Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Sexual abuse and exploitation of children: committee hearing

LIBE Police cooperation25-04-2017 - 11:17

MEPs will look at how EU rules to prevent sexual abuse and exploitation of children have been implemented by EU countries in a committee hearing on Tuesday afternoon. (Read more: Sexual abuse and exploitation of children: committee hearing )

 

Jaký je význam Evropského roku kulturního dědictví 2018

Plenární zasedání Instituce24-04-2017 - 19:04
 

Zhruba 300 000 lidí pracuje v EU v kultuře a skoro 7,8 milionů pracovních míst vytváří kulturní sektor nepřímo. Ve čtvrtek 27. dubna bude Evropský parlament hlasovat o návrhu, aby byl rok 2018 vyhlášen Evropským rokem kulturního dědictví. Proč to poslanci považují za důležité, se dozvíte v našem rozhovoru s rumunským poslancem za liberály Mirceem Diaconu. (Přečtěte si více: Jaký je význam Evropského roku kulturního dědictví 2018 )

 

EU plan to tackle root causes of migration should focus on the poor, MEPs say

AFET BUDG DEVE Development and cooperation / External relations / Budget24-04-2017 - 18:48

An EU scheme to mobilise €44 billion in private sector investment in Africa and the EU’s neighbourhood should focus on the poor, said committee MEPs on Monday. (Read more: EU plan to tackle root causes of migration should focus on the poor, MEPs say )

 

Tento týden v EP: situace v Maďarsku a Turecku, práva spotřebitelů, migrace

Další tiskové zprávy Instituce24-04-2017 - 16:51
Vlajka EU na budově Evropského parlamentu.  

K aktuální situaci v Maďarsku se poslanci vyjádří v debatě pléna ve středu odpoledne a následně proberou s vysokou představitelkou pro zahraniční politiku Federicou Mogherini poměry v Turecku po nedávném ústavním referendu. Tento týden se v Bruselu scházejí také výbory. Poslanci budou hlasovat, jak omezit geoblocking při nákupech služeb online, ochraně nezletilých uživatelů internetu a o vytvoření prostředků pro boj s příčinami migrace. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: situace v Maďarsku a Turecku, práva spotřebitelů, migrace )

 

Letošní legislativní priority: Co Parlament zatím zvládnul

Další tiskové zprávy Instituce / Přistěhovalectví / Spravedlnost a vnitřní věci / Energetika / Životní prostředí21-04-2017 - 13:33
záběr poslanců během hlasování na plenárce ve Štrasburku  

Od definitivního zrušení roamingu přes ochranu životního prostředí po zabezpečení hranic: Evropské instituce se chtějí soustředit na konkrétní výsledky v oblastech, na kterých Evropanům záleží. Parlament, členské státy i Evropská komise se proto shodly na legislativních prioritách pro rok 2017. Přinášíme zhodnocení, nakolik se je poslancům zatím daří naplňovat. (Přečtěte si více: Letošní legislativní priority: Co Parlament zatím zvládnul )

 

Předseda Tajani v Londýně plédoval za zájmy občanů po brexitu

Další tiskové zprávy Instituce21-04-2017 - 11:21
 

Ve čtvrtek 20. dubna jednal předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani v Londýně s britskou premiérkou Theresou May o vystoupení její země z EU. Parlament k průběhu a výsledku vyjednávání brexitu již přijal stanovisko 5. dubna a Tajani během rozhovorů s premiérkou zdůrazňoval hlavně zájmy běžných Evropanů i Britů. „Vzkaz Evropského parlamentu je jasný: Naší hlavní prioritou je hájit práva občanů,“ řekl a pozval premiérku, aby vystoupila v Evropském parlamentu. (Přečtěte si více: Předseda Tajani v Londýně plédoval za zájmy občanů po brexitu )

 

E-privacy: poslanci chtějí pravidla, která drží krok s technologickým vývojem

Další tiskové zprávy Spravedlnost a vnitřní věci18-04-2017 - 17:46
zámečky na podkladu elektronické sítě k ilustraci tématu online bezpečnosti ©AP Images/European Union-EP  

Devět z deseti Evropanů považuje za důležité, aby bylo jejich soukromí adekvátně chráněné, když posílají zprávy přes různé aplikace na svých chytrých telefonech. Toho chce dosáhnout také Evropský parlament a 11. dubna proto organizoval slyšení o novém návrhu „e-privacy“, který by měl zajistit, že platná pravidla ochrany soukromí online půjdou v EU s posledním vývojem technologií. Uživatelé by měli například být schopni sami lépe kontrolovat nastavení své ochrany a využívání „cookies“. (Přečtěte si více: E-privacy: poslanci chtějí pravidla, která drží krok s technologickým vývojem )

 

Vajíčka: Také ta velikonoční podléhají euronormám

Další tiskové zprávy Instituce12-04-2017 - 17:43
 

Budete na Velikonoce barvit a zdobit vajíčka? Pokud vám je v komoře, v koutku, na zeleném proutku nesnesla přímo vaše slepice, pak se o jejich původu a kvalitě můžete ujistit podle kódu. Evropský parlament se podílel na několika zákonech regulujících jak kvalitu vajec, tak podmínky života slepic. Ve videu se dozvíte, co všechno můžete z kódu na vejci vyčíst. (Přečtěte si více: Vajíčka: Také ta velikonoční podléhají euronormám )

 

„Máme morální i politickou povinnost omezit plýtvání potravinami“: rozhovor

Další tiskové zprávy Životní prostředí / Bezpečnost potravin12-04-2017 - 12:23
MEP_Borzan  

V Evropské unii se ročně vyhodí 88 milionů tun jídla, což představuje asi 173 kilo na osobu. Plýtvání potravinami není jen etickým problémem, ale má velké ekonomické a ekologické dopady. V úterý 11. dubna schválil výbor pro životní prostředí zprávu poslankyně Biljany Borzan, v níž poslanci žádají EU a její členské státy, aby proti plýtvání jídlem zakročili. Se zpravodajkou jsme pořídili rozhovor o souvislostech a důvodech jejích návrhů. (Přečtěte si více: „Máme morální i politickou povinnost omezit plýtvání potravinami“: rozhovor )

 

Jak se bránit dezinformacím

Plenární zasedání Instituce / Vnější vztahy11-04-2017 - 18:43
 

Šíření falešných zpráv není ničím novým, ale novým fenoménem je rychlost a dosah, s jakou se takzvané 'fake news' šíří na sociálních sítích. Minulý rok přitom podle průzkumů čerpalo 46% Evropanů své zprávy ze sociálních médií. Mnoho z nich je sdíleno, aniž by dotyčný ověřoval jejich pravdivost: V průměru je dokonce šest z deseti zpráv sdíleno bez přečtení. Na síti se také šíří politická propaganda a nenávistné výroky mířící na samotné principy naší společnosti. Souvislosti ve videoreportáži. (Přečtěte si více: Jak se bránit dezinformacím )