Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

Aprīļa plenārsesija īsumā

Plenārsesija Iestādes18-04-2014 - 09:00
 

Noslēgusies pēdējā plenārsesija pirms jaunā Parlamenta vēlēšanām maijā, kurā tika pieņemti vairāki nozīmīgi tiesību akti, tajā skaitā par Eiropas banku sistēmas reformu, ātrāku palīdzību katastrofu gadījumā, labāku uz ārzemēm nosūtīto darbinieku aizsardzību un plastmasa maisiņu ierobežošanu. (Lasīt tālāk: Aprīļa plenārsesija īsumā)

 
 

Human rights: North Korea; persecution in Pakistan; vulnerable groups in Syria

Plenary Session Humanitarian aid / Development and cooperation17-04-2014 - 16:35

The EP passed three resolutions on Thursday, supporting the recommendations of the UN Commission of Inquiry into human rights violations in North Korea; expressing deep concern at the increase in sectarian violence and religious intolerance in Pakistan; and condemning the recent attacks against religious and ethnic communities and the suffering of women and children in Syria. (Read more: Human rights: North Korea; persecution in Pakistan; vulnerable groups in Syria)

 
 

Jautājumi un atbildes par "legālajām narkotikām"

Plenārsesija Sabiedrības veselība17-04-2014 - 14:42
Divas tabletes  

Eiropas Parlamenta 17. aprīlī balso par tiesību aktiem, kuru mērķis ir no ES tirgus pēc iespējas ātrāk izņemt kaitīgas psihoaktīvās vielas, kas tiek dēvētas par legālajām narkotikām. Atsevišķā balsojumā EP deputāti lems arī par bargākiem sodiem noziedzniekiem, kas pārkāpj aizliegumu attiecībā uz īpaši bīstamām vielām. Par šo pārkāpumu varēs piespriest līdz pat 10 gadiem ieslodzījumā. (Lasīt tālāk: Jautājumi un atbildes par "legālajām narkotikām")

 
 

The end of the EP's seventh term will be followed by a presidential debate, election night, the formation of new political groups and the constitution of the new Parliament. (Read more: Series of events from end of seventh EP term to constitution of new EP)

 
 

EP prasa sankcijas pret Krievijas enerģētikas uzņēmumiem

Plenārsesija Ārējās attiecības17-04-2014 - 12:45

Eiropas Savienībai ir jāpastiprina sankcijas pret konkrētiem Krievijas pilsoņiem un jābūt gatavai arī nekavējoties piemērot ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, saka EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā. Viņi arī prasa īstenot pasākumus pret Krievijas enerģētikas uzņēmumiem un pret Krievijas ieguldījumiem un līdzekļiem Eiropas Savienībā, ņemot vērā Krievijas agresiju ar mērķi destabilizēt stāvokli Ukrainas austrumos un dienvidos. (Lasīt tālāk: EP prasa sankcijas pret Krievijas enerģētikas uzņēmumiem)

 
 

EP prasa "legālo narkotiku" straujāku izņemšanu no tirgus

Plenārsesija Tieslietas un iekšlietas17-04-2014 - 12:40
The display on a table top represents one of Europe's biggest illegal synthetic drugs laboratories  

Ceturtdien EP atbalstīja noteikumus, kas ļaus operatīvāk no tirgus izņemt bīstamās psihoaktīvās vielas, kas pazīstamas kā “legālās narkotikas”. Deputāti vēlas aizsargāt jauniešu veselību un drošību, vienlaikus neierobežojot zemāka riska vielu izmantošanu rūpniecības un komerciāliem mērķiem. Par bīstamāko vielu izplatīšanu varētu draudēt līdz 10 gadiem cietumsoda. (Lasīt tālāk: EP prasa "legālo narkotiku" straujāku izņemšanu no tirgus)

 
 

Ātrāk izmaksās ES kompensācijas katastrofu seku likvidēšanai

Plenārsesija Reģionālā politika16-04-2014 - 20:49
L'Aquila, Italy - The fifth anniversary of the L'Aquila earthquake will be marked on 06 April 2014  

ES kompensācijas plūdu vai citu stihiju seku likvidēšanai dalībvalstīs un kandidātvalstīs turpmāk izmaksās ātrāk un efektīvāk, paredz trešdien Eiropas Parlamentā apstiprinātie grozījumi ES Solidaritātes fonda noteikumos. Izmaiņas, kurām piekrituši arī ES dalībvalstu ministri, pagarina termiņu kompensācijas pieteikuma iesniegšanai no 10 uz 12 nedēļām. Tās arī paredz 10% avansa maksājumu un nosaka piešķiršanas kritēriju reģionāla mēroga postījumu seku likvidēšanai. (Lasīt tālāk: Ātrāk izmaksās ES kompensācijas katastrofu seku likvidēšanai)

 
 

Pieņem plānu invazīvu svešzemju sugu ierobežošanai

Plenārsesija Vide16-04-2014 - 19:01
Asian tiger mosquito feeding on a human blood.  

Trešdien EP atbalstīja jaunus noteikumus, lai nepieļautu invazīvu svešzemju sugu — dzīvnieku, augu, sēņu vai mikroorganismu — iekļūšanu ES, vai ierobežotu to nodarītos kaitējumus ekosistēmām vai ekonomikām. Tiesību akti aizliedz sugas, kas definētas kā sugas, kuras "rada bažas Savienībai", un pieprasa labāk koordinēt dalībvalstu sadarbību ar tām saistīto problēmu risināšanā. (Lasīt tālāk: Pieņem plānu invazīvu svešzemju sugu ierobežošanai)

 
 

New Fisheries Fund, signed and sealed, concludes EU fisheries policy reform

Plenary Session Fisheries16-04-2014 - 18:36
Fishermen pull out their nets from water aboard the fishing boat "Kanedevenn" as they fish sardines on September 24, 2013 in Quiberon, western France.  

Operating rules for European Maritime and Fisheries Fund (EMFF) aid to help fishermen to comply with new Common Fisheries Policy (CFP) requirements were endorsed by Parliament on Wednesday. EMFF aid will help fishermen to observe the discard ban, e.g. by buying more selective fishing gear, but will also be used to improve safety and working conditions, data collection and port infrastructure. All this will help to make EU fisheries more sustainable. (Read more: New Fisheries Fund, signed and sealed, concludes EU fisheries policy reform)

 
 

Plenārsesijā piemin Pirmā pasaules kara simtgadi

Plenārsesija Iestādes16-04-2014 - 17:33
EP deputāti piedalās debatēs  

Tieši pirms simts gadiem izcēlās viens no plašākajiem konfliktiem Eiropā, kas uz visiem laikiem mainīja valstu aprises. Trešdien, 16. aprīlī, debatēs par Pirmā pasaules kara sekām, EP deputāti atgādināja, ka mums jānovērtē miers un stabilitāte. Viņi arī aicināja uz lielāku integrāciju un uzsvēra, ka ir jācīnās pret nacionālismu, lai nosargātu mieru un drošību Eiropā. (Lasīt tālāk: Plenārsesijā piemin Pirmā pasaules kara simtgadi)