Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Žinių srautas

Pranešimai spaudai

 
 
 
 

EU plan to tackle root causes of migration should focus on the poor, MEPs say

AFET BUDG DEVE Development and cooperation / External relations / Budget24-04-2017 - 18:48

An EU scheme to mobilise €44 billion in private sector investment in Africa and the EU’s neighbourhood should focus on the poor, said committee MEPs on Monday. (Read more: EU plan to tackle root causes of migration should focus on the poor, MEPs say )

 
Balandžio 24–28 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir dviejų dienų plenarinėje sesijoje Briuselyje  

Balandžio 24–28 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir dviejų dienų plenarinėje sesijoje Briuselyje. Sesijos metu jie aptars Turkijos referendumo rezultatus ir diskutuos Europos socialinių teisių ramsčio iniciatyvos. Savo ruožtu komitetuose europarlamentarai balsuos dėl nepagrįsto geografinio blokavimo nutraukimo ir prieglobsčio priėmimo sąlygų. (Skaityti daugiau: Šią savaitę Parlamente: Turkija, audiovizualinis turinys, migracija )

 

Europos kultūros paveldo metai

Plenarinė sesija Institucijos21-04-2017 - 13:45
 

Kultūros paveldas yra svarbi Europos piliečių bendros atminties ir tapatybės dalis. Jis taip pat yra ekonominės plėtros šaltinis, netiesiogiai sukuriantis per 7 mln. darbo vietų. Balandžio 27 d. EP nariai balsuos dėl sprendimo 2018–uosius paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Plačiau apie šią iniciatyvą kalbėjomės su EP pranešimo šia tema autoriumi Mircea Diaconu (Liberalai ir demokratai, Rumunija). (Skaityti daugiau: Europos kultūros paveldo metai )

 
 

Balandžio 20 dieną Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani lankėsi Londone, kur kartu su šalies ministre pirmininke Theresa May aptarė EP poziciją derybose dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES. „Europos Parlamento žinutė aiški: mūsų svarbiausias prioritetas – apginti žmonių interesus, – pažymėjo EP vadovas. – Piliečiai nusipelno tikrumo dėl savo ateities po Brexit.“ Jis taip pat pakvietė T. May apsilankyti Europos Parlamente. (Skaityti daugiau: A. Tajani Londone: svarbiausias EP prioritetas – piliečių teisių užtikrinimas )

 

2017 m. ES teisėkūros prioritetai: kas nuveikta?

Kiti Institucijos / Imigracija / Teisingumas ir vidaus reikalai / Energetika / Aplinka19-04-2017 - 18:04
2017 m. ES teisėkūros prioritetai  

Nuo saugumo ir migracijos iki klimato kaitos ir bendrosios skaitmeninės rinkos – siekdami užtikrinti Europos Sąjungos pažangą srityse, kuriose jos labiausiai reikia, praėjusių metų gruodžio mėnesį ES institucijų vadovai apibrėžė svarbiausius teisėkūros prioritetus 2017 m. Praėjus keturiems mėnesiams nuo metų pradžios siūlome pažvelgti, kas nuveikta. (Skaityti daugiau: 2017 m. ES teisėkūros prioritetai: kas nuveikta? )

 

Geresnės privatumo apsaugos elektroninėje erdvėje link

Kiti Teisingumas ir vidaus reikalai18-04-2017 - 17:40
EP nariai svarsto ES privatumo taisyklių pakeitimus © AP Images / ES–EP  

Balandžio 11 d. EP nariai kartu su ekspertais aptarė siūlymus, kuriais siekiama geriau apsaugoti privatumą elektroninių ryšių srityje pritaikant esamas privatumo taisykles prie naujų technologijų realijų, tokių kaip interneto žinutės, ir padedant vartotojams geriau kontroliuoti slapukų naudojimą. EP pranešėjos Marju Lauristin (Socialistai ir demokratai, Estija) teigimu, siekdamos vartotojų pasitikėjimo ryšio paslaugas teikiančio bendrovės turi užtikrinti komunikacijos konfidencialumą. (Skaityti daugiau: Geresnės privatumo apsaugos elektroninėje erdvėje link )

 

Kiaušiniai: kaip ES užtikrina jų kokybę ir saugumą

Kiti Institucijos16-04-2017 - 21:02
 

Margutis – vienas pagrindinių Velykų stalo atributų daugelyje ES šalių. Siekiant užtikrinti rinkai tiekiamų kiaušinių kokybę ir saugumą gamintojai privalo laikytis ES reikalavimų dėl jų ženklinimo ir vištų dedeklių gerovės. Daugiau apie tai sužinokite pasitelkę „EuroparlTV“ reportažą viršuje. (Skaityti daugiau: Kiaušiniai: kaip ES užtikrina jų kokybę ir saugumą )

 

EP nariai: vaikų santuokos yra žmogaus teisių pažeidimas

Kiti Žmogaus teisės12-04-2017 - 18:08
Trylikametė Fati Mberos pabėgėlių stovykloje. ©UNHCR/B.Malum  

Besivystančiosiose šalyse viena iš trijų mergaičių susituokia nepasiekusi pilnametystės, o viena iš devynių – nesulaukusi 15 metų. Balandžio 6 d. EP priimtoje rezoliucijoje dėl Bangladešo deputatai pabrėžia, kad vaikų santuokos yra žmogaus teisių pažeidimas – jos apriboja vaikų galimybes mokytis, o jaunoms merginoms tenka susidurti su pavojingomis nėštumo ir gimdymo komplikacijomis. Balandžio 11 d. šia tema kartu ekspertais diskutavo Moterų teisių komiteto ir Žmogaus teisių pakomitečio nariai. (Skaityti daugiau: EP nariai: vaikų santuokos yra žmogaus teisių pažeidimas )

 

EP narė: ES turi moralinę ir politinę pareigą sumažinti maisto atliekas

Kiti Aplinka / Maisto sauga12-04-2017 - 09:30
EP pranešėja Biljana Borzan  

Maisto atliekos ES kasmet sudaro 88 mln. tonų arba 173 kg vienam gyventojui. Balandžio 11 d. Aplinkos komiteto nariai pasiūlė įpareigoti iki 2030 m. jų kiekį sumažinti perpus. Jie taip pat ragina Europos Komisiją pašalinti dar egzistuojančias kliūtis maisto dovanojimui ir pabrėžia, kad reikia rasti sprendimą, kuris padėtų vartotojams išvengti painiavos tarp žymų „Geriausias iki...“ ir „Suvartoti iki...“ Apie tai kalbėjomės su EP pranešėja Biljana Borzan (Socialistai ir demokratai, Kroatija). (Skaityti daugiau: EP narė: ES turi moralinę ir politinę pareigą sumažinti maisto atliekas )

 

Proposals for cutting food waste

ENVI Food safety11-04-2017 - 14:54

Environment MEPs put forward a number of possible measures to cut the EU 88 million tonnes per year food waste by half by 2030 on Tuesday. MEPs called on the European Commission to lift existing restrictions on food donations and stressed a solution is needed for the confusion created for many consumers by the “best before” and “use by” labelling. (Read more: Proposals for cutting food waste )