Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Uudised

Pressiteated

 
 
 
 

Endine volinik Verheugen heitkoguste mõõtmisest autotööstuses

Muu Transport / Keskkond29-08-2016 - 18:17
Infograafik: Saasteainete lubatud hulk ELis  

Euroopa Komisjoni volinikuna aastastel 2004–2010 ettevõtluse ja tööstuse eest vastutanud Günter Verheugen tuleb teisipäeval, 30. augustil parlamenti, et osaleda heitkoguste mõõtmist autotööstuses hindava uurimiskomisjoni (EMIS) istungil. Vastav komisjon loodi parlamendis pärast seda, kui 2015. aastal tulid ilmsiks Volkswageniga seotud pettused. (Loe lähemalt: Endine volinik Verheugen heitkoguste mõõtmisest autotööstuses )

 
Euroopa Liidu lipp parlamendi välisseinal  

Esimesel komisjonide töönädalal pärast suvepuhkust on EP päevakorras suhted Türgiga ning president Martin Schulz kohtub Ankaras president Recep Tayyip Erdoğaniga. Lisaks on parlamendis kõne all ELi ja Kanada vabakaubanduslepe ning endine Euroopa Komisjoni volinik Günter Verheugen osaleb heitkoguste mõõtmisele autotööstuses keskenduva uurimiskomisjoni istungil. (Loe lähemalt: EPs sel nädalal: suhted Türgiga, ELi-Kanada kaubanduslepe, autode heitkogused )

 

Euroopa Parlamendi ABC

Muu Institutsioonid25-08-2016 - 10:53
Infograafik: ülevaade Euroopa Parlamendist  

Euroopa Parlamenti kuulub 751 saadikut. Kuidas jagunevad parlamendiliikmed poliitiliste vaadete alusel? Millised nõudmised tuleb täita fraktsiooni loomiseks? Mitu komisjoni tegutseb parlamendis? Vastuseid EP ülesehituse kohta jagab meie infograafik. (Loe lähemalt: Euroopa Parlamendi ABC )

 

Parlamendi uurimiskomisjonid: demokraatliku järelevalve teostamine

Muu Institutsioonid23-08-2016 - 17:21
Kujundlik foto: luubiga dokumenti uurimas ©AP Images/ European Union-EP  

Euroopa Parlament on tänavu pannud tööle kaks uurimiskomisjoni, mis keskenduvad vastavalt heitkoguste mõõtmisele autotööstuses ning võitlusele rahapesu ja maksupettustega. Ühe puhul oli ajendiks Dieselgate, teise puhul Panama dokumendid. Lisaks tegtusesid pärast LuxLeaksi skandaali kaks järjestikust erikomisjoni, mis koondasid soovitused maksupoliitika kujundamiseks. Teeme ülevaate nii parlamendi uurimis- kui erikomisjonide tööst. (Loe lähemalt: Parlamendi uurimiskomisjonid: demokraatliku järelevalve teostamine )

 

Keskkonnakaitse: 67 protsenti eurooplastest soovib ELilt rohkem samme

Muu Põhiseadus / Justiits- ja siseküsimused19-08-2016 - 09:00
Illustratsioon: puu lehtedega ©AP Images/ European Union-EP  

Kaks kolmandikku eurooplastest on seisukohal, et EL peab rohkem pühenduma keskkonnakaitsele, selgub Euroopa Parlamendi tellitud Eurobaromeetri uuringust. Teeme ülevaate parlamendi tööst selle ülesande täitmisel. (Loe lähemalt: Keskkonnakaitse: 67 protsenti eurooplastest soovib ELilt rohkem samme )

 
Istung Strasbourgis  

Euroopa Parlamenti ootavad aasta teises pooles ees tõsised ülesanded: lõplikku lahendust vajab rändekriis, kõrvaldada tuleb terrorioht ja peatada agressiivne maksuplaneerimine. Lisaks on päevakorral ühtse digituru väljaehitamine ja heitkoguste mõõtmine autotööstuses. (Loe lähemalt: Päevakorras aasta teises pooles: migratsioon, võitlus terrorismiga, maksustamine )

 

Parlamenti praktikale: kandideerida saab kuni 15. oktoobrini

Muu Institutsioonid15-08-2016 - 08:00
Praktikandid parlamendis  

Oled huvitatud erialasest kogemusest Euroopa asjades? Tahad panna end proovile rahvusvahelises institutsioonis? Euroopa Parlament annab selleks võimaluse – praktikaavaldusi saab esitada 15. oktoobrini. (Loe lähemalt: Parlamenti praktikale: kandideerida saab kuni 15. oktoobrini )

 

Välispiiride kaitse: algatused parlamendi töölaual

Muu Sisseränne / Justiits- ja siseküsimused / Schengen / Julgeolek ja kaitse12-08-2016 - 09:00
Illustratsioon: piirivalvur ©AP Images/ European Union-EP  

Rändekriis on näidanud, et Schengeni viisaruum toimib vaid juhul, kui tagatud on kontroll välispiiril. Eurobaromeetri uuringu järgi on 71 protsenti eurooplastest seisukohal, et EL peab välispiiride kaitsel rohkem ära tegema. Euroopa Parlament on töötamas mitme algatuse kallal, et tagada piiride kindlustatus. (Loe lähemalt: Välispiiride kaitse: algatused parlamendi töölaual )

 
Kuvatõmmis: EuroparlTV Youtube'is  

Euroopa Liidu ülesehitus ja töökorraldus tunduvad keerulised? Appi tulevad EuroparlTV videod, mis selgitavad Euroopa Parlamendi presidendi tööd, Euroopa Ülemkogu tippkohtumisi, eurooplaste ootusi ja palju muud. (Loe lähemalt: Kuidas see käib? Euroopa Liidu ülesehitust selgitavad EuroparlTV videod )

 

Parlamendi igapäevaelu Snapchatis

Muu Institutsioonid08-08-2016 - 08:00
Europarlament Snapchatis  

Snapchatis vaatab oma sõprade lugusid iga päev üle 100 miljoni inimese, neist kolmandik paikneb Euroopas. Parlament liitus Snapchatiga 2015. aasta mais ja omab nüüdseks üle 15 000 jälgija. See on koht, kus näitame parlamendi igapäevaelu. (Loe lähemalt: Parlamendi igapäevaelu Snapchatis )