevad koostööd kaubandusest rändeküsimusteni, on suhted viimasel ajal teravnenud. Teeme parlamendi seisukohtadest ülevaate. (Loe lähemalt: Euroopa Liit ja Türgi: suhted on jõudnud keerulisse seisu )

 

Arktika: Saadikud soovivad nafta puurimise keelustamist ja pingete maandamist

Täiskogu istung Välissuhted / Keskkond16-03-2017 - 13:35
Picture of iceland glacier lagoon bay  

Neljapäeval vastu võetud resolutsiooni kohaselt on kliimamuutused suurendanud keskkonna- ja julgeolekualaseid väljakutseid Arktikas, sest sulava jää tõttu avanevad uued meresõiduteed ning muutuvad kättesaadavaks uued kalapüügipiirkonnad ja loodusvarad. Resolutsioonis nõutakse Arktika säilitamist väheste pingetega piirkonnana, selle ökosüsteemi kaitsmist ja nafta puurimise keelamist. (Loe lähemalt: Arktika: Saadikud soovivad nafta puurimise keelustamist ja pingete maandamist )