Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Ako fungovali opatrenia na podporu zamestnanosti mladých?

Ďalšie tlačové správy Mládež / Politika zamestnanosti16-09-2014 - 18:46
 

V máji tohto roku bolo v EÚ bez práce 5,2 milióna mladých ľudí. Náš graf znázorňuje vývoj ich nezamestnanosti v EÚ a na Slovensku za posledných 15 rokov. EÚ vyvíja viacero programov na riešenie tohto problému. Dva z nich budú v stredu ráno hodnotiť poslanci Parlamentu spoločne so zástupcami Rady a Komisie. Debata začína o desiatej ráno, môžete ju sledovať v priamom prenose na našich web stránkach. (Čítať ďalej: Ako fungovali opatrenia na podporu zamestnanosti mladých? )

 
 

Emily O´Reilly: "Práca ombudsmanky je skôr umením ako vedou"

Ďalšie tlačové správy Ombudsman16-09-2014 - 18:46
Európska ombudsmanka Emily O'Reilly podáva svoju výročnú správu predsedovi EP Martinovi Schulzovi  

"Musíte vedieť presviedčať a prehovárať inštitúcie, ktoré nie sú vždy ochotné zmeniť svoje dlhoročné postoje, alebo spriehľadniť svoje rozhodovacie procesy. A práve preto je práca ombudsmana skôr umením ako vedou," hovorí Emily O´Reilly, tretia európska ombudsmanka, ktorá je na tejto pozícii prvou ženou. Do tejto funkcie zvolená Európskym parlamentom v júli 2013 potom, ako jej predchodca podal demisiu, a ostane v nej až do konca tohto roku. Pred svojím zvolením pôsobila ako ombudsmanka v Írsku. (Čítať ďalej: Emily O´Reilly: "Práca ombudsmanky je skôr umením ako vedou" )

 
 

EU budget 2015: back your policy pledges with money, MEPs urge ministers

Plenary Session Budget / Research and innovation16-09-2014 - 17:15

The Council’s version of the draft EU budget for 2015 disregards its own political pledge to spur economic growth and job creation, MEPs said after Council Presidency representative Enrico Zanetti presented it in plenary session on Tuesday. (Read more: EU budget 2015: back your policy pledges with money, MEPs urge ministers )

 
 

Are the prices of certain life-saving medicines too high ?

Plenary Session Public health16-09-2014 - 17:00

The pharmaceutical industry is placing fewer innovative medicines on the market each year but raising their prices ever higher, says an oral question to be debated with the Council and the Commission on Tuesday evening. The prices of certain hepatitis and cancer treatments in particular are unjustifiably high, argues the text. (Read more: Are the prices of certain life-saving medicines too high ? )

 
 

Európsky a ukrajinský parlament súbežne odsúhlasili asociačnú dohodu s Ukrajinou

Ďalšie tlačové správy Rozšírenie / Vonkajšie vzťahy16-09-2014 - 15:52
Poslanci tlieskajú v zasadacej miesnosti  

16. september 2014: Poslanci Európskeho parlamentu dnes odsúhlasili asociačnú dohodu medzi EÚ Ukrajinou. Súbežne s nimi o nej hlasovali aj poslanci ukrajinského zákonodarného zboru. Dohoda má za cieľ uľahčiť obchodovanie a prehĺbiť politickú spoluprácu medzi obomi stranami. Jej uzavretie sa podarilo aj napriek pretrvávajúcemu rusko-ukrajinskému konfliktu vzájomným obchodných sankciám medzi Ruskom a EÚ. (Čítať ďalej: Európsky a ukrajinský parlament súbežne odsúhlasili asociačnú dohodu s Ukrajinou )

 
 

Európsky parlament schválil asociačnú dohodu s Ukrajinou

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy16-09-2014 - 14:18
Martin Schulz podpisuje asociačnú dohodu medzi EÚ a Ukrajinou  

Európsky parlament v utorok schválil asociačnú dohodu medzi EÚ a Ukrajinou, ktorej súčasťou je prehĺbená a komplexná dohoda o zóne voľného obchodu (DCFTA). Dohoda, ktorú napoludnie ratifikoval aj ukrajinský parlament (Verchovna rada), potvrdzuje politické pridruženie a hospodársku integráciu krajiny s EÚ a zabezpečuje vzájomne voľný prístup na trh. (Čítať ďalej: Európsky parlament schválil asociačnú dohodu s Ukrajinou )

 
 

MEPs to quiz Commission on progress in freeing the digital single market

Plenary Session Free movement of services16-09-2014 - 12:30

The Commission will brief Parliament on Tuesday afternoon on progress to date in unlocking the potential of the digital single market. Measures to remove obstacles to buying goods online and using e-signatures, or to ensure that internet giants do not abuse their dominant market positions, could well figure in the debate which is set to start at 16.30 approximately. (Read more: MEPs to quiz Commission on progress in freeing the digital single market )

 
 

MEPs evaluate EU policy towards Russia

Plenary Session External relations16-09-2014 - 11:39

The EU should take a more proactive line on the conflict between Russia and Ukraine and impose tougher sanctions on Russia, urged some political groups in Tuesday’s debate with EU Enlargement and Neighbourhood Policy Commissioner Štefan Füle. Others, however, stressed the need to "keep communication channels open". (Read more: MEPs evaluate EU policy towards Russia )

 
 

Otvorenie zasadnutia: Ľútosť nad stratou ľudských životov v Stredomorí

Plenárne zasadnutie Inštitúcie15-09-2014 - 21:04
Predseda EP Martin Schulz  

"Európska únia musí urobiť všetko preto, aby zabránila ďalším úmrtiam migrantov v Stredozemnom mori. Ide o humanitárnu katastrofu," uviedol predseda EP Martin Schulz v reakcii na správy, podľa ktorých len za posledný týždeň stroskotali pri pobreží Líbye a Malty dve lode s celkovo 700 utečencami na palube. (Čítať ďalej: Otvorenie zasadnutia: Ľútosť nad stratou ľudských životov v Stredomorí )

 
 

Rokovanie o dopade ruského zákazu dovozu z EÚ

Ďalšie tlačové správy Vonkajší/medzinárodný obchod15-09-2014 - 18:43
 

Poslanci dnes rokovali o sankciách, ktoré Rusko uvalilo na poľnohospodárke produkty z EÚ. Po opatreniach, ktoré prijala EÚ voči Rusku v nadväznosti na ukrajinskú krízu a zostrel lietadla nad Ukrajinou, reagovalo Rusko 7. augusta zákazom dovozu z EÚ, USA, Kanady, Austrálie a Nórska. Pripravili sme pre vás mapu, ktorá znázorňuje, ktoré krajiny môžu utrpieť kvôli ruskému zákazu najväčšie straty. A takisto máme pre vás aj videozáznam z debaty. (Čítať ďalej: Rokovanie o dopade ruského zákazu dovozu z EÚ )