Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

CETA vychází podle zpravodaje Pabrikse z ověřených postupů

Další tiskové zprávy Vnější/mezinárodní obchod24-01-2017 - 18:23
poslanec Pabriks a moderátori počas rozhovoru  

Výbor pro mezinárodní obchod podpořil v úterý 24. ledna schválení dohody CETA, která má odstranit cla na většinu zboží a služeb, se kterými EU a Kanada vzájemně obchodují. Při této příležitosti jsme dělali na Facebook Live rozhovor s poslancem Artisem Pabriksem, který má dohodu CETA na starosti: „Jde v první řadě o to, abychom měli větší prospěch ze vzájemného obchodu. CETA je výborným příkladem toho, jak má vypadat dobrá obchodní dohoda,“ vysvětlil. V únoru bude o dohodě hlasovat ještě plénum. (Přečtěte si více: CETA vychází podle zpravodaje Pabrikse z ověřených postupů )

 
Dumping of solid urban waste ©AP Images/European Union-EP  

The share of waste to be recycled should be raised to 70% by 2030, from 44% today, while landfilling, which has a big environmental impact, should be limited to 5%, said Environment Committee MEPs on Tuesday, as they amended the draft EU “waste package” legislation. They also advocate a 50% reduction in food waste by 2030. (Read more: Waste: boost recycling, cut landfilling and curb food waste, say MEPs )

 

Parliament to mark the International Holocaust Remembrance Day

Others Institutions24-01-2017 - 17:53

To mark the International Holocaust Remembrance Day (27 January), the European Parliament and the European Jewish Congress will hold a ceremony on Wednesday. EP President Antonio Tajani and European Jewish Congress President Dr Moshe Kantor will deliver the opening speeches. (Read more: Parliament to mark the International Holocaust Remembrance Day )

 

Maltese Presidency priorities discussed in committee

REGI LIBE JURI CULT AFET Institutions24-01-2017 - 17:35

The priorities of the Maltese Presidency of the EU Council of Ministers are being outlined to parliamentary committees by Maltese ministers at a series of meetings taking place in January. (Read more: Maltese Presidency priorities discussed in committee )

 

The EU Commission should table a plan in 2017 to cut delays in EU-funded projects that aim to reduce disparities among EU regions by stimulating growth and job creation, say Regional Development Committee MEPs in a resolution voted on Tuesday. (Read more: Cut cohesion policy red tape, urge Regional Development Committee MEPs )

 

CETA: Trade Committee MEPs back EU-Canada agreement

INTA External/international trade24-01-2017 - 10:38

The EU-Canada Comprehensive Economic and Trade Agreement (CETA), which aims to boost goods and services trade and investment flows, was approved by the International Trade Committee on Tuesday. The full House is to vote on the deal in February. (Read more: CETA: Trade Committee MEPs back EU-Canada agreement )

 

Méně odpadů díky přechodu na oběhové hospodářství

Další tiskové zprávy Životní prostředí23-01-2017 - 17:30
ruka spouští slupku od banánu do odpadkového koše na bio odpad ©AP Images/European Union-EP  

Evropané stále posílají víc než polovinu odpadů na skládky nebo do spaloven zatímco cílem je toto množství snížit a naopak více recyklovat, kompostovat a opakovaně používat. To má podpořit balíček čtyř směrnic týkajících se odpadu, o kterém v úterý 24. ledna hlasuje výbor pro životní prostředí. Poslanci v minulosti podpořili ambiciózní cíle oběhového hospodářství a stanovisko výboru vymezí vyjednávací pozici Parlamentu k danému balíčku. (Přečtěte si více: Méně odpadů díky přechodu na oběhové hospodářství )

 

CETA a další obchodní dohody EU

Další tiskové zprávy Vnější/mezinárodní obchod23-01-2017 - 15:35
infographic illustration  

O dohodě o volném obchodu mezi EU a Kanadou (CETA) v úterý hlasuje výbor pro mezinárodní obchod. V poslední době měla velkou pozornost veřejnosti, ale není zdaleka jediná, na které EU pracuje. Probíhají desítky jednání o různých typech obchodních dohod s mnoha zeměmi nebo regionálními uskupeními. Některé méně známé jiné velmi kontroverzní. Přinášíme vám aktuální přehled. (Přečtěte si více: CETA a další obchodní dohody EU )

 

Tento týden v EP: dohoda CETA, odpadové hospodářství, směrnice o zbraních

Další tiskové zprávy Instituce23-01-2017 - 14:50
Vlajka EU na budově Evropského parlamentu.  

Tento týden se scházejí poslanci na jednáních výborů v Bruselu. Budou rozhodovat o schválení evropsko-kanadské obchodní dohody CETA, o normách, které by měly omezit záplavu odpadků a naopak posílit recyklaci, a také o posledním výsledku vyjednávání s Radou členských států nad novelizací směrnice o zbraních. Krom toho si výbory tento týden potvrdí dosavadní anebo zvolí nové vedení. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: dohoda CETA, odpadové hospodářství, směrnice o zbraních )

 

Hlavní z plenárky: volby nového vedení EP, sociální práva, pomoc uprchlíkům

Plenární zasedání Instituce / Spravedlnost a vnitřní věci / Hospodářské a měnové záležitosti / Sociální politika20-01-2017 - 13:58
 

Tento týden byl ve Štrasburku ve znamení voleb, protože se Parlament přehoupnul do druhé poloviny svého současného funkčního období a to je standardně příležitost obměnit vedení. Novým předsedou EP se stal Antonio Tajani a Česko získalo po několika letech opět své zastoupení v předsednictvu parlamentu, když byl jedním z místopředsedů ve středu zvolen Pavel Telička. Krom toho plénum hlasovalo o Evropském pilíři sociálních práv, opatřením proti praní špinavých peněz a pomoci uprchlíkům. (Přečtěte si více: Hlavní z plenárky: volby nového vedení EP, sociální práva, pomoc uprchlíkům )