Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Aktualności

Komunikaty prasowe

 
 
 
 

75% obywateli chce, by walka z oszustwami podatkowymi była priorytetem UE

Informacje ogólne Sprawy gospodarcze i walutowe / Podatki29-07-2016 - 09:00
75% obywateli chce, by walka z oszustwami podatkowymi była priorytetem UE  

75% respondentów uważa, że Unia Europejska powinna podejmować więcej działań niż dotychczas w walce z oszustwami podatkowymi - wynika z najnowszego badania Eurobarometru. (Przeczytaj więcej: 75% obywateli chce, by walka z oszustwami podatkowymi była priorytetem UE )

 

Parlament Europejski na Facebooku: Najpopularniejsze wpisy półrocza

Informacje ogólne Instytucje28-07-2016 - 08:00
Najpopularniejsze wpisy półrocza  

Prawa kobiet, Schengen, kryzys migracyjny – to tematy najpopularniejszych postów na profilu Parlamentu Europejskiego na Facebooku opublikowanych między styczniem a czerwcem bieżącego roku. (Przeczytaj więcej: Parlament Europejski na Facebooku: Najpopularniejsze wpisy półrocza )

 

Znamy finalistów nagrody filmowej LUX

Informacje ogólne Kultura26-07-2016 - 12:00
Znamy finalistów nagrody filmowej LUX  

“À peine j´ouvre les yeux”, “Ma vie de courgette” i “Toni Erdmann” to trzy filmy, które znalazły się w finale nagrody filmowej LUX. W tym roku Parlament Europejski już po raz dziesiąty przyzna swoją nagrodę filmową wybitnym dziełom europejskiej kinematografii. Zwycięzcę poznamy w listopadzie. (Przeczytaj więcej: Znamy finalistów nagrody filmowej LUX )

 

European Parliament to offset its 2015 carbon emissions

Others Environment25-07-2016 - 15:05

The European Parliament aims to become the first 100% carbon neutral EU institution, as decided at the end of last year by the Bureau (President, Vice-Presidents and Quaestors). In order to fulfil this commitment, a call for tender was opened on 16 July 2016. (Read more: European Parliament to offset its 2015 carbon emissions )

 

Najważniejsze wydarzenia półrocza na fotografiach

Informacje ogólne Instytucje25-07-2016 - 08:00
Przewodnictwo Holandii. "Musimy osiągać konkretne rezultaty i mieć pewność, że są one widoczne (...). Dotrzymywanie obietnic i trwanie przy zawartych umowach powinno być europejską normą. Umowa to umowa", powiedział premier Holandii Mark Rutte w PE.  

Przypominamy najważniejsze wydarzenia pierwszej połowy roku w Parlamencie Europejskim - od ważnych decyzji odnoszących się do nowych przepisów po wizyty polityków. (Przeczytaj więcej: Najważniejsze wydarzenia półrocza na fotografiach )

 

Walka z bezrobociem: 77% Europejczyków chce więcej działań na poziomie UE

Informacje ogólne Polityka zatrudnienia22-07-2016 - 09:00
Eurobarometre: unemployment ©AP Images/ European Union-EP  

Obywatele oczekują, że Unia Europejska podejmie większe wysiłki w walce z bezrobociem, które obecnie wynosi w UE 8,6%. 77% respondentów uważa, że UE powinna podejmować więcej działań w wlace z bezrobociem - wynika z najnowszego badania Eurobarometru. Thomas Händel, przewodniczący parlamentarnej komisji ds. zatrudnienia, wzywa liderów UE do "wysiłku na rzecz zapewnienia inwestycji i wsyokiej jakości, zrównoważonego zatrudnienia". (Przeczytaj więcej: Walka z bezrobociem: 77% Europejczyków chce więcej działań na poziomie UE )

 

Gdzie nas znaleźć w mediach społecznościowych?

Informacje ogólne Instytucje21-07-2016 - 08:00
 

Szukasz najnowszych informacji z Parlamentu Europejskiego? Pierwszym krokiem zwykle jest nasza strona internetowa, ale znaleźć nas można także na niemal każdej platformie społecznościowej. Oferujemy także EP Newshub, czyli narzędzie, które pozwala monitorować nasz serwis informacyjny i treści publikowane przez posłów w mediach społecznościowych. Rzuć okiem na naszą multimedialną infografikę i zobacz, gdzie można znaleźć nas w sieci. (Przeczytaj więcej: Gdzie nas znaleźć w mediach społecznościowych? )

 

Jean Arthuis (ALDE, FR), Chair of the Committee on Budgets, travelled on Tuesday to the Gaza Strip. He visited EU-funded projects aimed at promoting sustainable economic development and empowerment of women as well as infrastructure projects in the water sector, such as the North Gaza Emergency Sewage Treatment Plant NGEST and recently inaugurated Water Desalination Plant in Deir Bala, next to Khan Yunis. (Read more: Budgets committee Chair visits EU-funded projects in Gaza )

 

Members of the Foreign Affairs Committee discussed the motives and the possible consequences of Turkey’s recent attempted coup with Enlargement Commissioner Johannes Hahn and representatives of the European External Action Service on Tuesday morning. MEPs emphasized that to ensure further accession talks, Turkey must stick to democracy, the rule of law and human rights. (Read more: Joint statement - committee chair Elmar Brok and rapporteur Kati Piri on Turkey )

 

Odwiedź wystawy o UE w Brukseli i w Berlinie

Informacje ogólne Instytucje19-07-2016 - 08:00
Parlamentarium w Brukseli  

Jeśli będziecie latem w Brukseli albo w Berlinie, nie przegapcie okazji, by dowiedzieć się czegoś więcej o Unii Europejskiej! W Parlamentarium w Brukseli można przyjrzeć się z bliska pracy eurodeputowanych i dowiedzieć się, jak wpływa ona na nasze codzienne życie. Od otwarcia w październiku 2011 roku centrum odwiedziło niemal 1,5 miliona gości, a strona TripAdvisor uznała go za jedną z największych atrakcji stolicy Belgii. Z kolei w Berlinie od niedawna dostępna jest wystawa "Europa Experience". (Przeczytaj więcej: Odwiedź wystawy o UE w Brukseli i w Berlinie )