Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

Eiropas Parlamenta prezidenta vēlēšanas

Plenārsesija Iestādes / Parlamenta reglaments17-01-2017 - 00:06
Foto: portretu kolāža  

Eiropas Parlaments otrdien, 17. janvārī balsos, lai ievēlētu tā jauno priekšsēdētāju, kas turpmāk aizstās Martinu Šulcu, kurš EP prezidenta amatā bijis 5 gadus. Šobrīd ir septiņi oficiālie kandidāti, taču jauni kandidāti var tikt nominēti vai to kandidatūra atsaukta pirms katras no pirmajām trim vēlēšanu kārtām, ja prezidents netiek ievēlēts jau pirmajā balsošanas kārtā. Sekojiet līdzi kandidātu uzrunām otrdienas rītā un balsošanai tiešraidē mūsu mājas lapā un sociālajos medijos. (Lasīt tālāk: Eiropas Parlamenta prezidenta vēlēšanas )

 

Opening – Minute’s silence for Mário Soares

Plenary Session Institutions16-01-2017 - 18:19
Opening remarks of January plenary session by EP President Martin Schulz  

President Schulz called a minute’s silence for the late Portuguese statesman Mário Soares, who died on 7 January. Mr Soares fought oppression and dictatorship to bring about Portugal’s transition to democracy and accession to the European Community. It is our duty to honour and defend his political legacy, said Mr Schulz. (Read more: Opening – Minute’s silence for Mário Soares )

 

Bēgļu krīze: “2015. gada aina nedrīkst atkārtoties”

Citi Imigrācija13-01-2017 - 18:46
Foto: māte ar bērnu jūras krastā pēc izglābšanas  

Saskaņā ar Eiropas Robežu aģentūras “Frontex” aprēķiniem, 2016. gadā par divām trešdaļām ir mazinājies cilvēku skaits, kas ieradušies Eiropā. Kritums uz Grieķijas salām atbraukušo skaitā tomēr stipri kontrastē ar migrantu skaitu, kas sasnieguši Itāliju. ANO ziņo, ka 2016. gads migrantiem, kas šķērsoja Vidusjūru, bijis līdz šim nāvi nesošākais gads. Pilsoņu brīvību komiteja kopā ar Komisiju, Padomi un ANO cilvēktiesību padomes pārstāvjiem 12. janvārī iezīmēja savu skatījumu par krīzi. (Lasīt tālāk: Bēgļu krīze: “2015. gada aina nedrīkst atkārtoties” )

 

Maltese Presidency priorities discussed in committee

LIBE JURI Institutions12-01-2017 - 17:37

The priorities of the Maltese Presidency of the EU Council of Ministers are being outlined to parliamentary committees by Maltese ministers at a series of meetings taking place in January. (Read more: Maltese Presidency priorities discussed in committee )

 

Delvo ierosina ES standartus robotikā un obligāto apdrošināšanu lieliem modeļiem

Citi Pētniecība un jauninājumi12-01-2017 - 17:06
Foto ar Madiju Delvo  

Robotizētas ierīces arvien izteiktāk kļūst par ikdienas sastāvdaļu, tomēr robotu izmantošana šobrīd vēl netiek pienācīgi regulēta. Ziņojums, par kuru Juridiskās komitejas EP deputāti balsoja šodien, aicina Komisiju nākt klajā ar likumdošanas priekšlikumu, lai nodrošinātu ar rīcības plānu, piemēram, situācijās, kurās kādam robotu dēļ ir radīts kaitējums. Uz jautājumiem par robotikas jomu atbildēja EP deputāte Madija Delvo (S&D, Luksemburga). (Lasīt tālāk: Delvo ierosina ES standartus robotikā un obligāto apdrošināšanu lieliem modeļiem )

 

Following an exchange of views with the members of the Committees on Budgets, Budgetary Control and Legal Affairs, a majority of the committees’ coordinators were satisfied that Commissioner Günther Oettinger is in a position to assume the portfolio that is transferred to him and look forward to a close working relationship. (Read more: Committees satisfied that Oettinger is in a position to assume budget portfolio )

 

Robots: Legal Affairs Committee calls for EU-wide rules

JURI Industry12-01-2017 - 12:27
Robot and human hands in handshake  

EU rules for the fast-evolving field of robotics, to settle issues such as compliance with ethical standards and liability for accidents involving driverless cars, should be put forward by the EU Commission, urged the Legal Affairs Committee on Thursday. (Read more: Robots: Legal Affairs Committee calls for EU-wide rules )

 
Foto no intervijas ar Lamasūru  

Ziņojumā, kas tiks prezentēts Eiropas Parlamentā ceturtdien, norādīts, ka nākotnē ES vajadzētu paļauties mazāk uz tiešajiem budžeta maksājumiem no dalībvalstīm un tā vietā pieņemt atjaunotu “pašu resursu” sistēmu, kā tas bija kādreiz. Ziņojuma līdzautors, Francijas EP deputāts Alēns Lamasūrs (Alain Lamassoure) pirms ziņojuma prezentēšanas tikās ar mums uz sarunu un norādīja, ka ziņojumā netiek rosināta ietekmes pāreja no valstu galvaspilsētām uz Briseli. (Lasīt tālāk: Lamasūrs: mainot ES finansējumu, nenotiks dalībvalstu ietekmes mazināšana )

 

Progress in transferring asylum seekers from Greece and Italy to other EU countries under an intra-EU deal and from third countries to EU territory will be assessed by Civil Liberties Committee MEPs on Thursday. They will also discuss the results of the March 2016 deal with Turkey to improve the management of migration and refugee flows. (Read more: Refugees: MEPs to assess progress on transfers among EU countries )

 

#ThisIsMy5 Instagram foto konkurss

Citi Iestādes10-01-2017 - 15:49
ThisIsMy5 konkursa foto  

Eiropas Parlamenta apmeklētāju centram "Parlamentarium" šī gada 13. oktobrī apritēja 5 gadi. Lai atzīmētu šo gadadienu, Eiropas Parlaments rīko īpašu foto konkursu #ThisIsMy5 EP Instagram kontā, kurā aicināts piedalīties ikviens, kas vēlas uzvarēt un iegūt iespēju doties uz Briseli. (Lasīt tālāk: #ThisIsMy5 Instagram foto konkurss )