Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Tunisia’s Prime Minister Habib Essid, will meet the Foreign Affairs Committee and the Human Rights and Security and Defence subcommittees on Thursday at 9.00. This will be his first visit to the European Parliament since he became Prime Minister in February this year. (Read more: Tunisia’s Prime Minister Habib Essid to meet European Parliament committees )

 

School milk and fruit: MEPs back measures to teach healthier eating habits

Plenary Session Agriculture27-05-2015 - 19:13
Child drinking milk and eating healthy food  

Healthy eating habits start young, so the EU and its member states should do and spend more to encourage kids to eat healthy and local foods, Parliament said on Wednesday. To ensure that they get healthy eating lessons, as well as school milk, fruit, and vegetables from EU schemes, Parliament amended draft rules and approved a mandate for MEPs to negotiate their final form with EU member states. (Read more: School milk and fruit: MEPs back measures to teach healthier eating habits )

 

Mléko a ovoce do škol: poslanci hlasují o jednotném rámci

Plenární zasedání Zemědělství27-05-2015 - 13:08
děvčátko, které jí jablko ©BELGA_AGEFOTOSTOCK_D.Cervo  

Programy, v jejichž rámci dostávají děti ve školách v EU ovoce, zeleninu a mléko, by měly mít společný právní a finanční rámec. Poslanci o něm jednají a hlasují dnes na plenárním zasedání. Společný rámec sníží administrativní zátěž a podpoří spotřebu ovoce, zeleniny a mléčných výrobků u dětí. Sledujte plenární debatu živě po 17:00 na našich webových stránkách. (Přečtěte si více: Mléko a ovoce do škol: poslanci hlasují o jednotném rámci )

 

Budgets MEPs welcome draft budget for 2016

BUDG Budget27-05-2015 - 12:37

Budgets MEPs welcomed next year's "restricted" but well focused draft budget presented by Commission Vice-President Kristalina Georgieva on Wednesday immediately after it was approved by the Commission. (Read more: Budgets MEPs welcome draft budget for 2016 )

 

Still much to be done, CAR president tells foreign affairs committee

AFET External relations27-05-2015 - 11:47

"The Central African Republic is doing much better. There is a clear improvement even if it is still very fragile," CAR's interim president, Catherine Samba-Panza, told foreign affairs MEPs on Tuesday. CAR still needs the EU's "multi-dimensional aid", she stressed, calling on member states to redouble their efforts to help the CAR meet its electoral, budgetary and security challenges. (Read more: Still much to be done, CAR president tells foreign affairs committee )

 

#EPonTTIP: Jaká je role Evropského parlamentu v jednání o TTIP?

Další tiskové zprávy Vnější/mezinárodní obchod27-05-2015 - 10:22
 

Ve čtvrtek 28. května hlasuje Výbor pro mezinárodní obchod o návrhu zprávy, která poskytne další pokyny pro probíhající jednání o TTIP - navrhované dohodě mezi EU a USA o volném obchodu a investicích. Evropská komise v těchto jednáních zastupuje členské státy EU, ale jakou roli hraje Evropský parlament? (Přečtěte si více: #EPonTTIP: Jaká je role Evropského parlamentu v jednání o TTIP? )

 

Projev generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna a rozprava o summitu G7

Plenární zasedání Vnější vztahy27-05-2015 - 10:15
The UN Secretary General, Ban Ki-moon, addressed the European Parliament  

Generální tajemník OSN Pan Ki-mun pronese dnes v 15h15 slavnostní projev k Parlamentu. Očekává se, že se zaměří na nedávné tragédie uprchlíků ve Středozemí a podpoří Evropský program pro migraci. (Přečtěte si více: Projev generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna a rozprava o summitu G7 )

 

A reform of the EU Emissions Trading Scheme (ETS), informally agreed with the Latvian Presidency of the Council of Ministers, was backed by the Environment Committee on Tuesday. The reform aims to reduce the surplus of carbon credits available for trading in order to support the price of the emission rights. The scheme would start operating in 2019. (Read more: CO2 market fix: Environment Committee MEPs back deal with Council )

 

Tento týden v EP: TTIP, návštěva Pan Ki-muna, emise CO2

Další tiskové zprávy Instituce26-05-2015 - 14:01
Vlajka EU na budově Evropského parlamentu.  

Transatlantické obchodní a investiční partnerství TTIP ve čtvrtek čeká rozhodující hlasování ve Výboru pro mezinárodní obchod. Ve středu vystoupí na půldenním plenárním zasedání generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Poslanci se tento týden zabývají také posílením bankovního systému EU, emisemi CO2 a kybernetickou bezpečností. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: TTIP, návštěva Pan Ki-muna, emise CO2 )

 

Prezident Gruzie: Rusko získá víc ze spolupráce s Evropou než z napadání sousedů

Další tiskové zprávy Vnější vztahy26-05-2015 - 10:23
Giorgi Margvelašvili během jednání ©CC/Facebook/Margvelashvili/LeliBlagonravova  

Jak by měla EU spolupracovat se svými východními sousedy? O této otázce diskutoval 11. května se členy Zahraničního výboru Evropského parlamentu gruzínský prezident Giorgi Margvelašvili. Po jednání jsme se ho zeptali, jaký dopad má na jeho zemi Východní partnerství a jak by se EU měla chovat vůči Rusku. (Přečtěte si více: Prezident Gruzie: Rusko získá víc ze spolupráce s Evropou než z napadání sousedů )