Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Žinių srautas

Pranešimai spaudai

 
 
 
 

Europos Sąjungos ateitis: EP nariai nubrėžė Europos ateities viziją

Kiti Europos ateitis/Europos integracija / Institucijos24-02-2017 - 10:56
 

Kaip Europos Sąjunga turėtų atrodyti ateityje? Vasario 16 d. Europos Parlamento nariai patvirtino tris rezoliucijas, kuriose pateikė pasiūlymus dėl esminės ES reformos, padėsiančios įveikti iššūkius, su kuriais susiduria bendrija. Nuo veiksmingesnio sprendimų priėmimo iki atsparumo išorės sukrėtimams – daugiau apie kiekvieną jų sužinokite pasitelkę infografiką viršuje. (Skaityti daugiau: Europos Sąjungos ateitis: EP nariai nubrėžė Europos ateities viziją )

 
Vasario 20–24 d. Europos Parlamento delegacija ryšiams su Palestina lankėsi Jeruzalėje ir Vakarų krante.  

Vasario 20–24 d. Europos Parlamento delegacija ryšiams su Palestina lankėsi Jeruzalėje ir Vakarų Krante. Oficialaus vizito metu penkių narių delegacija, vadovaujama Neoklis Sylikiotis (Europos vieningųjų kairiųjų jungtinė frakcija/Šiaurės šalių žalieji kairieji, Kipras), įvertino Artimųjų Rytų taikos procesą regione bei ragino ES ir jos valstybes pripažinti Palestinos valstybingumą. (Skaityti daugiau: Izraelis ir Palestina: EP nariai įvertino taikos procesą Artimųjų Rytų regione )

 

EP nariai siūlo spartinti nepavojingų biologinių pesticidų sertifikavimą

Plenarinė sesija Žemės ūkis / Aplinka22-02-2017 - 11:45
 

Dėl lėtų ir sudėtingų sertifikavimo procedūrų ES užkertamas kelias biologinės kilmės didelio pavojaus nekeliančių pesticidų naudojimui, kurie galėtų pakeisti įprastus cheminius pesticidus, žalojančius aplinką ir žmonių sveikatą. Siekdami paskatinti biologinių pesticidų naudojimą EP nariai priėmė rezoliuciją, raginančią supaprastinti biologinių pesticidų registravimą. Daugiau apie tai – „EuroparlTV“ reportaže viršuje. (Skaityti daugiau: EP nariai siūlo spartinti nepavojingų biologinių pesticidų sertifikavimą )

 

CETA: „Šis susitarimas yra svarbus Europai tiek geopolitiškai, tiek ekonomiškai“

Kiti Užsienio/tarptautinė prekyba20-02-2017 - 18:06
Interview with Artis Pabriks, rapporteur on CETA  

Vasario 15 dieną europarlamentarai pritarė ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimui (angl. CETA). Jis preliminariai įsigalios balandžio mėnesį ir atvers ES ir Kanados rinkas viena kitos prekėms, paslaugoms ir investicijoms, įskaitant viešuosius pirkimus. Po balsavimo Parlamente į mūsų klausimus sutiko atsakyti EP pranešėjas CETA klausimu Artis Pabriks (Europos liaudies partija, Latvija). (Skaityti daugiau: CETA: „Šis susitarimas yra svarbus Europai tiek geopolitiškai, tiek ekonomiškai“ )

 

Žiemos viktorina apie Europos sostines

Kiti Kultūra20-02-2017 - 14:02
 

Ar gerai pažįstate Europos sostines? Kviečiame pasitikrinti žinias mūsų žiemos viktorinoje. (Skaityti daugiau: Žiemos viktorina apie Europos sostines )

 

EP sesijos akcentai: ES ir Kanados prekybos sutartis, kova su terorizmu, robotai

Plenarinė sesija Institucijos / Užsienio/tarptautinė prekyba / Užsienio ryšiai / Ekonomikos ir pinigų reikalai17-02-2017 - 11:22
 

Vasario 13–16 d. plenarinėje sesijoje Strasbūre Europos Parlamentas pritarė ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimui (angl. CETA), sustiprino terorizmo prevenciją, sugriežtino ES išorės sienų kontrolę ir pritarė ES taršos leidimų prekybos reformai. Europarlamentarai taip pat pasiūlė iš esmės reformuoti Europos Sąjungą. (Skaityti daugiau: EP sesijos akcentai: ES ir Kanados prekybos sutartis, kova su terorizmu, robotai )

 

Europos Parlamentas siūlo reglamentuoti robotiką

Plenarinė sesija Pramonė16-02-2017 - 13:15
Child playing with robot  

Greitai besiplečiančiam robotikos bei dirbtinio intelekto sektoriui būtinos ES taisyklės, įsitikinę europarlamentarai. Ketvirtadienį jie pasiūlė nustatyti bazinius ES etikos bei atsakomybės už robotų veiklą standartus. (Skaityti daugiau: Europos Parlamentas siūlo reglamentuoti robotiką )

 

Europos Parlamentas nubrėžė Europos ateities viziją

Plenarinė sesija Europos ateitis/Europos integracija / Institucijos16-02-2017 - 12:46

ES privalo veiksmingiau priimti sprendimus, tapti atsparesne išorės sukrėtimams ir susigrąžinti piliečių pasitikėjimą. O tam būtina pilnai išnaudoti turimas ES sutartis, o prireikus ir iš esmės reformuoti ES institucijas: sumažinti Europos Komisijos narių skaičių, įsteigti ES finansų ministro postą bei suteikti piliečiams galimybę rinkti Europos Komisijos pirmininką. Tai dalis pasiūlymų, kuriuos ketvirtadienį europarlamentarai patvirtino trijose rezoliucijose dėl Europos ateities. (Skaityti daugiau: Europos Parlamentas nubrėžė Europos ateities viziją )

 

Kova su terorizmu: EP nariai pritarė prevencijos stiprinimui

Kiti Teisingumas ir vidaus reikalai / Saugumas ir gynyba16-02-2017 - 12:46
 

Radikalizuoti bei į Siriją ir Iraką kovoti vykstantys ES šalių piliečiai kelia vis didesnę grėsmę saugumui. Daugelį pastarojo meto teroro išpuolių Europoje įvykdė būtent šie vadinamieji užsienio kovotojai. Vasario 16 dieną europarlamentarai pritarė direktyvai, kuria siekiama sustiprinti ES teroristinių išpuolių prevencijos teisinę sistemą kriminalizuojant parengiamąsias veiklas. Pasitelkę infografiką sužinokite daugiau apie EP patvirtintas ar svarstomas kovos su terorizmu priemones. (Skaityti daugiau: Kova su terorizmu: EP nariai pritarė prevencijos stiprinimui )

 

Europos Parlamentas griežtina ES išorės sienų kontrolę

Plenarinė sesija Teisingumas ir vidaus reikalai / Šengenas16-02-2017 - 12:41
Passport control illustration  

Reaguodami į išaugusią terorizmo grėsmę Europoje, ketvirtadienį europarlamentarai atnaujino Šengeno kodeksą ir sugriežtino ES išorės sienų kontrolę. Visų į ES atvykstančiųjų bei išvykstančiųjų duomenys privalės būti tikrinami įvairiuose registruose, pavyzdžiui, pamestų bei pavogtų dokumentų bazėje. Netikrinti ES piliečių nebebus galima. (Skaityti daugiau: Europos Parlamentas griežtina ES išorės sienų kontrolę )