Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Čo znamenajú jednotlivé farby v kalendári Európskeho parlamentu?

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie25-08-2014 - 09:00
Ruky držiace parlamentný kalendár veľkosti hracej karty  

Tento týždeň sa končí letná parlamentná prestávka a už od budúceho pondelka sa poslanci znovu pustia do práce. Ich pracovný rozvrh sa riadi parlamentným kalendárom, ktorý určuje, čomu sa budú v dané dni venovať. Prečítajte si, čo znamenajú jeho jednotlivé farby. (Čítať ďalej: Čo znamenajú jednotlivé farby v kalendári Európskeho parlamentu? )

 
 

Cesta na kraj zeme: ostrov Rapa Iti

Ďalšie tlačové správy Životné prostredie20-08-2014 - 09:00
Pohľad ma more, Francúzska Polynézia  

Maličký ostrov bez letiska sa nachádza 50 hodín plavby loďou od Tahiti. A tie sem chodia len veľmi zriedkavo. Spoločne s Pitcairnovými a Veľkonočnými ostrovmi je preto jedným z najizolovanejších miest v Južnom Tichomorí. Okrem toho tento malý kus zeme, pozostávajúci z čadiča, často čelí vrtochom počasia. Na vrchole spiacej sopky sa vyníma opevnenie, ktoré kedysi dávno postavili domorodé klany. Odtiaľ môžete vidieť nielen tmavé pobrežie ostrova, ale aj vráskavce obývajúce vody Tichého oceánu. (Čítať ďalej: Cesta na kraj zeme: ostrov Rapa Iti )

 
 

Svetový humanitárny deň: Pocta pre tých, ktorí pomáhajú iným

Ďalšie tlačové správy Humanitárna pomoc18-08-2014 - 09:00
Dieťa v utečeneckom tábore.  

19. augusta si každoročne pripomíname Svetový humanitárny deň a s ním aj tých, ktorí zasvätili svoje životy pomáhaniu iným. Dobrovoľníkom sa zvyčajne nevenuje veľa mediálnej pozornosti. No ich namáhavá a častokrát nebezpečná práca pomáha zmeniť osudy miliónov ľudí, ktorí sa stali obeťami prírodných pohrôm či katastrof spôsobených človekom. Prečítajte si, ako ich činnosť podporuje EÚ, najväčší humanitárny darca na svete. (Čítať ďalej: Svetový humanitárny deň: Pocta pre tých, ktorí pomáhajú iným )

 
 

NESTOR: odhaľovanie záhad vesmíru z morského dna

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie13-08-2014 - 09:00
Podmorský teleshop v mestečku Pylos na juhozápade Grécka  

Antickí Gréci teoretizovali o existencii atómov už viac ako dvetisíc rokov predtým, ako sa ich tvrdenia vedecky dokázali. Ich potomkovia pokračujú na čele vedeckého výskumu, čo dokazuje projekt NESTOR v meste Pylos na juhozápade Grécka. Zahŕňa zostrojenie podmorského teleskopu na dne Stredozemného mora. Tento teleskop bude sledovať neutrína, aby sa pokúsil rozlúštiť najväčšie záhady vesmíru. (Čítať ďalej: NESTOR: odhaľovanie záhad vesmíru z morského dna )

 
 

Top prioritou EÚ je nájsť mladým zamestnanie

Ďalšie tlačové správy Mládež11-08-2014 - 09:00
Dievča s vlajkou EÚ na líci.  

Viac ako 5,3 milióna mladých Európanov vo veku do 25 rokov si nevie nájsť zamestnanie, a to aj napriek tomu, že sú vzdelaní a prácu aktívne hľadajú. Zamestnanosť mladých sa v preto v poslednej dobe stala top prioritou EÚ. Pri príležitosti zajtrajšieho Medzinárodného dňa mládeže (12. augusta) sme pre vás pripravili krátky prehľad toho, čo robí EÚ pre mladých a taktiež aj infografiku so základnými údajmi o mládeži. (Čítať ďalej: Top prioritou EÚ je nájsť mladým zamestnanie )

 
 

Menšina z najsevernejšej časti Európskej únie: Fínski Samiovia

Ďalšie tlačové správy Kultúra08-08-2014 - 09:00
 

Vitajte vo fínskej dedinke Nuorgam, ležiacej na najsevernejšom konci EÚ. Slnko sa opiera o majestátne kopce a prvé zakrpatené horské brezy sa začínajú predierať cez vrstvu snehu. Prichádza jar, no studený vietor sa stále dostáva človeku pod kabát. V tejto prekrásnej oblasti žijú severskí Samiovia - jediní domorodí obyvatelia Európskej únie. Článok sme publikovali v máji ako súčasť série Hranice EÚ, no zverejňujeme ho ešte raz pri príležitosti Medzinárodného dňa domorodých národov (9. augusta). (Čítať ďalej: Menšina z najsevernejšej časti Európskej únie: Fínski Samiovia )

 
 

ECON chairman Gualtieri wants "bolder action" for euro area

ECON Economic and monetary affairs07-08-2014 - 15:39

The Governing Council of the ECB met on Thursday and decided that the interest rate on the main refinancing operations and the interest rates on the marginal lending facility and the deposit facility will remain unchanged at 0.15%, 0.40% and -0.10% respectively. Please find below the reaction of the chairman of Parliament's Economic and Monetary Affairs Committee, Roberto Gualtieri (S&D, IT): (Read more: ECON chairman Gualtieri wants "bolder action" for euro area )

 
 

Čo vás na našich stránkach zaujalo najviac? Zoznam 5 najčítanejších článkov

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie / Informácie04-08-2014 - 09:00
Koláž s najčítanejšími článkami  

Kvalita života, situácia na Ukrajine, fotosúťaž, zloženie nového Parlamentu a lacnejšie telefonické hovory - to všetko sú témy, ktoré vás na našej web stránke zaujali najviac. Prinášame vám zoznam piatich najčítanejších článkov od začiatku tohto roka aj s odkazmi na ne. (Čítať ďalej: Čo vás na našich stránkach zaujalo najviac? Zoznam 5 najčítanejších článkov )

 
 

Objavte s nami skryté miesta Európy

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie / Informácie / Cestovný ruch01-08-2014 - 09:00
Koláž s príspevkami na Foursqaure  

Už minulý rok sme pre vás pripravili zoznam na Foursquare s odporúčaniami na netradičné miesta. Boli medzi nimi opustené koľajnice, pieskový zámok, či tajný sovietsky bunker. Tento tok sme sa rozhodli pokračovať v začatej tradícii, ponúkame vám teda nový zoznam s tipmi na miesta, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. (Čítať ďalej: Objavte s nami skryté miesta Európy )

 
 

Európske voľby 2014: Tentoraz to bolo iné

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie30-07-2014 - 09:00
Dievča držiace odznak s nápisom "I am a voter"  

Pamätáte si ešte grécku študentku Aliki, írsku podnikateľku Trish, či dvoch dánskych návrhárov Jensa a Sedsel? Všetci z nich boli tvárami predvolebnej parlamentnej kampane, počas ktorej sa Európanom snažili vysvetliť, čo pre nich Európa znamená a prečo je dôležité ísť k hlasovacím urnám. (Čítať ďalej: Európske voľby 2014: Tentoraz to bolo iné )