Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Aktualności

Komunikaty prasowe

 
 
 
 

Legislacyjny rozkład jazdy: śledź prace PE dzięki nowej aplikacji

Informacje ogólne Instytucje21-10-2016 - 15:24
 

Postępy prac legislacyjnych w takich dziedzinach jak rynek pracy, wzrost, inwestycje czy gospodarka cyfrowa znalazły się wśród obietnic, które Jean-Claude Juncker złożył posłom po wyborach europejskich w 2014 roku. W jakim stopniu te obietnice są dotrzymywane? Przygotowaliśmy specjalne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest monitorowanie, na jakim etapie praca znajdują się poszczególne propozycje legislacyjne. (Przeczytaj więcej: Legislacyjny rozkład jazdy: śledź prace PE dzięki nowej aplikacji )

 

Budżet UE: "Musimy poradzić sobie ze skutkami Brexitu"

Informacje ogólne Budżet21-10-2016 - 15:21
Jens Geier  

- Wynik brytyjskiego referendum może mieć negatywny wpływ na budżet UE w 2017 roku, ale Parlament Europejski pracuje nad tym, by temu zapobiec - mówi Jens Geier (S&D, Niemcy), poseł sprawozdawca, przed głosowaniem w sprawie stanowiska Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się na sesji plenarnej w przyszłym tygodniu. (Przeczytaj więcej: Budżet UE: "Musimy poradzić sobie ze skutkami Brexitu" )

 

Strategia Unii Europejskiej wobec Rosji

Informacje ogólne Stosunki zewnętrzne20-10-2016 - 19:01
Stosunki z Rosją będą jednym z tematów szczytu UE  

Dziś wieczorem na szczycie w Brukseli przywódcy państw UE będą rozmawiali o strategii w relacjach z Rosją oraz o jej roli w konflikcie w Syrii. W czerwcu 2015 roku w rezolucji Parlament wzywał do „dokonania krytycznej ponownej oceny” stosunków UE z Rosją. (Przeczytaj więcej: Strategia Unii Europejskiej wobec Rosji )

 

Schulz o Syrii na szczycie UE: To Rosja utrzymuje bolesne status quo

Informacje ogólne Instytucje20-10-2016 - 17:54
Przewodniczący Schulz na szczycie UE  

“Najważniejszym priorytetem powinno być powstrzymanie rozlewu krwi w Syrii” - mówił przewodniczący Parlamentu Europejskiego M. Schulz na szczycie w Brukseli. „PE domaga się, by sprawcy zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości ponieśli konsekwencje swoich czynów i zostali pociągnięci do odpowiedzialności” - podkreślił przewodniczący. Szefowie państw i rządów zebrali się na dwudniowym posiedzeniu, by rozmawiać o relacjach z Rosją i jej roli w Syrii, handlu, migracji oraz Brexicie. (Przeczytaj więcej: Schulz o Syrii na szczycie UE: To Rosja utrzymuje bolesne status quo )

 

Car emissions inquiry looking for answers from German authorities

EMIS Environment / Public health20-10-2016 - 16:15

The inquiry committee into emission measurements in the car industry (EMIS) continued its work on Thursday morning by hearing Alexander Dobrindt, the German Federal Minister of Transport and Olaf Lies, Lower Saxony’s State Minister for the Economy, Labour and Transport. (Read more: Car emissions inquiry looking for answers from German authorities )

 

Unia Europejska i umowy handlowe

Informacje ogólne Handel zewnętrzny/międzynarodowy19-10-2016 - 18:25
Umowy w trakcie negocjacji  

W tym miesiącu spodziewane jest podpisanie przez Unię Europejską Kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej (CETA) z Kanadą. To jedna z wielu umów, które UE negocjuje z partnerami na całym świecie. Warunkiem wejścia w życie tych porozumień jest zgoda Parlamentu Europejskiego. Poniżej więcej informacji o umowach handlowych i o tym, jak wygląda procedura negocjacji i wejścia w życie. (Przeczytaj więcej: Unia Europejska i umowy handlowe )

 

Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi: Niemal 21 mln ofiar na całym świecie

Informacje ogólne Prawa człowieka18-10-2016 - 14:47
Handel ludźmi  

18 października obchodzimy po raz dziesiąty Europejski Dzień przeciwko Hadlowi Ludźmi. Proceder stanowi lukratywny biznes, generując zyski sięgające 117 miliardów euro rocznie. Według Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) liczba ofiar sięga 20,9 milionów ludzi - osoby te są zmuszane do świadczenia usług seksualnych czy przymusowej pracy. Poniżej prezentujemy działania Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, które mają na celu walkę z tym nielegalnym procederem. (Przeczytaj więcej: Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi: Niemal 21 mln ofiar na całym świecie )

 

Car emissions inquiry continues with Fiat-Chrysler

EMIS Environment / Public health17-10-2016 - 18:33

The inquiry committee into emission measurements in the car industry (EMIS) continued its work on Monday afternoon by hearing Fiat Chrysler Automobiles’ Chief Technical Officer Harald Wester, who was quizzed mainly on possible “defeat devices” in Fiat diesel engines and gap between emission values in laboratory testing and real driving conditions. (Read more: Car emissions inquiry continues with Fiat-Chrysler )

 

W tym tygodniu w PE: emisje spalin, unia obronna, szczyt UE

Informacje ogólne Instytucje17-10-2016 - 10:29
W tym tygodniu w PE  

Utworzenie europejskiej unii obronnej, kolejne wysłuchania w ramach śledztwa dotyczącego emisji spalin, sytuacja w obozie migrantów w Calais - to niektóre z tematów, którymi zajmą się w tym tygodniu komisje parlamentarne. Poza tym w czwartek przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz wygłosi przemówienie na posiedzeniu Rady Europejskiej - szefowie państw i rządów będą rozmawiać o migracji, handlu u relacjach z Rosją. (Przeczytaj więcej: W tym tygodniu w PE: emisje spalin, unia obronna, szczyt UE )

 

Sieć kolejowa InterRail w liczbach

Informacje ogólne Transport14-10-2016 - 12:46
Sieć kolejowa InterRail w liczbach  

Parlament Europejski dyskutował we wtorek, 4 października, o propozycji podarowania każdemu 18-latkowi w UE biletu Interrail z okazji urodzin. Przez lata z karnetu korzystały miliony młodych pasażerów, ale dla wielu cena biletu jest nadal za wysoka. Czym jest InterRail i jakie daje możliwości? Sprawdźcie naszą infografikę. (Przeczytaj więcej: Sieć kolejowa InterRail w liczbach )