Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Mladí ľudia predstavili poslancom svoje nápady pre lepšiu budúcnosť

Ďalšie tlačové správy Mládež02-12-2016 - 15:48
Koláž portrétov mladých ľudí  

V máji sa v štrasburskom sídle EP konalo Európske podujatie pre mládež (EYE). Parlament sem pozval okolo 7500 mladých ľudí, ktorí tu diskutovali o tom, aby zlepšiť našu budúcnosť. Niektorí účastníci podujatie zavítali v uplynulých týždňoch do Bruselu, kde svoje nápady preberali s poslancami. Tie sa týkali viacerých tém - od migrácie, cez klímu až po elektronické hlasovanie. „Politika je vaša budúcnosť, tak sa do nej zapájajte,“ vyzvala mladých ľudí podpredsedníčka EP Mairead McGuinness. (Čítať ďalej: Mladí ľudia predstavili poslancom svoje nápady pre lepšiu budúcnosť )

 

Jan Albrecht o dohode medzi EÚ a USA o ochrane osobných údajov v trestnom konaní

Plenárne zasadnutie Justičná spolupráca / Spravodlivosť a vnútorné veci02-12-2016 - 14:47
Jan Albercht počas rozhovoru  

Európsky parlament schválil 1. decembra dohodu medzi EÚ a USA týkajúcu sa transferu osobných údajov rámci vyšetrovania trestnej činnosti a terorizmu. Spravodajca Jan Philipp Albrecht ju považuje za krok smerom k obnoveniu dôvery medzi EÚ a USA v tejto oblasti. Tá bola otrasená najmä vtedy, keď Edward Snowden informoval o masovom americkom dohľade nad elektronickými komunikáciami. Albrecht je presvedčený, že dohoda zaručuje vysoké štandardy pre ochranu osobných údajov. (Čítať ďalej: Jan Albrecht o dohode medzi EÚ a USA o ochrane osobných údajov v trestnom konaní )

 

Islam a demokracia sa navzájom nevylučujú, tvrdí tuniský prezident

Ďalšie tlačové správy Vonkajšie vzťahy01-12-2016 - 18:03
Prezident hovorí do mikrofónu za rečníckym pultom  

Počas dnešného plenárneho zasadnutia v Bruseli si poslanci vypočuli tuniského prezidenta Mohameda al-Bádžího Káida as-Saibsího. Vo svojom slávnostnom prejave zhodnotil vývoj v jeho krajine a vyzdvihol význam podpory EÚ. Tunisko sa podľa jeho slov snaží dosiahnuť ideály slobody a demokracie. (Čítať ďalej: Islam a demokracia sa navzájom nevylučujú, tvrdí tuniský prezident )

 

Parliament approves €31.5m in EU aid to repair flood damage in Bavaria

Plenary Session Budget01-12-2016 - 15:01

MEPs approved €31.5 million in EU aid to repair flood damage in Bavaria in a plenary vote on Thursday. Seven people died in the May and June 2016 floods, which affected more than 47,000 people in Lower Bavaria. Over 2,000 were still unable to return to their homes two months later. Hardest hit was the Rottal-Inn district in Lower Bavaria. The aid will come from the EU Solidarity Fund (EUSF). (Read more: Parliament approves €31.5m in EU aid to repair flood damage in Bavaria )

 

Rozpočet EÚ na rok 2017: EP schválil viac peňazí na podporu mladých a rastu

Plenárne zasadnutie Rozpočet01-12-2016 - 13:40
President Schulz signs the Budget for 2017.  

Európsky parlament vo štvrtok schválil rozpočet EÚ na rok 2017. Poslanci presadili zvýšenie financií na pomoc mladým nezamestnaným a viac prostriedkov pre kľúčové iniciatívy na podporu malých a stredných podnikov, projektov dopravnej infraštruktúry, výskumu a programu Erasmus+. EÚ bude v roku 2017 hospodáriť s rozpočtovými prostriedkami určenými na budúcoročné záväzky v objeme 157,8578 miliárd eur a financiami na úhradu záväzkov splatných na budúci rok v rozsahu 134,4900 miliárd eur. (Čítať ďalej: Rozpočet EÚ na rok 2017: EP schválil viac peňazí na podporu mladých a rastu )

 

Medzinárodná kriminalita: EP podporil dohodu EÚ-USA o ochrane zdieľaných údajov

Plenárne zasadnutie Spravodlivosť a vnútorné veci01-12-2016 - 13:06

Európsky parlament vo štvrtok schválil dohodu medzi EÚ a USA o ochrane osobných údajov, k výmene ktorých dochádza za účelom presadzovania práva. Cieľom takzvanej zastrešujúcej dohody je zaistiť vysokú a zároveň záväznú úroveň ochrany údajov, ktoré si vymieňajú orgány činné v trestnom konaní z oboch strán Atlantiku. (Čítať ďalej: Medzinárodná kriminalita: EP podporil dohodu EÚ-USA o ochrane zdieľaných údajov )

 

Commission code of conduct: MEPs call for detailed declarations of interest

Plenary Session Justice and home affairs01-12-2016 - 12:30

The European Commission should revise its code of conduct for Commissioners, to ensure that their declarations of interests give a complete picture of the financial situation and activities of a Commissioner and his or her family, said MEPs in a non-binding resolution voted on Thursday. The “cooling off” period for ex-Commissioners should be prolonged to 36 months, they added. (Read more: Commission code of conduct: MEPs call for detailed declarations of interest )

 

Parliament demands better protection for small investors

Plenary Session Economic and monetary affairs01-12-2016 - 12:00

Small investors need better information about the possible risks and fees for investment products they might buy, say MEPs. They voted on Thursday, by 561 votes to 9 with 75 abstentions, to delay the introduction of a key explanatory document supplied by investment providers to consumers, while the EU Commission comes up with better proposals. (Read more: Parliament demands better protection for small investors )

 

Návrh požiadať Súdny dvor o stanovisko k dohode EÚ-USA zaradený do programu

Plenárne zasadnutie Inštitúcie30-11-2016 - 19:06
Kristalina Georgieva, podpredsedníčka Európskej komisie pre rozpočet.  

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz v stredu v úvode plenárneho zasadnutia oznámil, že do programu schôdze budú zaradené hlasovania o dvoch návrhoch uznesení, ktoré žiadajú Európsky súdny dvor o posúdenie takzvanej zastrešujúcej dohody medzi EÚ a USA. Plénum bude o návrhoch hlasovať tesne pred hlasovaním o samotnej dohode. (Čítať ďalej: Návrh požiadať Súdny dvor o stanovisko k dohode EÚ-USA zaradený do programu )

 

Poslanci chcú, aby ste sa k svojim filmom a hudbe online dostali aj v zahraničí

Ďalšie tlačové správy Informačná spoločnosť30-11-2016 - 18:49
 

Ak si chcete počas dovolenky pozrieť na internete filmy alebo seriály, ktorá máte predplatené doma, asi sa vám to nepodarí. Na vine sú obmedzenia týkajúce sa autorských práv. Do budúcnosti by sa to však malo zmeniť. Poslanci z výboru pre právne veci včera odhlasovali návrh, ktorý požaduje, aby ste k svojmu online obsahu mali prístup aj v iných krajinách EÚ. Viac v našom videu. (Čítať ďalej: Poslanci chcú, aby ste sa k svojim filmom a hudbe online dostali aj v zahraničí )