Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Návštěva a projev papeže Františka v Evropském parlamentu

Plenární zasedání Instituce24-11-2014 - 20:09
Papež František pronese 25. listopadu projev k poslancům Evropského parlamentu  

PapežFrantišek navštívív úterýod 10:30 Evropskýparlament ve Štrasburku. V 11:15 pronese papežFrantišek v plénu slavnostníprojev k poslancům EP. Následněse setkás předsedy institucíEU - Martinem Schulzem (Evropskýparlament), Hermanem Van Rompuyem (Evropskárada), Matteem Renzim (italsképředsednictvíRady) a Jean-Claudem Junckerem (Evropskákomise). (Přečtěte si více: Návštěva a projev papeže Františka v Evropském parlamentu )

 
 

Zahájenízasedání: předseda Schulz odsoudil útok na synagogu v Jeruzalémě

Plenární zasedání Instituce24-11-2014 - 19:33
Zahájení listopadového plenárního zasedání  

Předseda EP Martin Schulz odsoudil útok na synagogu v Jeruzalémě z minulého týdne, který si vyžádal pět životů a zranění mnoha dalších osob. Vyzval rovněž všechny strany, aby zastavily "nesmyslné zabíjení" a místo něj se podílely na dialogu. Dodal, že útok z minulého týdne byl "útokem proti míru". (Přečtěte si více: Zahájenízasedání: předseda Schulz odsoudil útok na synagogu v Jeruzalémě )

 
 

The ACP-EU Joint Parliamentary Assembly (JPA) will meet from 1 to 3 December 2014 in Strasbourg (France) to debate the Ebola virus outbreak and terrorism in Africa. The plenary debates will be preceded over the weekend by meetings of the JPA standing committees and the women’s forum. (Read more: Ebola outbreak and terrorism in Africa on ACP-EU parliamentary meeting agenda )

 
 

Méně igelitek - čistší životní prostředí

Další tiskové zprávy Životní prostředí24-11-2014 - 18:26
plastový odpad na smetišti  

Odhozené plastové nákupní tašky představují pro životní prostředí a zejména pro vodu a vodní ekosystémy velké nebezpečí. Evropský parlament během dubnového plenárního zasedání schválil návrh na omezení spotřeby lehkých plastových nákupních tašek na polovinu do roku 2017 a o 80 % do roku 2019, ve srovnání s rokem 2010. Téma plastových tašek připomněla i naše soutěž o hostujícího fotografa. Dnes hlasuje Výbor pro životní prostředí o dohodě, kterou se podařilo dosáhnout mezi Parlamentem a Radou EU. (Přečtěte si více: Méně igelitek - čistší životní prostředí )

 
 

Lux leaks: rozprava o návrhu na vyslovenínedůvěry Evropskékomisi

Plenární zasedání Instituce24-11-2014 - 17:28
Předseda Komise Jean-Claude Juncker a komisaři se zúčastnili rozpravy o návrhu na vyslovení nedůvěry Komisi, podaném poslanci skupiny EFDD a nezařazenými poslanci.  

Většina předsedůpolitických skupin Evropského parlamentu vyjádřila v pondělnírozpravěo návrhu na vyslovenínedůvěry Evropskékomisi podporu Komisi vedenéJean-Claudem Junckerem. Návrh představil Marco Zanni (EFDD, IT), jeden z autorůtextu. (Přečtěte si více: Lux leaks: rozprava o návrhu na vyslovenínedůvěry Evropskékomisi )

 
 

Třicet let pozorovatelských volebních misí Evropského parlamentu

Další tiskové zprávy Instituce / Delegace24-11-2014 - 16:01
 

Letos uplynulo už 30 let od okamžiku, kdy se Evropský parlament zapojil do pozorování voleb po celém světě. Podpora demokracie je pro Evropský parlament - jediný orgán EU volený přímo občany - prioritou. V roce 2013 vyslal Evropský parlament delegace ke sledování průběhu voleb do Arménie, Ázerbájdžánu, Gruzie, Hondurasu, Jordánska, Keni, Madagaskaru, Mali, Nepálu, Pákistánu, Paraguaye a Tádžikistánu. V poslední době se poslanci zúčastnili misí do Egypta, Tuniska a na Ukrajinu. (Přečtěte si více: Třicet let pozorovatelských volebních misí Evropského parlamentu )

 
 

Je tu nový portál pro podávání petic: jednodušší a transparentnější

Další tiskové zprávy Petice24-11-2014 - 15:58
titulní stránka portálu  

Uvažujete o podání petice k Evropskému parlamentu? Práci vám usnadní čerstvě spuštěný nový webový portál. Umožní vám nejen podat svou vlastní petici, ale i vyhledávat petice ostatních občanů, připojovat k nim svůj podpis a sledovat jejich vývoj. Celý proces tak bude mnohem jednodušší a transparentnější. Přesvědčte se. (Přečtěte si více: Je tu nový portál pro podávání petic: jednodušší a transparentnější )

 
 

Základní práva zranitelných skupin se ocitají v centru pozornosti

Další tiskové zprávy Lidská práva21-11-2014 - 14:48
Ulrike Lunacek  

21. listopadu se v albánské Tiraně koná konference o základních právech, nediskriminaci a ochraně zranitelných skupin, včetně menšiny LGBTI. Konferenci pořádá Evropský parlament společně s italským předsednictvím Rady EU. Parlament a jeho předsedu Martina Schulze na konferenci zastupuje místopředsedkyně Parlamentu Ulrike Lunacek, která byla také zpravodajkou pro homofobii a diskriminaci na základě sexuální orientace a genderové identity. Před její cestou do Tirany jsme jí položili pár otázek. (Přečtěte si více: Základní práva zranitelných skupin se ocitají v centru pozornosti )

 
 

EU countries would have to reduce the use of the commonest and most polluting plastic carrier bags, under draft rules informally agreed between MEPs and the Italian Presidency of the Council on Monday and confirmed by the member states’ permanent representatives on Friday. Plastic carrier bag litter is a major environmental problem, as it is known to pollute bodies of water and aquatic eco-systems in particular. (Read more: Reducing use of plastic bags: MEPs strike deal with Council Presidency )

 
 

Pope Francis to pay official visit to the European Parliament

Others Institutions21-11-2014 - 13:57

Pope Francis will pay an official visit to the European Parliament in Strasbourg on Tuesday 25 November. He will deliver a formal address to the Members in in the Chamber. (Read more: Pope Francis to pay official visit to the European Parliament )