Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 
Manfrēds Vēbers  

Otrdien, 3. februārī, jums būs iespēja tiešsaistē sarunāties ar Eiropas Parlamenta lielākās politiskās grupas – Eiropas Tautas partijas – vadītāju Manfrēdu Vēberu (Vācija) par Eiropas Savienības nākotnes izaicinājumiem. (Lasīt tālāk: Piedalies "Facebook" čatā ar Parlamenta lielākās politiskās grupas vadītāju )

 
 
Jaunieši  

Vai esi 16-30 gadus vecs un piedalies Eiropas mēroga projektā? Izmanto iespēju un piesakies Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas konkursam, kura mērķis ir veicināt Eiropas apziņas veidošanos jauniešu vidū. Pieteikšanās sākās 2014. gada 2. decembrī un ilgs līdz 2015. gada 23. februārim. Uzvarētāji iegūst ne tikai atzinību un iespēju iepazīstināt plašāku auditoriju ar savu projektu, bet arī naudas balvu. (Lasīt tālāk: Pieteikšanās termiņš Kārļa Lielā balvas konkursam pagarināts līdz 23. februārim )

 
 

Fishermen will have two years to “adapt” before sanctions for failing to comply with the new Common Fisheries Policy (CFP) discard ban take effect, under a tentative deal struck by Parliament and Council on Thursday, with European Commission help. The agreement amends the “omnibus” regulation setting out detailed arrangements for enforcing the ban. (Read more: Discard ban: MEPs delay enforcement of sanctions on fishermen who fail to comply )

 
 
Deputāti sēžu zālē  

Eiropas Savienību pastāvīgi apdraud enerģētikas atkarība, 10% mājsaimniecību nevar atļauties pienācīgu apkuri un kopumā tiek izniekots pārāk daudz enerģijas. Lai prezentētu savu skatījumu uz enerģētikas savienību 26. un 27. janvārī Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks enerģētikas savienības jautājumos Marošs Šefčovičs piedalījās Parlamenta Enerģētikas un Vides komiteju sēdēs. Savukārt 5. un 6. februārī Turcijā notiks enerģētikas savienības seminārs, kurā piedalīsies arī EP delegācija. (Lasīt tālāk: EP deputāti ar EK viceprezidentu Šefčoviču apspriež enerģētikas savienību )

 
 

Climate change: MEPs discuss roadmap to Paris conference

Plenary Session Environment28-01-2015 - 20:16
The logo of the upcoming UN Climate Change Conference, the Cop 21 summit in Paris, on January 14, 2015. ©BELGA/AFP/J.Demarthon  

The roadmap to the 21st UN climate conference, in Paris (France) in December, was debated by MEPs, the Latvian Presidency and Commissioner Arias Cañete on Wednesday. The conference of parties (COP21) to the UN Convention on Climate Change aims to deliver a worldwide climate agreement to replace the Kyoto Protocol. (Read more: Climate change: MEPs discuss roadmap to Paris conference )

 
 

Juncker plan welcomed by most political groups

Plenary Session Economic and monetary affairs28-01-2015 - 19:33
Euro illustration  

The Commission vice-president for growth and investment, Jyrki Katainen, called on Parliament on Wednesday to do its utmost to ensure the Juncker plan for strategic investment would be up and running by June. He stressed the importance of the plan's three pillars: the fund itself, the project pipeline and the completion of the internal market. (Read more: Juncker plan welcomed by most political groups )

 
 

ES-ASV brīvās tirdzniecības nolīguma reglamentējošie aspekti

Citi Ārējā/starptautiskā tirdzniecība28-01-2015 - 18:26
Kuģi ostā  

Turpinās ES un ASV sarunas par tirdzniecības partnerību, kas varētu veicināt ekonomikas attīstību un radīt jaunas darbavietas abpus Atlantijas okeānam. Taču sarunu vedējiem vēl jāvienojas par vairākiem delikātiem jautājumiem, tajā skaitā par investoru un valsts strīdu izšķiršanas noteikumiem. 27. janvārī Eiropas Parlamenta Starptautiskās tirdzniecības un Juridisko jautājumu komitejas rīkoja publisku uzklausīšanu, lai uzzinātu ekspertu viedokli. (Lasīt tālāk: ES-ASV brīvās tirdzniecības nolīguma reglamentējošie aspekti )

 
 

EP deputāti debatē par terorisma apkarošanu

Plenārsesija Tieslietas un iekšlietas28-01-2015 - 17:47

Trešdienas debatēs ar komisāru Dimitri Avramopulos EP deputāti apsprieda pretterorisma pasākumus, citstarp arī ES Pasažieru Datu reģistra direktīvas priekšlikumu, ES policijas aģentūras Europol darbību, informācijas apmaiņas uzlabošanu, radikalizācijas novēršanu un nākamo Eiropas Drošības programmu. Februāra plenârsesijâ, kas notiks Strasbūrā 9.-12.februārī, deputāti plāno pieņemt rezolūciju, gatavojoties pretterorisma pasākumiem veltītajai Eiropadomes sanāksmei. (Lasīt tālāk: EP deputāti debatē par terorisma apkarošanu )

 
 

Tiešraide: plenārsesijas debates par klimata vienošanos

Plenārsesija Vide28-01-2015 - 15:38
Infografika par klimata pārmaiņu sekām  

Šodien Eiropas Parlamenta deputāti kopā ar Komisijas un Padomes pārstāvjiem diskutēs par virzību uz jaunu starptautisku vienošanos klimata jomā Parīzē. Jaunā vienošanās aizstās Kioto protokolu, kura darbība beigsies 2020. gadā. Jau pagājušā gada decembrī nevalstiskās organizācijas, eksperti un politiķi ANO klimata konferencē Limā strādāja pie vienošanās, kuru paredzēts noslēgt 2015. gada decembrī Parīze. Aplūko infografiku, lai uzzinātu, kādu iespaidu klimata pārmaiņas atstāj uz mūsu planētu. (Lasīt tālāk: Tiešraide: plenārsesijas debates par klimata vienošanos )

 
 

Deputāti plenārsēdē spriedīs par ES mēroga terorisma apkarošanas pasākumiem

Plenārsesija Tieslietas un iekšlietas28-01-2015 - 14:44
Lidostā tiek pārbaudīta pase  

Nesenie uzbrukumi Parīzē lika dalībvalstīm un ES iestādēm aizdomāties par drošības politiku un ierosināt jaunas iniciatīvas cīņā pret terorismu. Šodien plenārsesijas debatēs EP deputāti kopā ar migrācijas un iekšlietu komisāru Dimitri Avramopulu diskutēs par jauniem pretterorisma pasākumiem, kuru mērķis ir, cita starpā, apturēt radikalizāciju un ieroču piegādi. Tiks spriest arī par jaunu Eiropas drošības stratēģiju un Pasažieru datu reģistru. Skaties debašu tiešraidi mūsu tīmekļa vietnē. (Lasīt tālāk: Deputāti plenārsēdē spriedīs par ES mēroga terorisma apkarošanas pasākumiem )