Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Sledujte prioritní legislativu EU v zobrazení jízdního řádu

Další tiskové zprávy Instituce21-10-2016 - 17:47
 

Posílit investice, růst a zaměstnanost nebo také podpořit rozvoj digitální ekonomiky - to bylo mezi přísliby, které po svém zvolení do funkce předsedy Evropské komise dal před dvěma lety Jean-Claude Juncker poslancům. Parlament chce mít přehled, jestli Komise své plány plní, a nabízíme ho i vám: Díky naší nové interaktivní webové stránce můžete v reálném čase sledovat jednotlivé legislativní návrhy z deseti prioritních oblastí Junckerovy komise. (Přečtěte si více: Sledujte prioritní legislativu EU v zobrazení jízdního řádu )

 

Jak dál ve vztazích EU - Rusko

Další tiskové zprávy Vnější vztahy20-10-2016 - 19:09
EU Russia illustration_  

Vztahy mezi Evropskou unií a Ruskem byly vždycky složité, ale poté, co se Moskva zapojila do brutálního bombardování syrského Aleppa, se ještě vyhrotily. Poslanci roli Ruska v Sýrii jednoznačně odsoudili. O politické strategii vůči Rusku jednali ve čtvrtek večer šéfové států a vlád na Evropské radě. Parlament již více než před rokem upozornil na to, že je potřeba vztahy s Ruskem kriticky přehodnotit. Jaké jsou aktuálně vztahy EU a Ruska a jejich další vyhlídky? (Přečtěte si více: Jak dál ve vztazích EU - Rusko )

 

Projev předsedy Schulze na summitu EU

Další tiskové zprávy Instituce20-10-2016 - 19:08
European Parliament President Martin Schulz is pictured during the press conference at the European Council  

„Zastavit krveprolití v Sýrii by mělo být vaší první prioritou,“ apeloval předseda Parlamentu Martin Schulz na premiéry a prezidenty zemí EU v projevu na Evropské radě dnes večer. „Evropský parlament požaduje, aby ti, kdo jsou odpovědní za válečné zločiny a zločiny proti lidskosti, nesli následky,“ dodal. Summit se během dvoudenního jednání věnuje vztahům s Ruskem, mezinárodnímu obchodu, migraci a brexitu. (Přečtěte si více: Projev předsedy Schulze na summitu EU )

 

Car emissions inquiry looking for answers from German authorities

EMIS Environment / Public health20-10-2016 - 16:15

The inquiry committee into emission measurements in the car industry (EMIS) continued its work on Thursday morning by hearing Alexander Dobrindt, the German Federal Minister of Transport and Olaf Lies, Lower Saxony’s State Minister for the Economy, Labour and Transport. (Read more: Car emissions inquiry looking for answers from German authorities )

 

CETA a další obchodní dohody EU

Další tiskové zprávy Vnější/mezinárodní obchod19-10-2016 - 18:09
infographic illustration  

Zprávy posledních dnů jsou plné otázek kolem dohody o volném obchodu mezi EU a Kanadou (CETA). Ať už se tento týden na summitu podaří šéfům vlád EU dohodu CETA schválit či nikoliv, není zdaleka jediná, na které EU pracuje. Probíhají desítky jednání o různých typech obchodních dohod s mnoha zeměmi nebo regionálními uskupeními a Parlament v nich hraje významnou úlohu. Některé jsou méně známé jiné velmi kontroverzní. Přinášíme vám aktuální přehled. (Přečtěte si více: CETA a další obchodní dohody EU )

 

Obchodování s lidmi: ročně 20 milionů obětí na světě

Další tiskové zprávy Lidská práva18-10-2016 - 18:49
infographic illustration  

Obchodování s lidmi je otřesnou realitou i v jedenadvacátém století a každoročně se jeho obětí stane víc než 20 milionů lidí na světě. Tento „byznys“ vynáší zhruba 117 miliard eur ročně a zahrnuje jak sexuální zneužívání, zotročování pro domácí práce anebo také nucené žebrání. Dne 18. října si připomínáme Evropský den proti obchodování s lidmi a při té příležitosti jsme připravili infografiku a přehled opatření, která proti obchodu s lidmi navrhuje Parlament. (Přečtěte si více: Obchodování s lidmi: ročně 20 milionů obětí na světě )

 

Car emissions inquiry continues with Fiat-Chrysler

EMIS Environment / Public health17-10-2016 - 18:33

The inquiry committee into emission measurements in the car industry (EMIS) continued its work on Monday afternoon by hearing Fiat Chrysler Automobiles’ Chief Technical Officer Harald Wester, who was quizzed mainly on possible “defeat devices” in Fiat diesel engines and gap between emission values in laboratory testing and real driving conditions. (Read more: Car emissions inquiry continues with Fiat-Chrysler )

 

Tento týden v EP: vyšetřování emisí, Evropská obranná unie, summit EU

Další tiskové zprávy Instituce17-10-2016 - 13:10
Vlajka EU na budově Evropského parlamentu.  

Vytvoření Evropské obranné unie, pokračující slyšení se zástupci automobilek kvůli emisním testům a situace migrantů ve francouzském Calais jsou některá z témat, ke kterým se tento týden vyjádří poslanci ve výborech. Ve čtvrtek promluví Martin Schulz k šéfům států a vlád na Evropské radě, která má řešit migraci, vztahy EU a Ruska a mezinárodní obchodní dohody. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: vyšetřování emisí, Evropská obranná unie, summit EU )

 

Síťová jízdenka InterRail - fakta a čísla

Další tiskové zprávy Doprava14-10-2016 - 14:47
Interrail Infographie.  

Nápad, aby každý mladý Evropan dostal ke svým osmnáctinám volnou síťovou jízdenku InterRail má mezi poslanci velkou podporu. O co přesně jde? Naše infografika zprostředkovává stručný přehled toho, jak díky InterRailu můžete procestovat Evropu a kolik na takový výlet potřebujete času. (Přečtěte si více: Síťová jízdenka InterRail - fakta a čísla )

 

Jak zastavit nezákonný obchod s ohroženými druhy

Další tiskové zprávy Životní prostředí14-10-2016 - 12:59
infographic illustration  

Víte, jak vypadají luskouni? Jsou to savci a celosvětově nejohroženější druhy kvůli nelegálnímu obchodu. Společně s lépe známými slony nebo nosorožci jim hrozí vymření respektive vybití. Nelegální obchod s ohroženými druhy je čtvrtým nejlukrativnějším „podnikáním“ na světě. Vážně ohrožuje ekosystém planety a tím i naše vlastní přežití. Ve čtvrtek 13. října přijal výbor pro životní prostředí zprávu poslankyně Catherine Bearder doporučující opatření proti nezákonnému obchodu s ohroženými druhy. (Přečtěte si více: Jak zastavit nezákonný obchod s ohroženými druhy )