Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Uudised

Pressiteated

 
 
 
 

Töökohad noortele: kui edukaks on osutunud vastavad abinõud?

Muu Noorsugu / Tööhõivepoliitika16-09-2014 - 19:20
 

Tänavu mais oli ELis tööta 5,2 miljonit noort. Selle ebameeldivalt kõrge näitaja tõttu on noorte tööpuudusega võitlemine Euroopas kesksel kohal ning sel kolmapäeval, 17. septembril, annavad EP saadikud koos ELi Nõukogu ja Euroopa Komisjoni esindajatega hinnangu senistele sammudele. Parlamendi Strasbourgi istungitesaalis tulevad arutelule nii noortegarantii süsteem kui noorte tööhõive algatus. Debatt algab Eesti aja järgi kella 11 paiku, Eesti ja ELi noorte töötust saab võrrelda meie graafikul. (Loe lähemalt: Töökohad noortele: kui edukaks on osutunud vastavad abinõud? )

 
 

Emily O'Reilly: ombudsmani amet on pigem kunst kui teadus

Muu Ombudsman16-09-2014 - 18:04
15. septembril andis O'Reilly EP president Martin Schulzile üle ombudsmani iga-aastase aruande  

Euroopa Ombudsmani Emily O'Reilly sõnul tuleb tal aeg-ajalt suurema avatuse ja pikaaegsete arusaamade murdmise nimel institutsioone nii veenda kui meelitada. "Sellisel hetkel paistab ombudsmani amet rohkem kunst kui teadus," lausub ta. Pärast eelmise õigusvahemehe tagasiastumist valis parlament O'Reilly 2013. aasta juulis esimese naisena Euroopa ombudsmaniks ja hetkel kestab tema ametiaeg aasta lõpuni. Endine Iirimaa ombudsman rääkis EP veebilehele oma tegemistest viimase aasta jooksul. (Loe lähemalt: Emily O'Reilly: ombudsmani amet on pigem kunst kui teadus )

 
 

EU budget 2015: back your policy pledges with money, MEPs urge ministers

Plenary Session Budget / Research and innovation16-09-2014 - 17:15

The Council’s version of the draft EU budget for 2015 disregards its own political pledge to spur economic growth and job creation, MEPs said after Council Presidency representative Enrico Zanetti presented it in plenary session on Tuesday. (Read more: EU budget 2015: back your policy pledges with money, MEPs urge ministers )

 
 

Are the prices of certain life-saving medicines too high ?

Plenary Session Public health16-09-2014 - 17:00

The pharmaceutical industry is placing fewer innovative medicines on the market each year but raising their prices ever higher, says an oral question to be debated with the Council and the Commission on Tuesday evening. The prices of certain hepatitis and cancer treatments in particular are unjustifiably high, argues the text. (Read more: Are the prices of certain life-saving medicines too high ? )

 
 

Ajalooline hääletus: assotsiatsioonilepe sai kinnituse Strasbourgis ja Kiievis

Muu Laienemine / Välissuhted16-09-2014 - 16:05
Euroopa Parlament Strasbourgis ja Ukraina ülemraada Kiievis  

Euroopa Parlament ja Ukraina ülemraada andsid teisipäeval, 16. septembril, üheaegselt heakskiidu ELi-Ukraina assotsiatsioonileppele. Kahe poole tihedamale majanduslikule ja poliitilisele koostööle aluse paneva leppe paralleelse ratifitseerimise puhul loodi Strasbourgi istungitesaali ja Kiievi vahel telesild. (Loe lähemalt: Ajalooline hääletus: assotsiatsioonilepe sai kinnituse Strasbourgis ja Kiievis )

 
 

Euroopa Parlament ratifitseeris EL-Ukraina assotsieerimislepingu

Täiskogu istung Välissuhted16-09-2014 - 14:44
European Parliament ratifies EU-Ukraine Association Agreement  

Teisipäeval andis Euroopa Parlament oma nõusoleku EL-Ukraina assotsieerimislepingule, mille hulka kuulub põhjaliku ja laiaulatusliku vabakaubanduspiirkonna leping. Samal ajal ratifitseeriti leping ka Ukraina parlamendis Kiievis. Leping paneb aluse sügavatele poliitilistele ja majandussuhetele ELi ja Ukraina vahel ja tagab ligipääsu mõlema poole turgudele. (Loe lähemalt: Euroopa Parlament ratifitseeris EL-Ukraina assotsieerimislepingu )

 
 

Arutelu digitaalse ühtse turu teemal

Täiskogu istung Teenuste vaba liikumine16-09-2014 - 12:30

Teisipäeva pärastlõunal toimuval arutelul teevad Euroopa Komisjoni esindajad kokkuvõtte seni saavutatud edusammudest digitaalse ühtse turu kujundamisel. Võimalikud küsimused arutelul, mis algab kell 17.30 (Eesti aja järgi) puudutavad meetmeid interneti kaudu kaupade ja teenuste ostmise ja e-allkirja kasutamise lihtsustamiseks või meetmed selleks, et tagada, et suured internetiettevõtted ei kuritarvitaks oma turupositsiooni. (Loe lähemalt: Arutelu digitaalse ühtse turu teemal )

 
 

MEPs evaluate EU policy towards Russia

Plenary Session External relations16-09-2014 - 11:39

The EU should take a more proactive line on the conflict between Russia and Ukraine and impose tougher sanctions on Russia, urged some political groups in Tuesday’s debate with EU Enlargement and Neighbourhood Policy Commissioner Štefan Füle. Others, however, stressed the need to "keep communication channels open". (Read more: MEPs evaluate EU policy towards Russia )

 
 

Täiskogu avamine

Täiskogu istung Institutsioonid15-09-2014 - 18:39
EP President Martin Schulz speech at the opening of September plenary session  

EL peab tegema kõik endast sõltuva, et ära hoida migrantide hukkumise Vahemerel - see on humanitaarkatastroof, ütles parlamendi president Martin Schulz viidates uudistele, et enam kui 200 põgenikku on uppunud Liibüa ranniku lähedal ja enam kui 500 inimest hukkus kui nende laev uppus Malta rannikul lähedal eelmisel nädalal. (Loe lähemalt: Täiskogu avamine )

 
 

Vene impordikeeluga kaasnevad kahjud on täiskogul arutelul esmaspäeval

Muu Väliskaubandus / Rahvusvaheline kaubandus15-09-2014 - 15:49
 

Venemaa poolt ELi põllumajandustoodetele kehtestatud impordikeeld tuleb parlamendi täiskogul arutelule esmaspäeva, 15. septembri õhtul. Vastuseks ELi sanktsioonidele keelas Venemaa alates 7. augustist osa toiduainete sisseveo Euroopa Liidust, USAst, Kanadast, Austraaliast ja Šveitsist. Piirangud kehtivad muu hulgas piima- ja lihatoodetele ning juur- ja puuviljadele. Jälgi arutelu otseülekandes kell 18.00 ja vaata meie kaardilt, millised riigid võivad impordikeelu tõttu enim kannatada. (Loe lähemalt: Vene impordikeeluga kaasnevad kahjud on täiskogul arutelul esmaspäeval )