Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Poslanci žiadajú prehodnotiť vzťahy s Tureckom a pozastaviť prístupové rokovania

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy26-04-2017 - 23:38

Európa nezatvára Turecku dvere, najnovší vývoj v krajine ju však núti hľadať alternatívy vstupu Turecka do EÚ. To bol hlavný odkaz mnohých poslancov, ktorý v stredu diskutovali s komisárom pre rozširovanie Johannesom Hahnom o budúcich vzťahoch Únie s Ankarou. (Čítať ďalej: Poslanci žiadajú prehodnotiť vzťahy s Tureckom a pozastaviť prístupové rokovania )

 

European Pillar of Social Rights: call for highest possible common standards

Plenary Session Social policy / Employment policy26-04-2017 - 20:24

Common EU-wide social rights, as proposed by the European Commission, the “European Pillar of Social Rights”, should be pegged at the highest level and not lead to a “race to the bottom”, MEPs stressed in a debate on Wednesday. (Read more: European Pillar of Social Rights: call for highest possible common standards )

 

Poslanci diskutovali s Viktorom Orbánom o dodržiavaní základných práv v Maďarsku

Plenárne zasadnutie Základné práva26-04-2017 - 19:57
Rečníci v rozprave o základných právach v Maďarsku.  

Nový maďarský zákon o vyššom vzdelávaní, ktorý je vnímaný ako cielený útok na Stredoeurópsku univerzitu (CEU), sprísnenie pravidiel pre mimovládne organizácie, automatické zadržiavanie žiadateľov o azyl a takzvaná národná konzultácia s názvom Zastavme Brusel. Aj o týchto témach diskutovali v stredu popoludní poslanci s prvým podpredsedom Európskej komisie Fransom Timmermansom a predsedom maďarskej vlády Viktorom Orbánom. (Čítať ďalej: Poslanci diskutovali s Viktorom Orbánom o dodržiavaní základných práv v Maďarsku )

 

Zahájenie plenárneho zasadnutia: Deň dievčat v sektore informačných technológií

Plenárne zasadnutie Inštitúcie26-04-2017 - 19:18
Hlasovanie po zahájení aprílového plenárneho zasadnutia v Bruseli.  

Predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani v stredu po zahájení aprílového plenárneho zasadnutia v Bruseli vyzdvihol Deň dievčat v sektore informačných a komunikačných technológií, ktorý pripadá na tento štvrtok. Jeho cieľom je povzbudiť mladé ženy k štúdiu a kariére v oblasti vedy a techniky, inžinierstva a matematiky. (Čítať ďalej: Zahájenie plenárneho zasadnutia: Deň dievčat v sektore informačných technológií )

 

Rozprava o budúcnosti vzťahov EÚ - Turecko

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy26-04-2017 - 12:00

Výsledky tureckého referenda o ústavných zmenách v krajine, ktoré výrazne rozšíria prezidentské právomoci, budú v stredu približne od 17h30 predmetom plenárnej rozpravy poslancov s komisárom Johannesom Hahnom. (Čítať ďalej: Rozprava o budúcnosti vzťahov EÚ - Turecko )

 

E-commerce: ending unjustified geo-blocking across the EU

IMCO Free movement of goods / Free movement of services25-04-2017 - 15:22

MEPs beefed up rules to ensure that buyers of goods or services from another EU country are treated like local customers in a committee vote on Tuesday. (Read more: E-commerce: ending unjustified geo-blocking across the EU )

 

Products and services to be made more accessible for disabled persons in the EU

IMCO Citizens' rights / Free movement of goods / Free movement of services25-04-2017 - 15:11

Key products and services, like phones, e-book readers, operating systems and payment terminals, will have to be made more accessible to people with disabilities, under draft EU rules amended in committee on Tuesday. (Read more: Products and services to be made more accessible for disabled persons in the EU )

 

Children should have the same protection whether they are watching TV, a web-shared video or a web-streamed film, said committee MEPs on Tuesday. (Read more: Media services: same rules needed for TV and internet to protect children better )

 
EUFairShare_big.jpg  

Asylum seekers should be able to work in the EU no later than two months after applying for asylum, instead of the current nine months, said Civil Liberties Committee MEPs on Tuesday. (Read more: Ease access to labour market for asylum-seekers to boost integration, MEPs say )

 

Sexual abuse and exploitation of children: committee hearing

LIBE Police cooperation25-04-2017 - 11:17

MEPs will look at how EU rules to prevent sexual abuse and exploitation of children have been implemented by EU countries in a committee hearing on Tuesday afternoon. (Read more: Sexual abuse and exploitation of children: committee hearing )