Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Uudised

Pressiteated

 
 
 
 

Jälgi volinikukandidaatide kuulamisi: Bulc ja Šefčovič

Muu Institutsioonid20-10-2014 - 14:38
Kaks täiendavat kuulamist: Bulc ja Šefčovič  

Kaks täiendavat volinikukandidaatide kuulamist on kavas Strasbourgis esmaspäeval, 20. oktoobril. Parlamendi komisjonide ees peavad end tõestama Maroš Šefčovič ja Violeta Bulc, kes pürivad vastavalt energialiidu eest vastutavaks Euroopa Komisjoni asepresidendiks ja transpordivolinikuks. Kuulamised algavad Eesti aja järgi kell 20.00. (Loe lähemalt: Jälgi volinikukandidaatide kuulamisi: Bulc ja Šefčovič )

 
 
Madridi haiglasse tuuakse Aafrikas nakatunud preester Miguel Pajares, kes suri 12. augustil. 
©BELGA/AFP PHOTO/SPANISH DEFENSE MINISTRY/INAKI GOMEZ  

Ebola puhang Lääne-Aafrikas kujutab endast üleilmset julgeolekuväljakutset, seisab 18. septembril EP täiskogul kinnitatud resolutsioonis. Teema on taas päevakorral oktoobri istungijärgul, kui esmaspäeval, 20. oktoobril, tuleb arutelule Euroopa Liidu reageering Ebola kriisile. Parlamendi arengukomisjoni juht Linda McAvan ja rahvatervise komisjoni juht Giovanni La Via on juba rõhutanud, et Euroopa tervishoiussüsteemidel tuleb Ebola puhanguteks valmis olla. (Loe lähemalt: McAvan ja La Via: Euroopa tervishoiusüsteemid peavad Ebolaks valmis olema )

 
 
Jean-Claude Juncker ja tema volinikud  

Euroopa Komisjoni volinikukandidaatide kuulamised naasevad parlamenti tuleval nädalal, kui pärast portfellide ümbermängimist asuvad saadikud küsitlema Violeta Bulci ja Maroš Šefčoviči, kes pürivad vastavalt transpordivolinikuks ja energialiidu eest vastutavaks komisjoni asepresidendiks. Jean-Claude Junckeri juhitava Euroopa Komisjoni kui terviku ametissenimetamise hääletus on täiskogul kavas kolmapäeval, 22. oktoobril. (Loe lähemalt: Tulekul on kaks volinikukandidaatide kuulamist ja uue Euroopa Komisjoni hääletus )

 
 
 

Kui keeruline on jõuda kokkulepetest õigusloome vastuvõtmiseni? Teeme siinkohal statistilise ülevaate ELi õigusloomeprotsessist, mis saab alguse ühenduse riigipeade poolt tippkohtumistel kinnitatud suunistest ning lõpeb õigusaktide vastuvõtmisega liikmesriikide enda ja Euroopa Parlamendi poolt. See protsess sõltub nii poliitilisest olukorrast kui konkreetsest teemast, kuid on üsna selge, et ülemkogudel antud lubaduste muutmine tegelikkuseks ei ole lihtne. (Loe lähemalt: Lubadustest õigusaktideni: Euroopa Ülemkogu järeldused ja nende ellurakendamine )

 
 

MEPs to debate counter-terrorism policies with UN’s Jean-Paul Laborde

AFET External relations16-10-2014 - 09:31
©BELGA_AFP_FABRICE COFFRINI  

The external and internal aspects of policies for combatting terrorism, radicalisation and the rising phenomenon of “foreign fighters” will be the focus of a debate between Foreign Affairs and Civil Liberties, Justice and Home Affairs committees and Jean-Paul Laborde, Executive Director of the UN Counter-Terrorism Executive Directorate (CTED) on Thursday at 11:30. (Read more: MEPs to debate counter-terrorism policies with UN’s Jean-Paul Laborde )

 
 
 

Saadikud teevad EP filmiauhinna LUX osas lõpliku valiku detsembris, kuid enne seda toimuvad kõikides liikmesriikides LUXi filmipäevad. See tähendab, et kinoekraanidele jõuavad LUXi tänavused kolm finalisti, Eestis saab filme vaadata kinos Artis. LUXi filmipäevade raames toimub enam kui 40 linnas ligi 165 linastust. (Loe lähemalt: Kinosügis Euroopas: LUXi filmipäevad kõikides liikmesriikides )

 
 
30. september 2014 – Türgi suunas lahkuvad Kobane põgenikud ©BELGA_Zumapress_Sebastian Backhaus  

Üle üheksa miljoni süürlase on pidanud viimaste aastate jooksul lahkuma kodudest ja olukord on konfliktipiirkonnas muutumas veelgi keerulisemaks, sest äärmusrühmitus Islamiriik on nii Süürias kui Iraagis võitmas juurde uusi maa-alasid. Põgenikevoolust tulenev surve regioonis asuvatele riikidele oli arutelul EP inimõiguste allkomisjonis esmaspäeval, 13. oktoobril. Enamik saadikuid oli üksmeelel, et ELi liikmesriigid peavad võtma vastu rohkem põgenikke ja suunama piirkonda täiendavat abi. (Loe lähemalt: Süüria ja Iraak: kasvav põgenike arv paneb naaberriigid surve alla )

 
 

Naiste õiguste komisjonis olid arutelul võrdõiguslikkuse raporti ja strateegia

Muu Naiste õigused / Võrdsed võimalused14-10-2014 - 17:40
Eksperdid kuulamisel: vasakul Genoveva Tisheva ja paremal Claudia Menne  

Parlamendi naiste õiguste komisjonis toimus esmaspäeval, 13. oktoobril kuulamine, mille käigus keskendusid saadikud ja eksperdid igal aastal koostatavale võrdõiguslikkuse raportile. Samuti oli päevakorral ELi soolise võrdõiguslikkuse strateegia pärast 2015. aastast. Teeme siinkohal aruteludest ülevaate. (Loe lähemalt: Naiste õiguste komisjonis olid arutelul võrdõiguslikkuse raporti ja strateegia )

 
 

Uuendtoit: innovaatilised tooted või terviserisk?

Muu Tarbijad / Rahvatervis / Toiduohutus14-10-2014 - 13:33
Chia ehk õlisalvei seemned nimetati ELis uuendtoiduks 2009. aastal ©BELGA-EASYFOTOSTOCK  

Uuendtoidule keskenduv raporti eelnõu oli EP keskkonna, rahvatervise ja toiduohutuse komisjonis arutelul esmaspäeval, 13. oktoobril. Töös oleva õigusloome põhirõhk lasub uuendtoidu määratlemisel ja turule lubamise sujuvamaks muutmisel. Loe uuendtoidu kohta ja vaata parlamendi komisjonis toimunud arutelu salvestist. (Loe lähemalt: Uuendtoit: innovaatilised tooted või terviserisk? )

 
 

European Semester: act on your economic policy pledges, MEPs urge EU countries

ECON Economic and monetary affairs13-10-2014 - 17:51

EU countries need to do more to put their EU economic policy reform pledges into effect at home, especially in the euro area, urged Economic and Monetary Affairs Committee MEPs on Monday. Noting that only 10% of the European Commission's country-specific reform recommendations (CSRs) for 2013 were implemented in full and that little or no progress was made on 45% of them, MEPs also pressed the Commission and the Eurogroup President to see that they are put into practice. (Read more: European Semester: act on your economic policy pledges, MEPs urge EU countries )