Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Aké poučenie by sme si mali podľa poslancov vziať z eboly?

Ďalšie tlačové správy Verejné zdravie05-03-2015 - 18:11
Zdravotnícky pracovník sedí za stolom v bielej igelitovej kombinéze  

Nedávna epidémia eboly bola tou najsmrteľnejšou od roku 1976, keby bolo toto ochorenie vôbec objavené. Parlamentný útvar pre zhodnotenie vedeckých a technologických možností (STOA) zorganizoval v stredu 4. marca seminár o ebole, počas ktorého poslanci diskutovali spoločne s odborníkmi o výskume tejto epidémie i o tom, aké ponaučenie by sme si z nej mali zobrať, ak sa chceme v budúcnosti vyhnúť podobným katastrofám. (Čítať ďalej: Aké poučenie by sme si mali podľa poslancov vziať z eboly? )

 

Šéf UNRWA o humanitárnej kríze v Gaze: "Hovoríme o časovanej bombe"

Ďalšie tlačové správy Azylová politika05-03-2015 - 10:14
Pierre Krähenbühl počas rozhovoru, za nim visí zástava EÚ  

Generálny komisár agentúry OSN poskytujúcej pomoc piatim miliónom palestínskych utečencov v Jordánsku, Libanone, Sýrii a na palestínskych územiach Pierre Krähenbühl rokoval v pondelok 2. marca s členmi zahraničného výboru o situácii utečencov a financovaní agentúry. Spýtali sme sa ho na následky bojov v Gaze a Sýrii a na činnosť agentúry UNRWA. V období 2007-2013 poskytla EÚ a jej členské štáty 57% riadneho rozpočtu UNRWA. (Čítať ďalej: Šéf UNRWA o humanitárnej kríze v Gaze: "Hovoríme o časovanej bombe" )

 

Vybrali sme pre vás 100 zaujímavých kníh o Európe

Ďalšie tlačové správy Kultúra04-03-2015 - 17:56
Martin Schulz za rečníckym stolom  

Pracovníci nášho výskumného strediska sa pohrabali v knihách, esejach a akademických prácach o Európe a pripravili pre vás zoznam 100 diel, ktoré rozhodne stoja za prečítanie. Cieľom tejto iniciatívy je ponúknuť vám prehľad o európskej integrácii a o myšlienkach, ktoré jej predchádzali. (Čítať ďalej: Vybrali sme pre vás 100 zaujímavých kníh o Európe )

 

Andrej Kiska na návšteve Parlamentu

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie04-03-2015 - 15:30
Andrej Kiska si podáva z ruky s Martinom Schulzom  

Na pôdu Európskeho parlamentu dnes zavítal slovenský prezident Andrej Kiska. Hneď po jeho príchode ho privítal predseda Martin Schulz, ktorý mu v mene celého Parlamentu poďakoval za "výnimočnú solidaritu," ktorú Slovensko preukazuje v týchto ťažkých časoch voči eurozóne. (Čítať ďalej: Andrej Kiska na návšteve Parlamentu )

 

Taliansky prezident Sergio Mattarella na návšteve Parlamentu

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie03-03-2015 - 15:23
Sergio Mattarella sedí za stolom a píše do knihy návštev, za ním stojí Martin Schulz a kameraman s kamerou.  

Martin Schulz dnes na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli privítal nového talianskeho prezidenta Sergia Mattarelliho. Predseda Parlamentu mu počas uvítania poďakoval za to, že si za cieľ svojej prvej zahraničnej návštevy vybral aj Európsky parlament a európske inštitúcie. Počas svojho stretnutia sa rozprávali o hospodárskej kríze, tragédiách imigrantov v Stredozemnom mori, o situácii v Líbyi a o tom, ako urýchliť hospodárske uzdravovanie a zvrátiť nebezpečné sociálne trendy. (Čítať ďalej: Taliansky prezident Sergio Mattarella na návšteve Parlamentu )

 

Daňová vojna medzi členskými štátmi je neakceptovateľná, tvrdí Alain Lamassoure

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie03-03-2015 - 14:28
Alain Lamassoure vysvetľuje počas rozhovoru  

Európska komisia nedávno spustila sériu vyšetrovaní ohľadom údajných daňových dohôd, ktorými by mali členské štáty zvýhodňovať veľké firmy. Ani Parlamentu táto problematika nie je ľahostajná. Zriadil preto osobitný výbor pre daňové rozhodnutia a podobné opatrenia. Jeho predseda, francúzsky ľudovec Alain Lamassoure, sa s nami podelil o svoje názory a očakávania. (Čítať ďalej: Daňová vojna medzi členskými štátmi je neakceptovateľná, tvrdí Alain Lamassoure )

 

Schulz on denial of entrance onto Russian territory of MEP Kalniete

Others External relations03-03-2015 - 13:16

EP President Martin Schulz said: "The repeated and arbitrary denial of entrance onto Russian territory of elected parliamentarians, as testified by the latest case of MEP Sandra Kalniete, is a high affront to the EU-Russia relations and the work of democratic institutions. (Read more: Schulz on denial of entrance onto Russian territory of MEP Kalniete )

 

Due to works at the European Parliament accreditation centre in Brussels, journalists needing an access badge for one or more days should address themselves to a special desk in the entrance hall of the Altiero Spinelli building. The works will start on 3 March and will last until 12 April. (Read more: Information to the press: renovation work at the accreditation centre )

 

Juncker investment plan must complement other EU tools, say MEPs

BUDG ECON Budget / Economic and monetary affairs02-03-2015 - 18:40

The European Fund for Strategic Investments (EFSI) must focus on currently underfunded areas, so as to complement, not duplicate, other EU budget tools, said MEPs at Monday’s expert hearing on the Juncker investment plan proposals. The hearing was held by the Budgets and Economic and Monetary Affairs committees with a view to shaping legislation for the investment plan. (Read more: Juncker investment plan must complement other EU tools, say MEPs )

 

MDŽ sa bude tento rok v Parlamente niesť v duchu vzdelávania

Ďalšie tlačové správy Práva žien/Rovnosť príležitostí02-03-2015 - 18:12
Dievčatá sediace na zemi v tureckom sede píšuce do svojich zošitov.  

Emancipácia žien a dievčat prostredníctvom vzdelávania. Tak znie motto tohtoročného MDŽ v Európskom parlamente. Počas celého týždňa sa tu budú konať podujatia, na ktoré boli prizvaní i národní poslanci a novinári. Na otázku vzdelávania sa pozrieme s dvoch uhlov - hovoriť sa bude o prístupe k vzdelaniu v rozvojových krajinách i o tom, prečo majú Európanky menšie pracovné príležitosti a to i napriek tomu, že vzdelanie im rozhodne nechýba. (Čítať ďalej: MDŽ sa bude tento rok v Parlamente niesť v duchu vzdelávania )