Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Martin Schulz v Kyjevě: "To, co se děje na Ukrajině, se týká všech Evropanů"

Další tiskové zprávy Instituce12-09-2014 - 15:40
Martin Schulz na Náměstí Nezávislosti  

"Nemůžeme jen tak stát a dívat se se založenýma rukama, zatímco jsou porušovány základní principy mezinárodního společenství," prohlásil dnes předseda Evropského parlamentu Martin Schulz během své návštěvy Kyjeva. "Dohodli jsme se na pravidlech, která mají státy při vzájemném jednání jednoho s druhým dodržovat. Tato pravidla platí pro všechny." Během své dvoudenní návštěvy Ukrajiny se Martin Schulz setkal s ukrajinským premiérem Arsenijem Jaceňukem a prezidentem Petrem Porošenkem. (Přečtěte si více: Martin Schulz v Kyjevě: "To, co se děje na Ukrajině, se týká všech Evropanů" )

 
 

Ruský zákaz dovozu: jak by měla EU podporovat postižené podniky?

Další tiskové zprávy Vnější/mezinárodní obchod12-09-2014 - 14:00
Jablka v balírně Rajpol v polském městě Wola Leczyszycka ©BELGA_AFP_J.SKARZYNSKI  

7. srpna zavedlo Rusko zákaz dovozu zemědělských produktů z EU. Toto opatření, které zahrnuje cokoli od polských jablek až po belgické vepřové, je ruskou reakcí na sankce EU za podíl Ruska na ukrajinské krizi. A evropské podniky už začínají pociťovat jeho dopady. Předseda Výboru pro mezinárodní obchod, německý sociální demokrat Bernd Lange, a předseda Výboru pro zemědělství a venkov, polský lidovec Czesław Siekierski, nám odpověděli na otázku, co může EU v tomto obchodním konfliktu udělat. (Přečtěte si více: Ruský zákaz dovozu: jak by měla EU podporovat postižené podniky? )

 
 

The candidate commissioners, as presented by incoming Commission President Jean-Claude Juncker, will need to appear in hearings before parliamentary committees from 29 September to 7 October. (Read more: Candidate commissioners to appear before EP committees from 29 September )

 
 

Seznamte se politickými skupinami v Evropském parlamentu

Další tiskové zprávy Instituce12-09-2014 - 11:18
fotografie předsedů politických skupin  

Evropský parlament je vysoce politickou institucí, kde se vášnivě diskutuje o rozdílných názorech na širokou škálu otázek, výdajovými prioritami EU počínaje, přes právo na soukromí, až po obchodní vztahy. Politické skupiny mají v tomto střetu idejí nezastupitelnou úlohu. Sdružují totiž podobně smýšlející poslance z celé EU a dávají jim tak váhu v rozhodovacím procesu. Naše nová stránka představuje všechny politické skupiny, jejich hodnoty a jejich lídry. (Přečtěte si více: Seznamte se politickými skupinami v Evropském parlamentu )

 
 

Vyslankyně OSN pro otázku klimatu Mary Robinson: Musíme skutečně změnit směr.

Další tiskové zprávy Instituce11-09-2014 - 14:12
Mary Robinson  

Změna klimatu bude pro nový Evropský parlament i novou Komisi klíčovým tématem. Bývalá irská prezidentka a nyní zvláštní vyslankyně OSN pro otázku klimatické změny Mary Robinson vůbec nepochybuje o tom, že je nezbytně nutné nastartovat v této oblasti intenzivní činnost. Během svého včerejšího setkání s předsedou Evropského parlamentu Martinem Schulzem vyzvala evropské politiky, aby se postavili do čela řešení problému klimatických změn. (Přečtěte si více: Vyslankyně OSN pro otázku klimatu Mary Robinson: Musíme skutečně změnit směr. )

 
 

Parliament’s President Martin Schulz this morning informed the Conference of Presidents, made up of the leaders of the political groups, that His Holiness Pope Francis has accepted his official invitation to the European Parliament. This invitation was extended by President Schulz during his official visit to the Vatican on 11 October 2013. (Read more: His Holiness Pope Francis on official visit to European Parliament in November )

 
 

Redundant workers in the building industry in two Dutch regions, at a Greek bakery, and at a steel producer in Romania would receive European Globalisation Adjustment Fund aid to help them find new jobs under plans approved by the Parliament's Budgets Committee on Thursday. The aid still has to be approved by Parliament as a whole and the Council of Ministers. (Read more: Budgets Committee approves aid for redundant Romanian, Dutch and Greek workers )

 
 

Redundant workers in wood product manufacturing in Castilla y León and in the food and beverage services industry in Aragón could get a total of €1.66 million in European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid to help them find new jobs under plans approved by the Parliament's Budgets Committee on Thursday. The aid still has to be approved by Parliament as a whole and the Council of Ministers. (Read more: Budgets Committee approves EU aid for redundant Spanish workers )

 
 

Stroj času: Jak evropské politiky za posledních 35 let změnily náš běžný život

Další tiskové zprávy Instituce10-09-2014 - 09:49
 

Evropský parlament právě zahájil nové pětileté funkční období a brzy bychom měli znát i složení nové Evropské komise. Tato chvíle je dobrou příležitostí k ohlédnutí se za tím, jak se za posledních 35 let, od prvních přímých voleb do Evropského parlamentu, změnila nejen Evropská unie, ale i běžný život v ní. Vydejte se s naším strojem času na výlet do minulosti. (Přečtěte si více: Stroj času: Jak evropské politiky za posledních 35 let změnily náš běžný život )

 
 

Foreign affairs MEPs recommend EP consent to EU-Ukraine association deal

AFET External relations08-09-2014 - 18:51
The draft proposal, prepared by Jacek Saryusz-Wolski (EPP, PL in the photo), recommends that Parliament give its consent to concluding the deal  

The European Parliament should give its consent to the EU Association Agreement with Ukraine, recommended the Foreign Affairs Committee in a vote on Monday afternoon. The deal would establish a deep political association between the EU and Ukraine and provide for mutual free market access, by dismantling import duties and banning export duties and restrictions. (Read more: Foreign affairs MEPs recommend EP consent to EU-Ukraine association deal )