Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 
Dumping of solid urban waste ©AP Images/European Union-EP  

The share of waste to be recycled should be raised to 70% by 2030, from 44% today, while landfilling, which has a big environmental impact, should be limited to 5%, said Environment Committee MEPs on Tuesday, as they amended the draft EU “waste package” legislation. They also advocate a 50% reduction in food waste by 2030. (Read more: Waste: boost recycling, cut landfilling and curb food waste, say MEPs )

 

Parliament to mark the International Holocaust Remembrance Day

Others Institutions24-01-2017 - 17:53

To mark the International Holocaust Remembrance Day (27 January), the European Parliament and the European Jewish Congress will hold a ceremony on Wednesday. EP President Antonio Tajani and European Jewish Congress President Dr Moshe Kantor will deliver the opening speeches. (Read more: Parliament to mark the International Holocaust Remembrance Day )

 

Maltese Presidency priorities discussed in committee

REGI LIBE JURI CULT AFET Institutions24-01-2017 - 17:35

The priorities of the Maltese Presidency of the EU Council of Ministers are being outlined to parliamentary committees by Maltese ministers at a series of meetings taking place in January. (Read more: Maltese Presidency priorities discussed in committee )

 

CETA: "Šis darījums ir balstīts uz labāko praksi abpus Atlantijas okeānam"

Citi Ārējā/starptautiskā tirdzniecība24-01-2017 - 16:48
foto no intervijas  

Eiropas Parlamenta Starptautiskās tirdzniecības komiteja 24. janvārī apstiprināja ES un Kanādas tirdzniecības darījumu (CETA). Galīgais balsojums par šo vienošanos notiks nākamajā mēnesī. Pirms komitejas balsojuma, Facebook tiešraidē runājām ar EP deputātu, kurš atbild par CETA virzīšanu - Arti Pabriku. Viņš sarunā norādīja: “Galvenā motivācija ir nodrošināt lielākus ienākumus no tirdzniecības. CETA ir ļoti labs piemērs tam, kā būtu jāveido labi tirdzniecības darījumi.” (Lasīt tālāk: CETA: "Šis darījums ir balstīts uz labāko praksi abpus Atlantijas okeānam" )

 

The EU Commission should table a plan in 2017 to cut delays in EU-funded projects that aim to reduce disparities among EU regions by stimulating growth and job creation, say Regional Development Committee MEPs in a resolution voted on Tuesday. (Read more: Cut cohesion policy red tape, urge Regional Development Committee MEPs )

 

CETA: Trade Committee MEPs back EU-Canada agreement

INTA External/international trade24-01-2017 - 10:38

The EU-Canada Comprehensive Economic and Trade Agreement (CETA), which aims to boost goods and services trade and investment flows, was approved by the International Trade Committee on Tuesday. The full House is to vote on the deal in February. (Read more: CETA: Trade Committee MEPs back EU-Canada agreement )

 
foto: atkritumu urnas  

Otrdien, 24. janvārī Eiropas Parlamenta vides un sabiedrības veselības komiteja balsos par grozījumiem Komisijas priekšlikumos saistībā ar atkritumu apsaimniekošanu, jeb tā saukto “atkritumu pakotni”, kas sastāv no četrām direktīvām. Iepriekšējās rezolūcijās Parlaments izrādīja interesi izvirzīt vērienīgākus mērķus. Balsojums ir pirmais solis, lai sāktu sarunas ar citām iestādēm (Komisiju un Padomi) par nākotnes vienošanos. Atkritumu pakotne ir viena no 2017. gada institucionālajām prioritātēm. (Lasīt tālāk: Atkritumi: vērienīgāki mērķi ceļā uz aprites ekonomiku )

 

Pēc CETA: ES tirdzniecības līgumi, kas tiek izskatīti

Citi Ārējā/starptautiskā tirdzniecība23-01-2017 - 18:21
Attēls ar pasaules karti, kurā redzams, ar kurām valstīm šobrīd ir spēkā esoši tirdzniečības līgumi.  

Eiropas Parlamenta Starptautiskās tirdzniecības komiteja otrdien balsos par visaptverošu tirdzniecības nolīgumu (CETA) ar Kanādu, bet CETA nav vienīgais, pie kā ES šobrīd strādā. Dažādi darījumi tiek izskatīti visā pasaulē, bet tie var stāties spēkā tikai tad, ja Eiropas Parlaments to apstiprina. Lasi rakstu, lai gūtu pārskatu par sarunu gaitu pie šī brīža līgumiem. (Lasīt tālāk: Pēc CETA: ES tirdzniecības līgumi, kas tiek izskatīti )

 
Foto: Eiropas Savienības karoga attēls.  

Šonedēļ Eiropas Parlamentā Starptautiskās tirdzniecības komitejas deputāti balso par to, vai apstiprināt ES tirdzniecības darījumu ar Kanādu (CETA). Savukārt, Vides komiteja balsos par risinājumiem, lai veicinātu atkritumu pārstrādi un to atkārtotu izmantošanu. (Lasīt tālāk: Šonedēļ Eiropas Parlamentā: CETA, atkritumu pārstrādes likumi )

 

Plenārsesija: vidusposma vēlēšanas, sociālās tiesības, ziemas palīdzība bēgļiem

Plenārsesija Iestādes / Tieslietas un iekšlietas / Ekonomikas un monetārie jautājumi / Sociālā politika20-01-2017 - 11:53
 

Šonedēļ Strasbūrā EP deputāti ievēlēja Antonio Tajāni par jauno prezidentu un izvēlējās 14 priekšsēdētāja vietniekus un 5 kvestorus. Viņi noraidīja Komisijas melno sarakstu valstīm, kurās ir augsts naudas atmazgāšanas risks un uzsvēra nepieciešamību pēc ziemas ārkārtas palīdzības bēgļiem Eiropā. Lasi par svarīgāko no janvāra plenārsesijas šajā rakstā. (Lasīt tālāk: Plenārsesija: vidusposma vēlēšanas, sociālās tiesības, ziemas palīdzība bēgļiem )