Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

Šulcs brīdina pret mēģinājumiem izjaukt Ziemeļīrijas miera procesu

Plenārsesija Iestādes20-10-2014 - 20:59
EP Presidnet Martin Schulz walk in the plenary chamber to open October Plenary session  

Visām Ziemeļīrijas miera procesā iesaistītajām pusēm jāaturas no "bīstamām savstarpējām provokācijām", uzsvēra Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs, atklājot oktobra plenārsesiju. (Lasīt tālāk: Šulcs brīdina pret mēģinājumiem izjaukt Ziemeļīrijas miera procesu )

 
 

Debate on EU countries' economic policy performance

Plenary Session Economic and monetary affairs20-10-2014 - 18:23

Parliament will hold a debate on Tuesday morning with the Italian Undersecretary of State at the Ministry of Finance, Mr Della Vedova and Commissioner Katainen on EU countries' progress in implementing the 2014 priorities for economic policy coordination under the European Semester. MEPs are expected to criticise member states for their poor implementation of recommendations they themselves endorsed and to suggest improvements. (Read more: Debate on EU countries' economic policy performance )

 
 

ES 2015. gada budžets: Parlaments gatavs cīnīties par savu nostāju

Plenārsesija Budžets20-10-2014 - 17:23
EP deputāte intervijas laikā  

Otrdien, 21. oktobrī, EP deputāti diskutēs un nākamajā dienā balsos par Parlamenta nostāju attiecība uz ES 2015. gada budžetu. Sagaidāms, ka EP deputāti nepiekritīs Padomes piedāvātajiem samazinājumiem budžetā, kas nozīmē, ka nākamais uzdevums ir rast kompromisu samierināšanas procesā. Par ES 2015. gada vispārējo budžetu atbildīgā EP deputāte Eidera Gardiazabala Rubiala (S&D, Spānija) intervijā sacīja, ka Parlaments ir gatavs cīnīties par savu nostāju. (Lasīt tālāk: ES 2015. gada budžets: Parlaments gatavs cīnīties par savu nostāju )

 
 
Mikrofons sēžu zālē  

Pašreizējā Eiropas datu aizsardzības uzraudzītāja (EDAU) Pītera Hastinksa piecu gadu termiņš tuvojās noslēgumam un Parlamenta Pilsoņu brīvību komitejas uzdevums ir izvirzīt nākamo kandidātu šim amatam. Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītāja uzdevums ir aizsargāt personas datus un privātumu un veicināt labu praksi ES iestādēs. Šodien no plkst. 20.00 līdz 23.30 notiks kandidātu uzklausīšanas, bet balsojums paredzēts otrdien plkst.18.00. (Lasīt tālāk: EP deputāti balsos par jauno datu aizsardzības uzraudzītāju )

 
 
Komisāru foto ar uzklausīšanu laikiem un datumiem  

Šodien Strasbūrā notiks vēl divas komisāru uzklausīšanas. Marošu Šefčoviču, kurš pēc slovāku kandidātes Alenkas Bratušekas atsaukšanas ticis izvirzīts viceprezidenta amatam ar atbildību par enerģētikas savienību, izjautās Rūpniecības un Vides komitejas. Savukārt jauno slovāku kandidāti Violetu Bulcu transporta komisāra amatam izjautās Transporta komiteja. (Lasīt tālāk: Šodien Strasbūrā divas komisāru uzklausīšanas - Šefčovič un Bulca )

 
 

Ebolas uzliesmojums: Vai Eiropa ir apdraudēta?

Citi Sabiedrības veselība20-10-2014 - 11:47
Tiek transportēts Ebolas vīrusa skarts pacients  

Eiropas Parlamenta 18. septembrī pieņemtajā rezolūcijā par Ebolas vīrusa uzliesmojumu Rietumāfrikā, situācija tika aprakstīta kā globāls izaicinājums. Kopš rezolūcijas pieņemšanas ir noticis pirmais inficēšanās gadījums Eiropā. EP deputāti 20. oktobra plenārsesijā Strasbūrā diskutēs par Eiropas rīcību attiecība uz Ebolas krīzi. Pirms debatēm Attīstības un Sabiedrības veselības komiteju priekšsēdētāji sniedza savu viedokli. (Lasīt tālāk: Ebolas uzliesmojums: Vai Eiropa ir apdraudēta? )

 
 

Jaunā Eiropas Komisija un divas papildu uzklausīšanas

Citi Iestādes17-10-2014 - 19:03
Komisaru foto  

Nākamnedēļ Strasbūrā notiks vēl divas komisāru kandidātu uzklausīšanas. Eiropas Parlamenta komitejas izjautās jauno Slovēnijas kandidāti Violetu Bulcu, kura izvirzīta transporta komisāra amatam, un slovāku Marošu Šefčovič, kuram piedāvāts viceprezidenta amats ar atbildību par enerģētikas savienību. Balsojums par Junkera Komisijas sastāvu kopumā paredzēts trešdien, 22. oktobrī. (Lasīt tālāk: Jaunā Eiropas Komisija un divas papildu uzklausīšanas )

 
 

Kā ES samitā nolemtais kļūst (vai nekļūst) par likumu

Citi Eiropadome17-10-2014 - 18:49
 

Kā starpvaldību vienošanās kļūst par likumu? Piedāvājam ieskatīties ES likumdošanas procedūrā, lai izprastu, kā ES valstu vadītāju samitā izteiktie priekšlikumi kļūst par valstu valdību un Eiropas Parlamenta apstiprinātiem likumdošanas aktiem. Šī procesa gaita atkarīga gan no politiskajām nostādnēm, gan jautājuma tēmas, taču viens ir skaidrs – samita laikā doto solījumu īstenošana praktiskos pasākumos nav vienkāršs process. (Lasīt tālāk: Kā ES samitā nolemtais kļūst (vai nekļūst) par likumu )

 
 

MEPs to debate counter-terrorism policies with UN’s Jean-Paul Laborde

AFET External relations16-10-2014 - 09:31
©BELGA_AFP_FABRICE COFFRINI  

The external and internal aspects of policies for combatting terrorism, radicalisation and the rising phenomenon of “foreign fighters” will be the focus of a debate between Foreign Affairs and Civil Liberties, Justice and Home Affairs committees and Jean-Paul Laborde, Executive Director of the UN Counter-Terrorism Executive Directorate (CTED) on Thursday at 11:30. (Read more: MEPs to debate counter-terrorism policies with UN’s Jean-Paul Laborde )

 
 
 

Sākot no šīs nedēļas LUX kino dienu ietvaros visās Eiropas Savienības valstīs tiks izrādītas trīs 2014. gada LUX kino balvai izvirzītās filmas. Šī Eiropas Parlamenta kino balva tiek piešķirta katru gadu, taču pirms uzvarētāja noskaidrošanas decembrī, Eiropas valstu iedzīvotajiem tiek dota iespēja iepazīties ar filmām un nobalsot par savu favorīti. Filmas tiks izrādītas filmu festivālos, speciālos seansos un interaktīvos pasākumos visās 28 ES valstīs, kopā 165 reizes. (Lasīt tālāk: LUX kino dienas: Iespēja noskatīties Parlamenta kino balvai izvirzītās filmas )