Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

The EU Commission should table a plan in 2017 to cut delays in EU-funded projects that aim to reduce disparities among EU regions by stimulating growth and job creation, say Regional Development Committee MEPs in a resolution voted on Tuesday. (Read more: Cut cohesion policy red tape, urge Regional Development Committee MEPs )

 

CETA: Trade Committee MEPs back EU-Canada agreement

INTA External/international trade24-01-2017 - 10:38

The EU-Canada Comprehensive Economic and Trade Agreement (CETA), which aims to boost goods and services trade and investment flows, was approved by the International Trade Committee on Tuesday. The full House is to vote on the deal in February. (Read more: CETA: Trade Committee MEPs back EU-Canada agreement )

 

Méně odpadů díky přechodu na oběhové hospodářství

Další tiskové zprávy Životní prostředí23-01-2017 - 17:30
ruka spouští slupku od banánu do odpadkového koše na bio odpad ©AP Images/European Union-EP  

Evropané stále posílají víc než polovinu odpadů na skládky nebo do spaloven zatímco cílem je toto množství snížit a naopak více recyklovat, kompostovat a opakovaně používat. To má podpořit balíček čtyř směrnic týkajících se odpadu, o kterém v úterý 24. ledna hlasuje výbor pro životní prostředí. Poslanci v minulosti podpořili ambiciózní cíle oběhového hospodářství a stanovisko výboru vymezí vyjednávací pozici Parlamentu k danému balíčku. (Přečtěte si více: Méně odpadů díky přechodu na oběhové hospodářství )

 

CETA a další obchodní dohody EU

Další tiskové zprávy Vnější/mezinárodní obchod23-01-2017 - 15:35
infographic illustration  

O dohodě o volném obchodu mezi EU a Kanadou (CETA) v úterý hlasuje výbor pro mezinárodní obchod. V poslední době měla velkou pozornost veřejnosti, ale není zdaleka jediná, na které EU pracuje. Probíhají desítky jednání o různých typech obchodních dohod s mnoha zeměmi nebo regionálními uskupeními. Některé méně známé jiné velmi kontroverzní. Přinášíme vám aktuální přehled. (Přečtěte si více: CETA a další obchodní dohody EU )

 

Tento týden v EP: dohoda CETA, odpadové hospodářství, směrnice o zbraních

Další tiskové zprávy Instituce23-01-2017 - 14:50
Vlajka EU na budově Evropského parlamentu.  

Tento týden se scházejí poslanci na jednáních výborů v Bruselu. Budou rozhodovat o schválení evropsko-kanadské obchodní dohody CETA, o normách, které by měly omezit záplavu odpadků a naopak posílit recyklaci, a také o posledním výsledku vyjednávání s Radou členských států nad novelizací směrnice o zbraních. Krom toho si výbory tento týden potvrdí dosavadní anebo zvolí nové vedení. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: dohoda CETA, odpadové hospodářství, směrnice o zbraních )

 

Hlavní z plenárky: volby nového vedení EP, sociální práva, pomoc uprchlíkům

Plenární zasedání Instituce / Spravedlnost a vnitřní věci / Hospodářské a měnové záležitosti / Sociální politika20-01-2017 - 13:58
 

Tento týden byl ve Štrasburku ve znamení voleb, protože se Parlament přehoupnul do druhé poloviny svého současného funkčního období a to je standardně příležitost obměnit vedení. Novým předsedou EP se stal Antonio Tajani a Česko získalo po několika letech opět své zastoupení v předsednictvu parlamentu, když byl jedním z místopředsedů ve středu zvolen Pavel Telička. Krom toho plénum hlasovalo o Evropském pilíři sociálních práv, opatřením proti praní špinavých peněz a pomoci uprchlíkům. (Přečtěte si více: Hlavní z plenárky: volby nového vedení EP, sociální práva, pomoc uprchlíkům )

 

Evropský parlament schválil nové složení svých stálých výborů

Plenární zasedání Instituce20-01-2017 - 13:09

Evropský parlament po zvolení svého předsedy, místopředsedů a kvestorů ve čtvrtek schválil i nové složení všech svých 22 stálých výborů. (Přečtěte si více: Evropský parlament schválil nové složení svých stálých výborů )

 

Kdo je kdo po obměně vedení Parlamentu

Plenární zasedání Instituce / Jednací řád EP20-01-2017 - 12:22
ilustrace kdo je kdo v novém předsednictvu  

Poslanci zvolili předsedou Parlamentu Antonia Tajaniho v úterý 17. ledna a ve středu 18. ledna pokračovali dalšími volbami. Vybrali 14 místopředsedů a 5 kvestorů, kteří budou chod Parlamentu vést do roku 2019; do konce současného funkčního období. Jedním z místopředsedů se stal český poslanec Pavel Telička. V této infografice se dozvíte, kdo další byl zvolen. (Přečtěte si více: Kdo je kdo po obměně vedení Parlamentu )

 

Vyjádření předsedy EP Antonia Tajaniho k zemětřesení a lavině v Itálii

Plenární zasedání Instituce20-01-2017 - 09:44

Nově zvolený předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani vyjádřil ve čtvrtek v souvislosti s nedávnými zeměstřeseními v Itálii a včerejší lavinou, která zasypala hotel, soustrast obětem a jejich příbuzným. (Přečtěte si více: Vyjádření předsedy EP Antonia Tajaniho k zemětřesení a lavině v Itálii )

 

Sociální dimenze je podle poslankyně Rodriguez součástí jednotné Evropy

Plenární zasedání Sociální politika19-01-2017 - 17:48
Poslankyně Maria João Rodrigues zachycená během rozhovoru  

Práva a jistoty zaměstnanců se v poslední době rychle mění pod tlakem nejenom globalizace, ale také digitalizace hospodářství a služeb. Evropská komise se snaží s tímto vývojem držet krok a minulý rok v březnu zahájila práci na Evropském pilíři sociálních práv. Parlament přijal své stanovisko na plénu 19. ledna a o jeho hlavních principech jsme hovořili se zpravodajkou, portugalskou socialistkou Marií João Rodrigues. (Přečtěte si více: Sociální dimenze je podle poslankyně Rodriguez součástí jednotné Evropy )