Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 
Foto  

Parlamenta komiteju sanāksmēs pēc vasaras pārtraukuma deputāti apspriedīs jautājumus par migrāciju un attiecībām ar Turciju.  EP prezidents Martins Šulcs tiksies ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajjipu Erdoganu Ankarā. Tāpat darba kārtībā ir ES un Kanādas tirdzniecības līgums, bet bijušais komisārs Ginters Ferhoigens atbildēs uz EP izmeklēšanas komitejas jautājumiem saistībā ar automašīnu emisiju testiem. (Lasīt tālāk: Eiropas Parlamentā šonedēļ: Turcija, ES un Kanādas tirdzniecība, auto emisija )

 

Eiropas Parlamenta ABC

Citi Iestādes26-08-2016 - 12:13
Infografika  

Parlamenta deputāti pārstāv 500 miljonu Eiropas Savienības pilsoņu intereses. Kā viņi strādā un kā tiek organizēts darbs Parlamentā? Infografikā atradīsiet pamatinformāciju par Parlamenta sastāvu, struktūru un darba organizāciju. (Lasīt tālāk: Eiropas Parlamenta ABC )

 

ES un vide: 67% ES iedzīvotāju vēlas aktīvāku rīcību

Citi Konstitūcija / Tieslietas un iekšlietas23-08-2016 - 15:45
Foto  

Vides aizsardzība Eiropas iedzīvotājiem dziļi rūp. Saskaņā ar Eirobarometra aptauju, divas trešdaļas ES iedzīvotāju vēlētos stingrāku ES rīcību vides aizsardzības jomā. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, ko ES jau dara un plāno darīt, lai aizsargātu cilvēku veselību, saglabātu bioloģisko daudzveidību un cīnītos pret klimata pārmaiņām. (Lasīt tālāk: ES un vide: 67% ES iedzīvotāju vēlas aktīvāku rīcību )

 

Demokrātiska kontrole: Parlamenta izmeklēšanas pilnvaras

Citi Iestādes23-08-2016 - 13:11
Foto  

Pēdējos mēnešos Eiropas Parlaments izveidojis izmeklēšanas komitejas, lai analizētu automašīnu emisiju krāpšanās gadījumu un korporāciju un turīgu privātpersonu izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Divas īpašās komitejas izveidotas, lai virzītu godīgu praksi nodokļu jomā. Parlaments izmanto savas izmeklēšanas pilnvaras, lai risinātu iedzīvotāju bažas un ieviestu svarīgus jautājumus politiskajā darba kārtībā. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā notiek izmeklēšana un kā darbojas īpašās komitejas. (Lasīt tālāk: Demokrātiska kontrole: Parlamenta izmeklēšanas pilnvaras )

 

Eiropas Parlamenta darba kārtība pēc vasaras pārtraukuma

Citi Iestādes23-08-2016 - 10:04
Foto  

Eiropas Parlamenta deputāti atsāk darbu no nākamās nedēļas, strādājot savos vēlēšanu apgabalos vai delegācijās, un 29. augustā tiksies Briselē komiteju sanāksmēs. Līdz pat gada beigām viņi strādās pie visdažādākajiem tematiem, sākot ar migrācijas krīzi, beidzot ar digitālā vienotā tirgus uzlabošanu. (Lasīt tālāk: Eiropas Parlamenta darba kārtība pēc vasaras pārtraukuma )

 

Prakse Eiropas Parlamentā: kā un kāpēc pieteikties

Citi Iestādes16-08-2016 - 09:54
Foto  

Prakse Eiropas Parlamentā var pavērt jaunas iespējas un sniegt lielisku pieredzi. Darbs kopā ar cilvēkiem no dažādām valstīm un kultūrām, iespēja strādāt vidē, kur dzirdama ne viena vien Eiropas valoda - šie ir tikai daži no daudziem ieguvumiem. Pieteikšanās praksei ir no 15. augusta līdz 15. oktobrim. (Lasīt tālāk: Prakse Eiropas Parlamentā: kā un kāpēc pieteikties )

 

Robežu drošība: kā Parlaments palīdz aizsargāt Eiropas robežas

Citi Imigrācija / Tieslietas un iekšlietas / Šengena / Drošība un aizsardzība12-08-2016 - 12:09
Foto  

Migrācijas krīze parādīja, ka nav iespējama Šengenas zona ar brīvu pārvietošanos, ja nav spēcīga ārējo robežu kontrole. Saskaņā ar jaunāko Eirobarometra aptauju, 71% eiropiešu vēlas, lai Eiropas Savienība darītu vairāk ārējo robežu stiprināšanā un aizsardzībā. Parlaments strādā pie virknes iniciatīvu, lai stiprinātu robežu kontroli. (Lasīt tālāk: Robežu drošība: kā Parlaments palīdz aizsargāt Eiropas robežas )

 

Kā tas strādā? Skaidrojam Parlamenta darbu video

Citi Iestādes10-08-2016 - 10:34
Foto  

Eiropas Parlamenta iekšējā darbība un ES politika mēdz būt sarežģīta. Ja meklējat vienkāršu skaidrojumu par Parlamentu un norisēm tajā, piedāvājam apskatīt mūsu video materiālus, kas vienkāršā veidā sniedz atbildes uz jūsu jautājumiem. (Lasīt tālāk: Kā tas strādā? Skaidrojam Parlamenta darbu video )

 

Snapchat: Eiropas politika jauniešiem draudzīgā valodā

Citi Iestādes08-08-2016 - 11:53
Foto: Snapchat logo  

Kopš Snapchat parādīšanās 2011. gadā, tas ir kļuvis par vienu no visstraujāk augošajiem sociālajiem tīkliem. Vairāk nekā 100 miljoni cilvēku izmanto Snapchat katru dienu, lai skatītos un sūtītu stāstus saviem draugiem un sekotu līdzi notikumiem visā pasaulē. Trešdaļa Snapchat lietotāju atrodas Eiropā. Lai ļautu tiem ielūkoties Eiropas politikas aizkulisēs, Eiropas Parlaments maijā atvēra savu Snapchat kontu. Pievienojies mūsu sekotājiem, meklējot lietotājvārdu "europarl". (Lasīt tālāk: Snapchat: Eiropas politika jauniešiem draudzīgā valodā )

 

Migrācijas krīze: ko Eiropas Parlaments dara, lai to risinātu?

Citi Cilvēktiesības / Imigrācija / Tieslietas un iekšlietas / Patvēruma politika05-08-2016 - 10:08
Foto  

Pēdējo gadu laikā ES saskārusies ar iepriekš nebijušu migrācijas plūsmas pieaugumu. Kamēr tiek meklēti labākie risinājumi šai situācijai, 74% Eiropas Savienības iedzīvotāju vēlas, lai ES darītu vairāk. Saskaņā ar jaunāko Eirobarometra aptauju, divas trešdaļas aptaujāto uzskata, ka pašreizējā ES iesaiste migrācijas pārvaldībā ir nepietiekoša. (Lasīt tālāk: Migrācijas krīze: ko Eiropas Parlaments dara, lai to risinātu? )