Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Žinių srautas

Pranešimai spaudai

 
 
 
 
Kai kuriose ES šalyse didelė dalis buitinių atliekų tebešalinama sąvartynuose. © AP Images / ES–EP  

Mažiau nei pusė ES šalyse surenkamų komunalinių atliekų šiuo metu yra perdirbamos arba kompostuojamos, o beveik trečdalis jų vis dar šalinamos sąvartynuose. EP Aplinkos komitetas antradienį balsuos dėl teisės aktų rinkinio, kuriuo siūlomi nauji atliekų perdirbimo ir pakartotinio naudojimo tikslai ir uždaviniai. (Skaityti daugiau: EP narių akiratyje – ambicingesni ES atliekų mažinimo tikslai )

 

CETA ir kiti prekybos susitarimai, dėl kurių ES susiderėjo arba derasi

Kiti Užsienio/tarptautinė prekyba23-01-2017 - 13:50
ES prekybos susitarimai: galiojantys (žalia spalva) ir laukiantys patvirtinimo (oranžinė spalva)  

Sausio 24 dieną, antradienį, EP Tarptautinės prekybos komitetas balsuos dėl ES ir Kanados laisvos prekybos susitarimo ratifikavimo. Tam, kad ES prekybos susitarimai įsigaliotų, jiems turi pritarti Europos Parlamentas. Tačiau sutartis su Kanada anaiptol ne vienintelis susitarimas, laukiantis patvirtinimo. Žemiau skaitykite apie tai, kokius susitarimus Sąjunga suderėjusi, kokie jau galioja ir dėl kokių šiuo metu deramasi. (Skaityti daugiau: CETA ir kiti prekybos susitarimai, dėl kurių ES susiderėjo arba derasi )

 

Šią savaitę Parlamente: CETA, atliekų mažinimas

Kiti Institucijos23-01-2017 - 13:26
EP nariai šią savaitę posėdžiauja komitetuose Briuselyje  

Sausio 23–27 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Tarptautinės prekybos komiteto nariai balsuos dėl ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimo (angl. CETA) ratifikavimo. Savo ruožtu Aplinkos komitetas balsuos dėl atliekų mažinimo ir tausesnio išteklių naudojimo uždavinių. (Skaityti daugiau: Šią savaitę Parlamente: CETA, atliekų mažinimas )

 

EP sesijos akcentai: EP vadovybės rinkimai, socialinės teisės, pabėgėliai

Plenarinė sesija Institucijos / Teisingumas ir vidaus reikalai / Ekonomikos ir pinigų reikalai / Socialinė politika20-01-2017 - 12:14
 

Sausio 16–19 d. plenarinėje sesijoje Strasbūre EP nariai išrinko naująjį Parlamento pirmininką, Antonio Tajani, 14 jo pavaduotojų ir 5 kvestorius. Europarlamentarai nepritarė Europos Komisijos pasiūlytam valstybių, keliančių pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo riziką, sąrašo atnaujinimui bei ragino nedelsiant padėti nuo šalčio kenčiantiems pabėgėliams. (Skaityti daugiau: EP sesijos akcentai: EP vadovybės rinkimai, socialinės teisės, pabėgėliai )

 

EP narė: „Laikas pakeisti mūsų supratimą apie Europos projektą“

Plenarinė sesija Socialinė politika19-01-2017 - 14:52
EP pranešėja Maria João Rodrigues  

Milžiniška pasaulinė konkurencija, demografiniai iššūkiai, dalijimosi ekonomika ir darbo automatizavimas verčia ES šalis ieškoti būdų, kaip prie pasikeitusių realijų pritaikyti socialinės gerovės sistemas. Siekdama paremti jų veiksmus ir reformas Europos Komisija artimiausiu metu planuoja pateikti pasiūlymą dėl socialinių teisių ramsčio. Ketvirtadienį EP nariai patvirtino pranešimą šia tema. Apie tai kalbėjomės su jo autore Maria João Rodrigues (Socialistai ir demokratai, Portugalija). (Skaityti daugiau: EP narė: „Laikas pakeisti mūsų supratimą apie Europos projektą“ )

 

EP pirmininko A.Tajani pareiškimas dėl žemės drebėjimų Italijoje

Plenarinė sesija Institucijos19-01-2017 - 13:40

Ketvirtadienį naujasis Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani pareiškė Parlamento užuojautą šiuo metu Italiją krečiančios žemės drebėjimų virtinės ir vakar po sniego lavina palaidoto viešbučio aukų artimiesiems. (Skaityti daugiau: EP pirmininko A.Tajani pareiškimas dėl žemės drebėjimų Italijoje )

 

Europarlamentarai siekia išplėsti rizikingų valstybių sąrašą

Plenarinė sesija Teisingumas ir vidaus reikalai / Ekonomikos ir pinigų reikalai19-01-2017 - 13:38

Ketvirtadienį europarlamentarai nepritarė Europos Komisijos pasiūlytam valstybių, keliančių pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo riziką, sąrašo atnaujinimui. EP nariai siekia, kad šis sąrašas būtų ambicingesnis ir įtrauktų tas valstybes, kurios palengvina mokestinius nusikaltimus. (Skaityti daugiau: Europarlamentarai siekia išplėsti rizikingų valstybių sąrašą )

 

European Social Rights: workers’ protection needs to be extended to new jobs

Plenary Session Employment policy19-01-2017 - 13:35

All workers should have their basic rights guaranteed, whatever their form of employment and contract, said MEPs approving their recommendations on Thursday for the forthcoming proposal on the “European Pillar of Social Rights”. (Read more: European Social Rights: workers’ protection needs to be extended to new jobs )

 

Europos Parlamentas patvirtino savo komitetų narių skaičių ir sudėtį

Plenarinė sesija Institucijos19-01-2017 - 12:36

Trečiadienį Europos Parlamentas, atsižvelgdamas į savo politinę sudėtį, patvirtino 20 nuolatinių ir dviejų pakomitečių narių skaičių, o ketvirtadienį - asmeninę jų sudėtį. Europarlamentarai iš Lietuvos išlaikė pagrindinių narių statusą dešimtyje komitetų ir dviejuose pakomitečiuose. (Skaityti daugiau: Europos Parlamentas patvirtino savo komitetų narių skaičių ir sudėtį )

 

Human rights: Indonesia, Central African Republic and Burundi

Plenary Session Humanitarian aid / Development and cooperation / External relations19-01-2017 - 12:27

Parliament condemns growing intolerance towards ethnic, religious and sexual minorities in Indonesia, attacks against peacekeepers in Central African Republic and breaches of human rights in Burundi, in three resolutions voted on Thursday. (Read more: Human rights: Indonesia, Central African Republic and Burundi )