Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Žinių srautas

Pranešimai spaudai

 
 
 
 

Europos Parlamento ABC

Kiti Institucijos25-08-2016 - 08:00
Trumpas EP veiklos gidas  

Europos Parlamento nariai yra daugiau kaip 500 mln. europiečių balsas ES lygmeniu. Kaip jie dirba ir kaip pasiskirstę Europos Parlamente? Apie visa tai – trumpas EP veiklos gidas mūsų infografike. (Skaityti daugiau: Europos Parlamento ABC )

 
Tyrimo ir specialieji komitetai – europarlamentarų vykdomos demokratinės kontrolės priemonė © AP Images / ES–EP  

Per pastaruosius mėnesius Europos Parlamentas įsteigė kelis komitetus, kurie tiria išmetamųjų teršalų matavimus automobilių sektoriuje ir „Panamos dokumentų“ skandalą, bei rengia rekomendacijas dėl teisingesnio įmonių apmokestinimo. Naudodamasis jam suteikta tyrimo teise EP siekia išsiaiškinti galimus ES teisės pažeidimus. Kaip ši teisė įgyvendinama? (Skaityti daugiau: Europos Parlamento tyrimo teisė – demokratinės kontrolės priemonė )

 

Aplinkosauga: 67 proc. europiečių tikisi aktyvesnio ES vaidmens

Kiti Konstitucija / Teisingumas ir vidaus reikalai19-08-2016 - 13:19
Du trečdaliai europiečių norėtų, kad ES būtų aktyvesnė aplinkosaugos srityje. © AP Images / ES–EP  

Aplinkos apsauga yra ta sritis, kurioje ES turi atlikti didesnį vaidmenį. Taip mano du trečdaliai respondentų (Lietuvoje – 58 proc.), dalyvavusių Europos Parlamento užsakymu atliktoje „Eurobarometro“ apklausoje. (Skaityti daugiau: Aplinkosauga: 67 proc. europiečių tikisi aktyvesnio ES vaidmens )

 

Kokie darbai laukia europarlamentarų po vasaros pertraukos?

Kiti Institucijos18-08-2016 - 15:35
Vasaros pertraukai pasibaigus europarlamentarai atnaujins ES teisės aktų svarstymą ir priėmimą.  

Kitą savaitę europarlamentarai atnaujins parlamentinę veiklą: dirbs rinkimų apygardose ir dalyvaus delegacijų veikloje, o rugpjūčio 29 dieną pradės posėdžiauti komitetuose Briuselyje. Tarp svarbesnių klausimų, kuriuos ateinantį pusmetį spęs EP nariai – migracija, kova su terorizmu ir mokestiniu sukčiavimu, aplinkosauga ir skaitmeninių paslaugų rinkos plėtra. (Skaityti daugiau: Kokie darbai laukia europarlamentarų po vasaros pertraukos? )

 

Kova su terorizmu: 82 proc. europiečių tikisi aktyvesnio ES vaidmens

Kiti Saugumas ir gynyba18-08-2016 - 10:26
ES piliečiai tikisi aktyvesnių veiksmų kovoje su terorizmu © AP Images / ES–EP  

Kova su terorizmu yra ta sritis, kurioje ES turi atlikti didesnį vaidmenį. Taip mano 82 proc. respondentų (Lietuvoje – 78 proc.), dalyvavusių Europos Parlamento užsakymu atliktoje „Eurobarometro“ apklausoje. (Skaityti daugiau: Kova su terorizmu: 82 proc. europiečių tikisi aktyvesnio ES vaidmens )

 

Paaiškėjo 2016 m. LUX kino premijos finalininkai

Kiti Kultūra17-08-2016 - 12:24
Liepos 26 dieną Romoje paskelbti trys filmai, pretenduojantys į 2016 m. LUX kino premiją.  

Europos Parlamentas paskelbė tris filmus, kurie varžysis dėl 2016 m. LUX kino premijos. Tai iš dešimties filmų sąrašo atrinkti „Kai atmerkiu akis“ (rež. Leyla Bouzid), „Mano kaip cukinijos gyvenimas“ (rež. Claude Barras) ir „Toni Erdmann“ (rež. Maren Ade). Šiuos filmus bus galima pamatyti visose ES valstybėse narėse, o nugalėtojas bus paskelbtas lapkritį. (Skaityti daugiau: Paaiškėjo 2016 m. LUX kino premijos finalininkai )

 

Stažuotė Europos Parlamente: ką reikėtų žinoti?

Kiti Institucijos15-08-2016 - 08:00
EP stažuočių tikslas – suteikti galimybę papildyti studijų metu įgytas žinias ir susipažinti su ES ir Europos Parlamento veikla  

Turite universitetinį ar jam prilygstantį išsilavinimą ir norite atlikti praktiką daugiakalbėje aplinkoje, kuri gali tapti rimtu tramplinu į karjerą? Tuomet paklausykite: iki spalio 15 dienos galite teikti paraiškas kitų metų kovą prasidėsiančioms mokamoms stažuotėms Europos Parlamente. (Skaityti daugiau: Stažuotė Europos Parlamente: ką reikėtų žinoti? )

 

Absoliuti dauguma europiečių nori stipresnės ES išorės sienų apsaugos

Kiti Imigracija / Teisingumas ir vidaus reikalai / Šengenas / Saugumas ir gynyba12-08-2016 - 09:00
„Eurobarometro“ apklausos duomenimis, dauguma europiečių tikisi aktyvesnių ES pastangų stiprinant išorės sienų apsaugą. © AP Images / ES–EP  

Migrantų krizė parodė, kad labai sunku užtikrinti laisvą judėjimą Šengeno erdvėje nepasirūpinus derama išorės sienų apsauga. Naujausios „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, 71 proc. europiečių nori aktyvesnio ES vaidmens stiprinant ES išorės sienų ir pakrančių apsaugą. Ką daro Europos Parlamentas šiuo klausimu? (Skaityti daugiau: Absoliuti dauguma europiečių nori stipresnės ES išorės sienų apsaugos )

 

Europinės politikos ABC: geriau vieną kartą pamatyti...

Kiti Institucijos10-08-2016 - 08:00
Kai tai veikia? Žr. „EuroparlTV“ ir sužinosite!  

Pasiklydote ES politikos vingrybėse? Jums padės trumpi vaizdo reportažai „Kaip tai veikia?“, paaiškinantys svarbiausias europinės politikos sritis ir Europos Parlamento sprendimus. (Skaityti daugiau: Europinės politikos ABC: geriau vieną kartą pamatyti... )

 

Ką „Snapchat'e“ veikia Europos Parlamentas?

Kiti Institucijos08-08-2016 - 08:00
EP pradėjo naudotis „Snapchat“ 2015 m. gegužę.  

2011 metais pasirodžiusi „Snapchat“ programėlė, leidžianti dalintis vaizdais, sparčiai išpopuliarėjo ir šiuo metu ja kasdien naudojasi per 100 mln. naudotojų, o trečdalis jų gyvena Europoje. 2015 metais į „Snapchat'ą“ įžengė ir Europos Parlamentas. Kodėl? Nes nori suteikti galimybę jaunimui bent trumpam užmesti akį į EP veiklą ir jos užkulisius. (Skaityti daugiau: Ką „Snapchat'e“ veikia Europos Parlamentas? )