Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Všechno nejlepší z Evropského parlamentu!

Další tiskové zprávy Instituce24-12-2014 - 09:00
vánoční strom v Evropském parlamentu ve Štrasburku  

My všichni z Evropského parlamentu vám přejeme veselé Vánoce a šťastný nový rok. (Přečtěte si více: Všechno nejlepší z Evropského parlamentu! )

 
 

Ukrajina, nová Komise, úspory, daňové úniky: vaše témata na LinkedIn v roce 2014

Další tiskové zprávy Instituce / Informace23-12-2014 - 09:00
koláž z různých stránek Evropského parlamentu  

"EU by se měla prostě držet od Ukrajiny dál." "EU nemůže dát od Ukrajiny ruce pryč." "Evropa a USA ruský trh potřebují a sankce jsou nepřípustné." Našim diskuzím na sociální síti LinkedIn určitě nechybí protichůdné názory a živá debata. Blíží se konec roku 2014 a je čas ohlédnout se za některými z letošních nejoblíbenějších diskuzí na parlamentním "obchodněji" zaměřeném fóru. Skupina Evropského parlamentu na LinkedIn od roku 2011 nasbírala 14 tisíc členů, kteří letos založili přes 650 diskuzí. (Přečtěte si více: Ukrajina, nová Komise, úspory, daňové úniky: vaše témata na LinkedIn v roce 2014 )

 
 

Tentokrát je to jiné: dojmy poslanců z prvních šesti měsíců 8. volebního období

Další tiskové zprávy Instituce22-12-2014 - 09:00
Noví poslanci, shora dolů: Hayes, Bresso, Duncan, Petersen, Rodriguez, Reintke, Winberg  

8. volební období Evropského parlamentu oficiálně začalo 1. července. Svého mandátu se ujalo 751 poslanců z celé Evropské unie. Zhruba polovina z nich je v Parlamentu nováčky. Sedm novopečených poslanců jsme vyzpovídali hned po jejich červnovém příjezdu do Bruselu. Od té doby uplynulo půl roku a my se jich na jejich dojmy z Evropského parlamentu zeptali znovu. (Přečtěte si více: Tentokrát je to jiné: dojmy poslanců z prvních šesti měsíců 8. volebního období )

 
 

Evropský parlament na sociálních sítích

Další tiskové zprávy Instituce / Informace19-12-2014 - 15:21
 

Evropský parlament je aktivní na celé řadě sociálních sítí a snaží se občanům v celé Evropě zpřístupňovat informace prostřednictvím různých platforem. Naše interaktivní infografika je vstupní branou do tohoto prostoru sociálních médií. Stačí jedno kliknutí a máte přístup ke stránkám Evropského parlamentu na všech platformách, kde je přítomen. Podívejte se třeba na náš profil na Facebooku, Twitteru, LinkedInu, Pinterestu i jinde. (Přečtěte si více: Evropský parlament na sociálních sítích )

 
 

10 x z prosincového Štrasburku: rozpočet 2015, Palestina, mučení ze strany CIA

Plenární zasedání Instituce19-12-2014 - 13:01
 

Na svém posledním letošním plenárním zasedání přijal Evropský parlament tvrdě vybojovaný kompromis ohledně rozpočtu EU. Mezi dalšími důležitými tématy byla státnost Palestiny, používání mučení ze strany CIA a svoboda projevu v Turecku. Poslanci také znovuzvolili Emily O'Reilly evropskou veřejnou ochránkyní práv a udělili filmovou Cenu Lux polsko-dánskému snímku Ida. Přečtěte si naše shrnutí rušného štrasburského týdne. (Přečtěte si více: 10 x z prosincového Štrasburku: rozpočet 2015, Palestina, mučení ze strany CIA )

 
 

Martin Schulz: “Investice jsou budováním mostů k úspěšné budoucnosti“

Další tiskové zprávy Instituce19-12-2014 - 11:04
Martin Schulz během říjnové Evropské rady  

Martin Schulz vyzval předsedy vlád zemí EU, aby podpořili plán investic pro EU ve výši 315 miliard eur a aby pomohli přemostit mezeru v investicích, ve kterých EU zaostává za USA a Čínou. Při zahájení včerejšího summitu EU v Bruselu předseda Evropského parlamentu řekl: "Plán investic je jasným signálem, že Evropa je odhodlána vydat se novou cestou k růstu a zaměstnanosti. A je nesmírně důležité, abyste se k jejímu úspěchu zavázali i vy." (Přečtěte si více: Martin Schulz: “Investice jsou budováním mostů k úspěšné budoucnosti“ )

 
 

European Parliament approves EU-Georgia association deal

Plenary Session External relations18-12-2014 - 12:18
Press conference on the ratification of the EU-Georgia Association Agreement with (L-R) the rapporteur Andrejs Mamikins, the Vice-President of the European Parliament Ryszard Czarnecki and Georgia President Giorgi Margvelashvili  

The European Parliament gave its green light to the EU-Georgia Association Agreement on Thursday. The deal will establish deep political association and economic integration between the EU and Georgia, including the progressive opening up of their respective markets. (Read more: European Parliament approves EU-Georgia association deal )

 
 

Human rights: Venezuela; Sudan and Mauritania

Plenary Session Development and cooperation / External relations18-12-2014 - 12:01

Parliament passed three resolutions on Thursday, calling on the Venzuelan authorities to withdraw "unfounded" charges against the opposition leader; condemning the arrest of human rights activist Dr Amin Mekki Medani in Sudan; and demanding the immediate release of anti-slavery activist Biram Dah Abeid in Mauritania. (Read more: Human rights: Venezuela; Sudan and Mauritania )

 
 

Filmovou cenu LUX za rok 2014 získal Pawel Pawlikowski za film Ida

Plenární zasedání Kultura18-12-2014 - 11:34
Filmovou cenu LUX za rok 2014 získal Pawel Pawlikowski za film Ida  

Vítěze filmové ceny Evropského parlamentu LUX za rok 2014 vyhlásil ve středu v poledne během slavnostního ceremoniálu předseda EP Martin Schulz. Ida je příběhem mladé ženy, hledající sama sebe. Jde o emotivní osobní příběh, který se prolíná s bolestnou minulostí Evropy. (Přečtěte si více: Filmovou cenu LUX za rok 2014 získal Pawel Pawlikowski za film Ida )

 
 

MEPs secure deal to cap card payment fees

ECON Economic and monetary affairs17-12-2014 - 19:02

The fees that banks charge retailers to process shoppers’ payments should be capped under uniform rules across in the EU following a deal struck by Economic and Monetary Affairs Committee and Council negotiators on Wednesday. The cap would apply to both cross-border and domestic card-based payments and should result in lower costs for consumers. (Read more: MEPs secure deal to cap card payment fees )