Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

Paziņo LUX kino balvas finālistus

Citi Kultūra26-07-2016 - 12:07
Foto  

Paziņoti trīs finālisti, kas sacenšas par 2016. gada Lux kino balvu: "À Peine j'ouvre les Yeux", "Ma vie de courgette" un "Toni Erdmann". Filmas ir dažādu žanru, skar dažādas tēmas un ir ar atšķirīgu māksliniecisko pieeju: liecība par jauno paaudzi Tunisijā, animācijas filma par dzīvi bērnunamā un politiska traģikomēdija, kas atspoguļo mūsdienu korporatīvo kultūru. (Lasīt tālāk: Paziņo LUX kino balvas finālistus )

 

European Parliament to offset its 2015 carbon emissions

Others Environment25-07-2016 - 15:05

The European Parliament aims to become the first 100% carbon neutral EU institution, as decided at the end of last year by the Bureau (President, Vice-Presidents and Quaestors). In order to fulfil this commitment, a call for tender was opened on 16 July 2016. (Read more: European Parliament to offset its 2015 carbon emissions )

 

Foto galerija: atskats uz notikumiem Eiropas Parlamentā

Citi Iestādes25-07-2016 - 11:04
Foto  

Eiropas Parlamentā ir sācies vasaras pārtraukums. Piedāvājam apskatīt foto mirkļus no Eiropas Parlamenta ikdienas 2016. gada pirmajā pusgadā. (Lasīt tālāk: Foto galerija: atskats uz notikumiem Eiropas Parlamentā )

 

Bezdarbs: trīs no četriem eiropiešiem vēlas aktīvāku ES rīcību

Citi Nodarbinātības politika22-07-2016 - 10:46
Foto  

Bezdarbs Eiropā turas virs 8% un jaunākais Eirobarometra pētījums liecina, ka trīs ceturtdaļas eiropiešu vēlas, lai Eiropas Savienība iesaistās vairāk cīņā ar šo problēmu. Parlamenta Nodarbinātības komitejas priekšsēdētājs Tomas Handels aicināja ES līderus "censties nodrošināt investīcijas un kvalitatīvu, ilgtspējīgu nodarbinātību". Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par ES lomu cīņā pret bezdarbu. (Lasīt tālāk: Bezdarbs: trīs no četriem eiropiešiem vēlas aktīvāku ES rīcību )

 
 

Eiropas Parlaments komunikācijai ar pilsoņiem izmanto ne tikai šo tīmekļa vietni, bet arī populārākās sociālo mediju platformas. Šī interaktīvā infografika sniedz iespēju ar viena klikšķa palīdzību piekļūt visiem Parlamenta sociālo mediju kontiem. (Lasīt tālāk: Vieglākais veids, kā sekot Parlamenta aktivitātēm sociālo mediju tīklos )

 

Cīņa pret terorismu: 82% iedzīvotāju vēlas aktīvāku ES rīcību

Citi Drošība un aizsardzība20-07-2016 - 11:41
Foto  

Eiropa saskaras ar augstu terorisma draudu līmeni un iedzīvotāji sagaida, ka ES rīkosies. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta veikto Eirobarometra aptauju, 82% eiropiešu vēlas, lai ES darītu vairāk cīņā pret terorismu, un 69% uzskata, ka pašreizējā iesaistīšanās ir nepietiekama. No visām jomām, kas tika iekļautas aptaujā, tieši par rīcību terorisma apkarošanā eiropieši nobalsojuši visvairāk (Lasīt tālāk: Cīņa pret terorismu: 82% iedzīvotāju vēlas aktīvāku ES rīcību )

 
Foto: "Parlamentarium" Briselē  

Kā tiek pieņemti likumi, nozīmīgi lēmumi un kā darbojas ES institūcijas? Ja šovasar plānojat pavadīt laiku Briselē vai Berlīnē un vēlaties uzzināt vairāk par Eiropas Savienību, apmeklējiet Eiropas Parlamenta apmeklētāju centru un tā vasaras izstādi “Meklējot skaisto”. Kopš “Parlamentarium” atklāšanas 2011. gada oktobrī, to apmeklējuši jau gandrīz 1.5 miljoni cilvēku. Tagad šāda iespēja ir arī Berlīnē. (Lasīt tālāk: Iepazīsti Eiropu - Parlamenta apmeklētāju centri Briselē un Berlīnē )

 

Jean Arthuis (ALDE, FR), Chair of the Committee on Budgets, travelled on Tuesday to the Gaza Strip. He visited EU-funded projects aimed at promoting sustainable economic development and empowerment of women as well as infrastructure projects in the water sector, such as the North Gaza Emergency Sewage Treatment Plant NGEST and recently inaugurated Water Desalination Plant in Deir Bala, next to Khan Yunis. (Read more: Budgets committee Chair visits EU-funded projects in Gaza )

 

Members of the Foreign Affairs Committee discussed the motives and the possible consequences of Turkey’s recent attempted coup with Enlargement Commissioner Johannes Hahn and representatives of the European External Action Service on Tuesday morning. MEPs emphasized that to ensure further accession talks, Turkey must stick to democracy, the rule of law and human rights. (Read more: Joint statement - committee chair Elmar Brok and rapporteur Kati Piri on Turkey )

 

Foreign affairs MEPs to debate attempted coup in Turkey

AFET External relations18-07-2016 - 17:03

Members of the Foreign Affairs Committee will discuss the motives and the possible consequences of Turkey’s recent attempted coup, which claimed hundreds of lives and pushed the country in a turmoil, with Enlargement Commissioner Johannes Hahn and representatives of the European External Action Service on Tuesday morning. MEPs are likely to emphasize the need to protect democratic freedoms and assess the future of the EU-Turkey relations too. (Read more: Foreign affairs MEPs to debate attempted coup in Turkey )