Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 
 

Darbavietu radīšana, investīcijas un digitālais vienotais tirgus bija vieni no Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera solījumiem, kurus viņš prezentēja Eiropas Parlamentam pēc 2014. gada Eiropas vēlēšanām. EP jānodrošina, ka sie solījumi tiek turēti. Mēs uzraudzību par Junkera 10 punktu plānu esam padarījuši vienkāršāku, izveidojot “likumdošanas vilciena kustības grafiku” - digitālu rīku, kas seko katram ierosinātajam tiesību aktam, tā vēsturei un pašreizējam statusam. (Lasīt tālāk: Likumdošanas vilciens: iespēja sekot līdzi Komisijas darba progresam )

 
Jens Geier profila foto no sarunas  

Britu referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības notika jūnijā un varētu negatīvi ietekmēt jauno 2017. gada ES budžetu. Taču Eiropas Parlaments strādā pie veidiem, kā ES varētu risināt šo situāciju. Tā intervijā norāda budžeta komitejas ziņotājs Jens Geiers (S&D, Vācija). 26. oktobra plenārsēdē Parlaments balsos par nostāju attiecībā uz 2017. gada ES budžetu. (Lasīt tālāk: Budžeta ziņotājs Jens Geiers: Brexit jau tagad ietekmēs 2017. gada ES budžetu )

 
Foto ar EP prezidentu Martinu Šulcu preses konferences laikā Eiropas Padomē.  

"Rīcībai, lai apturētu asinsizliešanu Sīrijā, jābūt prioritātei jūsu sarakstā", norādīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs ES līderiem, 20. oktobrī uzsākot divu dienu samitu, kas veltīts attiecībām ar Krieviju un tās lomu Sīrijā, tirdzniecības jautājumiem, migrācijai un Brexit. "Eiropas Parlaments pieprasa atbildību no tiem, kas vainīgi kara noziegumos un noziegumos pret cilvēci," viņš piebilda. (Lasīt tālāk: EP prezidents Šulcs samitā: jāaptur asinsizliešana Sīrijā )

 

Eiropas stratēģija attiecībā uz Krieviju

Citi Ārējās attiecības20-10-2016 - 20:15
Attēls ar ES un Krievijas karogiem puzles formātā, kas vel nav savienotas  

ES un Krievijas attiecības jau sen ir sarežģītas, bet pēc nesenās Maskavas iesaistīšanās bombardēšanā Alepo, tās pasliktinājušās vēl vairāk. Eiropas Parlamenta deputāti stingri nosodīja Krievijas lomu Sīrijā. Šovakar Eiropadomes ES dalībvalstu vadītāji pārrunās plašāku stratēģiju attiecībā uz Krieviju. Parlaments jau iepriekš aicinājis uz "kritisku pārvērtēšanu”. Kāda ir šodienas situācija - pārskats par EP nostāju un citāti no ES - Krievijas delegācijas vadītāja Otmāra Karas. (Lasīt tālāk: Eiropas stratēģija attiecībā uz Krieviju )

 

Car emissions inquiry looking for answers from German authorities

EMIS Environment / Public health20-10-2016 - 16:15

The inquiry committee into emission measurements in the car industry (EMIS) continued its work on Thursday morning by hearing Alexander Dobrindt, the German Federal Minister of Transport and Olaf Lies, Lower Saxony’s State Minister for the Economy, Labour and Transport. (Read more: Car emissions inquiry looking for answers from German authorities )

 

Pēc CETA: ES tirdzniecības līgumi, kas tiek izskatīti

Citi Ārējā/starptautiskā tirdzniecība19-10-2016 - 18:31
Attēls ar pasaules karti, kurā redzams, ar kurām valstīm šobrīd ir spēkā esoši tirdzniečības līgumi.  

ES valstis šomēnes apsver parakstīt brīvās tirdzniecības nolīgumu ar Kanādu, bet visaptverošais tirdzniecības nolīgums (CETA) nav vienīgais, pie kā ES šobrīd strādā. Dažādi darījumi tiek izskatīti visā pasaulē, bet tie var stāties spēkā tikai tad, ja Eiropas Parlaments to apstiprina. Lasi rakstu, lai gūtu pārskatu par sarunu gaitu pie šī brīža līgumiem. (Lasīt tālāk: Pēc CETA: ES tirdzniecības līgumi, kas tiek izskatīti )

 
Infografika ar skaitļiem un faktiem par cilvēku tirdzniecību.  

Šodien, 18. oktobrī ir ES desmitā cilvēku tirdzniecības apkarošanas gadadiena. Cilvēku tirdzniecība joprojām ir realitāte un ienesīgs noziegums 21. gadsimtā: vairāk nekā 20 miljoni cilvēku tiek pārdoti seksuālai izmantošanai, piespiedu darbam un citiem mērķiem, kas rada 117 miljardus eiro peļņu gadā. Kas notiek Eiropas Savienībā? Uzziniet vairāk par pašreizējo situāciju un atklājiet, ko ES un Parlaments dara, lai cīnītos ar cilvēku tirdzniecību. (Lasīt tālāk: Infografika: Vairāk kā 20 milj. cilvēku kļūst par cilvēku tirdzniecības upuriem )

 

Car emissions inquiry continues with Fiat-Chrysler

EMIS Environment / Public health17-10-2016 - 18:33

The inquiry committee into emission measurements in the car industry (EMIS) continued its work on Monday afternoon by hearing Fiat Chrysler Automobiles’ Chief Technical Officer Harald Wester, who was quizzed mainly on possible “defeat devices” in Fiat diesel engines and gap between emission values in laboratory testing and real driving conditions. (Read more: Car emissions inquiry continues with Fiat-Chrysler )

 

Saharova balva 2016: noskaidroti finālisti

Citi Iestādes17-10-2016 - 12:59
Grafisks zīmējums ar finālistu portretiem  

Par šī gada Saharova balvas finālistiem balsojumā 11. oktobrī nosaukti žurnālists Kans Dundars kopā ar citiem domas un vārda brīvības aizstāvjiem Turcijā, Krimas tatāru līderis Mustafa Džemiļevs un jezīdu aktīvistes Nadia Murada Basē un Lamija Adži Bašara. Laureātu izvēlēsies Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs un politisko grupu līderi 27. oktobrī. Apbalvošanas ceremonija notiks Starsūrā 14. decembrī. (Lasīt tālāk: Saharova balva 2016: noskaidroti finālisti )

 
Interrail infografika  

Eiropas Parlamenta deputāti izrādījuši lielu pretimnākšanu idejai piešķirt katram ES pilsonim viņu 18. dzimšanas dienā bezmaksas InterRail caurlaidi ceļošanai ar vilcienu Eiropā. Kas īsti ir InterRail? Apskatiet mūsu infografiku ar pamatinformāciju par InterRail un Eiropas apceļošanu ar vilcienu. (Lasīt tālāk: InterRail: fakti un skaitļi par ceļošanu Eiropā ar vilcienu )