Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

Eiropas Parlamentu uzrunās pāvests Francisks

Plenārsesija Iestādes24-11-2014 - 20:32
POPE FRANCIS during his wednesday general audience in St. Peter's Square at the Vatican  

Otrdien plkst. 10.30 Eiropas Parlamentā Strasbūrā oficiālā vizītē ieradīsies pāvests Francisks. Viņš deputātus plenārsesijā uzrunās plkst. 11.15, bet pēc tam tiksies ar visu ES iestāžu priekšsēdētājiem — EP priekšsēdētaju Šulcu, Eiropadomes priekšsēdētāju Hermani van Rompeju, Eiropas premjeru (prezidenvalsts Itālijas vadītāju) Matteo Renci un Komisijas prezidentu Junkeru. (Lasīt tālāk: Eiropas Parlamentu uzrunās pāvests Francisks )

 
 

Šulcs nosoda uzbrukumus Jeruzālemes sinagogām

Plenārsesija Iestādes24-11-2014 - 19:56
Opening of November Plenary_  

EP priekšsēdētājs Šulcs, atklājot novembra plenārsesiju, nosodīja nesenos uzbrukumus Jeruzalemes sinagogām, kur gāja bojā pieci cilveki un daudzi citi tika ievainoti. Viņš aicināja visas iesaistītās puses atturēties no "bezjēdzīgās slepkavošanas" un tā vietā uzsākt dialogu. Viņš norādīja, ka uzbrukumi sinagogām ir "uzbrukumi mieram". (Lasīt tālāk: Šulcs nosoda uzbrukumus Jeruzālemes sinagogām )

 
 

The ACP-EU Joint Parliamentary Assembly (JPA) will meet from 1 to 3 December 2014 in Strasbourg (France) to debate the Ebola virus outbreak and terrorism in Africa. The plenary debates will be preceded over the weekend by meetings of the JPA standing committees and the women’s forum. (Read more: Ebola outbreak and terrorism in Africa on ACP-EU parliamentary meeting agenda )

 
 

"Nē" plastmasas maisiņiem, kas piesārņo vidi

Citi Vide24-11-2014 - 18:21
Plastmasas maisiņi  

Ik gadu plastmasas maisiņu radītais piesārņojums aizvien vairāk apdraud vidi, īpaši ūdens ekosistēmu. Šodien EP Vides komiteja balso par vienošanos starp Eiropas Parlamentu un ES Padomi, kas paredz samazināt visbiežāk izmantoto un videi kaitīgāko plastmasas maisiņu izmantošanu. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem dalībvalstīm būs divas iespējas – līdz 2018. gadam aizliegt maisiņu izsniegšanu par brīvu, vai līdz 2019. gadam panākt, ka viens cilvēks gadā neizmanto vairāk par 90 maisiņiem. (Lasīt tālāk: "Nē" plastmasas maisiņiem, kas piesārņo vidi )

 
 

Eiropas Parlaments apspriež priekšlikumu atlaist Junkera komisiju

Plenārsesija Iestādes24-11-2014 - 17:57
EC president Juncker at EP Plenary_  

Debatēs par priekšlikumu izteikt neuzticību Eiropas Komisijai lielākā daļa EP politisko grupu pauda atbalstu Komisijai un tās vadītājam Žanam-Klodam Junkeram. Deputātus ar priekšlikumu iepazīstināja viens no tā autoriem Itālijas deputāts Marko Canni (EFDD). (Lasīt tālāk: Eiropas Parlaments apspriež priekšlikumu atlaist Junkera komisiju )

 
 

EP jau 30 gadus veic vēlēšanu novērošanas misijas

Citi Iestādes / Delegācijas24-11-2014 - 11:25
 

Eiropas Parlaments (EP), kā vienīgā tieši ievēlētā ES iestāde, atbalsta demokrātijas principus un taisnīgas vēlēšanas visā pasaulē. Tāpēc EP jau 30 gadus sūta deputātu delegācijas vēlēšanu norises novērošanai dažādās pasaules valstīs. 2013. gadā EP delegācijas devās misijās uz Armēniju, Azerbaidžānu, Gruziju, Hondurasu, Jordāniju, Keniju, Madagaskaru, Mali, Nepālu, Pakistānu, Paragvaju un Tadžikistānu. Nesen EP deputāti atiezušies no misijām Ēģiptē, Tunisijā un Ukrainā. (Lasīt tālāk: EP jau 30 gadus veic vēlēšanu novērošanas misijas )

 
 

EU countries would have to reduce the use of the commonest and most polluting plastic carrier bags, under draft rules informally agreed between MEPs and the Italian Presidency of the Council on Monday and confirmed by the member states’ permanent representatives on Friday. Plastic carrier bag litter is a major environmental problem, as it is known to pollute bodies of water and aquatic eco-systems in particular. (Read more: Reducing use of plastic bags: MEPs strike deal with Council Presidency )

 
 

Pope Francis to pay official visit to the European Parliament

Others Institutions21-11-2014 - 13:57

Pope Francis will pay an official visit to the European Parliament in Strasbourg on Tuesday 25 November. He will deliver a formal address to the Members in in the Chamber. (Read more: Pope Francis to pay official visit to the European Parliament )

 
 
Ulrike Lunačeka  

Eiropas Parlaments kopā ar Itālijas prezidentūru 21. novembrī Albānijā rīko konferenci par pamattiesībām, diskriminācijas novēršanu un mazāk aizsargāto iedzīvotāju grupu, arī LGBT, tiesībām. EP priekšsēdētāju Martinu Šulcu konferencē pārstāv priekšsēdētaja vietniece Ulrike Lunačeka, kas ir referente EP ziņojumam par homofobijas un ar dzimumorientāciju saistītas diskriminācijas apkarošanu. Pirms konferences viņa izteica savu viedokli par stāvokli šajos jautājumos. (Lasīt tālāk: EP rīko konferenci par pamattiesībām un diskriminācijas izskaušanu )

 
 
tīmekļa vietne  

Ikvienam Eiropas Savienības pilsonim ir tiesības iesniegt lūgumrakstu Eiropas Parlamentam. Šodien sācis darboties jaunais lūgumrakstu tīmekļa portāls, kas vienkāršo lūgumrakstu iesniegšanas procedūru, nodrošinot labāku pārskatāmību un ļaujot pilsoņiem tiešsaistē iesniegt un atbalstīt lūgumrakstus, ka arī sekot to progresam. (Lasīt tālāk: Lūgumrakstu iesniegšana un atbalstīšana kļuvusi vienkāršāka )