Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Nejlepší fotografie prvního pololetí letošního roku

Další tiskové zprávy Instituce25-07-2016 - 08:00
01_MEPs debated the priorities of the Dutch Council Presidency with Prime Minister Mark Rutte and Commission President Jean-Claude Juncker on January 20. The presidency's main objectives are focussing on essentials and growth while connecting with civil society.  

Jedna fotka někdy vydá za tisíc slov, proto jsme vybrali deset nejzajímavějších záběrů z činnosti Parlamentu za uplynulý půlrok a „vyprávění“ protentokrát přenecháváme našemu fotografovi... (Přečtěte si více: Nejlepší fotografie prvního pololetí letošního roku )

 

Vypořádat se s nezaměstnaností: tři ze čtyř Evropanů chce více opatření EU

Další tiskové zprávy Politika zaměstnanosti22-07-2016 - 09:00
©AP Images/ Evropská unie-EP  

Na celoevropské úrovni se nezaměstnanost drží nad 8% a podle mimořádného průzkumu veřejného mínění Eurobarometr by tři čtvrtiny Evropanů chtěly od EU více v boji s nezaměstnaností. Předseda odpovědného parlamentního výboru Thomas Händel na tyto výsledky reagoval výzvou, aby se evropští lídři pustili do investic, které lidem zajistí kvalitní a udržitelné zaměstnání. (Přečtěte si více: Vypořádat se s nezaměstnaností: tři ze čtyř Evropanů chce více opatření EU )

 

Připojte se: Parlament na sociálních sítích

Další tiskové zprávy Instituce21-07-2016 - 08:00
 

Facebook, Twitter, LinkedIn, Snapchat a dalších více než deset sociálních médií využívá Evropský parlament k tomu, aby potenciálně i s vámi mohl lépe komunikovat. Na těchto platformách nabízíme nejen základní informace a nejčerstvější zprávy, ale také videa, fotografie, infografiky a příležitost diskutovat o aktuálních tématech. Jednu jsme vyvinuli i speciálně proto, abyste našli všechny novinky z Parlamentu na jednom místě a v reálném čase: EP Newshub. (Přečtěte si více: Připojte se: Parlament na sociálních sítích )

 

Jean Arthuis (ALDE, FR), Chair of the Committee on Budgets, travelled on Tuesday to the Gaza Strip. He visited EU-funded projects aimed at promoting sustainable economic development and empowerment of women as well as infrastructure projects in the water sector, such as the North Gaza Emergency Sewage Treatment Plant NGEST and recently inaugurated Water Desalination Plant in Deir Bala, next to Khan Yunis. (Read more: Budgets committee Chair visits EU-funded projects in Gaza )

 

Members of the Foreign Affairs Committee discussed the motives and the possible consequences of Turkey’s recent attempted coup with Enlargement Commissioner Johannes Hahn and representatives of the European External Action Service on Tuesday morning. MEPs emphasized that to ensure further accession talks, Turkey must stick to democracy, the rule of law and human rights. (Read more: Joint statement - committee chair Elmar Brok and rapporteur Kati Piri on Turkey )

 

Objevte přes léto něco nového o Evropě v Bruselu a Berlíně

Další tiskové zprávy Instituce19-07-2016 - 11:55
ilustrační foto z Parlamentaria v Bruselu  

Vyrážíte v létě do Bruselu nebo Berlína a zajímá vás dění v EU? Pak může být tato pozvánka do návštěvnických center Parlamentu v obou městech něco pro vás: V Parlamentariu můžete například neobvyklým a interaktivním způsobem poznat, jak a proč se vytváří evropská legislativa nebo se nechat vtáhnout do multimediální výstavy „Hledání krásy“, kterou sem začátkem července přivezlo Slovenské centrum dizajnu. (Přečtěte si více: Objevte přes léto něco nového o Evropě v Bruselu a Berlíně )

 

Foreign affairs MEPs to debate attempted coup in Turkey

AFET External relations18-07-2016 - 17:03

Members of the Foreign Affairs Committee will discuss the motives and the possible consequences of Turkey’s recent attempted coup, which claimed hundreds of lives and pushed the country in a turmoil, with Enlargement Commissioner Johannes Hahn and representatives of the European External Action Service on Tuesday morning. MEPs are likely to emphasize the need to protect democratic freedoms and assess the future of the EU-Turkey relations too. (Read more: Foreign affairs MEPs to debate attempted coup in Turkey )

 

Boj proti terorismu: 82% občanů chce, aby EU dělala víc

Další tiskové zprávy Bezpečnost a obrana18-07-2016 - 13:30
Eurobarometre: terrorism ©AP Images/ European Union-EP  

Evropa je ohrožena terorismem a její občané chtějí vidět od EU více aktivity: 82% z nich si přeje více opatření EU v boji proti terorismu, přičemž 69% považuje ta současná za nedostatečná. Vyplývá to z mimořádného průzkumu veřejného mínění Eurobarometr provedeného Evropským parlamentem. Protiteroristická opatření EU v něm dostala největší podporu respondentů před všemi ostatními tématy. (Přečtěte si více: Boj proti terorismu: 82% občanů chce, aby EU dělala víc )

 

This morning, I would like to express my deep sorrow following the attack last night in Nice. On behalf of the European Parliament, I would like to extend my condolences to the families and friends of the many victims. I send my wishes for a speedy recovery to the injured. I commend the courage and solidarity of both the emergency services and ordinary citizens of Nice. (Read more: President Schulz expresses deep sorrow and condolences for the attack in Nice )

 

The EU needs a common definition of “normal car use”, says Renault. Diesel engine NOx emissions are the price paid to hit lower CO2 targets, says the European Automobile Manufacturers’ Association. But Volkswagen is ashamed of cheating to beat strict US emissions laws. So said contributors to the “triple bill” of hearings in held by the Committee of Inquiry into Emission Measurements in the Automotive Sector (EMIS) on Wednesday and Thursday. Its work will continue after the summer break. (Read more: Car emissions: manufacturers and a former EU Commissioner quizzed by MEPs )