Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

More shareholder say on directors’ pay: MEPs’ deal with Council and Commission

JURI Justice and home affairs09-12-2016 - 17:39

New rules empowering shareholders to vote on directors’ pay, so as to tie it more closely to their performance, were informally agreed on Thursday. These rules also aim to foster shareholder commitment to companies’ long-run success. (Read more: More shareholder say on directors’ pay: MEPs’ deal with Council and Commission )

 

Nádija Murad a Lamjá Hadží Bašár převezmou Sacharovovu cenu za svobodu myšlení

Plenární zasedání Instituce / Lidská práva09-12-2016 - 17:20
 

Nádija Murad a Lamjá Hadží Bašár, které přežily zneužívání vojáky ISIS a staly se aktivistkami za ochranu obětí teroru, převezmou Sacharovovu cenu za svobodu myšlení během slavnostní ceremonie na plénu Evropského parlamentu v úterý 13. prosince. Staly se hlasem žen, které jsou ve válečných konfliktech terčem kampaní sexuálního násilí, a zároveň jezídské komunity, jíž hrozí vyhlazení rukou islamistických teroristů. Ve videu se o jejich osudu a poselství dozvíte víc. (Přečtěte si více: Nádija Murad a Lamjá Hadží Bašár převezmou Sacharovovu cenu za svobodu myšlení )

 

Terorismus: nová opatření proti zahraničním bojovníkům

Další tiskové zprávy Spravedlnost a vnitřní věci / Bezpečnost a obrana09-12-2016 - 10:18
 

Teroristické útoky v Evropě měli v poslední době většinou na svědomí útočníci, kteří byli v dané zemi místní. Někteří z nich absolvovali trénink jako zahraniční bojovníci, jiní se radikalizovali takřečeno z domu. Právě na Evropany, kteří cestují například do Sýrie, nebo Iráku kvůli teroristickému tréninku se zaměřuje nová směrnice, kterou schválili poslanci výboru pro spravedlnost a vnitřní věci. (Přečtěte si více: Terorismus: nová opatření proti zahraničním bojovníkům )

 

The EU Agency for Asylum must coordinate information exchange among member states and ensure they protect fundamental rights, said Civil Liberties Committee MEPs on Thursday. (Read more: New Asylum Agency must ensure EU countries respect common asylum rules, say MEPs )

 

A proposal to grant Spain €856,800 in EU aid to help find new jobs for 250 former car workers who were made redundant by 29 firms making motor vehicle parts in the Valencia region was approved by the Budgets Committee on Thursday. The European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid still needs to be approved by the Council of Ministers on 12 December, and by a plenary vote in Parliament planned for 14 December. (Read more: MEPs approve €856,800 in job-search aid for 250 redundant workers in Spain )

 

The EU Commission and member states will be able to reimpose visa requirements faster and more easily under new rules agreed by Parliament and Council negotiators on Wednesday. (Read more: Visa suspension mechanism: Parliament and Council negotiators strike a deal )

 

Vzdělávání v oblastech postižených krizemi: EU a UNICEF podporují děti

Další tiskové zprávy Rozvoj a spolupráce / Vzdělávání07-12-2016 - 17:55
01) #EmergencyLessons EU-Unicef project  

V oblastech zasažených válkami nebo přírodními katastrofami dnes po celém světě žije 462 milionů dětí a mladistvých. Krizové situace jim ztěžují nebo znemožňují školní docházku. Projekt #EmergencyLessons zprostředkovává jejich příběhy a v úterý 6. prosince se v Parlamentu sešli děti, učitelé a dobrovolníci, aby připomněli, že zajistit vzdělávání je stejně důležité jako dodávky jídla a léků. (Přečtěte si více: Vzdělávání v oblastech postižených krizemi: EU a UNICEF podporují děti )

 

Sýrie: „Potřebujeme bezletovou zónu a humanitární koridory.“

Další tiskové zprávy Vnější vztahy07-12-2016 - 15:24
 

Situace v Aleppu je katastrofální a jediné, co může odvrátit naprostou tragédii, je vytvořit bezletovou zónu a humanitární koridor, řekl v pondělí 5. prosince poslancům Abdulrahman Al-Mawwas ze Syrské civilní ochrany. Tato organizace známá jako „Bílé přilby“ je složená z dobrovolníků a jejím posláním je zachraňovat civilisty. Desítky tisíc z nich v posledních dnech opouštěly své domovy ve východním Aleppu v útěku před cílenými útoky ze strany syrských vládních jednotek a jejich spojenců. (Přečtěte si více: Sýrie: „Potřebujeme bezletovou zónu a humanitární koridory.“ )

 

Clampdown on terrorism -new counter-terrorism law backed by civil liberties MEPs

LIBE Justice and home affairs05-12-2016 - 19:09

Foreign fighters as well as “lone wolves” training and preparing terrorist attacks on European soil will be criminalised under new EU-rules to fight terrorism backed on Monday. (Read more: Clampdown on terrorism -new counter-terrorism law backed by civil liberties MEPs )

 

Mandatory checks at EU external borders: deal done by MEPs and ministers

LIBE Justice and home affairs05-12-2016 - 19:07

All EU citizens and third country nationals entering or leaving the EU will be checked against databases, e.g. of lost and stolen documents, under a draft law informally agreed by MEPs and EU ministers on Monday. (Read more: Mandatory checks at EU external borders: deal done by MEPs and ministers )