Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Listujte, čtěte, studujte: 100 knih o Evropě, které stojí za pozornost

Další tiskové zprávy Kultura05-03-2015 - 15:31
Martin Schulz během projevu  

Čtete rádi? Zajímají vás myšlenky, na kterých stojí evropská integrace a její politické filozofie? Evropský parlament pro vás připravil výběr knih, studií a akademických prací na toto téma. Na zvláštních webových stránkách najdete informace o knihách v různých jazycích, od autorů z celé Evropy. Cílem projektu je představit myšlenky a osobnosti, které stojí za evropskou integrací. Jejich studium by mohlo pomoci i při hledání řešení problémů současné Evropy. (Přečtěte si více: Listujte, čtěte, studujte: 100 knih o Evropě, které stojí za pozornost )

 

Jak propojit soukromý sektor a rozvojovou politiku? Poraďte Parlamentu

Další tiskové zprávy Instituce / Informace05-03-2015 - 12:34
titulní stránka skupiny na LinkedIn  

Jakou roli by měl hrát soukromý sektor v podpoře rozvoje po celém světě? Britský poslanec ze skupiny Evropských konzervativců a reformistů Nirj Deva na toto téma vypracovává parlamentní zprávu a zajímají ho názory všech občanů. Ve shromažďování názorů pro jeho zprávu mu má pomoci i otevřená diskuze, kterou od včerejška hostí skupina Evropského parlamentu na sociální síti LinkedIn. Přidejte se i vy, diskutuje se zpravodajem Nirjem Devou a řekněte mu své zkušenosti a názor. (Přečtěte si více: Jak propojit soukromý sektor a rozvojovou politiku? Poraďte Parlamentu )

 

FOTOSOUTĚŽ o hostujícího fotografa: tématem 3. kola jsou "Ženy a dívky"

Další tiskové zprávy Instituce / Kultura05-03-2015 - 11:38
chlapec na podlaze ve školní třídě ©Hristo Rusev/www.hristorusevphotography.blogspot.com  

Připravte se, a … CVAK. Zveme vás k účasti v naší fotosoutěži, věnované Evropskému roku pro rozvoj 2015. Každý měsíc až do září oznámíme jedno téma, týkající se rozvoje. Pošlete nám svou fotografii inspirovanou daným tématem a přihlášku, a třeba se vám podaří vyhrát pozvánku k nafocení reportáže na plenárním zasedání ve Štrasburku (Přečtěte si více: FOTOSOUTĚŽ o hostujícího fotografa: tématem 3. kola jsou "Ženy a dívky" )

 

Alain Lamassoure: fiskální válka mezi členskými státy je nepřijatelná

Další tiskové zprávy Instituce05-03-2015 - 10:58
Alain Lamassoure během rozhovoru  

Evropská komise nedávno zahájila v členských zemích EU sérii šetření ve věci rozhodnutí o daních, které mohly potenciálně přinášet výhody nadnárodním společnostem. Evropský parlament poté zřídil svůj vlastní zvláštní výbor pro tato údajně zvýhodňující rozhodnutí o daních. Předseda výboru, francouzský lidovec Alain Lamassoure nám řekl, co od činnosti výboru očekává. (Přečtěte si více: Alain Lamassoure: fiskální válka mezi členskými státy je nepřijatelná )

 

Reforma systému EU pro obchodování s emisemi: o čem se jedná

Další tiskové zprávy Životní prostředí05-03-2015 - 10:37
kouřící tovární komín © BELGA_AGEFOTOSTOCK  

Výbor pro životní prostředí podpořil 24. února reformu systému EU pro obchodování s emisemi (ETS), která má pomoci snížit emise skleníkových plynů a podpořit boj proti klimatickým změnám. Návrh právního předpisu, který výbor schválil, řeší nerovnováhu nabídky a poptávky po emisních povolenkách, protože současný převis nabídky nestimuluje pobídky k investicím do ekologičtějších provozů. (Přečtěte si více: Reforma systému EU pro obchodování s emisemi: o čem se jedná )

 

Šéf UNRWA o humanitární krizi v Gaze: "V podstatě mluvíme o časované bombě"

Další tiskové zprávy Azylová politika04-03-2015 - 10:20
Pierre Krähenbühl během rozhovoru  

Generální komisař agentury OSN odpovědné za poskytování pomoci pěti milionům palestinských uprchlíků v Jordánsku, Libanonu, Sýrii a na palestinských územích Pierre Krähenbühl v pondělí 2. března jednal se členy Zahraničního výboru o situaci uprchlíků a financování agentury. Zeptali jsme se ho na důsledky bojů v Gaze a Sýrii na činnost UNRWA. V období 2007-2013 poskytla EU a její členské země 57 % řádného rozpočtu UNRWA. (Přečtěte si více: Šéf UNRWA o humanitární krizi v Gaze: "V podstatě mluvíme o časované bombě" )

 

Oslavy Mezinárodního dne žen v Evropském parlamentu se zaměří na vzdělávání

Další tiskové zprávy Práva žen/Rovné příležitosti03-03-2015 - 15:52
Plakát k Mezinárodnímu dni žen.  

Zlepšení postavení žen a dívek prostřednictvím vzdělávání: tak zní téma letošního Mezinárodního dne žen, se zvláštním důrazem na dva aspekty – přístup žen ke vzdělávání v rozvojových zemích, a nepoměr mezi vysokou úrovní vzdělání, které dosahují ženy v EU, a profesními příležitostmi, které se jim nabízejí. Evropský parlament si letošní Den žen, který slavíme 8. března, připomíná několika událostmi, mezi nimiž je například setkání s poslanci národních parlamentů nebo seminář pro novináře. (Přečtěte si více: Oslavy Mezinárodního dne žen v Evropském parlamentu se zaměří na vzdělávání )

 

Italský prezident Sergio Mattarella na návštěvě Evropského parlamentu

Další tiskové zprávy Instituce03-03-2015 - 15:01
Sergio Mattarella se podepisuje do knihy návštěvníků EP  

Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz dnes v v sídle Evropského parlamentu v Bruselu přivítal nového italského prezidenta Sergia Mattarellu. Martin Schulz poděkoval Sergiu Mattarellovi za to, že si vybral Evropský parlament a unijní instituce za cíl své první zahraniční cesty. Martin Schulz a Sergio Mattarella spolu jednali o ekonomické krizi, tragédiích migrantů ve Středozemním moři, situaci v Libyi a o tom, jak urychlit ekonomické oživení a zvrátit nebezpečné společenské trendy. (Přečtěte si více: Italský prezident Sergio Mattarella na návštěvě Evropského parlamentu )

 

Schulz on denial of entrance onto Russian territory of MEP Kalniete

Others External relations03-03-2015 - 13:16

EP President Martin Schulz said: "The repeated and arbitrary denial of entrance onto Russian territory of elected parliamentarians, as testified by the latest case of MEP Sandra Kalniete, is a high affront to the EU-Russia relations and the work of democratic institutions. (Read more: Schulz on denial of entrance onto Russian territory of MEP Kalniete )

 

Situace náboženských menšin na Blízkém východě: "smrt se stala něčím banálním"

Další tiskové zprávy Lidská práva03-03-2015 - 12:06
Syrský voják na střeše poškozeného kostela v syrském městě Maalula. ©BELGA/AFP/Y.Karwashan  

26. února uspořádal Podvýbor pro lidská práva společně s parlamentní delegací pro země Mašreku slyšení o svobodě náboženského vyznání a přesvědčení na Blízkém východě. Předsedkyně podvýboru, španělská sociální demokratka Elena Valenciano popsala svobodu náboženského vyznání a přesvědčení jako "něco, o co lidstvo usiluje odpradávna." (Přečtěte si více: Situace náboženských menšin na Blízkém východě: "smrt se stala něčím banálním" )