Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Tento týden v EP: zahraniční krize, ekonomické otázky, rozpočet

Další tiskové zprávy Instituce01-09-2014 - 13:27
budova Evropského parlamentu v Bruselu  

Tento týden probíhají poprvé po letní přestávce schůze parlamentních výborů. Hlavním tématem jsou krize na Středním východě, v Africe a na Ukrajině. Italští ministři představují priority předsednictví své země v Radě EU. S předsedou Euroskupiny Jeroenem Dijsselbloemem jednají poslanci o hospodářském růstu a většina výborů posuzuje rozpočet EU na příští rok. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: zahraniční krize, ekonomické otázky, rozpočet )

 
 

Infografiky, videa, fotky … naše produkty jsou tu pro vás: volně k použití

Další tiskové zprávy Instituce29-08-2014 - 09:00
ikonky pro stahování obsahu  

Září už klepe na dveře a s ním se znovu rozjíždí parlamentní činnost. Máte nějaký svůj online projekt, webovou stránku, blog … a chcete svým čtenářům nabídnout faktické informace o Evropském parlamentu nebo nadcházejících slyšeních kandidátů na komisaře? Máme pro vás širokou škálu produktů Evropského parlamentu – infografik, videí, rozhovorů, fotek – které můžete zdarma použít. Projděte si náš online katalog a vyberte si, co se vám hodí. (Přečtěte si více: Infografiky, videa, fotky … naše produkty jsou tu pro vás: volně k použití )

 
 

V pátek dopoledne budou některé části našich webových stránek nedostupné

Další tiskové zprávy Instituce28-08-2014 - 18:05
značka "Ve výstavbě" ©BELGA-V.Valka_Easyphotostock  

Léto je obdobím, které si mnohá evropská města vybírají pro opravy a úpravy svých silnic a jiných komunikací, aby bylo po prázdninách všechno v pořádku. Podobná údržba čeká i naše webové stránky, a to v pátek 29. srpna dopoledne. Některé části stránek - konkrétně "O Parlamentu", "Poslanci EP", "Plenární zasedání", "Výbory", "Delegace", "Think tank" a "100 knih" - budou tedy dočasně nedostupné. Jejich aktualizovaný obsah znovu nabídneme v pátek v odpoledních hodinách. (Přečtěte si více: V pátek dopoledne budou některé části našich webových stránek nedostupné )

 
 

Elmar Brok (EPP, DE), Chair of the Foreign Affairs Committee, called today for a strong EU foreign and security policy lead by a strong personality. “Bringing peace, stability and prosperity to the broader EU neighbourhood must be the first and utmost priority,” he said following a meeting of the Committee’s Enlarged Bureau with Commissioner Georgieva and the EEAS’s Executive Secretary General Pierre Vimont. (Read more: Elmar Brok: Strong EU foreign policy vital to end crises in the neighbourhood )

 
 

Parlamentní rytmus určují 4 barvy - seznamte se s parlamentním kalendářem

Další tiskové zprávy Instituce25-08-2014 - 09:00
kalendář Evropského parlamentu  

Začíná poslední týden krátké parlamentní letní přestávky. Už od 1. září se práce Evropského parlamentu zase bude řídit čtyřmi barvami parlamentního kalendáře, z nichž každá označuje jiný druh činnosti Parlamentu, od schůzí výborů a politických skupin, až po plenární zasedání. Takže co to znamená, když je daný týden v kalendáři označen červenou, modrou, růžovou nebo tyrkysovou? (Přečtěte si více: Parlamentní rytmus určují 4 barvy - seznamte se s parlamentním kalendářem )

 
 

Rapa Iti : Evropa na "konci světa"

Další tiskové zprávy Životní prostředí20-08-2014 - 09:00
záběr na ostrov  

Ostrov Rapa Iti nemá žádné letiště a z Tahiti to nákladní lodí trvá 50 hodin. Lodi sem ale plují jen zřídka, a Rapa Iti je tak spolu s Pitcairnem a Velikonočním ostrovem jedním z nejizolovanějších obývaných ostrovů jižního Tichomoří. Ostrov, tvořený převážně čedičem, často zasahuje tlaková níž. Tvrz vybudovaná pradávnými klany z vrcholu spící sopky shlíží na temné a divoké pobřeží ostrova. V dálce se v oceánu prohánějí keporkaci. Přestože od Evropy tak vzdálený, Rapa Iti má k EU velmi blízko. (Přečtěte si více: Rapa Iti : Evropa na "konci světa" )

 
 

Světový humanitární den: pocta humanitárním pracovníkům

Další tiskové zprávy Humanitární pomoc18-08-2014 - 15:53
Malá syrská dívka v uprchlickém táboře severně od iráckého Erbilu.  

Dobrovolníci, kteří pomáhají jiným, se většinou velké pozornosti nedočkají, přitom jejich neúnavná a někdy i nebezpečná práce znamená velkou pomoc milionům obětí přírodních i člověkem způsobených katastrof. 19. srpna si každoročně v rámci Světového humanitárního dne připomínáme humanitární pracovníky, kteří svůj život zasvětili pomoci ostatním. Podívejte se, jak ty, kteří humanitární pomoc potřebují, i ty, kteří ji poskytují, podporuje Evropská unie - největší světový dárce humanitární pomoci. (Přečtěte si více: Světový humanitární den: pocta humanitárním pracovníkům )

 
 

Nestor: zkoumání hlubin vesmíru z hlubin moře

Další tiskové zprávy Instituce13-08-2014 - 09:00
Pohled na dalekohled Nestor  

Více než 2 tisíce let před tím, než bylo možné vědeckými prostředky dokázat existenci atomů, staří Řekové už o jejich existenci alespoň teoretizovali. A v čele vědeckého výzkumu se drží i jejich potomci. Podívejme se na projekt Nestor v Pylosu na jihozápadě Řecka. Podvodní dalekohled bude ze dna Středozemního moře sledovat neutrina a pokusí se tak přispět k odhalení některých z největších záhad vesmíru. (Přečtěte si více: Nestor: zkoumání hlubin vesmíru z hlubin moře )

 
 

Mezinárodní den mládeže: Zaměstnanost mladých je pro EU prioritou

Další tiskové zprávy Mládež11-08-2014 - 09:00
12. srpna si připomínáme Mezinárodní den mládeže.  

Jsou aktivní, vzdělaní, a přesto v mnoha případech bez práce. Více než 5,3 milionu Evropanů mladších 25 let se (marně) snaží najít práci: toto číslo dělá ze zaměstnanosti mládeže jednu z hlavních priorit EU. Co v této oblasti dělá? Den před Mezinárodním dnem mládeže, který slavíme 12. srpna, jsme pro vás připravili malý přehled. A taky infografiku, která vám o evropské mládeži prozradí víc. (Přečtěte si více: Mezinárodní den mládeže: Zaměstnanost mladých je pro EU prioritou )

 
 

Mezinárodní den původního obyvatelstva: živá voda pro sámskou kulturu

Další tiskové zprávy Kultura08-08-2014 - 09:00
 

Vítejte ve finském Nuorgamu, nejsevernějším bodu EU. Slunce se dotýká monumentálního pohoří vypínajícího se hned vedle malé vesnice, zatímco zakrslé horské břízy si hledají cestu sněhem. Přichází jaro. A v tomhle nádherném prostředí žijí jeho prapůvodní obyvatelé, Sámové. /Tento článek byl původně zveřejněn v květnu jako součást naší série Hranice EU. Znovu ho publikujeme u příležitosti Mezinárodního dne původního obyvatelstva, který si každoročně připomínáme 9. srpna./ (Přečtěte si více: Mezinárodní den původního obyvatelstva: živá voda pro sámskou kulturu )