Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Šéf UNRWA o humanitární krizi v Gaze: "V podstatě mluvíme o časované bombě"

Další tiskové zprávy Azylová politika04-03-2015 - 10:20
Pierre Krähenbühl během rozhovoru  

Generální komisař agentury OSN odpovědné za poskytování pomoci pěti milionům palestinských uprchlíků v Jordánsku, Libanonu, Sýrii a na palestinských územích Pierre Krähenbühl v pondělí 2. března jednal se členy Zahraničního výboru o situaci uprchlíků a financování agentury. Zeptali jsme se ho na důsledky bojů v Gaze a Sýrii na činnost UNRWA. V období 2007-2013 poskytla EU a její členské země 57 % řádného rozpočtu UNRWA. (Přečtěte si více: Šéf UNRWA o humanitární krizi v Gaze: "V podstatě mluvíme o časované bombě" )

 

Oslavy Mezinárodního dne žen v Evropském parlamentu se zaměří na vzdělávání

Další tiskové zprávy Práva žen/Rovné příležitosti03-03-2015 - 15:52
Plakát k Mezinárodnímu dni žen.  

Zlepšení postavení žen a dívek prostřednictvím vzdělávání: tak zní téma letošního Mezinárodního dne žen, se zvláštním důrazem na dva aspekty – přístup žen ke vzdělávání v rozvojových zemích, a nepoměr mezi vysokou úrovní vzdělání, které dosahují ženy v EU, a profesními příležitostmi, které se jim nabízejí. Evropský parlament si letošní Den žen, který slavíme 8. března, připomíná několika událostmi, mezi nimiž je například setkání s poslanci národních parlamentů nebo seminář pro novináře. (Přečtěte si více: Oslavy Mezinárodního dne žen v Evropském parlamentu se zaměří na vzdělávání )

 

Italský prezident Sergio Mattarella na návštěvě Evropského parlamentu

Další tiskové zprávy Instituce03-03-2015 - 15:01
Sergio Mattarella se podepisuje do knihy návštěvníků EP  

Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz dnes v v sídle Evropského parlamentu v Bruselu přivítal nového italského prezidenta Sergia Mattarellu. Martin Schulz poděkoval Sergiu Mattarellovi za to, že si vybral Evropský parlament a unijní instituce za cíl své první zahraniční cesty. Martin Schulz a Sergio Mattarella spolu jednali o ekonomické krizi, tragédiích migrantů ve Středozemním moři, situaci v Libyi a o tom, jak urychlit ekonomické oživení a zvrátit nebezpečné společenské trendy. (Přečtěte si více: Italský prezident Sergio Mattarella na návštěvě Evropského parlamentu )

 

Schulz on denial of entrance onto Russian territory of MEP Kalniete

Others External relations03-03-2015 - 13:16

EP President Martin Schulz said: "The repeated and arbitrary denial of entrance onto Russian territory of elected parliamentarians, as testified by the latest case of MEP Sandra Kalniete, is a high affront to the EU-Russia relations and the work of democratic institutions. (Read more: Schulz on denial of entrance onto Russian territory of MEP Kalniete )

 

Situace náboženských menšin na Blízkém východě: "smrt se stala něčím banálním"

Další tiskové zprávy Lidská práva03-03-2015 - 12:06
Syrský voják na střeše poškozeného kostela v syrském městě Maalula. ©BELGA/AFP/Y.Karwashan  

26. února uspořádal Podvýbor pro lidská práva společně s parlamentní delegací pro země Mašreku slyšení o svobodě náboženského vyznání a přesvědčení na Blízkém východě. Předsedkyně podvýboru, španělská sociální demokratka Elena Valenciano popsala svobodu náboženského vyznání a přesvědčení jako "něco, o co lidstvo usiluje odpradávna." (Přečtěte si více: Situace náboženských menšin na Blízkém východě: "smrt se stala něčím banálním" )

 

Due to works at the European Parliament accreditation centre in Brussels, journalists needing an access badge for one or more days should address themselves to a special desk in the entrance hall of the Altiero Spinelli building. The works will start on 3 March and will last until 12 April. (Read more: Information to the press: renovation work at the accreditation centre )

 

Juncker investment plan must complement other EU tools, say MEPs

BUDG ECON Budget / Economic and monetary affairs02-03-2015 - 18:40

The European Fund for Strategic Investments (EFSI) must focus on currently underfunded areas, so as to complement, not duplicate, other EU budget tools, said MEPs at Monday’s expert hearing on the Juncker investment plan proposals. The hearing was held by the Budgets and Economic and Monetary Affairs committees with a view to shaping legislation for the investment plan. (Read more: Juncker investment plan must complement other EU tools, say MEPs )

 

Tento týden v EP: investiční plán, palestinští uprchlíci, Mezinárodní den žen

Další tiskové zprávy Instituce02-03-2015 - 13:30
budova Evropského parlamentu v Bruselu  

Tématem týdne je investiční plán ve výši 315 miliard eur, který má podpořit evropský růst. Poslanci projednají jeho tři pilíře: investiční fond, poradenské místo a seznam projektů. Situaci na blízkém východě se věnuje Zahraniční výbor společně s generálním komisařem UNRWA Pierrem Krähenbühlem. Politické skupiny se připravují na plenární zasedání, které proběhne příští týden a Evropský parlament si připomíná Mezinárodní den žen. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: investiční plán, palestinští uprchlíci, Mezinárodní den žen )

 

Changes to planned European Passenger Name Record (PNR) system discussed by MEPs

LIBE Justice and home affairs26-02-2015 - 18:38
An evaluation of the necessity and proportionality of the proposal in the face of current security threats, its scope (list of offences covered), retention periods, the inclusion or exclusion of intra-EU flights, the connection with the on-going data protection reform, as well as the consequences of the EU Court of Justice judgement annulling the 2006 data retention directive, were among the issues discussed by MEPs.  

A new draft text on an EU system for the use of Passenger Name Record (PNR) data, tabled by lead MEP Timothy Kirkhope (ECR, UK), was discussed in the civil liberties committee on Thursday morning. (Read more: Changes to planned European Passenger Name Record (PNR) system discussed by MEPs )

 

Cena evropského občana: Parlament ocenil příspěvek občanů k evropské spolupráci

Další tiskové zprávy Občanská práva26-02-2015 - 15:18
vítězové Ceny evropského občana  

47 jednotlivců a sdružení z 19 zemí z celé Evropské unie převzalo 25. února v Bruselu během slavnostního ceremoniálu Cenu evropského občana, která je oceněním za jejich příspěvek k evropské spolupráci a prosazování společných hodnot. Mezi laureáty jsou jednotlivci i organizace, které hájí práva zranitelných skupin ve společnosti, podporují zlepšování povědomí o právních předpisech a politikách EU, bojují proti extremismu nebo podporují toleranci a dialog. (Přečtěte si více: Cena evropského občana: Parlament ocenil příspěvek občanů k evropské spolupráci )