Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

TTIP: větší přístup na trh v USA,reforma ochrany investic,zachování standardů EU

INTA Vnější/mezinárodní obchod29-05-2015 - 12:35
Rapporteur Bernd Lange (2nd on the Left) and the final vote on screen on the draft report, providing guidelines to the current Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) negotiations.  

Obchodní dohoda mezi Evropskou unií a Spojenými státy by měla usnadnit přístup EU na trh v USA, nesmí však oslabit unijní standardy ani právo na regulaci ve veřejném zájmu. Vyplývá to z návrhu doporučení, které ve čtvrtek schválil výbor Evropského parlamentu pro mezinárodní obchod. Poslanci také požadují reformu a vylepšení nástrojů na urovnávání sporů mezi investory a státem. (Přečtěte si více: TTIP: větší přístup na trh v USA,reforma ochrany investic,zachování standardů EU )

 

Spitzenkandidaten v evropských volbách 2014: jak to všechno začalo

Další tiskové zprávy Instituce28-05-2015 - 13:15
 

V loňských volbách do Evropského parlamentu hlasovali voliči nejen pro své poslance, ale vůbec poprvé měli svým hlasováním možnost ovlivnit i výběr příštího předsedy Evropské komise. Tím se nakonec stal Jean-Claude Juncker jako volební lídr Evropské lidové strany, která volby vyhrála. Naše video zachycuje názory čtyř volebních lídrů a kandidátů na post předsedy Komise na tyto historické volby. (Přečtěte si více: Spitzenkandidaten v evropských volbách 2014: jak to všechno začalo )

 

Tunisia’s Prime Minister Habib Essid met the Foreign Affairs Committee and the Human Rights and Security and Defence subcommittees on Thursday to discuss the latest developments in his country. Security challenges, fighting terrorism and tackling migration flows were the key issues raised in the debate. (Read more: Tunisia’s Prime Minister Habib Essid on security and migration challenges )

 

Juncker plan: MEPs and ministers strike informal deal to bridge investment gap

ECON BUDG Budget / Economic and monetary affairs28-05-2015 - 11:38

A deal struck by MEPs and Council of Ministers negotiators in the small hours of Thursday morning means the architecture of the Juncker plan to unlock €315 billion public and private investments in the real economy in 2015-2017 can now be put to a European Parliament vote on 24 June and the investment programme can kick off in the summer. (Read more: Juncker plan: MEPs and ministers strike informal deal to bridge investment gap )

 

Jak by měla EU reagovat na kybernetické útoky proti médiím?

Plenární zasedání Informační společnost28-05-2015 - 10:12
 

Řada velkých západních zpravodajských organizací se v posledních několika letech stala obětí politicky motivovaných kybernetických útoků. Převážně šlo o odplatu za jejich kritické informování o událostech, zemích nebo hnutích spojených se syrským režimem nebo s "islámským státem". Poslanci se středu diskutovali o tom, jak je EU připravena takovým útokům čelit. Podívejte se na naši časovou osu, která vám o kybernetických útocích na média prozradí víc. (Přečtěte si více: Jak by měla EU reagovat na kybernetické útoky proti médiím? )

 

Pan Ki-mun o migraci: "Nejvyšší prioritou by měla být záchrana životů"

Plenární zasedání Instituce28-05-2015 - 09:59
Pan Ki-mun během projevu  

Evropa by se měla při řešení problému migrace zaměřit na záchranu životů, řekl generální tajemník OSN Pan Ki-mun poslancům ve svém projevu na plenárním zasedání Evropského parlamentu 27. května. Upozornil, že ve Středozemním moři letos utonulo na 1 800 osob a uvedl: "Evropa má důležitou roli a kolektivní odpovědnost jednat. Záchrana životů by měla být prioritou." Pan Ki-mun se také vyjádřil k udržitelnému rozvoji a předcházení násilnému extremismu. (Přečtěte si více: Pan Ki-mun o migraci: "Nejvyšší prioritou by měla být záchrana životů" )

 

School milk and fruit: MEPs back measures to teach healthier eating habits

Plenary Session Agriculture27-05-2015 - 19:13
Child drinking milk and eating healthy food  

Healthy eating habits start young, so the EU and its member states should do and spend more to encourage kids to eat healthy and local foods, Parliament said on Wednesday. To ensure that they get healthy eating lessons, as well as school milk, fruit, and vegetables from EU schemes, Parliament amended draft rules and approved a mandate for MEPs to negotiate their final form with EU member states. (Read more: School milk and fruit: MEPs back measures to teach healthier eating habits )

 

Mléko a ovoce do škol: poslanci hlasují o jednotném rámci

Plenární zasedání Zemědělství27-05-2015 - 13:08
děvčátko, které jí jablko ©BELGA_AGEFOTOSTOCK_D.Cervo  

Programy, v jejichž rámci dostávají děti ve školách v EU ovoce, zeleninu a mléko, by měly mít společný právní a finanční rámec. Poslanci o něm jednají a hlasují dnes na plenárním zasedání. Společný rámec sníží administrativní zátěž a podpoří spotřebu ovoce, zeleniny a mléčných výrobků u dětí. Sledujte plenární debatu živě po 17:00 na našich webových stránkách. (Přečtěte si více: Mléko a ovoce do škol: poslanci hlasují o jednotném rámci )

 

Budgets MEPs welcome draft budget for 2016

BUDG Budget27-05-2015 - 12:37

Budgets MEPs welcomed next year's "restricted" but well focused draft budget presented by Commission Vice-President Kristalina Georgieva on Wednesday immediately after it was approved by the Commission. (Read more: Budgets MEPs welcome draft budget for 2016 )

 

Still much to be done, CAR president tells foreign affairs committee

AFET External relations27-05-2015 - 11:47

"The Central African Republic is doing much better. There is a clear improvement even if it is still very fragile," CAR's interim president, Catherine Samba-Panza, told foreign affairs MEPs on Tuesday. CAR still needs the EU's "multi-dimensional aid", she stressed, calling on member states to redouble their efforts to help the CAR meet its electoral, budgetary and security challenges. (Read more: Still much to be done, CAR president tells foreign affairs committee )