Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

„Rychlý vývoj technologie virtuálních měn musíme pečlivě sledovat”

Plenární zasedání Vnější/mezinárodní obchod / Hospodářské a měnové záležitosti25-05-2016 - 16:48
poslanec Jakob von Weizsäcker při rozhovoru  

Virtuální měny jako bitcoin se objevily v posledních letech a nevydaly je žádné banky. Existují pouze v digitálním světě a za jejich pravost a transakce ručí veřejné i sdílené databáze. Evropský parlament se chystá zaujmout k problematice své vůbec první stanovisko. Podle zpravodaje, německého sociálního demokrata Jakoba von Weizsäckera, by měla EU systematicky sledovat vývoj této oblasti a být připravená do něj vstoupit. Před dnešní plenární debatou jsme se zpravodajem udělali rozhovor. (Přečtěte si více: „Rychlý vývoj technologie virtuálních měn musíme pečlivě sledovat” )

 

Opening: tribute to Marco Pannella

Plenary Session Institutions25-05-2016 - 16:06

President Schulz paid tribute to Marco Pannella, who died on 19 May. He remembered Mr Pannella, a long-serving Italian MEP with whom he worked for many years, as a passionate defender of human rights, pacifism and pluralism, a staunch opponent of the death penalty, an advocate of prisoners’ rights, LGBT rights, and an early proponent of equality between men and women. (Read more: Opening: tribute to Marco Pannella )

 

Boj za svobodu slova v éře internetu

Další tiskové zprávy Lidská práva25-05-2016 - 10:39
nositelia Sacharovovej ceny s Martinom Schulzom. V rukách držia plagáty Raifa Badawiho.  

Lidskoprávní aktivisty, disidenty a bojovníky za svobodu slova oceňuje Parlament každoročně Sacharovovou cenou. Krom toho jim poskytuje platformu pro průběžná setkání a začátkem tohoto týdne se devět laureátů setkalo s poslanci a dalšími aktivisty. Diskutovali mimo jiné o tom, jak čelit novým překážkám svobody slova v dnešním digitálním věku. Internet je totiž vynikajícím prostředkem nejenom pro disidenty, ale i pro vlády, které je chtějí sledovat. (Přečtěte si více: Boj za svobodu slova v éře internetu )

 

Anti-tax avoidance: close tax gap with low-tax third countries, say MEPs

ECON Economic and monetary affairs24-05-2016 - 14:42

The European Commission's proposal for an EU anti-tax avoidance directive was welcomed by Parliament's Economic and Monetary Affairs Committee in a resolution voted on Tuesday. MEPs nonetheless advocated stricter limits on deductions for interest payments and an effective corporate tax rate of 15%. (Read more: Anti-tax avoidance: close tax gap with low-tax third countries, say MEPs )

 

The rise in jihadist attacks, terrorists' profiles and the special role of women in ISIS, recruitment of young people on social media and ISIS communication strategies, terrorist financing, the links between terrorism and crime and striking the right balance between privacy and security on encryption were among the topics debated by Civil Liberties Committee MEPs and Head of the Europol Counter Terrorism Centre Manuel Navarrete Paniagua on Monday afternoon. (Read more: Security: civil liberties MEPs debate changing trends in terrorist threats )

 

Tento týden v EP: energetická unie, jednotný digitální trh, boj s terorismem

Další tiskové zprávy Instituce23-05-2016 - 18:22
Vlajka EU na budově Evropského parlamentu.  

Po týdnu, který poslanci strávili ve svých volebních obvodech a na cestách delegací, se vracejí znovu do Bruselu. Ve výborech probírají například čerstvou zprávu Europolu o terorismu nebo hlasují o pravidlech pro zavádění geneticky modifikovaných produktů na trh. Ve středu a čtvrtek mají na schůzi pléna témata jako jednotný digitální trh, transatlantická ochrana údajů a energetická unie. O víkendu bude bruselské sídlo Parlamentu otevřené veřejnosti – těšíme se i na Vaši návštěvu! (Přečtěte si více: Tento týden v EP: energetická unie, jednotný digitální trh, boj s terorismem )

 

Budgets Committee MEPs approved €5,146,800 in EU aid on Monday to help 2,132 road haulage and delivery workers, made redundant by road transport company MoryGlobal SAS across France, to find new jobs. The European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid still needs to be approved by Parliament as a whole and by the Council of Ministers. (Read more: Budgets MEPs back €5.1m aid for 2,132 redundant road haulage workers in France )

 

Budgets Committee MEPs approved €6,468,000 in EU aid on Monday to help 557 workers made redundant by the “Larissa” supermarket in Greece to find new jobs. A further 543 young unemployed people should also benefit. The European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid still needs to be approved by Parliament as a whole and by the Council of Ministers. (Read more: Budgets MEPs back €6.4 million aid for redundant supermarket workers in Greece )

 

Parlament vyšetřuje nekalé daňové praktiky a chce transparentní daňové systémy

Další tiskové zprávy Hospodářské a měnové záležitosti / Daně23-05-2016 - 13:18
infografika o daniach v EÚ - slovensky  

Problematice daní se Parlament věnuje už delší dobu. Různé výbory vyšetřují nekalé daňové praktiky a poslanci se zasazují o větší transparentnost v odvodech daní. V souvislosti s finanční krizí se poslanci začali více zaměřovat na boj proti daňovým rájům. Nedávné skandály Lux Leaks a Panama Papers dodaly těmto snahám další impuls. Připravili jsme pro vás přehled toho, na čem v oblasti daňové transparentnosti Parlament aktuálně pracuje. (Přečtěte si více: Parlament vyšetřuje nekalé daňové praktiky a chce transparentní daňové systémy )

 

#EYE2016: Připojte se k Evropskému setkání mládeže online

Další tiskové zprávy Instituce20-05-2016 - 10:29
mladá žena si fotí plný zasedací sál Parlamentu  

Evropské setkání mládeže (EYE) probíhající tento pátek a sobotu ve Štrasburku je otevřené všem mladým, kteří se chtějí vyjádřit k budoucnosti Evropy. Víc než sedm tisíc jich přijede do alsaské metropole a i vy se můžete připojit odkudkoliv. EYE se rozjíždí v pátek ráno, kdy ho slavnostně zahájí místopředsedové Parlamentu Mairead McGuinessová, Sylvie Guillaumeová, Ulrike Lunaceková a Rainer Wieland. Přečtěte si, jak se můžete také zúčastnit. (Přečtěte si více: #EYE2016: Připojte se k Evropskému setkání mládeže online )