Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Pier Antonio Panzeri o Líbyi: Čím skôr bude EÚ konať, tým lepšie pre všetkých

Ďalšie tlačové správy Prisťahovalectvo04-05-2016 - 19:19
Pier Antonio Panzeri počas rozhovoru  

Politická nestabilita, terorizmus a kriminálne siete, ktoré sa priživujú na migrantoch sú len niekoľkými príkladmi problémov, ktorým táto severoafrická krajina v súčasnosti čelí. O nich a o tom, ako sa Líbye dotkne dohoda s Tureckom sme sa porozprávali s predsedom delegácie EP pre krajiny Maghrebu Pierom Antoniom Panzerim (S&D, Taliansko.) (Čítať ďalej: Pier Antonio Panzeri o Líbyi: Čím skôr bude EÚ konať, tým lepšie pre všetkých )

 

Európsky parlament si posvieti na dane

Ďalšie tlačové správy Hospodárske a menové záležitosti / Dane04-05-2016 - 17:24
infografika o daniach v EÚ  

Problematike daní sa s Parlament venuje už dlhší čas a to najmä v dôsledku finančnej krízy, ktorá núti občanov i štáty uťahovať si opasky. Poslanci vyšetrujú nekalé daňové praktiky a volajú po väčšej daňovej transparentnosti a spravodlivosti. Nedávne škandály ako LuxLeaks a Panama Papers však Parlament donútili k tomu, aby sa daniam venoval ešte intenzívnejšie. Pripravili sme pre vás prehľad o tom, čo všetko ohľadne tejto témy majú poslanci momentálne na stole. (Čítať ďalej: Európsky parlament si posvieti na dane )

 

Visa liberalisation: Turkey must meet all benchmarks before EP can vote

Others Immigration / Visa policy04-05-2016 - 15:40

The European Parliament Conference of Presidents (EP President and political group leaders) today debated the package of proposals adopted by Commission on refugee and migration policies. This package appears to be a balanced and comprehensive one. (Read more: Visa liberalisation: Turkey must meet all benchmarks before EP can vote )

 

Cenu Karola Veľkého pre mládež tento rok získal projekt na integráciu utečencov

Ďalšie tlačové správy Kultúra / Mládež04-05-2016 - 11:34
fotografia všetkých finalistov  

V stredu 3. mája večer bola v nemeckom Aachene slávnostne odovzdaná Cena Karola Veľkého pre mládež. Prvé miesto získal taliansky projekt na integrovanie utečencov InteGREAT, druhú miesto tabletová hra Searching for Charlemagne z Grécka a na treťom mieste sa umiestnil britský projekt Young European Council pre mladých, ktorým leží na srdci osud Európy. Cenu každoročne udeľuje Európsky parlament spoločne s mestom Aachen projektom, ktoré podporujú porozumenie medzi ľuďmi z rôznych krajín EÚ. (Čítať ďalej: Cenu Karola Veľkého pre mládež tento rok získal projekt na integráciu utečencov )

 

Europe Day - European Parliament open days

Others Institutions04-05-2016 - 10:56

On Sunday 8 May in Strasbourg and on Saturday 28 May in Brussels, the European Parliament and other EU institutions will open their doors to the general public, a unique opportunity to discover the diversity of Europe in a fun and family-friendly atmosphere. (Read more: Europe Day - European Parliament open days )

 

Deal on rules to help elderly and disabled people access online public services

IMCO Citizens' rights / Information society04-05-2016 - 09:51

Public sector bodies' websites and mobile applications will have to be made accessible to everyone, under a provisional deal struck by Parliament and Council negotiators on Tuesday night. Over 167 million EU citizens have a disability (either medical or due to age) which prevents them accessing data and services on the Internet, e.g. to file a tax declaration, apply for an allowance, pay fees or register a child at school. (Read more: Deal on rules to help elderly and disabled people access online public services )

 

Pope Francis to be awarded Charlemagne Prize on 6 May

Others Future of Europe/European integration / Institutions02-05-2016 - 14:37

The award ceremony will take place at the Vatican on 6 May at 12:00. It will be introduced by “laudatio” speeches by European Parliament President Martin Schulz, Commission President Jean-Claude Juncker and Council President Donald Tusk. On the previous day, the three EU Presidents will take part in a panel debate about the state of the EU, preceded by an address by Italian PM Matteo Renzi. (Read more: Pope Francis to be awarded Charlemagne Prize on 6 May )

 

Mali by sa všetci lobisti povinne zapisovať do verejne prístupného zoznamu?

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie02-05-2016 - 10:26
 

Táto otázka je predmetom dnešnej konferencie, ktorú Parlament organizuje spoločne s Komisiou. Lobisti sa dnes môžu registrovať v registri transparentnosti. Môžu, ale nemusia. Komisia preto nedávno začala verejnú konzultáciu o tom, či by nebolo lepšie, aby bol zápis do tohto zoznamu povinný. Konferenciu môže sledovať v priamom prenose, moderovať ju bude podpredsedníčka EP Sylvie Guillaume spoločne s podpredsedom Komisie Fransom Timmermansom. (Čítať ďalej: Mali by sa všetci lobisti povinne zapisovať do verejne prístupného zoznamu? )

 

Prehľad týždňa: Cena Karola Veľkého, deň otvorených dverí, lobbysti

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie02-05-2016 - 09:40
Pohľad na budovu Parlamentu so zástavou EÚ  

V pondelok budú poslanci spoločne s viacerými zainteresovanými aktérmi diskutovať o plánoch na zriadenie povinného registra pre lobistov. V utorok večer sa bude v nemeckom Aachene konať slávnostné udeľovanie Ceny Karola Veľkého pre mládež. Ocenenie víťazom odovzdá predseda Parlamentu Martin Schulz. Na nedeľu je naplánovaný deň otvorených dverí, občania tak budú mať možnosť prísť sa pozrieť do našej budovy v Štrasburgu. Politické skupiny sa budú pripravovať na budúcotýždňové plenárne zasadnutie. (Čítať ďalej: Prehľad týždňa: Cena Karola Veľkého, deň otvorených dverí, lobbysti )

 

Roaming v krajinách EÚ od zajtra zlacnie

Ďalšie tlačové správy Voľný pohyb služieb29-04-2016 - 08:30
 

Roamingové poplatky budú už čoskoro minulosťou. Príplatky za hovory a používanie internetu v iných krajinách EÚ sa od zajtra znížia a od 15. júna im odzvoní úplne. Okrem nižších cien roamingu zajtra vstúpia do platnosti i nové pravidlá ohľadne sieťovej neutrality. (Čítať ďalej: Roaming v krajinách EÚ od zajtra zlacnie )