Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Žinių srautas

Pranešimai spaudai

 
 
 
 
Europos Komisijos pirmininkas Jean'as–Claude'as Junckeris  

Europos Komisijos pirmininkas Jean’as–Claude’as Junckeris rugsėjo 9 dieną Europos Parlamente Strasbūre sakys kalbą apie Europos Sąjungos padėtį ir kartu su EP nariais aptars pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria ES. Tarp jų – pabėgėlių krizė, lėtas ūkio atsigavimas ir didelis nedarbas. Paklausėme EP frakcijų lyderių, ko jie tikisi iš J.–C. Junckerio kalbos ir diskusijos su juo. (Skaityti daugiau: Komisijos vadovas J.–C. Junckeris Parlamente kalbės apie Europos Sąjungos padėtį )

 

Liepos–rugpjūčio mėn. EP fotografijų konkurso rezultatai

Kiti Institucijos04-09-2015 - 09:00
Geriausioje liepos–rugpjūčio mėn. konkurso tema „Vaikai ir jaunimas“ nuotraukoje – mergaitė Udaipuro mieste (Indija) © Daniela Nenkova  

Mėgstate į pasaulį žvelgti pro fotoaparato objektyvą, sustabdyti akimirkas ir atrasti įdomias detales? Domitės Europos realijomis ir europiečių gyvenimo kasdienybe? Norėtumėte, kad Jūsų darytos nuotraukos papuoštų mūsų straipsnius, skaitomus 28 ES valstybėse? Tuomet griebkite fotoaparatą, sekite kas mėnesį skelbiamas temas, ieškokite auksinio kadro ir, jei pavyks, tapkite svečio teises turinčiu Europos Parlamento tinklalapio fotografu. (Skaityti daugiau: Liepos–rugpjūčio mėn. EP fotografijų konkurso rezultatai )

 

The agriculture committee on Thursday rejected the Commission's draft law that would give member states the power to restrict or prohibit the use of EU-approved GM food or feed on their territory. It fears that arbitrary national bans could distort competition on the EU's single market and jeopardise the Union's food production sectors which are heavily dependent on imports of GM feed. (Read more: Agriculture committee opposes national bans on Imports of GM food and feed )

 

2016 m. ES biudžeto link

Kiti Institucijos02-09-2015 - 15:52
 

Po truputį įsibėgėja kitų metų ES biudžeto projekto svarstymas. Šią savaitę daugelis EP komitetų balsuoja dėl savo nuomonės šiuo klausimu. Galutinė viso Parlamento pozicija paaiškės spalio pabaigoje. Tuo tarpu valstybės narės Taryboje jau patvirtino projekto pakeitimus. Tam, kad būtų patvirtintas kitų metų ES biudžetas, dėl jo turi sutarti ir Taryba, ir Parlamentas. Pasitelkę infografiką, sužinokite daugiau apie ES biudžetinę procedūrą. (Skaityti daugiau: 2016 m. ES biudžeto link )

 
EP nariai šią savaitę posėdžiauja Briuselyje  

Ketvirtadienį EP pirmininkas kartu su politinių frakcijų lyderiais aptars Graikijos prašymą įtraukti Parlamentą į susitarimo dėl finansinės pagalbos šaliai priežiūros procesą, o EP komitetai diskutuos apie migrantų krizės suvaldymą ir balsuos dėl genetiškai modifikuoto maisto naudojimo bei dėl 2016 m. ES biudžeto. Savo ruožtu politinės frakcijos aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai EP plenarinei sesijai, kurios akcentas – EK pirmininko J.–C. Junckerio pranešimas apie padėtį Sąjungoje. (Skaityti daugiau: Šią savaitę Parlamente: Graikija, pabėgėliai, GMO, 2016 m. biudžetas )

 
Pranešėjai, nuomonių rengėjai ir politinių frakcijų skiriami komitetų koordinatoriai – europarlamentarai, atliekantys ypač svarbų vaidmenį Europos Parlamento darbe  

Kai kurie europarlamentarai skiriami rengti pranešimus, atspindinčius Europos Parlamento poziciją dėl tam tikro ES teisės akto siūlymo ar kitu klausimu. Šie pranešėjai, vadinami prancūzišku „rapporteur“ vardu, yra ne vieninteliai, atliekantys svarbų vaidmenį EP teisėkūros procese. Ne mažiau reikšmingi – komitetų koordinatoriai, šešėliniai pranešėjai ir nuomonių rengėjai arba referentai. Tačiau apie viską iš eilės. (Skaityti daugiau: Labai svarbūs EP nariai: pranešėjai, nuomonių rengėjai, komitetų koordinatoriai )

 
EP medijų tinklui skirtas „Tumblr“ blogas laukia visų, besidominčių Europos Parlamento veikla.  

Ieškote vaizdo ir garso medžiagos reportažui ar straipsniui apie Europos Parlamentą? Tuomet užsukite į mūsų blogą, kuriame rasite EP naujienas iliustruojančias nuotraukas, grafinę ir kitą medžiagą. Ji ne tik kad nieko nekainuoja, bet ir prieinama visomis oficialiomis ES kalbomis. (Skaityti daugiau: EP medijų tinklas: nuotraukos, vaizdo klipai, grafikai – jūsų paslaugoms )

 

Stažuotė Europos Parlamente: ką reikėtų žinoti?

Kiti Institucijos25-08-2015 - 09:19
 

Turite universitetinį ar jam prilygstantį išsilavinimą ir norite atlikti praktiką daugiakalbėje aplinkoje, kuri gali tapti rimtu tramplinu į karjerą? Tuomet paklausykite: iki spalio 15 dienos galite teikti paraiškas kitų metų kovą prasidėsiančioms mokamoms stažuotėms Europos Parlamente. (Skaityti daugiau: Stažuotė Europos Parlamente: ką reikėtų žinoti? )

 

Parlamentas socialiniuose tinkluose

Kiti Institucijos / Informacija19-08-2015 - 09:00
 

Europos Parlamentas yra žmonių asamblėja. Laikydamiesi šios nuostatos, siekiame būti ten, kur lankosi žmonės. O žmonės lankosi socialiniuose tinkluose. Aukščiau esančioje interaktyvioje schemoje rasite visas platformas, kuriose mes aktyviai veikiame ir galėsite vienu pelės spustelėjimu jose apsilankyti. (Skaityti daugiau: Parlamentas socialiniuose tinkluose )

 
Tikimasi, kad bendrosios skaitmeninės rinkos sukūrimas išplės galimybes teikti geresnes paslaugas ir sukurs naujų darbo vietų ©BELGA_Zoonar_N_Menijes  

Kiekvieną dieną internetu naudojasi 315 mln. europiečių – jie skaito naujienas, apsipirkinėja, žiūri filmus, bendrauja. Siekdama išplėsti skaitmenines galimybes teikti geresnes paslaugas ir kurti naujas darbo vietas, Europos Komisija 2015 m. gegužės 6 d. pristatė Bendrosios skaitmeninės rinkos strategiją. Susipažinkite su terminais, kurie pravers siekiant suprasti, kokias problemas rengiasi spręsti ES. (Skaityti daugiau: Nuo geoblokavimo iki debesų kompiuterijos: EP gidas skaitmeniniame amžiuje )