Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

Mazāk plastmasas maisiņu tīrākai videi

Citi Vide31-03-2015 - 14:02
 

Vidēji ikviens Eiropas iedzīvotājs gadā izmanto līdz pat 200 plastmasas maisiņus, no kuriem lielākā daļa tiek izmatoti tikai vienu reizi. Plastmasas maisiņi nodara kaitējumu videi, to daļiņām nonākot ūdenī, vai iekļūstot pārtikas ķēdē. Lai ierobežotu šo kaitējumu, Eiropas Savienība nolēmusi samazināt plastmasa maisiņu patēriņu. EP deputāti kopā ar dalībvalstīm sagatavojuši grozījumus noteikumos, par kuriem 31. martā balso EP Vides komiteja. Galīgais balsojums notiks aprīļa plenārsesijā. (Lasīt tālāk: Mazāk plastmasas maisiņu tīrākai videi )

 

Economic affairs MEPs target conflicts of interest in benchmark setting

ECON Economic and monetary affairs31-03-2015 - 12:10

A draft EU law to make the benchmarks used to price EU citizens’ mortgages, loans and bonds more trustworthy was backed by the Economic and Monetary Affairs Committee on Tuesday. The text (lead MEP Cora van Nieuwenhuizen, ALDE, NL) aims to clean up the benchmark-setting process, by curbing conflicts of interest like those that led to the London Interbank Offered Rate (LIBOR) rigging scandals of recent years. (Read more: Economic affairs MEPs target conflicts of interest in benchmark setting )

 

Fair trials: MEPs beef up draft EU law on presumption of innocence

LIBE Judicial cooperation31-03-2015 - 10:46

Draft EU rules to ensure that the right to be presumed innocent until proven guilty is fully respected in member states were approved by the Civil Liberties Committee on Tuesday. MEPs inserted amendments to prevent statements by public authorities that might suggest a suspect is guilty before a final conviction, ensure that the burden of proof stays with the prosecution and guarantee the rights to remain silent, not to incriminate oneself and to be present at trial. (Read more: Fair trials: MEPs beef up draft EU law on presumption of innocence )

 

Ekonomikas komiteja balso par noteikumiem attiecībā uz finanšu etaloniem

Citi Ekonomikas un monetārie jautājumi30-03-2015 - 18:26
Finanšu dokuments  

Pēdējo gadu finanšu skandāli, kas saistīti ar finanšu tirgu etalonu - starpbanku kredītu procentu likmju "Libor" un "Euribor" – manipulācijām mudinājuši ES likumdevējus strādāt pie jauniem tiesību aktiem, kas nodrošinātu labāku pa redzamību šajā jomā. EP Ekonomikas komiteja 31. martā balso par EP ziņojumu, kas, saskaņā ar atbildīgo deputāti Koru van Nīvenhaizenu (ALDE, NL), "nodrošinās pilnīgu visu ES etalonu pārskatāmību" un "ir liels solis pretī etalonu stabilitātei un precizitātei." (Lasīt tālāk: Ekonomikas komiteja balso par noteikumiem attiecībā uz finanšu etaloniem )

 

Terorisma apkarošanas koordinators: "Cietums ir radikālisma inkubators"

Citi Tieslietas un iekšlietas30-03-2015 - 15:22
Žils de Keršovs intervijas laikā  

Palielinoties terorisma draudiem, pieaug arī ES terorisma apkarošanas koordinatora Žila de Keršova loma. Viņa uzdevums ir koordinēt ES valstu darbu terorisma apkarošanas jomā, sniegt ieteikumus un pārraudzīt ES terorisma apkarošanas stratēģijas īstenošanu. Mēs aicinājām viņu uz interviju, lai uzzinātu vairāk par terorisma apkarošanu un Parlamenta lomu. (Lasīt tālāk: Terorisma apkarošanas koordinators: "Cietums ir radikālisma inkubators" )

 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ Parlamentu apmeklēs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs un ES terorisma apkarošanas koordinators Žils de Keršovs, lai kopā ar EP deputātiem diskutētu par drošības situāciju ES kaimiņvalstīs un terorisma apkarošanu. EP deputāti balsos par noteikumiem, kas paredz nodrošināt labāku pārredzamību LIBOR/EURIBOR starpbanku procentu likmes noteikšanā. Īpašā nodokļu nolēmumu komiteja diskutēs par cīņu pret nodokļu paradīzēm. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: izvairīšanās no nodokļiem, pretterorisma pasākumi, finanšu etaloni )

 
 

Eiropas Parlamenta Sharova balvas 2014. gada laureāts Kongo ginekologs Deniss Mukvege 26. martā apmeklēja EP Cilvēktiesību apakškomitejas sēdi, lai ar deputātiem runātu par sieviešu ciešanām Kongo, gaidāmajām vēlēšanām un valsts nākotni. D. Mukvege savā slimnīcā Kongo ārstē sievietes, kas cietušas no seksuālās vardarbības. (Lasīt tālāk: Saharova balvas laureāts D. Mukvege: Nepieciešams mobilizēt sabiedrību )

 

Pāreja uz vasaras laiku: ko no tā iegūstam?

Citi Iestādes27-03-2015 - 13:46
 

Šo svētdien, kā katru gadu, Eiropā notiks pāreja uz vasaras laiku, pagriežot pulksteņa rādītājus par stundu uz priekšu. Lai diskutētu par šī prakses priekšrocībām un trūkumiem, Eiropas Parlamenta deputāti 24. martā rīkoja ekspertu uzklausīšanu. “Mums jāpārskata pēdējā vasaras laika direktīva un viens no veidiem, kā virzīties uz priekšu ir uzdot mutiskus jautājumus Eiropas Komisijai,” pēc ekspertu uzklausīšanas sacīja EP Juridisko jautājumu komitejas priekšsēdētājs Pāvels Svoboda (EPP, Čehija). (Lasīt tālāk: Pāreja uz vasaras laiku: ko no tā iegūstam? )

 

Intervija: Landsbergis skaidro 1,8 miljardu eiro aizdevumu Ukrainai

Plenārsesija Ārējās attiecības26-03-2015 - 18:00
EP deputāts intervijas laikā  

Vakar, 25. martā, Eiropas Parlamenta deputāti apstiprināja aizdevuma piešķiršanu Ukrainai 1,8 miljardu eiro apmērā, kas ir lielākais aizdevums valstij ārpus Eiropas Savienības. Pirms EP balsojuma mēs runājām ar atbildīgo EP deputātu Gabrieliusu Landsbergisu (EPP, Lietuva), kurš skaidroja, kāpēc nepieciešams šis aizdevums un sniedza savu viedokli par sankcijām pret Krieviju. (Lasīt tālāk: Intervija: Landsbergis skaidro 1,8 miljardu eiro aizdevumu Ukrainai )

 

Democracy and values are problematic in DRC, says Denis Mukwege

DROI Human rights / External relations26-03-2015 - 12:31
Subcommittee on Human Rights (DROI) of the European Parliament exchange of views with Denis Mukwege, Sakharov Prize Laureate 2014  

Dr Denis Mukwege, the 2014 Sakharov Prize laureate, described political problems in the Democratic Republic of the Congo and his difficulties in tackling the problem of sexual abuse of women and even small children, in a Human Rights Subcommittee debate on Thursday. MEPs discussed how the EU could best support Dr Mukwege’s work, and some called for legally-binding rules on trade in conflict minerals. (Read more: Democracy and values are problematic in DRC, says Denis Mukwege )