Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Menšiny v Iraku a Sýrii sú na pokraji záhuby

Ďalšie tlačové správy Ľudské práva / Vonkajšie vzťahy31-05-2016 - 19:58
portréty troch predstaviteľov  

Islamský štát, ktorý si už podmanil rozsiahle územia v Iraku y Sýrii, si nárokuje na životy kresťanov, jezídov a iných náboženských menšín. Ich masové vyvražďovanie ich stavia na pokraj záhuby a nepomáhajú im ani zúfalé pokusy o útek. V pondelok 30. mája sa členovia podvýboru pre ľudské práva stretli s niekoľkými predstaviteľmi týchto menšín. Traja z nich nám porozprávali o tom, aké je to žiť v neustálom strachu pre radikálnymi islamistami. (Čítať ďalej: Menšiny v Iraku a Sýrii sú na pokraji záhuby )

 

Brando Benifei: Utečencov musíme integrovať, no nie na úkor zraniteľných skupín

Ďalšie tlačové správy Sociálna politika / Politika zamestnanosti31-05-2016 - 18:35
Brando Benifei počas rozhovoru  

Utečenci sa do našej spoločnosti najlepšie začlenia vtedy, keď si tu nájdu prácu. No v časoch vysokej nezamestnanosti sa mnohí ľudia obávajú, že migranti budú pre nich pre nich na pracovnom trhu ďalšími konkurentmi. O tom, ako riešiť túto zložitú situáciu sme sa porozprávali s talianskym sociálnym demokratom Brandom Benifeim. Je autorom správy o sociálnej a pracovnej integrácii utečencov, ktorú v pondelok 30. mája prijal zamestnanecký výbor. (Čítať ďalej: Brando Benifei: Utečencov musíme integrovať, no nie na úkor zraniteľných skupín )

 

The European Criminal Records Information System (ECRIS), which EU countries use to exchange information on the criminal convictions of EU citizens, should be extended to include non-EU nationals, Civil Liberties Committee MEPs said on Monday. MEPs also want the system to be used to check the criminal records of people seeking to work with children. (Read more: Fighting terrorism: share criminal records of non-EU nationals, too, urge MEPs )

 

The Commission's proposal for a standard EU travel document, to speed up the process of returning non-EU nationals who stay "irregularly" in EU member states without valid passports or identity cards, was endorsed by Civil Liberties Committee MEPs on Monday. Members highlight that many EU countries are currently facing serious difficulties in returning these residents to their home countries in a safe and lawful way. (Read more: MEPs back new EU travel document to ease return of irregular non-EU residents )

 
Sea border radar control ©European Union 2014-Frontex  

Plans to set up an integrated EU border management system, with a flagship European Border and Coast Guard agency, bringing together Frontex and national border management authorities, were backed by the Civil Liberties Committee on Monday. They would enable extra border guard teams to be rapidly deployed to EU countries whose external borders are under pressure. National authorities would still manage their borders on a day-to-day basis, but could seek help from the new agency in a crisis. (Read more: Civil Liberties Committee backs new European Border and Coast Guard )

 

Prehľad týždňa: hraničná a pobrežná stráž, vyhosťovanie, menšiny v Iraku a Sýrii

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie30-05-2016 - 14:41
Pohľad na budovu Parlamentu so zástavou EÚ  

Výbor pre občianske slobody bude tento týždeň hlasovať o zriadení európskej hraničnej a pobrežnej stráže a o zavedení cestovných dokumentov, ktoré by mali urýchliť vyhosťovanie občanov tretích krajín, ktorí v EU pobývajú ilegálne. Hlasovať sa bude aj o tom, aby mali európski sudcovia prístup k výpisom z registra trestov aj vtedy, pokiaľ ide o občanov tretích krajín. Členovia podvýboru pre ľudské práva si vypočujú predstaviteľov etnických menšín v Sýrii a Iraku. (Čítať ďalej: Prehľad týždňa: hraničná a pobrežná stráž, vyhosťovanie, menšiny v Iraku a Sýrii )

 

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz navštívil Bratislavu

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie27-05-2016 - 11:41
Martin Schulz a Andrej Kiska  

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz sa vo štvrtok, 26.5.2016 stretol počas svojej oficiálnej návštevy s najvyššími ústavnými činiteľmi Slovenskej republiky. (Čítať ďalej: Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz navštívil Bratislavu )

 

Internet nepozná hranice. Alebo žeby predsa len áno?

Plenárne zasadnutie Voľný pohyb služieb26-05-2016 - 17:47
Digitálna ilustrácia: zlatá rybka vyskakuje z obrazovky laptopu do pristaveného nákupného košíka  

Internet sa stal neoddeliteľnou súčasťou nášho života. A aj keď sa môže zdať, že nepozná hranice, nie vždy je to pravda. Určite sa vám už niekedy stalo, že ste si chceli na internete niečo kúpiť alebo si pozrieť video a nemohli ste, pretože web stránka je registrovaná v inej krajine. Hovorí sa tomu geoblokovanie a Komisii ani Parlamentu sa to vôbec nepáči. O ňom aj o iných bariérach, ktoré treba odstrániť, sa rokovalo na stredajšom plenárnom zasadnutí. (Čítať ďalej: Internet nepozná hranice. Alebo žeby predsa len áno? )

 

Mliečna cenová kríza: Poslanci požadujú ďalšie opatrenia na pomoc producentom

Plenárne zasadnutie Poľnohospodárstvo26-05-2016 - 17:39
Dojnice ©AP Images/ European Union-EP  

EÚ musí prijať ďalšie opatrenia na stabilizáciu cien mlieka a pomoc jeho producentom. Vyplýva to zo štvrtkovej rozpravy poslancov s komisárom Philom Hoganom a zástupcom holandského predsedníctva v Rade EÚ Hansom Hoogeveenom. Ich súčasťou by podľa zákonodarcov malo byť celoúnijné obmedzenie produkcie mlieka zamerané na rast cien, efektívnejší intervenčný mechanizmus umožňujúci rýchlejšiu reakciu EÚ, a vyváženie dodávateľského reťazca, ktorý by farmárom poskytoval možnosť spravodlivej odmeny. (Čítať ďalej: Mliečna cenová kríza: Poslanci požadujú ďalšie opatrenia na pomoc producentom )

 

Safer medical devices: MEPs strike deal with Council

ENVI Public health26-05-2016 - 15:48

Plans for stricter monitoring and certification procedures to ensure that medical devices such as breast or hip implants comply fully with safety and traceability requirements were informally agreed by MEPs and the Dutch Presidency of the Council on Wednesday. MEPs also secured tighter information and ethical requirements for diagnostic medical devices, e.g. those used for pregnancy or DNA testing. (Read more: Safer medical devices: MEPs strike deal with Council )