Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

60th anniversary of the Treaty of Rome

Others Future of Europe/European integration / Institutions / Treaties23-03-2017 - 18:31

Parliament’s President Antonio Tajani, political group leaders and other leading MEPs will meet with Italy’s highest public officials, starting with President Sergio Mattarella on Friday, and take part in the celebration of the 60th anniversary of the Treaty of Rome on Saturday. (Read more: 60th anniversary of the Treaty of Rome )

 

Textilní průmysl: Kdo platí cenu za naše levné oblečení? Videoreportáž

Další tiskové zprávy Rozvoj a spolupráce23-03-2017 - 17:58
 

Když se v bangladéšské Dhace před čtyřmi lety zhroutila budova, kde se šilo oblečení světově známých značek, pohřbila ve svých sutinách víc než tisíc lidí a dva a půl tisíce zranila. Tato tragédie přiměla mnoho nadnárodních textilních společností k slibům, že se pracovní podmínky v jejich továrnách zlepší. Poslanci výboru pro rozvoj chtějí nastavit taková pravidla, aby obměňování našeho šatníku nebylo na úkor zdraví, bezpečnosti, důstojnosti a lidských práv lidí jinde na světě. (Přečtěte si více: Textilní průmysl: Kdo platí cenu za naše levné oblečení? Videoreportáž )

 

Plans to adapt more books for blind people backed by Legal Affairs Committee

JURI Justice and home affairs23-03-2017 - 11:01

New draft rules to make more books available in formats designed for blind and visually impaired people were approved by the Legal Affairs Committee on Thursday. The draft legislation, which brings EU law into line with the Marrakesh Treaty, provides for copyright exceptions for formats such as audiobooks and Braille. (Read more: Plans to adapt more books for blind people backed by Legal Affairs Committee )

 

Security debate with Commissioner King in the Civil Liberties Committee at 14.00

LIBE Justice and home affairs23-03-2017 - 10:43

The first “security dialogue” with Commissioner Sir Julian King on information sharing in the security field will be held by the Civil Liberties Committee on Thursday from 14.00 to 15.30. (Read more: Security debate with Commissioner King in the Civil Liberties Committee at 14.00 )

 

Napětí ve vztazích mezi EU a Tureckem: co je ve hře

Další tiskové zprávy Vnější vztahy23-03-2017 - 10:09
 

„To je nepřijatelné,“ odsoudil předseda Parlamentu Antonio Tajani výroky tureckého prezidenta, který označil kroky Nizozemska a Německa za nacistické metody. Úřady v těchto dvou zemích zakázaly vystoupení tureckých ministrů v kampaních organizovaných na jejich území na podporu referenda, jež má rozšířit pravomoci prezidenta Erdoğana. Ačkoliv EU a Turecko spolupracují v řadě oblastí od obchodu po řízení migrace, vztahy se v poslední době vyostřují. (Přečtěte si více: Napětí ve vztazích mezi EU a Tureckem: co je ve hře )

 

Energetická stupnice A až G pro domácí spotřebiče

ITRE Energetika22-03-2017 - 17:30

Musí být zavedena nová přísnější stupnice A až G informující o energetické účinnosti domácích spotřebičů, která drží krok s technologickým pokrokem, shodli se vyjednávači Parlamentu a Rady EU v úterý. (Přečtěte si více: Energetická stupnice A až G pro domácí spotřebiče )

 

Suroviny z oblastí konfliktů aneb co skrývá váš chytrý telefon: Videoreportáž

Plenární zasedání Vnější/mezinárodní obchod22-03-2017 - 16:07
 

Cín, tantal, wolfram a zlato pro nás znamenají vymoženosti jako telefony, tablety nebo auta. Pro obyvatele oblasti Velkých jezer v Africe přináší naopak konflikty a přezdívá se jim proto „krvavé nerosty“. Výnosy z jejich těžby inkasují ozbrojené skupiny, které o kontrolu jejich nelegálního obchodu bojují. Živí se tak začarovaný kruh nestability a porušování lidských práv. Parlament 16. března stvrdil dlouhá jednání a zajistil, že podniky v EU budou zodpovědné za původ surovin, které dovážejí. (Přečtěte si více: Suroviny z oblastí konfliktů aneb co skrývá váš chytrý telefon: Videoreportáž )

 

The new European Solidarity Corps deserves its own budget – it should not be funded at the expense of the Erasmus+ or Europe for Citizens programmes, urge Culture and Education Committee MEPs in a resolution voted on Wednesday. Offering young people an opportunity to take part in solidarity schemes all over Europe would help them to gain experience for future long-term jobs, they add. (Read more: EU Solidarity Corps not to be funded with Erasmus+ budget, urge culture MEPs )

 

Citizens’ Parliament: the people say how they see the future of the EU

Others Future of Europe/European integration / Institutions / Treaties21-03-2017 - 17:42

People from across Europe gathered in the European Parliament on Tuesday to share their views on the future of the European Union with MEPs. This event, called the Citizens’ Parliament, contributes to ongoing reflection on the EU as an asset for future, ahead of the EU heads of state or government meeting in Rome on 25 March. (Read more: Citizens’ Parliament: the people say how they see the future of the EU )

 

Budoucnost Evropy, Parlament dává slovo občanům

Plenární zasedání Budoucnost Evropy/Evropská integrace / Instituce21-03-2017 - 14:20
Logo šedesátin Římských smluv  

Podepsání Římských smluv dalo před šedesáti lety základ hospodářské a sociální integraci Evropy a trvalému míru na našem kontinentu. Dnes má Evropská unie víc než půl miliardy občanů a při příležitosti svých šedesátin hledá odpověď na otázku, jak jim nejlépe sloužit. Poslanci již formulovali svou vizi, ale chtějí dát také prostor přímo Evropanům a vyslechnout jejich podněty: Konferenci ‚Občanský parlament‘ můžete sledovat naživo 21.března. (Přečtěte si více: Budoucnost Evropy, Parlament dává slovo občanům )