Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

MDŽ 2015: Iratxe García Pérez - "Právo na vzdělání je lidským právem"

Další tiskové zprávy Instituce / Práva žen/Rovné příležitosti06-03-2015 - 17:04
Iratxe García Pérez během projevu na plenárním zasedání  

8. března si každoročně připomínáme Mezinárodní den žen. Letos se Evropský parlament při jeho oslavách zaměřil na posílení postavení žen a dívek prostřednictvím vzdělávání. Čtenáře facebookových stránek Evropského parlamentu jsme požádali o otázky na téma ženy a vzdělávání, na které pak odpovídala předsedkyně parlamentního Výboru pro práva žen a rovnost pohlaví Iratxe García Pérez. (Přečtěte si více: MDŽ 2015: Iratxe García Pérez - "Právo na vzdělání je lidským právem" )

 

E. Johnson Sirleaf: Chtěli bychom, aby 50 % prezidentských křesel patřilo ženám

Další tiskové zprávy Instituce06-03-2015 - 10:22
Ellen Johnson Sirleaf během rozhovoru  

Ve středu 4. března se liberijská prezidentka Ellen Johnson Sirleaf setkala s předsedou Evropského parlamentu Martinem Schulzem a zúčastnila se jednání v rámci Smíšeného parlamentního shromáždění AKT-EU. Ellen Johnson Sirleaf nám poskytla rozhovor, ve kterém jsme se jí zeptali na boj Libérie s Ebolou a na její názor na posilování postavení žen prostřednictvím vzdělávání. (Přečtěte si více: E. Johnson Sirleaf: Chtěli bychom, aby 50 % prezidentských křesel patřilo ženám )

 

Epidemie Eboly: musíme se poučit ze současné krize

Další tiskové zprávy Veřejné zdraví06-03-2015 - 10:08
Zdravotník v ochranném obleku  

Nedávná epidemie Eboly byla tou nejvražednější od objevení nemoci v roce 1976. Oddělení Evropského parlamentu pro posouzení vědeckých a technologických možností STOA uspořádalo 4. března slyšení, na kterém poslanci s odborníky diskutovali o výzkumu Eboly, výzvách a výhledech do budoucna, ale i tom, jaké poučení si ze současné situace vzít, abychom uměli předejít dalším takovým krizím. (Přečtěte si více: Epidemie Eboly: musíme se poučit ze současné krize )

 

Listujte, čtěte, studujte: 100 knih o Evropě, které stojí za pozornost

Další tiskové zprávy Kultura05-03-2015 - 15:31
Martin Schulz během projevu  

Čtete rádi? Zajímají vás myšlenky, na kterých stojí evropská integrace a její politické filozofie? Evropský parlament pro vás připravil výběr knih, studií a akademických prací na toto téma. Na zvláštních webových stránkách najdete informace o knihách v různých jazycích, od autorů z celé Evropy. Cílem projektu je představit myšlenky a osobnosti, které stojí za evropskou integrací. Jejich studium by mohlo pomoci i při hledání řešení problémů současné Evropy. (Přečtěte si více: Listujte, čtěte, studujte: 100 knih o Evropě, které stojí za pozornost )

 

Jak propojit soukromý sektor a rozvojovou politiku? Poraďte Parlamentu

Další tiskové zprávy Instituce / Informace05-03-2015 - 12:34
titulní stránka skupiny na LinkedIn  

Jakou roli by měl hrát soukromý sektor v podpoře rozvoje po celém světě? Britský poslanec ze skupiny Evropských konzervativců a reformistů Nirj Deva na toto téma vypracovává parlamentní zprávu a zajímají ho názory všech občanů. Ve shromažďování názorů pro jeho zprávu mu má pomoci i otevřená diskuze, kterou od včerejška hostí skupina Evropského parlamentu na sociální síti LinkedIn. Přidejte se i vy, diskutuje se zpravodajem Nirjem Devou a řekněte mu své zkušenosti a názor. (Přečtěte si více: Jak propojit soukromý sektor a rozvojovou politiku? Poraďte Parlamentu )

 

FOTOSOUTĚŽ o hostujícího fotografa: tématem 3. kola jsou "Ženy a dívky"

Další tiskové zprávy Instituce / Kultura05-03-2015 - 11:38
chlapec na podlaze ve školní třídě ©Hristo Rusev/www.hristorusevphotography.blogspot.com  

Připravte se, a … CVAK. Zveme vás k účasti v naší fotosoutěži, věnované Evropskému roku pro rozvoj 2015. Každý měsíc až do září oznámíme jedno téma, týkající se rozvoje. Pošlete nám svou fotografii inspirovanou daným tématem a přihlášku, a třeba se vám podaří vyhrát pozvánku k nafocení reportáže na plenárním zasedání ve Štrasburku (Přečtěte si více: FOTOSOUTĚŽ o hostujícího fotografa: tématem 3. kola jsou "Ženy a dívky" )

 

Alain Lamassoure: fiskální válka mezi členskými státy je nepřijatelná

Další tiskové zprávy Instituce05-03-2015 - 10:58
Alain Lamassoure během rozhovoru  

Evropská komise nedávno zahájila v členských zemích EU sérii šetření ve věci rozhodnutí o daních, které mohly potenciálně přinášet výhody nadnárodním společnostem. Evropský parlament poté zřídil svůj vlastní zvláštní výbor pro tato údajně zvýhodňující rozhodnutí o daních. Předseda výboru, francouzský lidovec Alain Lamassoure nám řekl, co od činnosti výboru očekává. (Přečtěte si více: Alain Lamassoure: fiskální válka mezi členskými státy je nepřijatelná )

 

Reforma systému EU pro obchodování s emisemi: o čem se jedná

Další tiskové zprávy Životní prostředí05-03-2015 - 10:37
kouřící tovární komín © BELGA_AGEFOTOSTOCK  

Výbor pro životní prostředí podpořil 24. února reformu systému EU pro obchodování s emisemi (ETS), která má pomoci snížit emise skleníkových plynů a podpořit boj proti klimatickým změnám. Návrh právního předpisu, který výbor schválil, řeší nerovnováhu nabídky a poptávky po emisních povolenkách, protože současný převis nabídky nestimuluje pobídky k investicím do ekologičtějších provozů. (Přečtěte si více: Reforma systému EU pro obchodování s emisemi: o čem se jedná )

 

Šéf UNRWA o humanitární krizi v Gaze: "V podstatě mluvíme o časované bombě"

Další tiskové zprávy Azylová politika04-03-2015 - 10:20
Pierre Krähenbühl během rozhovoru  

Generální komisař agentury OSN odpovědné za poskytování pomoci pěti milionům palestinských uprchlíků v Jordánsku, Libanonu, Sýrii a na palestinských územích Pierre Krähenbühl v pondělí 2. března jednal se členy Zahraničního výboru o situaci uprchlíků a financování agentury. Zeptali jsme se ho na důsledky bojů v Gaze a Sýrii na činnost UNRWA. V období 2007-2013 poskytla EU a její členské země 57 % řádného rozpočtu UNRWA. (Přečtěte si více: Šéf UNRWA o humanitární krizi v Gaze: "V podstatě mluvíme o časované bombě" )

 

Oslavy Mezinárodního dne žen v Evropském parlamentu se zaměří na vzdělávání

Další tiskové zprávy Práva žen/Rovné příležitosti03-03-2015 - 15:52
Plakát k Mezinárodnímu dni žen.  

Zlepšení postavení žen a dívek prostřednictvím vzdělávání: tak zní téma letošního Mezinárodního dne žen, se zvláštním důrazem na dva aspekty – přístup žen ke vzdělávání v rozvojových zemích, a nepoměr mezi vysokou úrovní vzdělání, které dosahují ženy v EU, a profesními příležitostmi, které se jim nabízejí. Evropský parlament si letošní Den žen, který slavíme 8. března, připomíná několika událostmi, mezi nimiž je například setkání s poslanci národních parlamentů nebo seminář pro novináře. (Přečtěte si více: Oslavy Mezinárodního dne žen v Evropském parlamentu se zaměří na vzdělávání )