Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

M.Schulz: Chýba nám spoločná imigračná politika.Zo Stredomoria sa stáva cintorín

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie23-04-2015 - 17:17
Martin Schulz hovorí do mikrofónu  

Potom, ako za posledné dni prišli v Stredozemskom mori o život stovky ľudí, sa dnes v Bruseli konalo mimoriadne zasadnutie Európskej rady. Predseda Parlamentu Martin Schulz vyzval európskych štátnikov úvodom summitu k tomu, aby vytvorili humánnu a realistickú politiku pre azyl a imigráciu. Zároveň im odkázal že "našou bezodkladnou prioritou musí byť záchrana životov na mori." (Čítať ďalej: M.Schulz: Chýba nám spoločná imigračná politika.Zo Stredomoria sa stáva cintorín )

 

Parliament, Council start negotiations on investment fund

BUDG ECON Budget / Economic and monetary affairs23-04-2015 - 14:01

Negotiators of the European Parliament and the Council opened negotiations on the European Fund for Strategic Investments (EFSI) on Wednesday. (Read more: Parliament, Council start negotiations on investment fund )

 

Carbon monoxide can kill, so gas ovens should be professionally installed and maintained. But oven gloves need not be subject to EU safety rules unless they are labelled “protective”, said Internal Market Committee MEPs voting on draft EU rules on Thursday. (Read more: Gas ovens need EU safety rules, but oven gloves do not, say MEPs )

 

Better law-making with Frans Timmermans

Others Institutions22-04-2015 - 17:56

Annual and multi-annual programming and the revision of the 2003 Inter-institutional agreement on "Better Law making", which aims to simplify and improve the regulatory environment, will be discussed by the Conference of Presidents (EP President and political group leaders) and Commission Vice-President Frans Timmermans on Thursday at around 11.00. (Read more: Better law-making with Frans Timmermans )

 

Ako bojovať proti ilegálnemu odoberaniu orgánov?

Ďalšie tlačové správy Ľudské práva22-04-2015 - 17:49
transplantácia obličky  

Počet záujemcov o ľudské orgány značne prevyšuje počet ich darcov. Po celom svete sa preto množia skupiny pašerákov, ktorí obchodujú s ilegálne odobranými orgánmi. Týmto vážnym problémom sa v utorok zaoberal výbor pre verejné zdravie spoločne s podvýborom pre ľudské práva. Slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS) počas ich spoločnej schôdze podotkol, že v poslednom čase sme síce ukazovali prstom na Čínu, no ani iné krajiny nie sú v tejto oblasti bez viny. (Čítať ďalej: Ako bojovať proti ilegálnemu odoberaniu orgánov? )

 

Mady Delvaux o robotike: Som si istá, že to bude revolúcia

Ďalšie tlačové správy Výskum a inovácie22-04-2015 - 14:58
Mady Delvaux počas rozhovoru  

Robot nesmie ublížiť človeku alebo dopustiť, aby mu bolo ublížené. Musí poslúchať človeka a chrániť sa pred poškodením. Asimove zákony robotiky síce patria do vedecko-fantastickej literatúry, no samotná robotika sa čoraz viac stáva bežnou súčasťou nášho života. Drony, robotické vysávače, inteligentné autá či priemyselné roboty už nie sú žiadnou novinkou. V EÚ však pre robotiku neexistuje žiadna právna úprava. O jej potrebe sme sa rozprávali so sociálnou demokratkou Mady Delvaux (LU). (Čítať ďalej: Mady Delvaux o robotike: Som si istá, že to bude revolúcia )

 

Development MEPs urge EU countries to stick to foreign aid commitments

DEVE Development and cooperation20-04-2015 - 18:48

Development MEPs urged EU member countries to respect their Official Development Assistance (ODA) target of 0.7% of national income and to set timetables for reaching it by 2020. It also highlighted the need to mobilise domestic resources efficiently in developing countries and stressed the importance of private-sector contributions in a resolution on financing development adopted on Monday. (Read more: Development MEPs urge EU countries to stick to foreign aid commitments )

 

Strategic Investment Fund: committees back Juncker Plan, but not programme cuts

ECON BUDG Budget / Economic and monetary affairs20-04-2015 - 18:14

A negotiating brief on the “Juncker” plan for a European Fund for Strategic Investments (EFSI) to guarantee growth and job-creating investment was backed by the Budgets and Economic and Monetary Affairs committees on Monday evening. But MEPs contested plans to feed the fund from the EU research and transport investment budgets, and called for more parliamentary control over its leadership and goals. (Read more: Strategic Investment Fund: committees back Juncker Plan, but not programme cuts )

 

Sledujte priamy prenos hlasovania o európskom fonde pre strategické investície

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie20-04-2015 - 14:25
 

Rozpočtový a hospodárky výbor budú dnes o 16:45 hlasovať o európskom fonde pre strategické investície (EFSI). Tento fond by mal uviesť do života Junckerov 315-miliardový investičný plán zameraný na oživenie krízou poznačeného hospodárstva. Daňových poplatníkov by táto ambiciózna iniciatíva nemala stáť ani cent navyše. Prečítajte si, ako by to malo všetko fungovať. (Čítať ďalej: Sledujte priamy prenos hlasovania o európskom fonde pre strategické investície )

 

Prehľad týždňa: Junckerov investičný plán, bezpečnosť spotrebiteľov, roboti...

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie20-04-2015 - 09:00
Budova Parlamentu  

Europoslanci budú tento týždeň hlasovať o Junckerovom 315-miliardovom investičnom pláne na ozdravenie európskeho hospodárstva. Na pláne je aj hlasovanie o osobných ochranných prostriedkoch a o správe, v ktorej EP vyzýva Švajčiarsko k tomu, aby rešpektovalo dohody s EÚ týkajúce sa migrácie. Vo štvrtok sa po prvýkrát stretne novozaložená pracovná skupina, ktorá sa bude zaoberať robotmi a robotikou. Politické skupiny sa budú pripravovať na budúcotýždňové plenárne zasadnutie. (Čítať ďalej: Prehľad týždňa: Junckerov investičný plán, bezpečnosť spotrebiteľov, roboti... )