Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Rapa Iti : Evropa na "konci světa"

Další tiskové zprávy Životní prostředí20-08-2014 - 09:00
záběr na ostrov  

Ostrov Rapa Iti nemá žádné letiště a z Tahiti to nákladní lodí trvá 50 hodin. Lodi sem ale plují jen zřídka, a Rapa Iti je tak spolu s Pitcairnem a Velikonočním ostrovem jedním z nejizolovanějších obývaných ostrovů jižního Tichomoří. Ostrov, tvořený převážně čedičem, často zasahuje tlaková níž. Tvrz vybudovaná pradávnými klany z vrcholu spící sopky shlíží na temné a divoké pobřeží ostrova. V dálce se v oceánu prohánějí keporkaci. Přestože od Evropy tak vzdálený, Rapa Iti má k EU velmi blízko. (Přečtěte si více: Rapa Iti : Evropa na "konci světa" )

 
 

Světový humanitární den: pocta humanitárním pracovníkům

Další tiskové zprávy Humanitární pomoc18-08-2014 - 15:53
Malá syrská dívka v uprchlickém táboře severně od iráckého Erbilu.  

Dobrovolníci, kteří pomáhají jiným, se většinou velké pozornosti nedočkají, přitom jejich neúnavná a někdy i nebezpečná práce znamená velkou pomoc milionům obětí přírodních i člověkem způsobených katastrof. 19. srpna si každoročně v rámci Světového humanitárního dne připomínáme humanitární pracovníky, kteří svůj život zasvětili pomoci ostatním. Podívejte se, jak ty, kteří humanitární pomoc potřebují, i ty, kteří ji poskytují, podporuje Evropská unie - největší světový dárce humanitární pomoci. (Přečtěte si více: Světový humanitární den: pocta humanitárním pracovníkům )

 
 

Nestor: zkoumání hlubin vesmíru z hlubin moře

Další tiskové zprávy Instituce13-08-2014 - 09:00
Pohled na dalekohled Nestor  

Více než 2 tisíce let před tím, než bylo možné vědeckými prostředky dokázat existenci atomů, staří Řekové už o jejich existenci alespoň teoretizovali. A v čele vědeckého výzkumu se drží i jejich potomci. Podívejme se na projekt Nestor v Pylosu na jihozápadě Řecka. Podvodní dalekohled bude ze dna Středozemního moře sledovat neutrina a pokusí se tak přispět k odhalení některých z největších záhad vesmíru. (Přečtěte si více: Nestor: zkoumání hlubin vesmíru z hlubin moře )

 
 

Mezinárodní den mládeže: Zaměstnanost mladých je pro EU prioritou

Další tiskové zprávy Mládež11-08-2014 - 09:00
12. srpna si připomínáme Mezinárodní den mládeže.  

Jsou aktivní, vzdělaní, a přesto v mnoha případech bez práce. Více než 5,3 milionu Evropanů mladších 25 let se (marně) snaží najít práci: toto číslo dělá ze zaměstnanosti mládeže jednu z hlavních priorit EU. Co v této oblasti dělá? Den před Mezinárodním dnem mládeže, který slavíme 12. srpna, jsme pro vás připravili malý přehled. A taky infografiku, která vám o evropské mládeži prozradí víc. (Přečtěte si více: Mezinárodní den mládeže: Zaměstnanost mladých je pro EU prioritou )

 
 

Mezinárodní den původního obyvatelstva: živá voda pro sámskou kulturu

Další tiskové zprávy Kultura08-08-2014 - 09:00
 

Vítejte ve finském Nuorgamu, nejsevernějším bodu EU. Slunce se dotýká monumentálního pohoří vypínajícího se hned vedle malé vesnice, zatímco zakrslé horské břízy si hledají cestu sněhem. Přichází jaro. A v tomhle nádherném prostředí žijí jeho prapůvodní obyvatelé, Sámové. /Tento článek byl původně zveřejněn v květnu jako součást naší série Hranice EU. Znovu ho publikujeme u příležitosti Mezinárodního dne původního obyvatelstva, který si každoročně připomínáme 9. srpna./ (Přečtěte si více: Mezinárodní den původního obyvatelstva: živá voda pro sámskou kulturu )

 
 

ECON chairman Gualtieri wants "bolder action" for euro area

ECON Economic and monetary affairs07-08-2014 - 15:39

The Governing Council of the ECB met on Thursday and decided that the interest rate on the main refinancing operations and the interest rates on the marginal lending facility and the deposit facility will remain unchanged at 0.15%, 0.40% and -0.10% respectively. Please find below the reaction of the chairman of Parliament's Economic and Monetary Affairs Committee, Roberto Gualtieri (S&D, IT): (Read more: ECON chairman Gualtieri wants "bolder action" for euro area )

 
 

5 NEJ – nejčtenější články z Evropského parlamentu: které to jsou?

Další tiskové zprávy Instituce / Informace04-08-2014 - 09:00
Koláž z titulků a fotografií článků.  

Evropské volby, prevence násilí na ženách, fotosoutěž, politické složení nového Evropského parlamentu a telekomunikační balíček – to jsou témata a články, které vás na našich stránkách v 1. polovině roku zaujaly nejvíc. Pojďme si je připomenout. (Přečtěte si více: 5 NEJ – nejčtenější články z Evropského parlamentu: které to jsou? )

 
 

Objevujte Evropu II: je tu nový seznam Evropského parlamentu na Foursquare

Další tiskové zprávy Instituce / Informace / Cestovní ruch01-08-2014 - 09:00
EP on Foursquare  

Opuštěná železniční trať, hrad z písku, tajný sovětský bunkr … loni vám Evropský parlament nabídl seznam "Objevujte Evropu," na kterém jsme shromáždili 28 skrytých pokladů Evropy – po jednom z každé členské země EU. Letos pokračujeme 2. vydáním. Projeďte EU křížem krážem s naším novým seznamem na Foursquare: "Objevujte Evropu II" je tu. (Přečtěte si více: Objevujte Evropu II: je tu nový seznam Evropského parlamentu na Foursquare )

 
 

Nový Evropský parlament v číslech

Další tiskové zprávy Instituce31-07-2014 - 14:15
 

Jak hodně se liší nový Evropský parlament od toho předcházejícího? Co se týče rozdělení mandátů mezi muže a ženy a mezi nově zvolené poslance, a ty, kteří v Parlamentu pracovali už v předchozím volebním období, celková čísla zůstávají více méně stejná. Ale mezi jednotlivými zeměmi lze objevit podstatné rozdíly. Podívejte se na naši mapu s počty poslankyň a znovu zvolených poslanců a přečtěte si pár dalších zajímavostí. (Přečtěte si více: Nový Evropský parlament v číslech )

 
 

Rapa Iti : Evropa na "konci světa"

Další tiskové zprávy Kultura31-07-2014 - 13:17
záběr na ostrov  

Ostrov Rapa Iti nemá žádné letiště a z Tahiti to nákladní lodí trvá 50 hodin. Lodi sem ale plují jen zřídka, a Rapa Iti je tak spolu s Pitcairnem a Velikonočním ostrovem jedním z nejizolovanějších obývaných ostrovů jižního Tichomoří. Ostrov, tvořený převážně čedičem, často zasahuje tlaková níž. Tvrz vybudovaná pradávnými klany z vrcholu spící sopky shlíží na temné a divoké pobřeží ostrova. V dálce se v oceánu prohánějí keporkaci. Přestože od Evropy tak vzdálený, Rapa Iti má k EU velmi blízko. (Přečtěte si více: Rapa Iti : Evropa na "konci světa" )