Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

Jaunā Eiropas Komisija un divas papildu uzklausīšanas

Citi Iestādes17-10-2014 - 19:03
Komisaru foto  

Nākamnedēļ Strasbūrā notiks vēl divas komisāru kandidātu uzklausīšanas. Eiropas Parlamenta komitejas izjautās jauno Slovēnijas kandidāti Violetu Bulku, kura izvirzīta transporta komisāra amatam, un slovāku Marošu Šefčovič, kuram piedāvāts viceprezidenta amats ar atbildību par enerģētikas savienību. Balsojums par Junkera Komisijas sastāvu kopumā paredzēts trešdien, 22. oktobrī. (Lasīt tālāk: Jaunā Eiropas Komisija un divas papildu uzklausīšanas )

 
 

Kā ES samitā nolemtais kļūst (vai nekļūst) par likumu

Citi Eiropadome17-10-2014 - 18:49
 

Kā starpvaldību vienošanās kļūst par likumu? Piedāvājam ieskatīties ES likumdošanas procedūrā, lai izprastu, kā ES valstu vadītāju samitā izteiktie pieprasījumi kļūst par valstu valdību un Eiropas Parlamenta apstiprinātiem likumdošanas aktiem. Šī procesa gaita atkarīga gan no politiskajām nostādnēm, gan jautājuma tēmas, taču viens ir skaidrs – samita laikā doto solījumu īstenošana praktiskos pasākumos nav vienkāršs process. (Lasīt tālāk: Kā ES samitā nolemtais kļūst (vai nekļūst) par likumu )

 
 

MEPs to debate counter-terrorism policies with UN’s Jean-Paul Laborde

AFET External relations16-10-2014 - 09:31
©BELGA_AFP_FABRICE COFFRINI  

The external and internal aspects of policies for combatting terrorism, radicalisation and the rising phenomenon of “foreign fighters” will be the focus of a debate between Foreign Affairs and Civil Liberties, Justice and Home Affairs committees and Jean-Paul Laborde, Executive Director of the UN Counter-Terrorism Executive Directorate (CTED) on Thursday at 11:30. (Read more: MEPs to debate counter-terrorism policies with UN’s Jean-Paul Laborde )

 
 

Ebolas uzliesmojums: Vai Eiropa ir apdraudēta?

Citi Sabiedrības veselība15-10-2014 - 18:27
Tiek transportēts Ebolas vīrusa skarts pacients  

Eiropas Parlamenta 18. septembrī pieņemtajā rezolūcijā par Ebolas vīrusa uzliesmojumu Rietumāfrikā, situācija tika aprakstīta kā globāls izaicinājums. Kopš rezolūcijas pieņemšanas ir noticis pirmais inficēšanās gadījums Eiropā. Lai gan Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs pagalvo, ka Ebolas uzliesmojuma risks Eiropā ir ļoti zems, EP deputāti uzskata, ka starptautiskā sabiedrība neuztver draudus pietiekami nopietni. (Lasīt tālāk: Ebolas uzliesmojums: Vai Eiropa ir apdraudēta? )

 
 
 

Sākot no šīs nedēļas LUX kino dienu ietvaros visās Eiropas Savienības valstīs tiks izrādītas trīs 2014. gada LUX kino balvai izvirzītās filmas. Šī Eiropas Parlamenta kino balva tiek piešķirta katru gadu, taču pirms uzvarētāja noskaidrošanas decembrī, Eiropas valstu iedzīvotajiem tiek dota iespēja iepazīties ar filmām un nobalsot par savu favorīti. Filmas tiks izrādītas filmu festivālos, speciālos seansos un interaktīvos pasākumos visās 28 ES valstīs, kopā 165 reizes. (Lasīt tālāk: LUX kino dienas: Iespēja noskatīties Parlamenta kino balvai izvirzītās filmas )

 
 
Zēns - bēglis  

Pēdējo gadu laikā vairāk nekā 9 miljoni sīriešu ir bijuši spiesti pamest savu valsti. Islāma valsts (IS) grupējuma spēku izplatīšanās Sīrijā un Irākā padara situāciju vēl sarežģītāku. "Neviens konflikts tik īsā laikā nav izraisījis tik daudz nāves, bēgļu un valsts iekšienē pārvietotu cilvēku", 13. oktobrī notikušajā diskusijā ar Cilvēktiesību komiteju sacīja Augstā cilvēktiesību komisāra biroja pārstāvis Frejs Feniše. Vairākums EP deputātu piekrita, ka ES valstīm jāsniedz lielāks atbalsts. (Lasīt tālāk: Sīrija un Irāka: Pieaugošais bēgļu skaits rada spiedienu uz kaimiņvalstīm )

 
 

EP deputāti diskutē par dzimumu līdztiesības jomā panākto un jaunu stratēģiju

Citi Sieviešu tiesības/Vienlīdzīgas iespējas14-10-2014 - 15:11
Ekspertes uzstājas ar prezentāciju  

Eiropas Parlamenta Sieviešu tiesību un dzimu līdztiesības komiteja 13. oktobrī rīkoja uzklausīšanu ar ekspertiem par dzimu līdztiesības jomā panākto. Sniegtā informācija tiks izmantota ziņojumā par progresu līdztiesības jomā 2013. gadā, par kura izstrādāšanu atbildīgs EP deputāts Marks Tarabella (S&D, Beļģija). Pēc ekspertu uzklausīšanas notika arī viedokļu apmaiņa par deputātes Marijas Noišelas (S&D, Vācija) ziņojumu attiecībā uz dzimumu līdztiesības stratēģiju pēc 2015. gada. (Lasīt tālāk: EP deputāti diskutē par dzimumu līdztiesības jomā panākto un jaunu stratēģiju )

 
 

European Semester: act on your economic policy pledges, MEPs urge EU countries

ECON Economic and monetary affairs13-10-2014 - 17:51

EU countries need to do more to put their EU economic policy reform pledges into effect at home, especially in the euro area, urged Economic and Monetary Affairs Committee MEPs on Monday. Noting that only 10% of the European Commission's country-specific reform recommendations (CSRs) for 2013 were implemented in full and that little or no progress was made on 45% of them, MEPs also pressed the Commission and the Eurogroup President to see that they are put into practice. (Read more: European Semester: act on your economic policy pledges, MEPs urge EU countries )

 
 

Over 3,100 workers made redundant by Peugeot Citroën Automobiles (PSA) in France and crude steel producer Carsid SA Belgium are to get EU aid worth €13.5 million to help them to find or create new jobs. The European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid, approved by Budgets Committee MEPs on Monday, still has to be approved by Parliament as a whole and the Council of Ministers. (Read more: EU job-search aid for former car workers in France and steel workers in Belgium )

 
 

Jauni pārtikas produkti: Inovācija vai drauds veselībai?

Citi Patērētāji / Sabiedrības veselība / Pārtikas nekaitīgums13-10-2014 - 15:06
Graudi  

Šodien, 13. oktobrī, Vides komiteja diskutē par priekšlikumu regulai par jauno pārtiku. Jaunās regulas mērķis ir skaidri definēt to, kas ir jauns pārtikas produkts un racionalizēt atļauju izsniegšanas procesu. Jau 2008. gadā Komisija ieteica pārskatīt esošo regulējumu, taču šajā jautājumā netika panākta vienprātība, jo regulā bija iekļauti pārtikas produkti no klonētiem dzīvniekiem. Jaunajā piedāvātajā regulējumā klonēti dzīvnieki nav iekļauti. (Lasīt tālāk: Jauni pārtikas produkti: Inovācija vai drauds veselībai? )