Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 
 

Measures to prevent and treat animal diseases such as avian flu or African swine fever were informally agreed by MEPs, the Latvian Presidency of the Council of Ministers and the European Commission on Monday. The draft EU law, on diseases that are transmissible among animals and potentially to humans too, will merge and update many scattered items of old legislation, so as to help prevent and halt new outbreaks and keep pace with scientific progress. (Read more: Transmissible animal diseases: MEPs and ministers strike informal deal )

 

Development MEPs call for action to target tax evasion in developing countries

DEVE Development and cooperation01-06-2015 - 18:01

Development MEPs called on companies in all countries to adopt country-by-country reporting and make all information public in order to fight tax evasion and illicit money flows in developing countries, in a resolution adopted on Monday afternoon. It also called on the EU's financial institutions to ensure that companies receiving EU support do not participate in tax evasion and avoidance. (Read more: Development MEPs call for action to target tax evasion in developing countries )

 

Daňové raje, úniky, rozhodnutia a transparentnosť. Vyznáte sa v týchto pojmoch?

Ďalšie tlačové správy Dane01-06-2015 - 09:00

Osobitný výbor pre daňové rozhodnutia bude dnes popoludní rokovať o medzinárodnom rozmere daňových rozhodnutí. Uvedomujeme si, že táto oblasť sa môže mnohým ľuďom zdať zložitá a neprehľadná. Preto sme sa rozhodli vysvetliť vám čo najjednoduchším spôsobom čo znamenajú jednotlivé výrazy týkajúce sa daňovej problematiky. (Čítať ďalej: Daňové raje, úniky, rozhodnutia a transparentnosť. Vyznáte sa v týchto pojmoch? )

 

Program týždňa: Záznamy o cestujúcich, daňové rozhodnutia, zdravie, rozvoj

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie01-06-2015 - 09:00
Pohľad na budovu Parlamentu so zástavou EÚ  

Poslanci sa budú tento týždeň opätovne venovať problematike uschovávania záznamov a cestujúcich v leteckej doprave a daňovým rozhodnutiam. Reč bude i o blížiacich sa podujatiach týkajúcich sa rozvoja, ktoré organizuje OSN. Dozvieme sa i to, či sa Parlamentu sa Rade podarí dosiahnuť kompromis ohľadom novej legislatívy o prenosných ochoreniach zvierat. Martin Schulz zavíta na návštevu Luxemburska, keďže krajina sa už čoskoro ujme predsednícka EÚ. (Čítať ďalej: Program týždňa: Záznamy o cestujúcich, daňové rozhodnutia, zdravie, rozvoj )

 

Tuniský premiér Habib Essis: EÚ odviedla s Tuniskom vyniknúcu prácu

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie29-05-2015 - 14:31
Habib Essid  

Tunisko je štyri roky po vypuknutí Arabskej jari výborným príkladom prechodu na demokraciu. Región severnej Afriky však v súčasnosti čelí mnohým problémov. A práve o nich sme sa porozprávali s tuniským premiérom Habibom Essisom, ktorý vo štvrtok zavítal do Európskeho parlamentu na rokovanie s Martinom Schulzom a viacerými parlamentnými výbormi. (Čítať ďalej: Tuniský premiér Habib Essis: EÚ odviedla s Tuniskom vyniknúcu prácu )

 

TTIP: Prístup na trh USA, reforma ochrany investícií a zachovanie štandardov EÚ

INTA Vonkajší/medzinárodný obchod28-05-2015 - 22:49
Hlasovanie vo výbore EP pre medzinárodný obchod o odporúčaniach vyjednávačom EÚ k rokovaniam o dohode TTIP  

Obchodná dohoda medzi Európskou úniou a Spojenými štátmi by mala prehĺbiť prístup Únie na trh USA, nesmie však oslabiť štandardy EÚ ani právo na reguláciu vo verejnom záujme. Vyplýva to z návrhu odporúčaní, ktoré vo štvrtok schválil výbor Európskeho parlamentu pre medzinárodný obchod. Poslanci tiež požadujú reformu a vylepšenie nástrojov na urovnávanie sporov medzi investormi a štátom. (Čítať ďalej: TTIP: Prístup na trh USA, reforma ochrany investícií a zachovanie štandardov EÚ )

 

Šéf Červeného kríža Peter Maurer hovorí o kríze v Nigérii, Iraku a Sýrii

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie / Azylová politika28-05-2015 - 17:52
Peter Maurer počas rozhovoru  

Tento týždeň zavítal na pôdu Európskeho parlamentu Peter Maurer z Medzinárodného výboru Červeného kríža (MVČK). V utorok vystúpil v zahraničnom výbore a deň na to rokoval i s predsedom Martinom Schulzom. Počas rozhovoru s ním spomenul "nesmierne významnú pomoc" zo strany EÚ. Minulý rok bola EÚ so svojimi 9,4 % štvrtým najštedrejším darcom tejto organizácie. Maurer vyzval EÚ k tomu, aby posilnila svoje úsilie zamerané na stabilizáciu oblastí na Blízkom východe a v Afrike, ktoré trpia krízou. (Čítať ďalej: Šéf Červeného kríža Peter Maurer hovorí o kríze v Nigérii, Iraku a Sýrii )

 

Eurovoľby 2014: Ako to vlastne bolo so "spitzenkandidátmi"?

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie28-05-2015 - 12:03
 

V minuloročných eurovoľbách ste si nevyberali len europoslancov, no váš hlas nepriamo rozhodol i o novom predsedovi Európskej komisie. Nakoniec sa ním stal Luxemburčan Jean-Claude Juncker, nominant Európskej ľudovej strany, ktorá vo voľbách získala najviac kresiel. Pozrite si naše video, v ktorom štyria "spitzenkandidáti" podávajú svoj pohľad na tieto historicky významné eurovoľby. (Čítať ďalej: Eurovoľby 2014: Ako to vlastne bolo so "spitzenkandidátmi"? )

 

Tunisia’s Prime Minister Habib Essid met the Foreign Affairs Committee and the Human Rights and Security and Defence subcommittees on Thursday to discuss the latest developments in his country. Security challenges, fighting terrorism and tackling migration flows were the key issues raised in the debate. (Read more: Tunisia’s Prime Minister Habib Essid on security and migration challenges )

 

Juncker plan: MEPs and ministers strike informal deal to bridge investment gap

ECON BUDG Budget / Economic and monetary affairs28-05-2015 - 11:38

A deal struck by MEPs and Council of Ministers negotiators in the small hours of Thursday morning means the architecture of the Juncker plan to unlock €315 billion public and private investments in the real economy in 2015-2017 can now be put to a European Parliament vote on 24 June and the investment programme can kick off in the summer. (Read more: Juncker plan: MEPs and ministers strike informal deal to bridge investment gap )