Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

E-commerce: ending unjustified geo-blocking across the EU

IMCO Free movement of goods / Free movement of services25-04-2017 - 15:22

MEPs beefed up rules to ensure that buyers of goods or services from another EU country are treated like local customers in a committee vote on Tuesday. (Read more: E-commerce: ending unjustified geo-blocking across the EU )

 

Products and services to be made more accessible for disabled persons in the EU

IMCO Citizens' rights / Free movement of goods / Free movement of services25-04-2017 - 15:11

Key products and services, like phones, e-book readers, operating systems and payment terminals, will have to be made more accessible to people with disabilities, under draft EU rules amended in committee on Tuesday. (Read more: Products and services to be made more accessible for disabled persons in the EU )

 

Children should have the same protection whether they are watching TV, a web-shared video or a web-streamed film, said committee MEPs on Tuesday. (Read more: Media services: same rules needed for TV and internet to protect children better )

 
EUFairShare_big.jpg  

Asylum seekers should be able to work in the EU no later than two months after applying for asylum, instead of the current nine months, said Civil Liberties Committee MEPs on Tuesday. (Read more: Ease access to labour market for asylum-seekers to boost integration, MEPs say )

 

Sexual abuse and exploitation of children: committee hearing

LIBE Police cooperation25-04-2017 - 11:17

MEPs will look at how EU rules to prevent sexual abuse and exploitation of children have been implemented by EU countries in a committee hearing on Tuesday afternoon. (Read more: Sexual abuse and exploitation of children: committee hearing )

 

Jaký je význam Evropského roku kulturního dědictví 2018

Plenární zasedání Instituce24-04-2017 - 19:04
 

Zhruba 300 000 lidí pracuje v EU v kultuře a skoro 7,8 milionů pracovních míst vytváří kulturní sektor nepřímo. Ve čtvrtek 27. dubna bude Evropský parlament hlasovat o návrhu, aby byl rok 2018 vyhlášen Evropským rokem kulturního dědictví. Proč to poslanci považují za důležité, se dozvíte v našem rozhovoru s rumunským poslancem za liberály Mirceem Diaconu. (Přečtěte si více: Jaký je význam Evropského roku kulturního dědictví 2018 )

 

EU plan to tackle root causes of migration should focus on the poor, MEPs say

AFET BUDG DEVE Development and cooperation / External relations / Budget24-04-2017 - 18:48

An EU scheme to mobilise €44 billion in private sector investment in Africa and the EU’s neighbourhood should focus on the poor, said committee MEPs on Monday. (Read more: EU plan to tackle root causes of migration should focus on the poor, MEPs say )

 

Tento týden v EP: situace v Maďarsku a Turecku, práva spotřebitelů, migrace

Další tiskové zprávy Instituce24-04-2017 - 16:51
Vlajka EU na budově Evropského parlamentu.  

K aktuální situaci v Maďarsku se poslanci vyjádří v debatě pléna ve středu odpoledne a následně proberou s vysokou představitelkou pro zahraniční politiku Federicou Mogherini poměry v Turecku po nedávném ústavním referendu. Tento týden se v Bruselu scházejí také výbory. Poslanci budou hlasovat, jak omezit geoblocking při nákupech služeb online, ochraně nezletilých uživatelů internetu a o vytvoření prostředků pro boj s příčinami migrace. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: situace v Maďarsku a Turecku, práva spotřebitelů, migrace )

 

Letošní legislativní priority: Co Parlament zatím zvládnul

Další tiskové zprávy Instituce / Přistěhovalectví / Spravedlnost a vnitřní věci / Energetika / Životní prostředí21-04-2017 - 13:33
záběr poslanců během hlasování na plenárce ve Štrasburku  

Od definitivního zrušení roamingu přes ochranu životního prostředí po zabezpečení hranic: Evropské instituce se chtějí soustředit na konkrétní výsledky v oblastech, na kterých Evropanům záleží. Parlament, členské státy i Evropská komise se proto shodly na legislativních prioritách pro rok 2017. Přinášíme zhodnocení, nakolik se je poslancům zatím daří naplňovat. (Přečtěte si více: Letošní legislativní priority: Co Parlament zatím zvládnul )

 

Předseda Tajani v Londýně plédoval za zájmy občanů po brexitu

Další tiskové zprávy Instituce21-04-2017 - 11:21
 

Ve čtvrtek 20. dubna jednal předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani v Londýně s britskou premiérkou Theresou May o vystoupení její země z EU. Parlament k průběhu a výsledku vyjednávání brexitu již přijal stanovisko 5. dubna a Tajani během rozhovorů s premiérkou zdůrazňoval hlavně zájmy běžných Evropanů i Britů. „Vzkaz Evropského parlamentu je jasný: Naší hlavní prioritou je hájit práva občanů,“ řekl a pozval premiérku, aby vystoupila v Evropském parlamentu. (Přečtěte si více: Předseda Tajani v Londýně plédoval za zájmy občanů po brexitu )