Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Development MEPs urge EU countries to stick to foreign aid commitments

DEVE Development and cooperation20-04-2015 - 18:48

Development MEPs urged EU member countries to respect their Official Development Assistance (ODA) target of 0.7% of national income and to set timetables for reaching it by 2020. It also highlighted the need to mobilise domestic resources efficiently in developing countries and stressed the importance of private-sector contributions in a resolution on financing development adopted on Monday. (Read more: Development MEPs urge EU countries to stick to foreign aid commitments )

 

Strategic Investment Fund: committees back Juncker Plan, but not programme cuts

ECON BUDG Budget / Economic and monetary affairs20-04-2015 - 18:14

A negotiating brief on the “Juncker” plan for a European Fund for Strategic Investments (EFSI) to guarantee growth and job-creating investment was backed by the Budgets and Economic and Monetary Affairs committees on Monday evening. But MEPs contested plans to feed the fund from the EU research and transport investment budgets, and called for more parliamentary control over its leadership and goals. (Read more: Strategic Investment Fund: committees back Juncker Plan, but not programme cuts )

 

ŽIVĚ: poslanci hlasují o Evropském fondu pro strategické investice

Další tiskové zprávy Instituce20-04-2015 - 15:41
 

Rozpočtový výbor a Výbor pro hospodářství a měnu dnes v 16:45 hlasují o návrhu týkajícím se Evropského fondu pro strategické investice (IFSI). Ten by měl být klíčovou součástí investičního plánu ve výši 315 miliard eur, který má pomoci překonat krizí vyvolaný nedostatek investic do evropské ekonomiky. Pro daňové poplatníky by tato ambiciózní iniciativa Evropské komise pod vedením Jeana-Claudea Junckera neměla znamenat žádnou dodatečnou finanční zátěž. Sledujte hlasování výborů od 16:45. (Přečtěte si více: ŽIVĚ: poslanci hlasují o Evropském fondu pro strategické investice )

 

Tento týden v EP: investiční plán, bezpečnost spotřebitelů, robotika

Další tiskové zprávy Instituce20-04-2015 - 12:36
budova Evropského parlamentu v Bruselu  

Parlamentní výbory tento týden hlasují o zprávě o investičním plánu ve výši 315 miliard eur na podporu unijní ekonomiky. Na programu jsou i pravidla EU zaručující, aby ochranné prostředky fungovaly tak, jak to deklaruje výrobce. Poprvé se schází nová pracovní skupina pro robotiku, a poslanci jednají o zprávě naléhající na švýcarskou vládu, aby dodržovala své dohody s EU o migraci. Politické skupiny Parlamentu se připravují na plenární zasedání, které proběhne příští týden. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: investiční plán, bezpečnost spotřebitelů, robotika )

 

Legal affairs MEPs back plans to facilitate recovery of small debts

JURI Judicial cooperation16-04-2015 - 12:31

Plans to improve and broaden the use of a simplified procedure for low-value cross-border claims to recover money from abroad, so as to cut costs and paperwork for both consumers and businesses, were backed by the legal affairs committee on Thursday. (Read more: Legal affairs MEPs back plans to facilitate recovery of small debts )

 

Sté výročí arménské genocidy: EP vyzval Turecko a Arménii k normalizaci vztahů

Plenární zasedání Vnější vztahy15-04-2015 - 20:16
Sté výročí arménské genocidy bude připomenuto 24. dubna na památníku obětí genocidy Tsitsernakaberd v Jerevanu. Copyright:  Jens Kalaene
©BELGA_DPA_J.Kalaene  

Arménie a Turecko by měly využít stého výročí genocidy Arménů k obnovení diplomatických vztahů, otevření hranic a zlepšování vzájemné hospodářské integrace, uvedl Evropský parlament v dnes schváleném usnesení. Poslanci zdůraznili, že Turecko by mělo uznat genocidu Arménů a umožnit tak skutečné usmíření. Ocenili také vyjádření papeže Františka ze dne 12. dubna, který uctil sté výročí genocidy. (Přečtěte si více: Sté výročí arménské genocidy: EP vyzval Turecko a Arménii k normalizaci vztahů )

 

EP podpořil převod fondů EU do roku 2015 pro pozdě zahájené národní programy

Plenární zasedání Rozpočet15-04-2015 - 19:56

Evropský parlament dnes vyjádřil souhlas se změnami výdajových stropů v rámci dlouhodobého rozpočtu EU na období 2014 – 2017. Ty pomohou financovat 300 programů spravovaných členskými státy, které byly spuštěny příliš pozdě na to, aby dosáhly na finance z rozpočtu pro rok 2014. Změny umožní převedení 21,1 miliard eur nevyužitých prostředků z roku 2014 do let 2015-17. (Přečtěte si více: EP podpořil převod fondů EU do roku 2015 pro pozdě zahájené národní programy )

 

MEPs urge end to Roma discrimination and recognition of Roma Genocide Day

Plenary Session Fundamental rights15-04-2015 - 19:12

Parliament called for more efforts to end discrimination, hate crime and hate speech against Roma people and for 2 August to be recognised as Roma Holocaust Memorial Day, to commemorate the Roma genocide in World War II, in a resolution passed on Wednesday. (Read more: MEPs urge end to Roma discrimination and recognition of Roma Genocide Day )

 

Zahájení dubnového zasedání v Bruselu

Plenární zasedání Instituce15-04-2015 - 18:02
Zasedání bylo zahájeno minutou ticha za 400 migrantů, kteří pravděpodobně zahynuli ve Středomoří. "Tato opakovaná katastrofa u nás nesmí vést k apatii," uvedl předseda EP Martin Schulz.  

Poslanci EP zahájili zasedání minutou ticha za utonulé migranty ve Středomoří a oběti útoku hnutí Šabáb v Keni. Předseda EP Martin Schulz také vyzval mezinárodní společenství ke zmírnění utrpení uprchlíků z tábora Jarmúk v Sýrii. (Přečtěte si více: Zahájení dubnového zasedání v Bruselu )

 
Happy children with healthy food ©BELGA_MASTERFILE_Norbert Kramer  

The EU and its member states must invest more effort and money in promoting healthy eating and the consumption of local foodstuffs amongst children, said the agriculture committee said on Tuesday when it amended draft rules on schemes to provide fruit, vegetables and milk in schools. (Read more: Milk and fruit in schools: agriculture MEPs promote healthy eating )