Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Uudised

Pressiteated

 
 
 
 

Opening: Schulz warns against attempts to disrupt Northern Ireland peace process

Plenary Session Institutions20-10-2014 - 19:02
EP Presidnet Martin Schulz walk in the plenary chamber to open October Plenary session  

All sides in the Northern Ireland peace process should refrain from “dangerous mutual provocation” urged European Parliament President Martin Schulz in his opening address at its October session. (Read more: Opening: Schulz warns against attempts to disrupt Northern Ireland peace process )

 
 

Debate on EU countries' economic policy performance

Plenary Session Economic and monetary affairs20-10-2014 - 18:23

Parliament will hold a debate on Tuesday morning with the Italian Undersecretary of State at the Ministry of Finance, Mr Della Vedova and Commissioner Katainen on EU countries' progress in implementing the 2014 priorities for economic policy coordination under the European Semester. MEPs are expected to criticise member states for their poor implementation of recommendations they themselves endorsed and to suggest improvements. (Read more: Debate on EU countries' economic policy performance )

 
 

ELi 2015. aasta eelarve raportöör: parlament on valmis võitluseks

Täiskogu istung Eelarve20-10-2014 - 17:43
Eider Gardiazábal esindab EPs sotsiaaldemokraate ja Hispaaniat  

EP positsioon ühenduse 2015. aasta üldeelarve osas on täiskogul arutelul teisipäeval, 21. oktoobril, millele järgneb kolmapäeval toimuv hääletus. Liikmesriike esindav ELi Nõukogu otsustas oma lugemisel Euroopa Komisjoni tehtud eelarveettepanekut kärpida, kuid parlament ei kavatse sellega nõustuda. See tähendab, et EP ja ELi Nõukogu jätkavad eelarvekompromissi otsimist lepitusmenetluse käigus. Eelarveraportöör Eider Gardiazábali sõnul on parlament valmis võitluseks. (Loe lähemalt: ELi 2015. aasta eelarve raportöör: parlament on valmis võitluseks )

 
 

Saadikud asuvad küsitlema Euroopa andmekaitseinspektori kandidaate

Muu Institutsioonid20-10-2014 - 16:41
Kodanikuvabaduste komisjon asub selgitama uut Euroopa andmekaitseinspektorit  

Andmekaitseinspektor vastutab selle eest, et kõik ELi institutsioonid ja ametid jälgiksid isikuandmete töötlemisel andmekaitsenõudeid. Senise Euroopa andmekaitseinspektori Peter Hustinxi viieaastane ametiaeg on jõudmas lõpule ning nüüd tuleb EP kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjonil valida sellesse ametisse uus inimene. Kandidaatide küsitlemine toimub esmaspäeval, 20. oktoobril, hääletus järgneb teisipäeval. (Loe lähemalt: Saadikud asuvad küsitlema Euroopa andmekaitseinspektori kandidaate )

 
 

Jälgi volinikukandidaatide kuulamisi: Bulc ja Šefčovič

Muu Institutsioonid20-10-2014 - 14:38
Kaks täiendavat kuulamist: Bulc ja Šefčovič  

Kaks täiendavat volinikukandidaatide kuulamist on kavas Strasbourgis esmaspäeval, 20. oktoobril. Parlamendi komisjonide ees peavad end tõestama Maroš Šefčovič ja Violeta Bulc, kes pürivad vastavalt energialiidu eest vastutavaks Euroopa Komisjoni asepresidendiks ja transpordivolinikuks. Kuulamised algavad Eesti aja järgi kell 20.00. (Loe lähemalt: Jälgi volinikukandidaatide kuulamisi: Bulc ja Šefčovič )

 
 
Madridi haiglasse tuuakse Aafrikas nakatunud preester Miguel Pajares, kes suri 12. augustil. 
©BELGA/AFP PHOTO/SPANISH DEFENSE MINISTRY/INAKI GOMEZ  

Ebola puhang Lääne-Aafrikas kujutab endast üleilmset julgeolekuväljakutset, seisab 18. septembril EP täiskogul kinnitatud resolutsioonis. Teema on taas päevakorral oktoobri istungijärgul, kui esmaspäeval, 20. oktoobril, tuleb arutelule Euroopa Liidu reageering Ebola kriisile. Parlamendi arengukomisjoni juht Linda McAvan ja rahvatervise komisjoni juht Giovanni La Via on juba rõhutanud, et Euroopa tervishoiussüsteemidel tuleb Ebola puhanguteks valmis olla. (Loe lähemalt: McAvan ja La Via: Euroopa tervishoiusüsteemid peavad Ebolaks valmis olema )

 
 
Jean-Claude Juncker ja tema volinikud  

Euroopa Komisjoni volinikukandidaatide kuulamised naasevad parlamenti tuleval nädalal, kui pärast portfellide ümbermängimist asuvad saadikud küsitlema Violeta Bulci ja Maroš Šefčoviči, kes pürivad vastavalt transpordivolinikuks ja energialiidu eest vastutavaks komisjoni asepresidendiks. Jean-Claude Junckeri juhitava Euroopa Komisjoni kui terviku ametissenimetamise hääletus on täiskogul kavas kolmapäeval, 22. oktoobril. (Loe lähemalt: Tulekul on kaks volinikukandidaatide kuulamist ja uue Euroopa Komisjoni hääletus )

 
 
 

Kui keeruline on jõuda kokkulepetest õigusloome vastuvõtmiseni? Teeme siinkohal statistilise ülevaate ELi õigusloomeprotsessist, mis saab alguse ühenduse riigipeade poolt tippkohtumistel kinnitatud suunistest ning lõpeb õigusaktide vastuvõtmisega liikmesriikide enda ja Euroopa Parlamendi poolt. See protsess sõltub nii poliitilisest olukorrast kui konkreetsest teemast, kuid on üsna selge, et ülemkogudel antud lubaduste muutmine tegelikkuseks ei ole lihtne. (Loe lähemalt: Lubadustest õigusaktideni: Euroopa Ülemkogu järeldused ja nende ellurakendamine )

 
 

MEPs to debate counter-terrorism policies with UN’s Jean-Paul Laborde

AFET External relations16-10-2014 - 09:31
©BELGA_AFP_FABRICE COFFRINI  

The external and internal aspects of policies for combatting terrorism, radicalisation and the rising phenomenon of “foreign fighters” will be the focus of a debate between Foreign Affairs and Civil Liberties, Justice and Home Affairs committees and Jean-Paul Laborde, Executive Director of the UN Counter-Terrorism Executive Directorate (CTED) on Thursday at 11:30. (Read more: MEPs to debate counter-terrorism policies with UN’s Jean-Paul Laborde )

 
 
 

Saadikud teevad EP filmiauhinna LUX osas lõpliku valiku detsembris, kuid enne seda toimuvad kõikides liikmesriikides LUXi filmipäevad. See tähendab, et kinoekraanidele jõuavad LUXi tänavused kolm finalisti, Eestis saab filme vaadata kinos Artis. LUXi filmipäevade raames toimub enam kui 40 linnas ligi 165 linastust. (Loe lähemalt: Kinosügis Euroopas: LUXi filmipäevad kõikides liikmesriikides )