Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Boj za svobodu slova v éře internetu

Další tiskové zprávy Lidská práva25-05-2016 - 10:39
nositelia Sacharovovej ceny s Martinom Schulzom. V rukách držia plagáty Raifa Badawiho.  

Lidskoprávní aktivisty, disidenty a bojovníky za svobodu slova oceňuje Parlament každoročně Sacharovovou cenou. Krom toho jim poskytuje platformu pro průběžná setkání a začátkem tohoto týdne se devět laureátů setkalo s poslanci a dalšími aktivisty. Diskutovali mimo jiné o tom, jak čelit novým překážkám svobody slova v dnešním digitálním věku. Internet je totiž vynikajícím prostředkem nejenom pro disidenty, ale i pro vlády, které je chtějí sledovat. (Přečtěte si více: Boj za svobodu slova v éře internetu )

 

Anti-tax avoidance: close tax gap with low-tax third countries, say MEPs

ECON Economic and monetary affairs24-05-2016 - 14:42

The European Commission's proposal for an EU anti-tax avoidance directive was welcomed by Parliament's Economic and Monetary Affairs Committee in a resolution voted on Tuesday. MEPs nonetheless advocated stricter limits on deductions for interest payments and an effective corporate tax rate of 15%. (Read more: Anti-tax avoidance: close tax gap with low-tax third countries, say MEPs )

 

The rise in jihadist attacks, terrorists' profiles and the special role of women in ISIS, recruitment of young people on social media and ISIS communication strategies, terrorist financing, the links between terrorism and crime and striking the right balance between privacy and security on encryption were among the topics debated by Civil Liberties Committee MEPs and Head of the Europol Counter Terrorism Centre Manuel Navarrete Paniagua on Monday afternoon. (Read more: Security: civil liberties MEPs debate changing trends in terrorist threats )

 

Tento týden v EP: energetická unie, jednotný digitální trh, boj s terorismem

Další tiskové zprávy Instituce23-05-2016 - 18:22
Vlajka EU na budově Evropského parlamentu.  

Po týdnu, který poslanci strávili ve svých volebních obvodech a na cestách delegací, se vracejí znovu do Bruselu. Ve výborech probírají například čerstvou zprávu Europolu o terorismu nebo hlasují o pravidlech pro zavádění geneticky modifikovaných produktů na trh. Ve středu a čtvrtek mají na schůzi pléna témata jako jednotný digitální trh, transatlantická ochrana údajů a energetická unie. O víkendu bude bruselské sídlo Parlamentu otevřené veřejnosti – těšíme se i na Vaši návštěvu! (Přečtěte si více: Tento týden v EP: energetická unie, jednotný digitální trh, boj s terorismem )

 

Budgets Committee MEPs approved €5,146,800 in EU aid on Monday to help 2,132 road haulage and delivery workers, made redundant by road transport company MoryGlobal SAS across France, to find new jobs. The European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid still needs to be approved by Parliament as a whole and by the Council of Ministers. (Read more: Budgets MEPs back €5.1m aid for 2,132 redundant road haulage workers in France )

 

Budgets Committee MEPs approved €6,468,000 in EU aid on Monday to help 557 workers made redundant by the “Larissa” supermarket in Greece to find new jobs. A further 543 young unemployed people should also benefit. The European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid still needs to be approved by Parliament as a whole and by the Council of Ministers. (Read more: Budgets MEPs back €6.4 million aid for redundant supermarket workers in Greece )

 

Parlament vyšetřuje nekalé daňové praktiky a chce transparentní daňové systémy

Další tiskové zprávy Hospodářské a měnové záležitosti / Daně23-05-2016 - 13:18
infografika o daniach v EÚ - slovensky  

Problematice daní se Parlament věnuje už delší dobu. Různé výbory vyšetřují nekalé daňové praktiky a poslanci se zasazují o větší transparentnost v odvodech daní. V souvislosti s finanční krizí se poslanci začali více zaměřovat na boj proti daňovým rájům. Nedávné skandály Lux Leaks a Panama Papers dodaly těmto snahám další impuls. Připravili jsme pro vás přehled toho, na čem v oblasti daňové transparentnosti Parlament aktuálně pracuje. (Přečtěte si více: Parlament vyšetřuje nekalé daňové praktiky a chce transparentní daňové systémy )

 

#EYE2016: Připojte se k Evropskému setkání mládeže online

Další tiskové zprávy Instituce20-05-2016 - 10:29
mladá žena si fotí plný zasedací sál Parlamentu  

Evropské setkání mládeže (EYE) probíhající tento pátek a sobotu ve Štrasburku je otevřené všem mladým, kteří se chtějí vyjádřit k budoucnosti Evropy. Víc než sedm tisíc jich přijede do alsaské metropole a i vy se můžete připojit odkudkoliv. EYE se rozjíždí v pátek ráno, kdy ho slavnostně zahájí místopředsedové Parlamentu Mairead McGuinessová, Sylvie Guillaumeová, Ulrike Lunaceková a Rainer Wieland. Přečtěte si, jak se můžete také zúčastnit. (Přečtěte si více: #EYE2016: Připojte se k Evropskému setkání mládeže online )

 

Press information: European Youth Event (EYE) 2016

Others Institutions / Youth20-05-2016 - 09:09

The second edition of the European Youth Event (EYE2016) takes place at the EP in Strasbourg on 20-21 May. "Together we can make a change" is the motto of the event where 7,500 young Europeans (aged 16-30) will make their voices heard in debates and workshops with Members of the European Parliament and other political decision-makers and opinion-builders. The ideas discussed at the EYE will be presented to MEPs. Journalists not present in Strasbourg can follow key parts of the event online (Read more: Press information: European Youth Event (EYE) 2016 )

 

Endocrine disruptors: motion of censure on the Commission lapsed

Others Institutions19-05-2016 - 18:17

16 MEPs from the GUE/NGL group withdrew their signature from a motion of censure on the Commission which was announced in plenary on Thursday 12 May. (Read more: Endocrine disruptors: motion of censure on the Commission lapsed )