Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Juncker Plan will create 1.3 million jobs, Katainen tells economic affairs MEPs

ECON Economic and monetary affairs26-01-2015 - 18:06
Commission Vice President Jyrki Katainen discuss the proposed fund for strategic investments with the EP Economic and Monetary Affairs Committee  

The European Commission calculates that the Juncker Plan for a European Strategic Investments Fund will create 1.3 million jobs, said Commissioner for Growth and Jobs Jyrki Katainen in a debate with Economic and Monetary Affairs Committee MEPs on Monday. If projects incur losses, the public share of their funding will take the first blow. "That's why they are interesting for private investors", he said. (Read more: Juncker Plan will create 1.3 million jobs, Katainen tells economic affairs MEPs )

 
 

ŽIVĚ: Zahraniční výbor jedná o zprávě o lidských právech a demokracii ve světě

Další tiskové zprávy Lidská práva26-01-2015 - 15:23
koláž z fotografií z přímých přenosů  

Jak EU v roce 2013 prosazovala lidská práva po celém světě? Jak zlepšit důslednost EU v oblasti lidských práv v rámci její zahraniční politiky? To jsou některé z otázek, na které se snaží odpovědět výroční zpráva o lidských právech a demokracii ve světě a o politice Evropské unie v této oblasti. Zprávu dnes projednává parlamentní Výbor pro zahraniční věci. Sledujte jednání v přímém přenosu a dozvíte se, jaké jsou hlavní výzvy pro politiku EU v zahraničí. (Přečtěte si více: ŽIVĚ: Zahraniční výbor jedná o zprávě o lidských právech a demokracii ve světě )

 
 

Foreign Affairs MEPs discuss Ukraine following Mariupol attack

AFET External relations26-01-2015 - 14:27

The Foreign Affairs Committee will discuss the situation in Ukraine with the Ukrainian Ambassador to the EU, Kostiantyn Yelisieiev, and representatives of the European External Action Service (EEAS) on Monday at 16.00. This follows the dramatic escalation of violence in the Donbas region in recent days, including the shelling of Mariupol on Saturday, which left more than 30 civilians dead. (Read more: Foreign Affairs MEPs discuss Ukraine following Mariupol attack )

 
 

Tento týden v EP: protiteroristická opatření, hospodářská správa, změny klimatu

Další tiskové zprávy Instituce26-01-2015 - 14:18
budova Evropského parlamentu v Bruselu  

Poslanci se tento týden schází ve výborech a ve středu na plenárním zasedání. Čeká je projednání Junckerova investičního plánu, protiteroristických opatření a mezinárodní dohody o klimatu. S německým a italským ministrem financí Wolfgangem Schäublem a Pierem Carlem Padoanem posoudí pravidla pro správu ekonomických záležitostí. Martin Schulz se v úterý v Praze zúčastní akce k Mezinárodnímu dni památky obětí holokaustu. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: protiteroristická opatření, hospodářská správa, změny klimatu )

 
 

Poslanci komentují program Evropské centrální banky na nákup aktiv

Další tiskové zprávy Hospodářské a měnové záležitosti26-01-2015 - 11:42
 

Evropská centrální banka 22. ledna oznámila svůj program „kvantitativního uvolňování,", v jehož rámci chce minimálně do září 2016 nakoupit každý měsíc vládní dluhopisy zemí eurozóny a aktiva soukromého sektoru ve výši 60 miliard eur. Naše video přináší reakce poslanců na tento krok, kterým se ECB snaží podpořit ekonomický růst a zvednout inflaci. Někteří kritici tvrdí, že tento program není tím správným nástrojem. (Přečtěte si více: Poslanci komentují program Evropské centrální banky na nákup aktiv )

 
 

Nevládní organizace, média a role EU: slyšení o lidských právech v Maďarsku

Další tiskové zprávy Lidská práva23-01-2015 - 15:36
Pohled na Budapešť  

Nedávný rázný zákrok proti jedné z nevládních organizací, svoboda médií a možnosti EU při monitorování situace v oblasti základních práv v členských zemích: to byla hlavní témata veřejného slyšení o situaci v oblasti lidských práv v Maďarsku. Slyšení, které 22. ledna uspořádal parlamentní Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci, se zúčastnili zástupci nevládních organizací, mezinárodních organizací a maďarské vlády. (Přečtěte si více: Nevládní organizace, média a role EU: slyšení o lidských právech v Maďarsku )

 
 

Lidská práva a sledování: Zajistí EU demokratické využití svých technologií?

Další tiskové zprávy Lidská práva23-01-2015 - 14:03
Klávesnice počítače s klávesou bezpečnostní kamery ©BELGA_EASYFOTOSTOCK  

"Použití technologií sledování se šíří po celém světě. Může se snadno stát, a je to pravděpodobné, že tyto technologie mohou poškodit jak lidská práva, tak i strategické zájmy – mohou se dostat do špatných rukou," říká Marietje Schaake. Tato poslankyně připravuje zprávu o dopadu digitálního sledování na lidská práva ve třetích zemích. O tématu poslanci diskutovali s odborníky během veřejného slyšeni, které 21. ledna uspořádal Výbor pro mezinárodní obchod a Podvýbor pro lidská práva. (Přečtěte si více: Lidská práva a sledování: Zajistí EU demokratické využití svých technologií? )

 
 

Latvian Presidency priorities discussed by EP committees

AFET TRAN REGI PECH LIBE JURI ITRE INTA IMCO FEMM ENVI EMPL AFCO ECON DEVE CULT AGRI Institutions22-01-2015 - 14:32

The priorities of Latvia’s EU Council Presidency will be outlined to the various parliamentary committees by Latvian ministers in a series of meetings to be held during the last two weeks of January. (Read more: Latvian Presidency priorities discussed by EP committees )

 
 

Bernd Lange o obchodní dohodě mezi EU a USA TTIP: "loď v rozbouřených vodách"

Další tiskové zprávy Vnější/mezinárodní obchod22-01-2015 - 10:49
Bernd Lange během rozhovoru  

V červnu 2013 zahájily EU a USA jednání o největší dohodě o volném obchodu na světě. Dohoda slibuje rychlejší růst a více pracovních míst. Po sedmi kolech jednání ale zůstávají mnohé otázky nevyřešeny. Mluvili jsme s předsedou parlamentního Výboru pro mezinárodní obchod, německým poslancem ze skupiny Progresivní aliance socialistů a demokratů Berndem Langem, který připravuje zprávu, hodnotící výsledky jednání o TTIP a vyjadřující názory Parlamentu na hlavní problémy případné dohody. (Přečtěte si více: Bernd Lange o obchodní dohodě mezi EU a USA TTIP: "loď v rozbouřených vodách" )

 
 

Trade committee debate on new recommendations for TTIP talks

INTA External/international trade22-01-2015 - 10:23
European Parliament Committee on International Trade INTA chair Bernd Lange  

Parliament must use its influence on framing the Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) rules to ensure that they serve all EU citizens, not just a few economic players and must therefore insist that the talks are more democratic and more transparent, said trade committee chair, Bernd Lange (S&D, DE), on Wednesday (Read more: Trade committee debate on new recommendations for TTIP talks )