Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Živě: Způsobí crowdsourcing a 3D tisk revoluci?

Další tiskové zprávy Výzkum a inovace27-01-2015 - 12:45
koláž z fotografií z přímých přenosů  

V online světě hranice téměř neexistují. Odborníci z různých částí světa mohou spolupracovat na jednom projektu, každý ze své pracovny; lidé mohou podporovat inovativní nápady po celém světě prostřednictvím crowdsourcingu; předmět, který někde někdo navrhne, si můžete okamžitě vytisknout na druhém konci světa. Jaký dopad mohou mít tyto technologie na ekonomiku? Parlamentní panel pro hodnocení vědeckých a technologických možností STOA se této otázce věnuje na dnešním semináři. (Přečtěte si více: Živě: Způsobí crowdsourcing a 3D tisk revoluci? )

 
 

A new, improved EU Transparency Register was launched on Tuesday with the aim of making EU-decision-making and the activities of lobbyists more transparent and more accountable while also giving lobbyists more incentives to register and making the database easier for lobbyists and the public to access. (Read more: Commission and Parliament implement new rules on Transparency Register )

 
 

Reakce poslanců na výsledky řeckých voleb: video

Další tiskové zprávy Instituce / Spravedlnost a vnitřní věci27-01-2015 - 11:40
Alexis Tsipras  

Nedělní parlamentní volby v Řecku přivedly k moci levicovou stranu Syriza, která ve své kampani slibovala konec úsporných opatření. Zeptali jsme se předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze a zástupců parlamentních politických skupin na jejich názory na výsledky voleb a očekávání do budoucna. Přečtěte si shrnutí jejich názorů a kliknutím na jména jednotlivých poslanců přejděte na krátké videoklipy s jejich vyjádřeními. (Přečtěte si více: Reakce poslanců na výsledky řeckých voleb: video )

 
 

MEPs to discuss investor protection and regulatory aspects of TTIP

INTA JURI External/international trade27-01-2015 - 10:56

Investor protection, including investor-to-state disputes, and regulatory aspects in the forthcoming Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) will be discussed on Tuesday, at a joint hearing with the trade and legal affairs committees. (Read more: MEPs to discuss investor protection and regulatory aspects of TTIP )

 
 

Juncker Plan will create 1.3 million jobs, Katainen tells economic affairs MEPs

ECON Economic and monetary affairs26-01-2015 - 18:06
Commission Vice President Jyrki Katainen discuss the proposed fund for strategic investments with the EP Economic and Monetary Affairs Committee  

The European Commission calculates that the Juncker Plan for a European Strategic Investments Fund will create 1.3 million jobs, said Commissioner for Growth and Jobs Jyrki Katainen in a debate with Economic and Monetary Affairs Committee MEPs on Monday. If projects incur losses, the public share of their funding will take the first blow. "That's why they are interesting for private investors", he said. (Read more: Juncker Plan will create 1.3 million jobs, Katainen tells economic affairs MEPs )

 
 

ŽIVĚ: Zahraniční výbor jedná o zprávě o lidských právech a demokracii ve světě

Další tiskové zprávy Lidská práva26-01-2015 - 15:23
koláž z fotografií z přímých přenosů  

Jak EU v roce 2013 prosazovala lidská práva po celém světě? Jak zlepšit důslednost EU v oblasti lidských práv v rámci její zahraniční politiky? To jsou některé z otázek, na které se snaží odpovědět výroční zpráva o lidských právech a demokracii ve světě a o politice Evropské unie v této oblasti. Zprávu dnes projednává parlamentní Výbor pro zahraniční věci. Sledujte jednání v přímém přenosu a dozvíte se, jaké jsou hlavní výzvy pro politiku EU v zahraničí. (Přečtěte si více: ŽIVĚ: Zahraniční výbor jedná o zprávě o lidských právech a demokracii ve světě )

 
 

Foreign Affairs MEPs discuss Ukraine following Mariupol attack

AFET External relations26-01-2015 - 14:27

The Foreign Affairs Committee will discuss the situation in Ukraine with the Ukrainian Ambassador to the EU, Kostiantyn Yelisieiev, and representatives of the European External Action Service (EEAS) on Monday at 16.00. This follows the dramatic escalation of violence in the Donbas region in recent days, including the shelling of Mariupol on Saturday, which left more than 30 civilians dead. (Read more: Foreign Affairs MEPs discuss Ukraine following Mariupol attack )

 
 

Tento týden v EP: protiteroristická opatření, hospodářská správa, změny klimatu

Další tiskové zprávy Instituce26-01-2015 - 14:18
budova Evropského parlamentu v Bruselu  

Poslanci se tento týden schází ve výborech a ve středu na plenárním zasedání. Čeká je projednání Junckerova investičního plánu, protiteroristických opatření a mezinárodní dohody o klimatu. S německým a italským ministrem financí Wolfgangem Schäublem a Pierem Carlem Padoanem posoudí pravidla pro správu ekonomických záležitostí. Martin Schulz se v úterý v Praze zúčastní akce k Mezinárodnímu dni památky obětí holokaustu. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: protiteroristická opatření, hospodářská správa, změny klimatu )

 
 

Poslanci komentují program Evropské centrální banky na nákup aktiv

Další tiskové zprávy Hospodářské a měnové záležitosti26-01-2015 - 11:42
 

Evropská centrální banka 22. ledna oznámila svůj program „kvantitativního uvolňování,", v jehož rámci chce minimálně do září 2016 nakoupit každý měsíc vládní dluhopisy zemí eurozóny a aktiva soukromého sektoru ve výši 60 miliard eur. Naše video přináší reakce poslanců na tento krok, kterým se ECB snaží podpořit ekonomický růst a zvednout inflaci. Někteří kritici tvrdí, že tento program není tím správným nástrojem. (Přečtěte si více: Poslanci komentují program Evropské centrální banky na nákup aktiv )

 
 

Nevládní organizace, média a role EU: slyšení o lidských právech v Maďarsku

Další tiskové zprávy Lidská práva23-01-2015 - 15:36
Pohled na Budapešť  

Nedávný rázný zákrok proti jedné z nevládních organizací, svoboda médií a možnosti EU při monitorování situace v oblasti základních práv v členských zemích: to byla hlavní témata veřejného slyšení o situaci v oblasti lidských práv v Maďarsku. Slyšení, které 22. ledna uspořádal parlamentní Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci, se zúčastnili zástupci nevládních organizací, mezinárodních organizací a maďarské vlády. (Přečtěte si více: Nevládní organizace, média a role EU: slyšení o lidských právech v Maďarsku )