Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Tri štvrtiny občanov EÚ chcú, aby ráznejšie zakročila proti daňovým podvodom

Ďalšie tlačové správy Hospodárske a menové záležitosti / Dane29-07-2016 - 09:00
ikona: palma a vedľa mešec peňazí  

Aj keď sa môže zdať, že dane a daňové podvody zaujímajú len hŕstku ľudí, ktorí sa do toho vyznajú, nie je tomu tak. To, že niekto sa zariadi tak, aby platil len minimálne alebo žiadne dane, je tŕňom v roku pre mnohých ľudí. Ukazujú to výsledky nedávneho prieskumu Eurobarometer. Až 75% respondentov sa totiž vyjadrilo, že EÚ by mala proti daňovým podvodom bojovať viac ako doteraz. Prečítajte si, čo v tejto oblasti robí Európsky parlament. (Čítať ďalej: Tri štvrtiny občanov EÚ chcú, aby ráznejšie zakročila proti daňovým podvodom )

 

Najobľúbenejšie príspevky na našom Facebooku

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie28-07-2016 - 08:00
koláž facebookových príspevkov  

Ako už isto viete, Európsky parlament je prítomný na takmer všetkých sociálnych sieťach, na snáď najobľúbenejšou je Facebook. Sleduje nás tu už viac ako 2 milióny ľudí. Prečítajte si, ktoré témy našich fanúšikov zaujali počas uplynulého polroka najviac. (Čítať ďalej: Najobľúbenejšie príspevky na našom Facebooku )

 

Filmová cena LUX 2016 má už svojich troch finalistov

Ďalšie tlačové správy Kultúra26-07-2016 - 12:00
plagáty troch filmov.  

Keď otvorím oči, Môj život ako cuketa a Toni Erdman. Toto sú tri z desiatich nominovaných filmov, ktoré sa budú tento rok uchádzať o Filmovú cenu LUX, ktorú už po desiaty rok udeľuje Európsky parlament. Každý z nich predstavuje odlišný žáner, tému i umelecké spravovanie: svedectvo mladej generácie v Tunisku, animovaný film o živote v sirotinci a politická tragikomédia o súčasnom pracovnom prostrední. (Čítať ďalej: Filmová cena LUX 2016 má už svojich troch finalistov )

 

Prvý polrok 2016 v obrazoch

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie25-07-2016 - 16:27
 Mark Rutte v pléne  

Prvý polrok 2016 bol bohatý na udalosti, čo sa odrazilo aj na práci Európskeho parlamentu. Povedali sme si, že lepšie ako sa rozpisovať bude, ak vám ich pripomenieme pomocou fotografií. Nech sa páči. (Čítať ďalej: Prvý polrok 2016 v obrazoch )

 

European Parliament to offset its 2015 carbon emissions

Others Environment25-07-2016 - 15:05

The European Parliament aims to become the first 100% carbon neutral EU institution, as decided at the end of last year by the Bureau (President, Vice-Presidents and Quaestors). In order to fulfil this commitment, a call for tender was opened on 16 July 2016. (Read more: European Parliament to offset its 2015 carbon emissions )

 

Tri štvrtiny Európanov chcú, aby sa EÚ viac venovala riešeniu nezamestnanosti

Ďalšie tlačové správy Politika zamestnanosti22-07-2016 - 11:49
ikona  

Miera nezamestnanosti v EÚ stále zostáva nad 8%. Nedávny prieskum Eurobarometer ukázal, že až tri štvrtiny Európanov si želajú, aby EÚ na riešenie tejto situácie robila viac ako doteraz. Predseda parlamentného výboru pre zamestnanosť Thomas Händel v reakcii na výsledky prieskumu vyzval európskych lídrov k tomu, aby sa postarali o investície a vysokokvalitné a udržateľné pracovné miesta. (Čítať ďalej: Tri štvrtiny Európanov chcú, aby sa EÚ viac venovala riešeniu nezamestnanosti )

 

Zostaňte s nami v kontakte na sociálnych sieťach

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie21-07-2016 - 08:00
 

Európsky parlament chce byť tam, kde ste aj vy. Preto máme vytvorené účty na všetkých hlavných sociálnych sieťach, vrátane Facebooku, Twitteru a LinkedInu. A to nie je všetko. Chcete vedieť, kde všade nás môžete nájsť a diskutovať s nami? Čítajte ďalej. (Čítať ďalej: Zostaňte s nami v kontakte na sociálnych sieťach )

 

Jean Arthuis (ALDE, FR), Chair of the Committee on Budgets, travelled on Tuesday to the Gaza Strip. He visited EU-funded projects aimed at promoting sustainable economic development and empowerment of women as well as infrastructure projects in the water sector, such as the North Gaza Emergency Sewage Treatment Plant NGEST and recently inaugurated Water Desalination Plant in Deir Bala, next to Khan Yunis. (Read more: Budgets committee Chair visits EU-funded projects in Gaza )

 

Navštívte nás počas leta v Bruseli alebo Berlíne

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie19-07-2016 - 17:21
dve ženy pozerajú na exponát  

Budete mať v lete cestu cez Brusel alebo Berlín? A radi by ste sa počas dovolenky dozvedeli niečo nové o európskej politike? Navštívte teda naše návštevnícke centrum v Bruseli alebo novootvorené Erlebnis Europa v Berlíne. Bruselské Parlamentarium sme otvorili v októbri 2011 a odvtedy ho navštívilo už jeden a pol milióna ľudí. Momentálne sa tu koná slovenská výstava Hľadanie krásy. (Čítať ďalej: Navštívte nás počas leta v Bruseli alebo Berlíne )

 

Members of the Foreign Affairs Committee discussed the motives and the possible consequences of Turkey’s recent attempted coup with Enlargement Commissioner Johannes Hahn and representatives of the European External Action Service on Tuesday morning. MEPs emphasized that to ensure further accession talks, Turkey must stick to democracy, the rule of law and human rights. (Read more: Joint statement - committee chair Elmar Brok and rapporteur Kati Piri on Turkey )