Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Parlament jedná o nové strategii EU týkající se alkoholu

Plenární zasedání Veřejné zdraví27-04-2015 - 15:26
 

Alkohol v EU způsobuje velké škody v oblasti veřejného zdraví – v roce 2010 se přímé a nepřímé společenské náklady zneužívání alkoholu v Evropě odhadovaly na 155,8 miliard eur. Alkohol je také plný kalorií a může přispět k obezitě, ale většina lidí o kalorické hodnotě svých nápojů nemá ani ponětí. Evropský parlament dnes projedná návrh usnesení, který mimo jiné požaduje povinné označování kalorické hodnoty alkoholu. Sledujte diskuzi živě a podívejte se, jak vypadá spotřeba alkoholu v EU. (Přečtěte si více: Parlament jedná o nové strategii EU týkající se alkoholu )

 

Olga Sehnalová o eCall: informace se předává až v momentě vážné dopravní nehody

Další tiskové zprávy Informace27-04-2015 - 11:47
Olga Sehnalová během rozhovoru  

Představte si, že jste účastníky vážné dopravní nehody a nejste schopni si sami zavolat pomoc. Už brzy by to za vás mohlo udělat vaše auto. Evropský parlament dnes jedná a zítra hlasuje o podmínkách zavedení automatického systému tísňového volání eCall pro automobily. Česká poslankyně Olga Sehnalová, která má v Parlamentu návrh na starosti, nám před nedávnem řekla, řekla, proč je systém eCall potřeba a jak budou v jeho rámci chráněny osobní údaje. (Přečtěte si více: Olga Sehnalová o eCall: informace se předává až v momentě vážné dopravní nehody )

 
Demonstrující ukazují fotografie svých příbuzných - obětí kolapsu Rana Plaza. @Rohat Ali Rajib  

Dnes uběhly přesně 2 roky od zřícení továrního komplexu Rana Plaza v Bangladéši. Tragédie, která si vyžádala životy více než 1100 lidí, upozornila na lidské náklady výroby levného oblečení. Bangladéš je druhým největším vývozcem oděvů na světě. 60 % jeho vývozu směřuje do EU. 29. dubna poslanci Evropského parlamentu hlasují o usnesení o současném stavu oděvního průmyslu v zemi. Předsedkyně parlamentní delegace pro jižní Asii Jean Lambert nám vysvětlila, co se během dvou let po tragédii změnilo. (Přečtěte si více: Bangladéš: Jaká je situace továrních dělníků dva roky po tragédii Rana Plaza? )

 
Martin Schulz  

Evropa by měla přijít se společnou azylovou a migrační politikou, která je humánní a realistická, upozornil Martin Schulz lídry EU. Předseda Evropského parlamentu k nim promluvil na začátku včerejšího mimořádného evropského summitu věnovaného migraci. Schůzka je reakcí na poslední události, kdy během jednoho týdne zemřely stovky lidí při pokusu přeplavit se přes Středozemní moře. "Naší bezprostřední prioritou musí být záchrana lidských životů na moři," řekl Schulz. (Přečtěte si více: Martin Schulz: "Chybějící evropská migrační politika dělá ze Středomoří hřbitov" )

 

Parliament, Council start negotiations on investment fund

BUDG ECON Budget / Economic and monetary affairs23-04-2015 - 14:01

Negotiators of the European Parliament and the Council opened negotiations on the European Fund for Strategic Investments (EFSI) on Wednesday. (Read more: Parliament, Council start negotiations on investment fund )

 

Carbon monoxide can kill, so gas ovens should be professionally installed and maintained. But oven gloves need not be subject to EU safety rules unless they are labelled “protective”, said Internal Market Committee MEPs voting on draft EU rules on Thursday. (Read more: Gas ovens need EU safety rules, but oven gloves do not, say MEPs )

 

Nelegální odebírání orgánů: jak moc se týká EU?

Další tiskové zprávy Lidská práva23-04-2015 - 11:40
příprava na transplantaci ledviny ©BELGA_EYEVINE_C.Stennett  

Poptávka po orgánech převyšující nabídku vedla k vytvoření ilegální sítě obchodování s orgány. Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin a Podvýbor pro lidská práva 21. dubna uspořádaly seminář věnovaný problému odebírání orgánů v Číně. I když se pozornost v poslední době soustředila právě na tuto zemi, bez viny není ani zbytek světa, říká slovenský poslanec Miroslav Mikolášik. (Přečtěte si více: Nelegální odebírání orgánů: jak moc se týká EU? )

 

Better law-making with Frans Timmermans

Others Institutions22-04-2015 - 17:56

Annual and multi-annual programming and the revision of the 2003 Inter-institutional agreement on "Better Law making", which aims to simplify and improve the regulatory environment, will be discussed by the Conference of Presidents (EP President and political group leaders) and Commission Vice-President Frans Timmermans on Thursday at around 11.00. (Read more: Better law-making with Frans Timmermans )

 

Mady Delvaux o robotice: Jsem přesvědčena, že to bude revoluce

Další tiskové zprávy Výzkum a inovace22-04-2015 - 15:32
Mady Delvaux během rozhovoru  

Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo. Robot musí uposlechnout příkazů člověka ... Asimovovy zákony robotiky patří do sci-fi, ale robotika je věda, která stále více proniká do reality. Ve světě dronů, robotických vysavačů, inteligentních automobilů a průmyslových robotů se parlamentní Výbor pro právní záležitosti rozhodl zřídit pracovní skupinu pro legislativu o robotice. Mluvili jsme o ní se zpravodajkou Mady Delvaux. (Přečtěte si více: Mady Delvaux o robotice: Jsem přesvědčena, že to bude revoluce )

 

Development MEPs urge EU countries to stick to foreign aid commitments

DEVE Development and cooperation20-04-2015 - 18:48

Development MEPs urged EU member countries to respect their Official Development Assistance (ODA) target of 0.7% of national income and to set timetables for reaching it by 2020. It also highlighted the need to mobilise domestic resources efficiently in developing countries and stressed the importance of private-sector contributions in a resolution on financing development adopted on Monday. (Read more: Development MEPs urge EU countries to stick to foreign aid commitments )