Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Nevládní organizace, média a role EU: slyšení o lidských právech v Maďarsku

Další tiskové zprávy Lidská práva23-01-2015 - 15:36
Pohled na Budapešť  

Nedávný rázný zákrok proti jedné z nevládních organizací, svoboda médií a možnosti EU při monitorování situace v oblasti základních práv v členských zemích: to byla hlavní témata veřejného slyšení o situaci v oblasti lidských práv v Maďarsku. Slyšení, které 22. ledna uspořádal parlamentní Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci, se zúčastnili zástupci nevládních organizací, mezinárodních organizací a maďarské vlády. (Přečtěte si více: Nevládní organizace, média a role EU: slyšení o lidských právech v Maďarsku )

 
 

Lidská práva a sledování: Zajistí EU demokratické využití svých technologií?

Další tiskové zprávy Lidská práva23-01-2015 - 14:03
Klávesnice počítače s klávesou bezpečnostní kamery ©BELGA_EASYFOTOSTOCK  

"Použití technologií sledování se šíří po celém světě. Může se snadno stát, a je to pravděpodobné, že tyto technologie mohou poškodit jak lidská práva, tak i strategické zájmy – mohou se dostat do špatných rukou," říká Marietje Schaake. Tato poslankyně připravuje zprávu o dopadu digitálního sledování na lidská práva ve třetích zemích. O tématu poslanci diskutovali s odborníky během veřejného slyšeni, které 21. ledna uspořádal Výbor pro mezinárodní obchod a Podvýbor pro lidská práva. (Přečtěte si více: Lidská práva a sledování: Zajistí EU demokratické využití svých technologií? )

 
 

Latvian Presidency priorities discussed by EP committees

AFCO TRAN REGI PECH LIBE JURI ITRE INTA IMCO FEMM ENVI EMPL ECON DEVE CULT AGRI AFET Institutions22-01-2015 - 14:32

The priorities of Latvia’s EU Council Presidency will be outlined to the various parliamentary committees by Latvian ministers in a series of meetings to be held during the last two weeks of January. (Read more: Latvian Presidency priorities discussed by EP committees )

 
 

Bernd Lange o obchodní dohodě mezi EU a USA TTIP: "loď v rozbouřených vodách"

Další tiskové zprávy Vnější/mezinárodní obchod22-01-2015 - 10:49
Bernd Lange během rozhovoru  

V červnu 2013 zahájily EU a USA jednání o největší dohodě o volném obchodu na světě. Dohoda slibuje rychlejší růst a více pracovních míst. Po sedmi kolech jednání ale zůstávají mnohé otázky nevyřešeny. Mluvili jsme s předsedou parlamentního Výboru pro mezinárodní obchod, německým poslancem ze skupiny Progresivní aliance socialistů a demokratů Berndem Langem, který připravuje zprávu, hodnotící výsledky jednání o TTIP a vyjadřující názory Parlamentu na hlavní problémy případné dohody. (Přečtěte si více: Bernd Lange o obchodní dohodě mezi EU a USA TTIP: "loď v rozbouřených vodách" )

 
 

Trade committee debate on new recommendations for TTIP talks

INTA External/international trade22-01-2015 - 10:23
European Parliament Committee on International Trade INTA chair Bernd Lange  

Parliament must use its influence on framing the Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) rules to ensure that they serve all EU citizens, not just a few economic players and must therefore insist that the talks are more democratic and more transparent, said trade committee chair, Bernd Lange (S&D, DE), on Wednesday (Read more: Trade committee debate on new recommendations for TTIP talks )

 
 

Food safety MEPs call for country of origin labelling of meat in processed foods

ENVI Environment / Food safety21-01-2015 - 19:17
Minced meat  

Meat used as an ingredient in processed foods, such as lasagne, should be labelled by country of origin as is already the case for bovine fresh meat, said Environment, Public Health and Food Safety Committee MEPs on Wednesday. They call on the European Commission, which published a report on the issue in late 2013, to come up with legislative proposals in order to rebuild consumer confidence in the wake of the horsemeat scandal and other food fraud cases. (Read more: Food safety MEPs call for country of origin labelling of meat in processed foods )

 
 

The human rights situation in Hungary will be assessed at a mini-hearing on Thursday morning. The invited guests, representing all sides of the debate, are investigative journalist and editor of atlatszo.hu Attila MONG, head of Ökotárs Foundation Veronika MÓRA, government spokesman in charge of international media Zoltán KOVÁCS, spokesman of pro-government NGO Civil Union Forum Tamás FRITZ, Anne WEBER of the Council of Europe and Barbora CERNUSAKOVA of Amnesty International. (Read more: Human rights in Hungary to be discussed by the Civil Liberties Committee )

 
 

Nabíl al-Arabí: "Mnoho lidí dnes pohlíží na EU jako na svědomí lidstva"

Další tiskové zprávy Vnější vztahy / Bezpečnost a obrana21-01-2015 - 17:34
 

Po útocích v Paříži vyzval generální tajemník Ligy arabských států k větší spolupráci mezi Ligou a EU v boji proti extremismu. Během své úterní návštěvy parlamentního Zahraničního výboru Nabíl al-Arabí řekl: "Problémy, kterým nyní čelíme, jsou univerzálního charakteru a nejsou omezeny na jedno místo." Nastínil také, jak se arabský svět dívá na Evropu, a řekl, že "Evropská unie se vždy zasazovala za spravedlivé věci." (Přečtěte si více: Nabíl al-Arabí: "Mnoho lidí dnes pohlíží na EU jako na svědomí lidstva" )

 
 

Marc Tarabella: "Rovnost žen a mužů znamená rovnost práv a přístupu"

Další tiskové zprávy Práva žen/Rovné příležitosti21-01-2015 - 16:43
Marc Tarabella během rozhovoru  

Parlamentní výbor pro práva žen každoročně zpracovává zprávu posuzující pokrok, kterého bylo dosaženo v oblasti rovnosti žen a mužů. 20. ledna výbor schválil zprávu o rovnosti žen a mužů v roce 2013. Zprávu zpracoval belgický poslanec ze skupiny Progresivní aliance socialistů a demokratů Marc Tarabella. Po hlasování jsme s ním mluvili o dosaženém pokroku, o tom, co je potřeba udělat teď, i o tom, jak je podle něj EU v této otázce naladěna. (Přečtěte si více: Marc Tarabella: "Rovnost žen a mužů znamená rovnost práv a přístupu" )

 
 

Bezpečnost versus občanské svobody: dopad teroristických útoků v Paříži

Další tiskové zprávy Spravedlnost a vnitřní věci21-01-2015 - 13:29
Anna Elżbieta Fotyga (nahoře) a Claude Moraes  

Po prvotním šoku přišla reakce. Jen několik dní po teroristických útocích v Paříži začali vlády a politici požadovat více nástrojů v boji proti terorismu. Jak taková opatření pasují k občanským právům, jako je soukromí nebo volný pohyb? Na tuto otázku odpověděla předsedkyně Podvýboru pro bezpečnost a obranu Anna Elżbieta Fotyga a předseda Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci Claude Moraes. (Přečtěte si více: Bezpečnost versus občanské svobody: dopad teroristických útoků v Paříži )