Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 
 

Nejostřeji sledovanou debatou únorového plenárního zasedání byla diskuze o návrzích reforem EU, které my měly přesvědčit Brity, aby zůstali členy Unie. Neméně pozornosti se také dostalo diskusím o migraci, budoucnosti schengenského prostoru, obchodní smlouvě TiSA a emisním limitům. Jaké byly konkrétní výsledky těchto debat a hlasování? Čtěte níže stručné shrnutí doplněné o další odkazy, fotografie a videa. (Přečtěte si více: Hlavní body z plenárky: Británie v EU, migrace, daně, obchodní smlouvy a další. )

 

„Mezinárodní obchodní dohody musí mít přínos pro podniky i obyčejné lidi“

Další tiskové zprávy Vnější/mezinárodní obchod04-02-2016 - 14:32
Na Facebooku Evropského parlamentu chatoval poslanec Bernd Lange o dohodě TTIP  

Jednání o nových obchodních smlouvách jsou velmi citlivá, protože mají přímý dopad na náš každodenní život. Nejznámějším příkladem z poslední doby je vyjednávání o transatlantickém partnerství pro obchod a investice (anglická zkratka TTIP), ale pracuje se i na dalších smlouvách. O tom všem ve středu chatoval na Facebooku Evropského parlamentu německý poslanec Bernd Lange ze skupiny socialistů a demokratů. Zvládnul odpovědět na více než 60 otázek. Shrnutí téhle virtuální debaty vám nabízíme níže. (Přečtěte si více: „Mezinárodní obchodní dohody musí mít přínos pro podniky i obyčejné lidi“ )

 

EU islands: call for action to overcome permanent handicaps

Plenary Session Regional policy04-02-2016 - 12:59
Cyprus Island sea coast  

MEPs urge the European Commission to take concrete steps to address the permanent handicaps that EU islands face and make full use of their potential, in a resolution voted on Thursday. The text also stresses the unique difficulties that southern insular regions face due to the increased migration flows and asks that special tax regimes should continue. (Read more: EU islands: call for action to overcome permanent handicaps )

 

MEPs call for urgent action to protect religious minorities against ISIS

Plenary Session External relations04-02-2016 - 12:53

MEPs urge the international community to take urgent action to counter the systematic mass murder of religious minorities by the so-called Islamic State in Iraq and Syria (ISIS) or Daesh, in a resolution voted on Thursday. The text wraps up a 20 January debate with EU foreign policy chief Federica Mogherini, in which many MEPs called for measures to protect all religious and minority groups against ISIS attacks. (Read more: MEPs call for urgent action to protect religious minorities against ISIS )

 

EU must maintain its aid to Libya, say MEPs

Plenary Session External relations04-02-2016 - 12:33

Economic disintegration and violence in Libya are worsening its fragility and enabling extremist organisations to flourish there, warned MEPs in Wednesday’s debate with Dutch foreign minister Bert Koenders, representing the EU foreign policy chief. Spillovers from Libya’s conflicts are also destabilising the Sahel region, they add. In a resolution voted on Thursday, MEPs urge the EU and international community to be ready to support Libyans’ efforts to implement the Libyan Political Agreement. (Read more: EU must maintain its aid to Libya, say MEPs )

 

Human rights: Crimean Tatars, Mohammed Ramadan, missing publishers in Hong Kong

Plenary Session External relations04-02-2016 - 12:29

Parliament condemns the unprecedented levels of human rights abuses perpetrated against Crimean Tatars, calls on the Bahrain to grant Mohammed Ramadan a royal pardon or to commute his death sentence, and for the immediate safe release of the five missing book publishers in Hong Kong, in three resolutions voted on Thursday. (Read more: Human rights: Crimean Tatars, Mohammed Ramadan, missing publishers in Hong Kong )

 

MEPs call on Serbia and Kosovo to pursue their reform agenda

Plenary Session External relations04-02-2016 - 12:17

The start of EU accession negotiations with Serbia and the progress made in normalising relations between Serbia and Kosovo was welcomed by MEPs in two resolutions passed on Thursday. They also stressed that these relations would be helped if all EU member states were to recognise Kosovo. (Read more: MEPs call on Serbia and Kosovo to pursue their reform agenda )

 

„Když budeme odvážní a odhodlaní, migrační krizi zvládneme.“

Plenární zasedání Instituce04-02-2016 - 09:17
Estonský prezident Toomas Hendrik Ilves hovořil na plenárním zasedání  

Estonský prezident Toomas Hendrik Ilves hovořil tento týden na plénu Evropského parlamentu a zaměřil se na dvě aktuální témata: uprchlickou krizi a jednotný digitální trh. Apeloval na poslance, že v dnešní pohnuté době je potřeba zanechat nerozhodnosti i osočování a přestat se vyhýbat zodpovědnosti a naopak sebrat síly a semknout se. (Přečtěte si více: „Když budeme odvážní a odhodlaní, migrační krizi zvládneme.“ )

 

Útoky na ženy: Europoslanci požadují nulovou toleranci

Plenární zasedání Práva žen/Rovné příležitosti03-02-2016 - 19:02

Poslanci ve středu večer s komisařkou Corinou Creţuovou probrali problematiku sexuálního obtěžování a násilí páchané na ženách na veřejných prostranstvích. Vše se musí udělat pro to, aby pachatelé byli dopadeni a přivedeni před soud bez ohledu na jejich kulturu nebo původ, naléhali poslanci. (Přečtěte si více: Útoky na ženy: Europoslanci požadují nulovou toleranci )

 

Poslanci diskutovali o reformách, které by měly udržet Spojené království v EU

Plenární zasedání Budoucnost Evropy/Evropská integrace / Instituce03-02-2016 - 16:42
Poslanci diskutovali o britském referendu a reformách EU  

Jaká bude budoucnost Velké Británie v Evropě? Den poté, co předseda Evropské rady Donald Tusk zveřejnil návrhy reagující na britské požadavky reforem, o nich měli poslanci příležitost diskutovat. Většina lídrů politických skupin Evropského parlamentu v debatě na plénu zdůraznila, že setrvání Británie v EU by bylo lepší variantou jak pro ostrovní království, tak pro ostatní členské státy. Některé reformy, které jsou za tím účelem požadovány, poslanci nicméně zpochybnili. (Přečtěte si více: Poslanci diskutovali o reformách, které by měly udržet Spojené království v EU )