Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Tri štvrtiny Európanov chcú, aby sa EÚ viac venovala riešeniu nezamestnanosti

Ďalšie tlačové správy Politika zamestnanosti22-07-2016 - 11:49
ikona  

Miera nezamestnanosti v EÚ stále zostáva nad 8%. Nedávny prieskum Eurobarometer ukázal, že až tri štvrtiny Európanov si želajú, aby EÚ na riešenie tejto situácie robila viac ako doteraz. Predseda parlamentného výboru pre zamestnanosť Thomas Händel v reakcii na výsledky prieskumu vyzval európskych lídrov k tomu, aby sa postarali o investície a vysokokvalitné a udržateľné pracovné miesta. (Čítať ďalej: Tri štvrtiny Európanov chcú, aby sa EÚ viac venovala riešeniu nezamestnanosti )

 

Zostaňte s nami v kontakte na sociálnych sieťach

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie21-07-2016 - 08:00
 

Európsky parlament chce byť tam, kde ste aj vy. Preto máme vytvorené účty na všetkých hlavných sociálnych sieťach, vrátane Facebooku, Twitteru a LinkedInu. A to nie je všetko. Chcete vedieť, kde všade nás môžete nájsť a diskutovať s nami? Čítajte ďalej. (Čítať ďalej: Zostaňte s nami v kontakte na sociálnych sieťach )

 

Jean Arthuis (ALDE, FR), Chair of the Committee on Budgets, travelled on Tuesday to the Gaza Strip. He visited EU-funded projects aimed at promoting sustainable economic development and empowerment of women as well as infrastructure projects in the water sector, such as the North Gaza Emergency Sewage Treatment Plant NGEST and recently inaugurated Water Desalination Plant in Deir Bala, next to Khan Yunis. (Read more: Budgets committee Chair visits EU-funded projects in Gaza )

 

Navštívte nás počas leta v Bruseli alebo Berlíne

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie19-07-2016 - 17:21
dve ženy pozerajú na exponát  

Budete mať v lete cestu cez Brusel alebo Berlín? A radi by ste sa počas dovolenky dozvedeli niečo nové o európskej politike? Navštívte teda naše návštevnícke centrum v Bruseli alebo novootvorené Erlebnis Europa v Berlíne. Bruselské Parlamentarium sme otvorili v októbri 2011 a odvtedy ho navštívilo už jeden a pol milióna ľudí. Momentálne sa tu koná slovenská výstava Hľadanie krásy. (Čítať ďalej: Navštívte nás počas leta v Bruseli alebo Berlíne )

 

Members of the Foreign Affairs Committee discussed the motives and the possible consequences of Turkey’s recent attempted coup with Enlargement Commissioner Johannes Hahn and representatives of the European External Action Service on Tuesday morning. MEPs emphasized that to ensure further accession talks, Turkey must stick to democracy, the rule of law and human rights. (Read more: Joint statement - committee chair Elmar Brok and rapporteur Kati Piri on Turkey )

 

82% Európanov si želá, aby EÚ ráznejšie zakročila proti terorizmu

Ďalšie tlačové správy Bezpečnosť a obrana18-07-2016 - 18:20
ikona s tromi osobami  

Európa už dlhší čas čelí teroristickým útokom a jej občania chcú, aby tu konala. Až 82% Európanov si želá, aby sa Únia v boji proti teroru snažila viac ako doteraz, pričom 69% ľudí považuje súčasné opatrenia za nedostatočné. Vyplýva to z nedávneho prieskumu Eurobarometer, ktorý si objednal Európsky parlament. Zo všetkých tém, ktorých sa prieskum týkal, si boj proti terorizmu vyslúžil u občanov najväčšiu podporu. (Čítať ďalej: 82% Európanov si želá, aby EÚ ráznejšie zakročila proti terorizmu )

 

Foreign affairs MEPs to debate attempted coup in Turkey

AFET External relations18-07-2016 - 17:03

Members of the Foreign Affairs Committee will discuss the motives and the possible consequences of Turkey’s recent attempted coup, which claimed hundreds of lives and pushed the country in a turmoil, with Enlargement Commissioner Johannes Hahn and representatives of the European External Action Service on Tuesday morning. MEPs are likely to emphasize the need to protect democratic freedoms and assess the future of the EU-Turkey relations too. (Read more: Foreign affairs MEPs to debate attempted coup in Turkey )

 

This morning, I would like to express my deep sorrow following the attack last night in Nice. On behalf of the European Parliament, I would like to extend my condolences to the families and friends of the many victims. I send my wishes for a speedy recovery to the injured. I commend the courage and solidarity of both the emergency services and ordinary citizens of Nice. (Read more: President Schulz expresses deep sorrow and condolences for the attack in Nice )

 

The EU needs a common definition of “normal car use”, says Renault. Diesel engine NOx emissions are the price paid to hit lower CO2 targets, says the European Automobile Manufacturers’ Association. But Volkswagen is ashamed of cheating to beat strict US emissions laws. So said contributors to the “triple bill” of hearings in held by the Committee of Inquiry into Emission Measurements in the Automotive Sector (EMIS) on Wednesday and Thursday. Its work will continue after the summer break. (Read more: Car emissions: manufacturers and a former EU Commissioner quizzed by MEPs )

 

Poslanci navštívili utečenecký tábor pri Calais vo Francúzsku

Ďalšie tlačové správy Prisťahovalectvo14-07-2016 - 16:38
zábery z utečeneckého tábora  

Viacerí členovia výboru pre občianske slobody (LIBE) zavítali v stredu 13. júla do utečeneckého tábora nachádzajúceho sa blízosti mesta Calais na severe Francúzska. Jeho dočasní obyvatelia tu čakajú na deň, kedy budú môcť prejsť cez Lamanšský prieplav. Delegácia poslancov pod vedením portugalskej sociálnej demokratky Any Gomes navštívila zariadenia pre migrantov a utečencov a stretla sa s predstaviteľmi miestnych úradov, mimovládnych organizácií a francúzsko-anglickej hraničnej stráže. (Čítať ďalej: Poslanci navštívili utečenecký tábor pri Calais vo Francúzsku )