Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

Last plenary debate on Ukraine before the elections

Plenary Session External relations16-04-2014 - 09:00

MEPs will debate the unfolding developments in Ukraine, with a particular focus on Russian pressure and destabilization in eastern Ukraine, with Commissioner Štefan Füle on Wednesday morning, ahead of a four-party meeting between Ukraine, the EU, the US and Russia in Geneva on Thursday. (Read more: Last plenary debate on Ukraine before the elections)

 
 

EP deputāti prasa obligātu izcelsmes valsts marķējumu

Plenārsesija Preču brīva aprite15-04-2014 - 23:13

Visiem nepārtikas produktiem, ko pārdod ES iekšējā tirgū, vajadzīgs obligāts izcelsmes valsts marķējums (made-in), pieprasa Parlaments ar otrdienas pieņemtajiem ierosinājumiem, kuru mērķis ir pastiprināt produktu drošības prasības un tirgus uzraudzības noteikumus, lai vairāk aizsargātu ES patērētājus. Deputāti arī prasa stingrākus sodus uzņēmumiem, kas pārkāpj noteikumus un pārdod potenciāli bīstamas preces. (Lasīt tālāk: EP deputāti prasa obligātu izcelsmes valsts marķējumu)

 
 

ES darba ņēmēju pensiju tiesības visās dalībvalstīs

Plenārsesija Sociālā politika15-04-2014 - 23:12

Visiem nepārtikas produktiem, ko pārdod ES iekšējā tirgū, vajadzīgs obligāts izcelsmes valsts marķējums (made-in), pieprasa Parlaments ar otrdienas pieņemtajiem ierosinājumiem, kuru mērķis ir pastiprināt produktu drošības prasības un tirgus uzraudzības noteikumus, lai vairāk aizsargātu ES patērētājus. Deputāti arī prasa stingrākus sodus uzņēmumiem, kas pārkāpj noteikumus un pārdod potenciāli bīstamas preces. (Lasīt tālāk: ES darba ņēmēju pensiju tiesības visās dalībvalstīs)

 
 

Debate on World War I centenary

Plenary Session Institutions15-04-2014 - 20:30
Debate on their legacy - and Europe's future - ©BELGA/Lux-in-Fine/Leemage  

Political group leaders will discuss the legacy of the First World War and the lessons to be learned for the future of Europe with Commission President José Manuel Barroso and and Deputy Minister of Foreign Affairs Dimitris Kourkoulas for the Greek Presidency of the Council on Wednesday morning, from 9.00. (Read more: Debate on World War I centenary)

 
 
Lidmašīna lido pāri majas jumtam  

Lidaparātu izraisītais troksnis var nopietni kaitēt veselībai, tāpēc lielākā daļa lidostu un valsts iestāžu ierobežo lidaparātu pārvietošanos. Taču 10. aprīlī Parlamenta Transporta komiteja spēra soli tālāk, atbalstot likumdošanas aktus, kas ļaus valsts iestādēm ietekmēt lēmumus par trokšņa samazināšanas pasākumiem. Balsojums plenārsesijā notiks 16. aprīlī. (Lasīt tālāk: Jautājumi un atbildes par trokšņa līmeņa samazināšanu lidostās)

 
 

MEPs vote laws to regulate financial markets and curb high-frequency trading

Plenary Session Economic and monetary affairs15-04-2014 - 18:58

Comprehensive rules to govern financial markets were adopted by Parliament on Tuesday. These rules are designed to close loopholes in the existing legislation, so as to ensure that financial markets are safer as well as more efficient, investors are better protected, high-frequency trading is regulated and speculative commodity trading is curbed. (Read more: MEPs vote laws to regulate financial markets and curb high-frequency trading)

 
 

Darba ņēmēju norīkošana: “Mums jāpanāk likumdošanas aktu īstenošana”

Plenārsesija Nodarbinātības politika15-04-2014 - 16:13
EP deputāte Danuta Jazlovečka intervijas laikā  

Vienotais tirgus paver uzņēmumiem iespējas norīkot sava uzņēmuma darbiniekus strādāšanai citā valstī, taču pastāv bažas, ka šīs tiesības tiek izmantotas, lai apietu vietējā darba tirgus likumus. EP deputāti trešdien, 16. aprīlī, balsos par noteikumiem, kuru mērķis ir novērsts ļaunprātīgu izmantošanu un nodrošināt labāku aizsardzību uz citu valsti norīkotiem darba ņēmējiem. Pirms plenārsesijas balsojuma mēs aicinājām uz interviju atbildīgo EP deputāti Danutu Jazlovečku (EPP, Polija). (Lasīt tālāk: Darba ņēmēju norīkošana: “Mums jāpanāk likumdošanas aktu īstenošana”)

 
 

Paulsena: "Ir svarīgi rast balansu starp brīvo tirdzniecību un slimību kontroli"

Plenārsesija Sabiedrības veselība15-04-2014 - 15:55
EP deputāte Marita Paulsena intervijas laikā  

Dzīvnieku slimības nopietni apdraud sabiedrības veselību un infekcijas slimības var izplatīties dažādu sugu starpā. Parlaments otrdien, 15. Aprīlī, balso par noteikumiem, kas modernizēs aptuveni 40 tiesību aktus, no kuriem daži ir pieņemti jau divdesmitā gadsimta sešdesmitajos gados. Pirms balsojuma mēs aicinājām uz interviju atbildīgo EP deputāti Maritu Paulsenu (ALDE, Zviedrija). (Lasīt tālāk: Paulsena: "Ir svarīgi rast balansu starp brīvo tirdzniecību un slimību kontroli")

 
 

Ikvienam ir tiesības uz bankas kontu

Plenārsesija Ekonomikas un monetārie jautājumi15-04-2014 - 14:06

Nevienam ES iedzīvotājam vai likumīgajam rezidentam vairs nedrīkstēs liegt pamatkonta atvēršanu bankā, pamatojoties uz viņa tautību vai uzturēšanās vietu, paredz otrdien Eiropas Parlamentā apstiprinātā direktīva. Tā prasīs klientus pārredzami un salīdzināmā veidā informēt par kontu lietošanas nosacījumiem un izmaksām un nodrošināt iespēju ‘nesāpīgi’ pāriet uz maksājumu kontu citā bankā. (Lasīt tālāk: Ikvienam ir tiesības uz bankas kontu)

 
 

Nodokļu maksātājiem vairs nebūs jāglābj bankas

Plenārsesija Ekonomikas un monetārie jautājumi / Ekonomiskā un monetārā savienība15-04-2014 - 13:16
Euro notes and coins sit on a table © BELGA_DPA_D.Reinhardt  

Eiropas Parlaments otrdien apstiprināja trīs tiesību aktus ar mērķi nodrošināt banku pašu atbildību par to nedienām, lai tās nebūtu jārisina par nodokļu maksātāju līdzekļiem. Divi no pieņemtajiem tiesību aktiem veido rīcības sistēmu banku krīžu gadījumos, bet trešais nodrošina banku finansētu sistēmu mazo noguldījumu (līdz €100 000) garantēšanai. Kopīgi ar iepriekš pieņemto banku vienotās uzraudzības mehānismu noteikumi veido Banku savienības pamatus. (Lasīt tālāk: Nodokļu maksātājiem vairs nebūs jāglābj bankas)