Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Aktualności

Komunikaty prasowe

 
 
 
 

Uprawnienia śledcze PE: narzędzie demokratycznej kontroli

Informacje ogólne Instytucje23-08-2016 - 08:00
Uprawnienia śledcze PE.  

W ostatnich miesiącach Parlament Europejski ustanowił komisje śledcze do zbadania afery Dieselgate i Panama Papers. Dwie specjalne komisje zajmowały się sprawiedliwym opodatkowaniem korporacji. To przykład wykorzystywania uprawnień śledczych przez Parlament Europejski po to, by zwrócić uwagę na ważne problemy i odpowiedzieć na oczekiwania opinii publicznej. (Przeczytaj więcej: Uprawnienia śledcze PE: narzędzie demokratycznej kontroli )

 

Eurobarometr: 67% obywateli chce więcej działań UE w zakresie ochrony środowiska

Informacje ogólne Konstytucja / Wymiar sprawiedliwości i sprawy wewnętrzne19-08-2016 - 09:00
67% obywateli chce więcej działań UE w zakresie ochrony środowiska  

67% obywateli UE (i 49% ankietowanych Polaków) chce więcej działań UE w zakresie ochrony środowiska naturalnego, a ponad połowa uważa, że dotychczasowe działania Unii są niewystarczające - wynika z najnowszego Eurobarometru. Poniżej przedstawiamy najważniejsze działania UE związane z ochroną zdrowia ludzi, zabezpieczeniem bioróżnorodności i walką ze zmianą klimatu. (Przeczytaj więcej: Eurobarometr: 67% obywateli chce więcej działań UE w zakresie ochrony środowiska )

 

Agenda Parlamentu Europejskiego w najbliższych miesiącach

Informacje ogólne Instytucje18-08-2016 - 08:00
Agenda Parlamentu Europejskiego w najbliższych miesiącach  

W przyszłym tygodniu posłowie będą pracować w grupach politycznych i delegacjach, a 29 sierpnia wznawiają prace w komisjach parlamentarnych. Do końca roku PE będzie pracował nad wieloma sprawami - od kryzysu migracyjnego po wspólny rynek cyfrowy. Więcej informacji w naszym przeglądzie. (Przeczytaj więcej: Agenda Parlamentu Europejskiego w najbliższych miesiącach )

 

Zgłoś się na staż w Parlamencie Europejskim!

Informacje ogólne Instytucje15-08-2016 - 08:00
Zgłoś się na staż w Parlamencie Europejskim  

Staż w Parlamencie Europejskim to wyjątkowa okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego i sprawdzenia, jak wygląda praca w międzynarodowej instytucji. Rekrutacja trwa od 15 sierpnia do 15 października. (Przeczytaj więcej: Zgłoś się na staż w Parlamencie Europejskim! )

 

71% obywateli za większą interwencją UE w kwestii ochrony granic zewnętrznych

Informacje ogólne Imigracja / Wymiar sprawiedliwości i sprawy wewnętrzne / Schengen / Bezpieczeństwo i obrona12-08-2016 - 09:00
71% obywateli za większą inerwencją UE w kwestii ochrony granic zewnętrznych  

Kryzys migracyjny pokazał, że strefa Schengen nie może działać bez zakłóceń bez szczelnych granic zewnętrznych. 71% obywateli UE (67% ankietowanych Polek i Polaków) opowiada się za większą interwencją UE w kwestii ochrony granic zewnętrznych - wynika z najnowszego Eurobarometru. Parlament Europejski pracuje obecnie nad szeregiem rozwiązań, które mają wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom. (Przeczytaj więcej: 71% obywateli za większą interwencją UE w kwestii ochrony granic zewnętrznych )

 

Jak to działa? Zobacz serię filmów, które wyjaśniają, jak działa PE

Informacje ogólne Instytucje10-08-2016 - 08:00
Jak to działa?  

Jeśli szukasz informacji o bieżących pracach i działaniu Parlamentu Europejskiego, to zapraszamy do zapoznania się z serią filmów "Jak to działa?". (Przeczytaj więcej: Jak to działa? Zobacz serię filmów, które wyjaśniają, jak działa PE )

 

Parlament Europejski na Snapchacie

Informacje ogólne Instytucje08-08-2016 - 08:00
EP na Snapchacie  

Snapchat powstał w 2011 i jest dziś najszybciej rozwijającą się platformą społecznościową. Ze Snapchata każdego dnia korzysta ponad 100 mln użytkowników. Co trzeci użytkownik Snapchata jest z Europy. Parlament Europejski jest obecny na Snapchacie od maja 2015 – to kolejne miejsce do tego, by śledzić to, co dzieje się w Brukseli i Strasburgu. (Przeczytaj więcej: Parlament Europejski na Snapchacie )

 

74% obywateli chce więcej działań UE w dziedzinie migracji

Informacje ogólne Prawa człowieka / Imigracja / Wymiar sprawiedliwości i sprawy wewnętrzne / Polityka azylowa05-08-2016 - 09:00
74% obywateli chce więcej działań UE w dziedzinie migracji  

74% respondentów w UE i 63% w Polsce chce więcej działań UE w zakresie migracji, a dwie trzecie obywateli UE uważa, że dotychczasowe działania sa niewystarczające - wynika z najnowszego badania Eurobarometru. (Przeczytaj więcej: 74% obywateli chce więcej działań UE w dziedzinie migracji )

 

Najpopularniejsze artykuły ostatnich miesięcy

Informacje ogólne Instytucje02-08-2016 - 08:00
Najpopularniejsze artykuły ostatnich miesięcy  

Ochrona danych osobowych, migracja, Brexit, terroryzm, to tematy artykułów, które cieszyły się największą popularnością w pierwszej połowie roku. Zajrzyjmy do nich jeszcze raz. (Przeczytaj więcej: Najpopularniejsze artykuły ostatnich miesięcy )

 

Valenciano: concerns on hunger strike by Sakharov Laureate Fariñas

Others External relations01-08-2016 - 16:58

Chair of the European Parliament’s Human Rights committee MEP Elena Valenciano (S&D,ES) expressed on Monday her concern and solidarity with Cuban human rights activist and Sakharov Prize Laureate 2010 Guillermo Fariñas and other Cuban human rights activists on hunger strike. Mr Fariñas is on a hunger and thirst strike to protest against the torture and mistreatment of political prisoners by the Cuban Government. (Read more: Valenciano: concerns on hunger strike by Sakharov Laureate Fariñas )