Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Uudised

ELi institutsioonid

 

Kokkuvõte aprilli täiskogust: Brexit, Ukraina viisavabadus, Saksa president

Täiskogu istung Euroopa tulevik / Euroopa integratsioon / Eelarve07-04-2017 - 11:58
 

Ühendkuningriigi lahkumiskõnelustel tuleb eelkõige silmas pidada kodanike huve, seisab aprilli täiskogul kinnituse saanud resolutsioonis, kus kirjas tingimused, mille järgimist soovib parlament läbirääkimistel näha. Saadikud andsid heakskiidu viisavabaduse kehtestamisele ELi reisivatele Ukraina kodanikele. Istungitesaalis peetud kõnes astus kirglikult Euroopa Liidu kaitseks välja Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier. (Loe lähemalt: Kokkuvõte aprilli täiskogust: Brexit, Ukraina viisavabadus, Saksa president )

 

Artikkel 50: kuidas pannakse paika Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi suhted

Muu Euroopa tulevik / Euroopa integratsioon / Põhiseadus / Institutsioonid / Asutamislepingud29-03-2017 - 10:18
Infograafik. Väljaastumine ELis artikli 50 alusel  

Ühendkuningriigi valitsus esitas avalduse ELi lepingu artikli 50 käivitamiseks kolmapäeval, 29. märtsil. Tegemist on riigi ametliku teatega ühendusest lahkumise soovi kohta. Alates sellest hetkest on Euroopa Liidul ja Ühendkuningriigil kaks aastat aega lahkumiskõneluste lõpetamiseks. Lisaks tuleb pooltel paika panna kaubandussuhted, kuid see võib oluliselt kauem aega võtta. Loe kogu protsessi ja Euroopa Parlamendi rolli kohta lähemalt. (Loe lähemalt: Artikkel 50: kuidas pannakse paika Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi suhted )

 

60th anniversary of the Treaty of Rome

Others Future of Europe/European integration / Institutions / Treaties23-03-2017 - 18:31

Parliament’s President Antonio Tajani, political group leaders and other leading MEPs will meet with Italy’s highest public officials, starting with President Sergio Mattarella on Friday, and take part in the celebration of the 60th anniversary of the Treaty of Rome on Saturday. (Read more: 60th anniversary of the Treaty of Rome )

 

Citizens’ Parliament: the people say how they see the future of the EU

Others Future of Europe/European integration / Institutions / Treaties21-03-2017 - 17:42

People from across Europe gathered in the European Parliament on Tuesday to share their views on the future of the European Union with MEPs. This event, called the Citizens’ Parliament, contributes to ongoing reflection on the EU as an asset for future, ahead of the EU heads of state or government meeting in Rome on 25 March. (Read more: Citizens’ Parliament: the people say how they see the future of the EU )

 

Euroopa Liidu tulevik: kodanikud võtavad sõna Euroopa Parlamendis

Täiskogu istung Euroopa tulevik / Euroopa integratsioon / Institutsioonid21-03-2017 - 12:31
Plagu parlamendis: Rooma lepingud 60  

Euroopa majanduslikule koostööle aluse pannud ja rahu püsimist kindlustanud Rooma lepingud sõlmiti 60 aasta eest. See oli aluseks tänasele Euroopa Liidule. Kuid kuidas edasi? Ühenduse tulevik on aktuaalne teema ning Euroopa Parlament tahab selles küsimuses kuulda inimeste arvamust. Teisipäeva, 21. märtsi pärastlõunal täidavad Brüsseli istungitesaali kodanikud kogu Euroopast, et esitada oma seisukohad. Jälgi sõnavõtte otseülekandes. (Loe lähemalt: Euroopa Liidu tulevik: kodanikud võtavad sõna Euroopa Parlamendis )

 

Brexit: päevakorras Ühendkuningriigis elavate ELi kodanike õigused

Muu Euroopa tulevik / Euroopa integratsioon02-03-2017 - 18:05
Euroopa lipud inimese pihkudes, Ühendkuningriigi lipp eraldi ©AP Images/European Union-EP  

Pärast Ühendkuningriigis toimunud referendumit tunnevad nii riigis elavad ELi kodanikud kui mujal ühenduses resideeruvad britid ebakindlust oma tulevase staatuse pärast. Ühendkuningriigi valitsus on seni keeldunud ELi kodanike õiguste selgesõnalisest garanteerimisest. Samuti on viimasel ajal kõlamas väited, mille järgi on liidu kodanikel muutunud raskemaks Ühendkuningriigis alalise elamisloa taotlemine. Teema oli täiskogul arutelul kolmapäeval, 1. märtsil. (Loe lähemalt: Brexit: päevakorras Ühendkuningriigis elavate ELi kodanike õigused )

 

Quo vadis Euroopa? Täiskogu hindas ELi tulevikustsenaariumeid

Täiskogu istung Euroopa tulevik / Euroopa integratsioon / Institutsioonid02-03-2017 - 12:37
 

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker tutvustas parlamendi täiskogul kolmapäeval, 1. märtsil, viite võimalikku stsenaariumi ELi tuleviku kohta. Kas minna samamoodi edasi, jätkata üksnes ühtse turuga või teha ära rohkem? EP fraktsioonidelt tuli nii positiivset tagasisidet kui kriitikat, kuid enamik saadikutest tervitas võimalust kavandada Euroopa tulevikku ajal, mil Ühendkuningriik on peagi esitamas oma ametliku lahkumisavalduse. Debatist teeb kokkuvõtte EuroparlTV. (Loe lähemalt: Quo vadis Euroopa? Täiskogu hindas ELi tulevikustsenaariumeid )

 

ELi tulevik: saadikud arutavad Jean-Claude Junckeri esitatud stsenaariumeid

Täiskogu istung Euroopa tulevik / Euroopa integratsioon01-03-2017 - 19:49
Arutelu Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ELi tuleviku kohta  

Kolmapäeval toimunud arutelul andsid parlamendi fraktsioonide eestkõnelejad oma hinnangu Euroopa Komisjoni valgele raamatule ELi tuleviku kohta, mida komisjoni president tutvustas saadikutele täiskogu istungil. Osa saadikuid tervitas Euroopa Komisjoni otsust esitada viis võimalikku stsenaariumit, osa aga kritiseeris komisjoni selle eest, et ei esitatud selget teejuhist või konkreetseid näiteid. (Loe lähemalt: ELi tulevik: saadikud arutavad Jean-Claude Junckeri esitatud stsenaariumeid )

 

Euroopa Liidu tulevik: parlament esitab oma nägemuse

Muu Euroopa tulevik / Euroopa integratsioon / Institutsioonid24-02-2017 - 11:09
 

Kas Euroopa Liit praegusel kujul suudab seista vastu väljakutsetele ja on võimeline täitma seatud eesmärke? Euroopa Parlament on teinud tööd senise ülesehituse täiendamise nimel ning võttis 16. veebruaril vastu kolm raportit, mis koondavad ettepanekud ühenduse suutlikkuse tõstmiseks, inimeste usalduse taastamiseks ja majanduse vastupidavamaks muutmiseks. Kolme raporti autorid tutvustavad kolmes videolõigus oma seisukohti. (Loe lähemalt: Euroopa Liidu tulevik: parlament esitab oma nägemuse )

 

Parlament esitas oma nägemuse Euroopa tuleviku kohta

Täiskogu istung Euroopa tulevik / Euroopa integratsioon / Institutsioonid16-02-2017 - 17:05

EL peab Lissaboni lepingu võimalusi maksimaalselt ära kasutama, kui soovib võimendada oma tegutsemissuutlikkust, taastada kodanike usalduse ning muuta eurotsoon välistele löökidele vastupidavamaks. Et edasi liikuda, on aga tarvis põhjalikku reformi. Selline oli parlamendi poolt neljapäeval vastu võetud, Euroopa Liidu tulevastele arengutele pühendatud kolme resolutsiooni peamine sõnum. (Loe lähemalt: Parlament esitas oma nägemuse Euroopa tuleviku kohta )