Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 
 

Oktobra plenārsesiju iezīmēja augstu viesu vizītes – Francijas prezidents un Vācijas kanclere ar EP deputātiem diskutēja par krīzēm, kas skar Eiropu un Spānijas karalis sniedza savu pirmo oficiālo runu Parlamenta priekšā. EP deputāti ar Komisiju diskutēja par "Volkswagen" skandālu un nepieciešamību pēc stigrākiem noteikumiem, kas regulē emisiju pārbaudes, bet ar Eiropadomes vadītāju Tusku – par aktuālo bēgļu krīzi. (Lasīt tālāk: Oktobra plenārsesija īsumā: Olanda un Merkeles vizīte, “Volkswagen” skandāls )

 

Uzsākta reģistrācija jauniešu pasākumam EYE 2016

Citi Jaunatne08-10-2015 - 16:25
 

Pirmais Jaunatnes dienu pasākums (European Youth Event - EYE) 2014. gada maijā Strasbūrā pulcēja tūkstošiem jauniešu no visas Eiropas un ļāva dalīties ar idejām par Eiropas nākotnes uzlabošanu. Vēlāk jauniešu idejas tika apkopotas un iesniegtas Parlamenta komitejās. Jaunatnes dienas atgriežas ar 2016. gada izlaidumu. Reģistrējies jau tagad! (Lasīt tālāk: Uzsākta reģistrācija jauniešu pasākumam EYE 2016 )

 

EP nobažījies par Nord Stream paplašināšanas plāniem

Plenārsesija Enerģētika / Rūpniecība08-10-2015 - 13:36

Trešdienas vakarā EP deputāti pauda debatēs ar ar ES enerģētikas komisāru Migelu Kaneti un Luksemburgas prezidentūras pārstāvi Nikolasu Šmitu bažas par nesen paziņotajiem Gazprom un vairāku Eiropas enerģētikas uzņēmumu plāniem dubultot Nord Stream gāzvada jaudu. (Lasīt tālāk: EP nobažījies par Nord Stream paplašināšanas plāniem )

 

EP prasa atvērt tiešsaistes maksājumu tirgu

Plenārsesija Ekonomikas un monetārie jautājumi08-10-2015 - 13:31
E-commerce illustration photo © AP Images/ European Union-EP  

ES jaunie noteikumi par maksājumu pakalpojumiem varētu turpmāk mazināt to izmaksas, ļaujot tirgū ienākt jauniem dalībniekiem, kas piedāvā maksājumus ar mobilo vai tiešsaistes rīku starpniecību. Atjauninātos noteikumus EP deputāti pieņēma ceturtdienas balsojumā. Noteikumi, kam neoficiāli piekritušas arī dalībvalstis, uzlabos arī maksājumu pakalpojumu drošību, atrunājot datu aizsardzības un finansiālās atbildības noteikumus, kas jāievēro visiem tiešsaistes maksājumu pakalpojumu nodrošinātājiem. (Lasīt tālāk: EP prasa atvērt tiešsaistes maksājumu tirgu )

 

Pay gap between men and women: MEPs call for binding measures to close it

Plenary Session Women's rights/Equal opportunities08-10-2015 - 13:17

Despite the EU’s 2006 Directive on equality between men and women in the labour market, differences in their pay persist and are even growing, say MEPs in a non-legislative resolution voted on Thursday. As member states did not take the opportunity to update their laws on equal opportunities and treatment, MEPs urge the EU Commission to table fresh legislation "providing for more effective means of supervising the implementation and enforcement in member states". (Read more: Pay gap between men and women: MEPs call for binding measures to close it )

 

Human rights: Saudi Arabia, Nigeria, Central African Republic and Thailand

Plenary Session Development and cooperation / External relations08-10-2015 - 12:30

MEPs passed four resolutions on Thursday: urging Saudi Arabia to halt the execution of Ali Mohammed al-Nimr and calling for a moratorium on the death penalty; demanding measures to starve Boko Haram in Nigeria of its sources of illegal income; expressing fears of civil war in Central African Republic; and deploring human rights abuses in Thailand following the coup of May 2014. (Read more: Human rights: Saudi Arabia, Nigeria, Central African Republic and Thailand )

 

Debates ar Olandu un Merkeli - 07/10/2015

Plenārsesija Iestādes07-10-2015 - 21:03
 

Debates ar Francijas prezidentu Fransuā Olandu un Vācijas kancleri Angelu Merkeli (Lasīt tālāk: Debates ar Olandu un Merkeli - 07/10/2015 )

 

EP vienkāršo mazo pārrobežu prasību procedūru

Plenārsesija Tiesu sadarbība07-10-2015 - 16:49

Pēc šodienas balsojuma Eiropas Parlamentā vairāk iedzīvotāju un mazo uzņēmumu varēs izmantot vienkāršotu ES procedūru, lai risinātu pārrobežu strīdus par nelielām naudas summām. Šīs izmaiņas, kas vēl oficiāli jāapstiprina ES dalībvalstu ministriem, paaugstina vienkāršotajai procedūrai pakļautās “nelielās summas” no €2000 uz €5000. (Lasīt tālāk: EP vienkāršo mazo pārrobežu prasību procedūru )

 

Ierobežo izmešus no vidējas jaudas sadedzināšanas iekārtām

Plenārsesija Sabiedrības veselība07-10-2015 - 16:05
Air pollution illustatio photo ©AP Images/ European Union-EP  

Trešdienas balsojumā Eiropas Parlaments atbalstīja jaunus ES sēra dioksīda un slāpekļa oksīda izmešu ierobežojumus no vidējas jaudas sadedzināšanas iekārtām, ko izmanto, piemēram, elektrības ražošanai vai dzīvojamo ēku apkurei. Noteikumus neoficiāli jau atbalstījuši arī ES dalībvalstu ministri. Jomās, kur šīs emisijas pārkāpj ES gaisa kvalitātes standartus, ES dalībvalstīm būs jāizvērtē iespēja noteikt stingrākus ierobežojumus. (Lasīt tālāk: Ierobežo izmešus no vidējas jaudas sadedzināšanas iekārtām )

 
Spānijas karalis Felipe VI  

Eiropas Savienībai uz bēgļu krīzi būtu jāatbild ar "dāsnumu, solidaritāti un atbildību", šodien, uzrunājot Eiropas Parlamenta deputātus Strasbūrā, sacīja Spānijas karalis Felipe VI. "Es velētos, lai Spānija arī turpmākos gadus ar savu aizrautību un idejām veicina veiksmīgas Eiropas attīstību," sveicot karali Eiropas Parlamentā, sacīja tā priekšsēdētājs Martins Šulcs. (Lasīt tālāk: Spānijas karalis: "dāsnums, solidaritāte un atbildība" bēgļu krīzes priekšā )