Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Development MEPs urge EU countries to stick to foreign aid commitments

DEVE Development and cooperation20-04-2015 - 18:48

Development MEPs urged EU member countries to respect their Official Development Assistance (ODA) target of 0.7% of national income and to set timetables for reaching it by 2020. It also highlighted the need to mobilise domestic resources efficiently in developing countries and stressed the importance of private-sector contributions in a resolution on financing development adopted on Monday. (Read more: Development MEPs urge EU countries to stick to foreign aid commitments )

 

Strategic Investment Fund: committees back Juncker Plan, but not programme cuts

ECON BUDG Budget / Economic and monetary affairs20-04-2015 - 18:14

A negotiating brief on the “Juncker” plan for a European Fund for Strategic Investments (EFSI) to guarantee growth and job-creating investment was backed by the Budgets and Economic and Monetary Affairs committees on Monday evening. But MEPs contested plans to feed the fund from the EU research and transport investment budgets, and called for more parliamentary control over its leadership and goals. (Read more: Strategic Investment Fund: committees back Juncker Plan, but not programme cuts )

 

Sledujte priamy prenos hlasovania o európskom fonde pre strategické investície

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie20-04-2015 - 14:25
 

Rozpočtový a hospodárky výbor budú dnes o 16:45 hlasovať o európskom fonde pre strategické investície (EFSI). Tento fond by mal uviesť do života Junckerov 315-miliardový investičný plán zameraný na oživenie krízou poznačeného hospodárstva. Daňových poplatníkov by táto ambiciózna iniciatíva nemala stáť ani cent navyše. Prečítajte si, ako by to malo všetko fungovať. (Čítať ďalej: Sledujte priamy prenos hlasovania o európskom fonde pre strategické investície )

 

Prehľad týždňa: Junckerov investičný plán, bezpečnosť spotrebiteľov, roboti...

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie20-04-2015 - 09:00
Budova Parlamentu  

Europoslanci budú tento týždeň hlasovať o Junckerovom 315-miliardovom investičnom pláne na ozdravenie európskeho hospodárstva. Na pláne je aj hlasovanie o osobných ochranných prostriedkoch a o správe, v ktorej EP vyzýva Švajčiarsko k tomu, aby rešpektovalo dohody s EÚ týkajúce sa migrácie. Vo štvrtok sa po prvýkrát stretne novozaložená pracovná skupina, ktorá sa bude zaoberať robotmi a robotikou. Politické skupiny sa budú pripravovať na budúcotýždňové plenárne zasadnutie. (Čítať ďalej: Prehľad týždňa: Junckerov investičný plán, bezpečnosť spotrebiteľov, roboti... )

 

Našu spoluprácu v boji proti terorizmu je potrebné zefektívniť

Ďalšie tlačové správy Spravodlivosť a vnútorné veci17-04-2015 - 09:58
 

"Bezpečnostná situácia v Európe sa za posledné roky dramaticky zmenila." Tieto slová vyriekol šéf výboru pre občianske slobody, britský sociálny demokrat Claude Moraes, záverom utorkovej schôdze na tému boja proti terorizmu. Členovia výboru na nej spoločne s viacerými odborníkmi diskutovali o vzrastajúcom extrémizme a radikalizácii ako aj o tom, ako by sa mala voči terorizmu postaviť EÚ. (Čítať ďalej: Našu spoluprácu v boji proti terorizmu je potrebné zefektívniť )

 

Legal affairs MEPs back plans to facilitate recovery of small debts

JURI Judicial cooperation16-04-2015 - 12:31

Plans to improve and broaden the use of a simplified procedure for low-value cross-border claims to recover money from abroad, so as to cut costs and paperwork for both consumers and businesses, were backed by the legal affairs committee on Thursday. (Read more: Legal affairs MEPs back plans to facilitate recovery of small debts )

 

Sledujte vypočutie o boji proti obchodovaniu s ľuďmi

Ďalšie tlačové správy Ľudské práva16-04-2015 - 09:00
ľudia, za nimi ružové nebo  

Obchodovanie s ľuďmi je celosvetovým problémom. Odhaduje sa, že v súčasnosti je jeho obeťami viac ako 20 miliónov ľudí vrátane detí. O tom, ako proti nemu bojovať, bude vo štvrtok ráno spoločne s viacerými odborníkmi diskutovať parlamentný podvýbor pre ľudské práva. Podujatie sa začína o deviatej ráno, jeho priamy prenos môžete sledovať na našom webovom portáli. (Čítať ďalej: Sledujte vypočutie o boji proti obchodovaniu s ľuďmi )

 

Sté výročie genocídy Arménov: EP vyzval Ankaru a Jerevan na normalizáciu vzťahov

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy15-04-2015 - 20:53
Pamätník Tsitsernakaberd v Jerevane venovaný genocíde Arménov  

Arménsko a Turecko by mali využiť sté výročie arménskej genocídy na nadviazanie vzájomných diplomatických vzťahov, otvorenie hraníc a postupnú hospodársku integráciu, uvádza sa v uznesení, ktoré v stredu schválil Európsky parlament. Poslanci vyzvali Turecko, aby uznalo arménsku genocídu, a tým otvorilo cestu ku skutočnému zmiereniu medzi oboma národmi. Parlament tiež ocenil posolstvo pápeža Františka, ktorý si 12. apríla uctil 100. výročie genocídy Arménov. (Čítať ďalej: Sté výročie genocídy Arménov: EP vyzval Ankaru a Jerevan na normalizáciu vzťahov )

 

EP žiada koniec diskriminácie Rómov a uznanie pamätného dňa rómskeho holokaustu

Plenárne zasadnutie Základné práva15-04-2015 - 20:27

Parlament v stredu schválenom uznesení vyzval na ďalšie úsilie v snahe ukončiť diskrimináciu Rómov a zamedziť páchaniu trestných činov z nenávisti a nenávistných prejavov voči príslušníkom tejto etnickej menšiny. Poslanci tiež požadujú uznanie druhého augusta za pamätný deň rómskeho holokaustu, ktorý by mal pripomínať genocídu Rómov počas druhej svetovej vojny. (Čítať ďalej: EP žiada koniec diskriminácie Rómov a uznanie pamätného dňa rómskeho holokaustu )

 

Eurofondy: Parlament schválil presun nevyužitých prostriedkov do roku 2015

Plenárne zasadnutie Rozpočet15-04-2015 - 20:11

Parlament v stredu schválil zmeny výdavkových stropov vo viacročnom finančnom rámci 2014-2017, ktoré umožnia presun tohtoročných nevyužitých 21,1 mld. eur na roky 2015-2017. Cieľom tohto opatrenia je pomôcť členským štátom financovať nimi spravovaných 300 programov, ktoré boli spustené príliš neskoro, aby mohli čerpať financie vyčlenené na rok 2014. (Čítať ďalej: Eurofondy: Parlament schválil presun nevyužitých prostriedkov do roku 2015 )