Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Voľby v tretích krajinách pozoruje Parlament už dvadsať rokov

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie / Delegácie21-11-2014 - 17:37
 

Európskemu parlamentu ako jedinej demokraticky volenej inštitúcii EÚ záleží tom, aby boli princípy demokracie rešpektované všade na svete. Je tomu už dvadsať rokov, čo do tretích krajín vysiela svoje delegácie, ktoré tam dohliadajú na priebeh volieb. Minulý rok tak vyslal svojich poslancov do Arménska, Azerbajdžanu, Gruzínska, Hondurasu, Jordánska, Kene, Madagaskaru, Mali, Nepálu, Pakistanu, Paraguaja a Tadžikistanu. Tento rok jeho členovia sledovali voľby v Egypte, Tunisku a na Ukrajine. (Čítať ďalej: Voľby v tretích krajinách pozoruje Parlament už dvadsať rokov )

 
 

EU countries would have to reduce the use of the commonest and most polluting plastic carrier bags, under draft rules informally agreed between MEPs and the Italian Presidency of the Council on Monday and confirmed by the member states’ permanent representatives on Friday. Plastic carrier bag litter is a major environmental problem, as it is known to pollute bodies of water and aquatic eco-systems in particular. (Read more: Reducing use of plastic bags: MEPs strike deal with Council Presidency )

 
 

Pope Francis to pay official visit to the European Parliament

Others Institutions21-11-2014 - 13:57

Pope Francis will pay an official visit to the European Parliament in Strasbourg on Tuesday 25 November. He will deliver a formal address to the Members in in the Chamber. (Read more: Pope Francis to pay official visit to the European Parliament )

 
 

Ulrike Lunacek o právach LGBTI menšiny

Ďalšie tlačové správy Ľudské práva20-11-2014 - 18:57
Ulrike Lunacek.  

21. novembra sa v albánskej Tirane uskutoční konferencia o základných právach, diskriminácii a ochrane zraniteľných osôb vrátane LGBTI menšiny. Podujatie organizuje Európsky parlament spoločne s Komisiou a talianskym predsedníctvom EÚ. Parlament tu bude reprezentovať jeho podpredsedníčka a bývala spravodajkyňa pre homofóbiu a diskrimináciu na základe sexuálnej orientácie Ulrike Lunacek. Ešte pred tým, ako sa vyberie do Tirany, sme je položili pár otázok. (Čítať ďalej: Ulrike Lunacek o právach LGBTI menšiny )

 
 

Dr. Südhof: Chápeme len dve alebo tri percentá toho, čo sa deje v našom mozgu

Ďalšie tlačové správy Výskum a inovácie20-11-2014 - 17:16
Dr. Thomas Südhof počas rozhovoru  

"Porozumieť mozgu je neskutočne zložité. Poznáme z neho len dve ale tri percentá," tvrdí Dr. Thomas Südhof, držiteľ minuloročnej Nobelovej ceny za medicínu. V utorok 18. novembra prijal pozvánku do Európskeho parlamentu, aby prednášal o ľudskom mozgu. Ešte pred jeho vystúpením sme mu položili niekoľko otázok. Čítajte ďalej. (Čítať ďalej: Dr. Südhof: Chápeme len dve alebo tri percentá toho, čo sa deje v našom mozgu )

 
 

Spustili sme nový portál pre petície

Ďalšie tlačové správy Petície20-11-2014 - 13:32
Kolaž z nového portálu pre petície  

Európsky parlament dnes spustil nový webový portál venovaný petíciám. Umožní vám vyhľadávať petície na témy, ktoré vám ležia na srdci, podpisovať ich online a sledovať ich priebeh. Celý proces tak bude oveľa jednoduchší a transparentnejší. (Čítať ďalej: Spustili sme nový portál pre petície )

 
 

The EU should provide aid worth €2.35 million to help find or create new jobs for workers made redundant by shipbuilders STX Finland Oy and the GAD abattoir in France, the Budgets Committee recommended on Thursday. The European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid still has to be approved by Parliament as a whole and the Council of Ministers. (Read more: EU job-search aid for former workers at Finnish shipyard and French abattoir )

 
 

Ako EÚ pomáha malým a stredným podnikom?

Ďalšie tlačové správy Hospodárske a menové záležitosti20-11-2014 - 10:59
Infografika o malých a stredných podnikoch  

Malé a stredné podniky majú pre európske hospodárstvo nesmierny význam - predstavujú viac ako 99% všetkých firiem a pracujú v nich viac ako dve tretiny všetkých zamestnancov súkromnej sféry. No nemajú to vždy jednoduché. Komisia preto spustila program COSME , ktorého cieľom je pomôcť im s financovaním a prístupom na nové trhy ako aj zvyšovať ich konkurencieschopnosť a podnecovať podnikateľského ducha. S doterajším fungovaním tohto programu sa v pondelok oboznámil výbor pre priemysel. (Čítať ďalej: Ako EÚ pomáha malým a stredným podnikom? )

 
 

Unpaid bills sink EU budget talks

BUDG Budget18-11-2014 - 00:21

Parliament wants to reduce the growing pile of unpaid bills, while Council’s proposal, revealed on the very last day of the budget talks, only aggravates the payment crisis, said Budgets Committee MEPs after conciliation talks between member states and the Parliament broke down on Monday night. The Commission will now present a new draft budget. (Read more: Unpaid bills sink EU budget talks )

 
 

“No time for complacency”, Draghi tells economic and monetary affairs MEPs

ECON Economic and monetary affairs17-11-2014 - 19:52
ECB President Draghi met MEPs today to discuss financial market issues  

The European Central Bank will take unconventional monetary measures if the economic situation in the euro area requires them, ECB President Mario Draghi reiterated to economic and monetary affairs MEPs on Monday. As the Banking Union takes shape, risks could migrate from banks to the non-banking sector, he warned. Also, speaking as chair of the Systemic Risk Board, he added that there is "a vast scope for more coordination of sanctions against banks between the US and Europe". (Read more: “No time for complacency”, Draghi tells economic and monetary affairs MEPs )