Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 
Govs slaukšana  

Sākot no 1. aprīļa visā ES tiek atcelta piena kvotu sistēma. Piena kvotas tika ieviestas 1984. gadā, laikā, kad saražotais piena daudzums pārsniedza pieprasījumu, un to mērķis bija izbeigt tā saucamos "piena ezerus un sviesta kalnus". Tagad ES saražotā piena daudzums būs atkarīgs tikai no situācijas tirgū un tiek liktas cerības uz to, ka piena kvotu atcelšana ļaus ES piena ražotajiem piegādāt produkciju strauji augošajiem Āzijas un Āfrikas tirgiem. Taču izskan arī bažas par cenu svārstībām. (Lasīt tālāk: Piena kvotu atcelšana: "Iespēja attīstīt spēcīgāku piena nozari" )

 
Sievietes portrets  

Ja aizraujies ar fotogrāfēšanu, aicinām piedalīties Eiropas Parlamenta rīkotajā fotokonkursā, kas veltīts Eiropas gadam attīstībai. Līdz septembrim katru mēnesi tiks izsludināta jauna ar attīstību saistīta tēma. Iesūtiet savu foto, kas, Jūsuprāt, vislabāk raksturo izsludināto tēmu, un varbūt tieši Jūs novembrī dosieties uz Strasbūru, lai izveidotu fotoreportāžu par Parlamenta plenārsesiju. (Lasīt tālāk: Piedalies fotokonkursā un iesūti foto par tēmu "veselība" )

 

Around 2,500 redundant workers of the former French road haulage company Mory-Ducros, which closed in 2014, should get EU aid worth €6 million to help them back into work, said Budgets Committee MEPs in a vote on Wednesday. The European Globalisation Adjustment Fund aid still needs to be approved by Parliament as a whole and the Council of Ministers. (Read more: EU job-search aid for redundant workers at French trucking firm Mory-Ducros )

 
No ziediem izveidota eiro zīme  

Pirmdien, 30. martā, Eiropas Parlamentā Briselē notika EP deputātu un ES valstu parlamentāriešu diskusija par 2015. gada decembrī gaidāmo starptautisko klimata konferenci Parīzē. Dalībvalstu parlamentārieši atzina, ka jāstrādā, lai panāktu, ka valstu līderi Parīzē ierodas ar pareizajiem priekšlikumiem, savukārt EP deputāti izteica bažas par līdzekļu piesaisti. (Lasīt tālāk: Klimata konference Parīzē: EP deputāti izsaka bažas par finansējumu )

 

Mazāk plastmasas maisiņu tīrākai videi

Citi Vide31-03-2015 - 14:02
 

Vidēji ikviens Eiropas iedzīvotājs gadā izmanto līdz pat 200 plastmasas maisiņus, no kuriem lielākā daļa tiek izmatoti tikai vienu reizi. Plastmasas maisiņi nodara kaitējumu videi, to daļiņām nonākot ūdenī, vai iekļūstot pārtikas ķēdē. Lai ierobežotu šo kaitējumu, Eiropas Savienība nolēmusi samazināt plastmasa maisiņu patēriņu. EP deputāti kopā ar dalībvalstīm sagatavojuši grozījumus noteikumos, par kuriem 31. martā balso EP Vides komiteja. Galīgais balsojums notiks aprīļa plenārsesijā. (Lasīt tālāk: Mazāk plastmasas maisiņu tīrākai videi )

 

Economic affairs MEPs target conflicts of interest in benchmark setting

ECON Economic and monetary affairs31-03-2015 - 12:10

A draft EU law to make the benchmarks used to price EU citizens’ mortgages, loans and bonds more trustworthy was backed by the Economic and Monetary Affairs Committee on Tuesday. The text (lead MEP Cora van Nieuwenhuizen, ALDE, NL) aims to clean up the benchmark-setting process, by curbing conflicts of interest like those that led to the London Interbank Offered Rate (LIBOR) rigging scandals of recent years. (Read more: Economic affairs MEPs target conflicts of interest in benchmark setting )

 

Fair trials: MEPs beef up draft EU law on presumption of innocence

LIBE Judicial cooperation31-03-2015 - 10:46
. ©BELGA_DPA  

Draft EU rules to ensure that the right to be presumed innocent until proven guilty is fully respected in member states were approved by the Civil Liberties Committee on Tuesday. MEPs inserted amendments to prevent statements by public authorities that might suggest a suspect is guilty before a final conviction, ensure that the burden of proof stays with the prosecution and guarantee the rights to remain silent, not to incriminate oneself and to be present at trial. (Read more: Fair trials: MEPs beef up draft EU law on presumption of innocence )

 

Ekonomikas komiteja balso par noteikumiem attiecībā uz finanšu etaloniem

Citi Ekonomikas un monetārie jautājumi30-03-2015 - 18:26
Finanšu dokuments  

Pēdējo gadu finanšu skandāli, kas saistīti ar finanšu tirgu etalonu - starpbanku kredītu procentu likmju "Libor" un "Euribor" – manipulācijām mudinājuši ES likumdevējus strādāt pie jauniem tiesību aktiem, kas nodrošinātu labāku pa redzamību šajā jomā. EP Ekonomikas komiteja 31. martā balso par EP ziņojumu, kas, saskaņā ar atbildīgo deputāti Koru van Nīvenhaizenu (ALDE, NL), "nodrošinās pilnīgu visu ES etalonu pārskatāmību" un "ir liels solis pretī etalonu stabilitātei un precizitātei." (Lasīt tālāk: Ekonomikas komiteja balso par noteikumiem attiecībā uz finanšu etaloniem )

 

Terorisma apkarošanas koordinators: "Cietums ir radikālisma inkubators"

Citi Tieslietas un iekšlietas30-03-2015 - 15:22
Žils de Keršovs intervijas laikā  

Palielinoties terorisma draudiem, pieaug arī ES terorisma apkarošanas koordinatora Žila de Keršova loma. Viņa uzdevums ir koordinēt ES valstu darbu terorisma apkarošanas jomā, sniegt ieteikumus un pārraudzīt ES terorisma apkarošanas stratēģijas īstenošanu. Mēs aicinājām viņu uz interviju, lai uzzinātu vairāk par terorisma apkarošanu un Parlamenta lomu. (Lasīt tālāk: Terorisma apkarošanas koordinators: "Cietums ir radikālisma inkubators" )

 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ Parlamentu apmeklēs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs un ES terorisma apkarošanas koordinators Žils de Keršovs, lai kopā ar EP deputātiem diskutētu par drošības situāciju ES kaimiņvalstīs un terorisma apkarošanu. EP deputāti balsos par noteikumiem, kas paredz nodrošināt labāku pārredzamību LIBOR/EURIBOR starpbanku procentu likmes noteikšanā. Īpašā nodokļu nolēmumu komiteja diskutēs par cīņu pret nodokļu paradīzēm. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: izvairīšanās no nodokļiem, pretterorisma pasākumi, finanšu etaloni )