Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Italian Presidency priorities discussed by EP committees

AFCO TRAN REGI LIBE FEMM ENVI EMPL ECON DEVE Institutions22-07-2014 - 15:36

The priorities of the Italian Council Presidency are being outlined to the various parliamentary committees by Italian ministers, on 22 and 23 July. This text will be updated daily. (Read more: Italian Presidency priorities discussed by EP committees )

 
 

Tento týden v EP: Ukrajina, TTIP, priority italského předsednictví

Další tiskové zprávy Instituce22-07-2014 - 15:05
budova Evropského parlamentu v Bruselu  

Tento týden je věnován schůzím parlamentních výborů. Komisař EU pro obchod Karel De Gucht ve Výboru pro mezinárodní obchod představí pokrok v jednáních o transatlantickém obchodním a investičním partnerství TTIP, několik dalších výborů bude s italskými ministry diskutovat o prioritách nového italského předsednictví, a v úterý se dozvíme jména tří finalistů filmové ceny Evropského parlamentu LUX. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: Ukrajina, TTIP, priority italského předsednictví )

 
 

Finalisty ceny LUX 2014 jsou slovinský, francouzský a polský film

Další tiskové zprávy Kultura22-07-2014 - 14:18
Plakáty soutěžících filmů.  

Známe tři finalisty letošní filmové ceny Evropského parlamentu LUX: jsou jimi filmy „Nepřítel třídy“ ze Slovinska, francouzská „Holčičí parta“ a snímek z polsko-dánské koprodukce „Ida“. Všechny tři soutěžící filmy budou otitulkovány ve všech 24 oficiálních jazycích EU a během Filmových dní LUX promítány ve všech 28 členských zemích. Vítěze ceny LUX vyberou hlasováním poslanci a jeho jméno se dozvíme 17. prosince. (Přečtěte si více: Finalisty ceny LUX 2014 jsou slovinský, francouzský a polský film )

 
 

Debate on EU trade policy and TTIP round six outcome with Karel de Gucht today

INTA External/international trade22-07-2014 - 12:35

EU trade Commissioner Karel de Gucht will debate EU trade policy, including the outcome of the sixth round of EU/US transatlantic trade and investment partnership (TTIP) talks with International Trade Committee MEPs today, at 17.00 in room P1A002. (Read more: Debate on EU trade policy and TTIP round six outcome with Karel de Gucht today )

 
 

MEPs in the Foreign Affairs Committee’s Enlarged Bureau will meet Ukraine’s foreign minister Pavlo Klimkin at 13.30 in Brussels today to discuss developments in eastern Ukraine since the shooting down of Malaysia Airways flight MH17 on 17 July. The meeting is open to all members of the House and takes place in room Altiero Spinelli 3G3. (Read more: MEPs to debate crisis in Ukraine with its foreign minister Pavlo Klimkin today )

 
 

První plenární zasedání očima našich hostujících fotografů

Další tiskové zprávy Instituce / Kultura22-07-2014 - 10:41
Gabor Szello  

První plenární zasedání Evropského parlamentu nezdokumentovali jen, jako obvykle, novináři, ale tentokrát ho se svými fotoaparáty navštívili i dva vítězové naší soutěže o hostujícího fotografa. Maďarský fotograf na volné noze Gábor Szellő, který se svými snímky vyhrál u odborné poroty, i italská designérka a fotografka Alessandra Giansante, která získala nejvíc hlasů od veřejnosti, se s námi o svůj pohled na Evropský parlament podělili nejen ve fotografii, ale i slovem. (Přečtěte si více: První plenární zasedání očima našich hostujících fotografů )

 
 

Poslanci vyzývají Rusko, aby se podílelo na ukrajinském mírovém plánu

Plenární zasedání Vnější vztahy17-07-2014 - 12:50

Rusko by mělo podpořit ukrajinský mírový plán, dodržovat příměří a stáhnout námezdní vojáky zpět do Ruska koridorem pro odchod vojáků, uvedli poslanci ve čtvrtek schváleném usnesení. Členské státy EU vyzývají, aby zakázaly prodej zbraní do Ruska a pomohly Ukrajině zajistit bezpečnost dodávek plynu pomocí jeho zpětného toku. Poslanci rovněž prohlašují, že jsou připraveni co nejdříve ratifikovat dohodu o přidružení a volném obchodu s Ukrajinou . (Přečtěte si více: Poslanci vyzývají Rusko, aby se podílelo na ukrajinském mírovém plánu )

 
 

EP vyzývá EU, aby pomohla 5,3 milionům mladých lidí najít důstojné zaměstnání

Plenární zasedání Politika zaměstnanosti17-07-2014 - 12:22
Dle poslanců by podpora mladých lidí při hledání zaměstnání měla být klíčovou prioritou pro členské státy a politiky EU v následujících měsících a letech  

Evropský parlament ve čtvrtek schváleném usnesení vyzval k výraznějším opatřením na boj proti nezaměstnanosti mezi mladými lidmi, včetně společných minimálních standardů pro učňovskou přípravu a důstojných mezd. Financování programů týkajících se zaměstnanosti by rovněž mělo být dle poslanců v budoucích rozpočtech EU navýšeno. (Přečtěte si více: EP vyzývá EU, aby pomohla 5,3 milionům mladých lidí najít důstojné zaměstnání )

 
 

Gaza: MEPs call for immediate ceasefire and resumption of direct peace talks

Plenary Session External relations17-07-2014 - 12:20

The European Parliament called for an immediate end to rocket attacks on Israel and to Israeli military action against Gaza in a resolution voted on Thursday The EU foreign policy chief and the member states must do more to support a ceasefire agreement and put an immediate stop to all acts of violence threatening civilians, MEPs said, calling on Israelis and Palestinians to resume direct peace talks. (Read more: Gaza: MEPs call for immediate ceasefire and resumption of direct peace talks )

 
 

Iraq: MEPs reject jihadist terrorism and call for sustainable political solution

Plenary Session External relations17-07-2014 - 12:18

Attacks by the Islamic State (IS) on the Iraqi state and its citizens, including summary executions and the imposition of harsh interpretations of Sharia law, were strongly condemned in a European Parliament resolution passed by a show of hands on Thursday. At the same time, the resolution urges the Iraqi security forces to respect Iraq's international commitments on human rights and fundamental freedoms while fighting the IS and other terrorist groups. (Read more: Iraq: MEPs reject jihadist terrorism and call for sustainable political solution )